LimeSurvey 1.92 - en to sr translation catalogue (2043 entries)

en: %s duplicate records removed
sr:  %s Дуплирани записи су обрисани

en: %s records imported
sr:  %s увезено записа

en: %s records in CSV
sr:  %s Записи у CSV-у

en: %s records met minumum requirements
sr:  %s Записи су задовољили минималне захтеве

en: %s records with invalid email address removed
sr:  %s Записи са лошим Е-мејл адресама су обрисани

en: 'Other' Responses
sr: Остали одговори

en: (Autodetect)
sr: (Аутодектовано)

en: (Iconv Library not installed)
sr: (Iconv библиотека није инсталирана)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create new label sets.)
sr: (Сет лабела није увезен јер нисте имали права да креирате нови скуп лабела.)

en: *Required
sr: *Захтевано

en: *This setting cannot be changed later!
sr: Ово подешавање не може бити промењено касније!

en: ...or import a question
sr: ...или увези питање

en: 16 or up
sr: После 16

en: 1st quartile (Q1)
sr: 1-ви квартал (Q1)

en: 2nd quartile (Median)
sr: 2-ги квартил (средња вредност)

en: 3-Click ComfortUpdate
sr: Азурирање у три клика

en: 3rd quartile (Q3)
sr: 3-ћи квартил (Q3)

en: 5 Point Choice
sr: Избор у 5 опција

en: 7bit Swedish
sr: 7bita švedski

en: <No default value>
sr: <Нема подразумеване вредности>

en: <no data>
sr: <нема података>

en: A Note On Privacy
sr: Информација о приватности

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
sr: Сигурносна копија ове табеле је креирана и администратор система јој може приступити.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
sr: Сигурносна копија ће бити креирана у случају да наставите. Систем администратор ће моћи да приступи овој табели.

en: A database named "%s" already exists.
sr: База података са именом "%s" већ постоји.

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
sr: Група у CSV/SQL датотеци није део исте анкете. Увоз анкете је стопиран.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
sr: Такође је креиран запис токена за снимљену анкету.

en: A token table has been created for this survey.
sr: Табела токена је успешнокреирана за овај упитник.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
sr: Корисничко име није унето.

en: AND/OR Date is
sr: И/ИЛИ Време је

en: ARMSCII-8 Armenian
sr: ARMSCII-8 Јерменски

en: Abbreviated headings
sr: Скраћено заглавље

en: Absolute value
sr: Апсолутна вредност

en: Access
sr: Приступ

en: Access denied!
sr: Приступ одбијен!

en: Action
sr: Акција

en: Actions
sr: Акције

en: Activate Survey
sr: Активирај анкету

en: Activate this Survey
sr: Активирај ову анкету

en: Active
sr: Активан

en: Active surveys
sr: Активне анкете

en: Active token tables
sr: Активне табеле токена

en: Add
sr: Додај

en: Add Another Record
sr: Додај нови запис

en: Add Answer
sr: Додај одговор

en: Add Group
sr: Додај групу питања

en: Add New Question to Group
sr: Додај ново питање у групи

en: Add New Quota
sr: Додај нову квоту

en: Add New User Group
sr: Додај нову групу корисника

en: Add User
sr: Додај корисника

en: Add User Group
sr: Додај групу корисника

en: Add a new question
sr: Додај питање

en: Add a prefix to the answer field
sr: Додај префикс на поље за одговор

en: Add and edit conditions
sr: Додај и промени услов/правила

en: Add another token entry
sr: Додај нови унос знака

en: Add condition
sr: Додај услов/правила

en: Add dummy tokens
sr: Додај знак-лутку

en: Add fields
sr: Додај поља

en: Add new group to survey
sr: Додај нову групу питања у анкету

en: Add new token entry
sr: Додај нови токен запис

en: Add or delete groups
sr: Додате или обришeте групе

en: Add or delete questions
sr: Додaте или обришeте питања

en: Add or delete subquestions or change their codes
sr: Додaте или обришeте подпитања или промените њихове кодове

en: Add question group
sr: Додај питање у групи

en: Add scenario
sr: Додај сценарио

en: Add survey
sr: Додај анкету

en: Add token attributes
sr: Додај атрибуте токена

en: Add token entry
sr: Додај нови токен запис

en: Add user group
sr: Додај групу корисника

en: Add user:
sr: Додај корисника:

en: Adding User Group
sr: Додавање групе корисника

en: Adding User to group
sr: Додај корисника у групу

en: Additional Languages
sr: Додатни језици

en: Admin Email:
sr: Е-мејл администратора:

en: Admin confirmation email body:
sr: Е-мејл потврде:

en: Admin confirmation email subject:
sr: Администраторова потврда субјекта Е-мејла

en: Admin notification email:
sr: Обавештавње администратора:

en: Administration
sr: Администрација

en: Administrator name:
sr: Администратор:

en: Administrator:
sr: Администратор:

en: After
sr: После

en: Albanian
sr: Албански

en: All
sr: Све

en: All Group assessments meet consistency standards
sr: Све групе анкета су задовољили стандарде конзистентности

en: All Survey (Total) assessments meet consistency standards
sr: Све анкете (Укупно) су задовољиле стандарде конзистентности

en: All answers are already selected in this quota.
sr: Сви одговори су већ одабрани у овој квоти.

en: All answers meet consistency standards
sr: Сви одговори су задовољиле стандарде конзистентности

en: All conditions in this survey have been deleted.
sr: Сви услови у овој анкети су обрисани.

en: All conditions meet consistency standards
sr: Сви услови/правила су задовољила стандарде конзистентности

en: All groups meet consistency standards
sr: Све групе питања су задовољиле стандарде конзистентности

en: All in one
sr: Сви на једној страни

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
sr: Све анкете корисника пребачени на  %s.

en: All questions meet consistency standards
sr: Сва питања су задовољила стандарде конзистентности

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
sr: Сва питања, одговори и друго за обрисани језик биће изгубљени. Дали сте сигурни?

en: All responses
sr: Сви одговори

en: All survey settings meet consistency standards
sr: Све анкете су задовољили стандарде конзистентности

en: All token entries have been deleted.
sr: Сви токени су обрисани

en: All tokens
sr: Све знакове

en: All unique token numbers have been removed.
sr: Сви јединствени бројеви токена су уклоњени.

en: Allow only numerical input
sr: Одобри нумерички унос

en: Allow public registration?
sr: Прихвати јавну регистрацију?

en: Allowed
sr: Дозвољено

en: Allowed file types
sr: Дозвољени типови фајлова

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
sr: Дозвољени типови одвојени зарезима

en: Also you should export your responses before deactivating.
sr: Такође морали би да извезете ваше одговоре пре деактивирања.

en: Always
sr: Увек

en: Always hide this question
sr: Увек сакрији ово питање

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
sr: Е-мејл је послат на адресу коју сте доставили са детаљима за приступ овој анкети. Молимо изаберите линк унутар Е-мејла како би сте наставили.

en: An email has been sent with details about your saved survey
sr: Е-мејл са детаљима о снимљеној анкети је послат

en: An email with a generated password was sent to the user.
sr: Е-мејл са генерисаном лозинком је послат кориснику.

en: An email with your login data was sent to you.
sr: Е-мејл са вашим подацима за приступ су вам послати.

en: An error occurred saving a response to survey id
sr: Десила се грешка током снимања одговора у id анкете

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
sr: Дошло је до грешке приликом увоза датотеке. Ово се може десити приликом погрешних привилегија у %s директоријуму.

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
sr: Десила се неочекивана грешка и ваши одговори нису снимљени.

en: Anonymized responses
sr: Анонимни одговори

en: Anonymized responses?
sr: Анонимни одговори?

en: Answer
sr: Одговор

en: Answer Codes
sr: Кодови одговора

en: Answer option
sr: Опције одговора

en: Answer options
sr: Опције одговора

en: Answer options were successfully saved.
sr: Опције одговора успешно сачувани

en: Answer prefix
sr: Префикс одговора

en: Answer scale %s
sr: Скала одговора %s

en: Answer suffix
sr: Суфикс одговора

en: Answer width
sr: Ширина питања

en: Answer:
sr: Одговор:

en: Answered
sr: Одговорено

en: Answers
sr: Одговори

en: Answers Cleared
sr: Одговори обрисани

en: Answers from previous questions
sr: Одговори из претходних питања

en: Answers from this response
sr: Одговори из овог јављања

en: Answers to this survey are anonymized.
sr: Одговори на ову анкету су анонимни.

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
sr: Одговори са кодом 0 (нула) или прелазним кодом нису дозвољени, и неће бити снимљени.

en: Apr
sr: Апр

en: Arabic
sr: Арапски

en: Arc cosine
sr: Аркус косинус

en: Arc sine
sr: Аркус синус

en: Arc tangent
sr: Аркус тангентс

en: Arc tangent of two variables
sr: Аркуст тангентс од две промењиве

en: Are you really sure you want to delete ALL token entries?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете СВЕ записе о токенима?

en: Are you really sure you want to reset all invitation records to NO?
sr: Да ли желите да поставите вредности свих записа о позивницама на НЕ?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете одговоре на питања?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете све услове у питању која сте изабрали?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете изабране записе?

en: Are you sure you want to delete this condition?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај услов?

en: Are you sure you want to delete this entry?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај запис?

en: Are you sure you want to delete this file?
sr: Дали сте сигурни да желите да обришете ову датотеку?

en: Are you sure you want to delete this template?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај шаблон?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете све јединствене бројеве токена?

en: Are you sure?
sr: Да ли сте сигурни?

en: Arithmetic mean
sr: Аритметицко значење

en: Array
sr: Низ

en: Array (10 Point Choice)
sr: Низ (избор у 10 опција)

en: Array (5 Point Choice)
sr: Низ (избор у 5 опција)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
sr: Низ (Повећај, Исто, Смањи)

en: Array (Numbers)
sr: Ред (Бројеви)

en: Array (Texts)
sr: Низ (текс)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
sr: Низ (Да/Не/Несигуран)

en: Array by column
sr: Низ по редовима

en: Array dual scale
sr: Дупли низ

en: Array filter
sr: Филтер низа

en: Array filter exclusion
sr: Искључити из филтера низа

en: Arrays
sr: Низови

en: Assessment rules
sr: Подеси правила анкете

en: Assessment value
sr: Вредностз процјене

en: Assessments
sr: Анкете

en: At beginning
sr: На почетку

en: At end
sr: На крају

en: Attribute %s
sr: Атрибут %s

en: Attribute field
sr: Поље атибута

en: Aug
sr: Ауг

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Auto Translate
sr: Аутоматско превођење

en: Autoload URL
sr: Аутоматски УРЛ

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Automatically load URL when survey complete?
sr: Аутоматски учитај URL по завршетку анкете?

en: Available label sets:
sr:  Доступни скупови лабела

en: Average
sr: Средња вредност

en: Average file size
sr: Просечна величина датотеке

en: Average interview time:
sr: Просечно време разговора:

en: Back
sr: Повратак назад

en: Back to Response Import
sr: Повратак у секцију - Увоз одговора

en: Back to global settings
sr: Назад на глобална подешавања

en: Back to main menu
sr: Врати се главни мени

en: Backup Entire Database
sr: Сигурносна копија базе података

en: Base language
sr: Основни језик

en: Base language:
sr: Основни језик:

en: Basic admin notification
sr: Основно обавештавање е-мејлом

en: Basic email notification
sr: Основно обавештавање е-мејлом

en: Basic email notification is sent to:
sr: Основно обавештавање е-мејлом је послано на:

en: Basque
sr: Баскијски

en: Before
sr: Прије

en: Belarusian
sr: Белоруски

en: Big5 Traditional Chinese
sr: Традиционални кинески Big5

en: Binary pseudo charset
sr: Бинарни псеудо карактери

en: Bosnian
sr: Босански

en: Both rows and columns
sr: И редове и колоне

en: Bounce Email:
sr: Одбијајући Е-мејл:

en: Bounce settings
sr: Мејла одбијања подешавања

en: Bounce settings have been saved.
sr: Сва подешавања токена Е-мејла су снимљена.

en: Browse
sr: Преглед

en: Browse Responses
sr: Преглед одговора

en: Browse Saved Responses
sr: Прегледајте снимљене одговоре

en: Browse Uploaded Resources
sr: Прегледајте увезене ресурсе

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: But this one isn't.
sr: Али овај није.

en: By Group
sr: По групама питања

en: Bypass token with failing email addresses
sr: Записи са лошим Е-мејл адресама су обрисани

en: CSS & Javascript files:
sr: ЦСС и Јаваскрипт фајлови:

en: CSV File (All charsets)
sr: CSV датотека (Сви карактери)

en: CSV input format
sr: CSV формат уноса

en: Calculates the exponent of e
sr: Рачуна експонент од е

en: Calculation
sr: Калкулација

en: Can't bind to the LDAP directory
sr: Не могу се прикључити на LDAP директоријум

en: Can't connect to the LDAP directory
sr: Не могу се везати за LDAP директоријум

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
sr: Немогућа промена лабела због коришћења кодова који се понављају

en: Cancel
sr: Прекини

en: Cannot be changed
sr: Не може бити промењено.

en: Cannot be changed (survey is active)
sr: Не може се променити (анкета је активна)

en: Cannot import the VVExport file.
sr: Неуспешан увоз VV извоз датотеке.

en: Catalan
sr: Каталонски

en: Category separator
sr: Одвајач категорија

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
sr: Упозорење: Извршавање JavaScript кода је искључено у вашем претраживачу (браузеру). Може бити да нећете бити у прилици да одговорите на сва питања ове анкете. Молимо да промените параметре у свом претраживачу (браузеру).

en: Change Group Order
sr: Промени редослед група питања

en: Change Question Order
sr: Промени редослед питања

en: Change log
sr: Лог промена

en: Change survey name or description
sr: Промени назив анкете или опис

en: Changes cannot be saved to a standard template.
sr: Промене се не могу снимити на основни шаблон.

en: Character set of the file:
sr: Сет карактера садржаја датотеке:

en: Check Again
sr: Провери поново

en: Check Data
sr: Провери податке

en: Check Data Integrity
sr: Провери интегритет базе података

en: Check again
sr: Проверите поново

en: Check all
sr: Обележи све

en: Check any that apply
sr: Изаберите одговарајуће

en: Check database again?
sr: Проверити базу података поново?

en: Check for updates:
sr: Провери за ажурирање:

en: Check now
sr: Провери одма

en: Check or uncheck all items
sr: Обележи или поништите све предмете

en: Checkbox layout
sr: Провери податке

en: Checked
sr: Обележено

en: Checking basic requirements...
sr: Проверавање основних захтева...

en: Chinese (Simplified)
sr: Кинески (поједностављен)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
sr: Кинески (традиционални - Хонг Конг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
sr: Кинески (традиционални - Тајван)

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
sr: Одабери те 'Покрени/Све' са менија да би стартовали увоз.

en: Choose Columns
sr: Изабери колене

en: Choose one of the following answers
sr: Одаберите један од следећих одговора

en: Choose the CSV file to upload:
sr: Изабери CSV датотеку за учитавање:

en: Choose the columns you wish to export.
sr: Изаберите колоне које желите да извезете.

en: Choose token fields
sr: Изаберите поља токена

en: Choose your language
sr: Изаберите свој језик

en: Clear
sr: Обриши

en: Clear All Page
sr: Обриши све са странице

en: Clear Responses
sr: Обриши одговоре

en: Click here to continue
sr: Кликните овде да бисте наставили

en: Click here to log in.
sr: Кликните овде да бисте се улоговали

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
sr: Изабери 'Проследи' како би завршили процес и снимили своје одговоре.

en: Click on the scissors next to each item on the right to remove the last entry in your ranked list
sr: Изабери маказе поред сваке опције са десне стране да би сте избацили задњи унос у вашој рангираној листи

en: Clicking yes will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Is this OK?
sr: Бирајући "Да" креираћете токене за све оне у овј листи који немају исте. Дали је ово у реду?

en: Close Editor
sr: Затвори уређивач

en: Close this Group
sr: Затвори ову групу

en: Close this Question
sr: Затвори тренутно питање

en: Close this survey
sr: Затвори ову анкету

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Closed
sr: Затворено

en: Code
sr: Код

en: Code:
sr: Код:

en: Column control
sr: Контрола колона

en: Columns
sr: Колоне

en: ComfortUpdate step %s
sr: ComfortUpdate корак %s

en: Comma
sr: Запета

en: Comma (,)
sr: Зарез (,)

en: Comment
sr: Коментар

en: Comments
sr: Коментари

en: Comparison operator
sr: Оператор поређења

en: Completed
sr: комплетирано

en: Completed Page
sr: Комплетирана страница

en: Completed responses only
sr: Комплетирани  одговори

en: Completed?
sr: Комплетиран?

en: Completion state
sr: Датум завршетка

en: Conditional processing
sr: Обрада услова

en: Conditions
sr: Правила

en: Conditions designer
sr: Дизајнер услова/правила

en: Configurator
sr: Подешавања

en: Confirm Password:
sr: Потврдите лозинку:

en: Confirmation
sr: Потврда

en: Confirmation email
sr: Е-мејл потврде

en: Confirmation email subject:
sr: Потврда субјекта Е-мејла

en: Confirmation email:
sr: Е-мејл потврде

en: Confirmation of your participation in our survey
sr: Позивница учесницима анкете

en: Constant
sr: Константа

en: Constant value
sr: Константна вредност

en: Continue
sr: Настави

en: Convert N to
sr: Претвори N у

en: Convert Y to
sr: Претвори Y у

en: Convert resource links?
sr: Да конвертујем ресурсне линкове ?

en: Copy
sr: Копија

en: Copy Current Question
sr: Копирај тернутно питање

en: Copy Question
sr: Копирај питање

en: Copy Template
sr: Копирај шаблон

en: Copy conditions
sr: Копирај услове/правила

en: Copy failed
sr: Копирање није успело

en: Copy of survey is completed.
sr: Копирање анкете је завршено.

en: Copy survey
sr: копирај анкету

en: Copy template
sr: Копирај шаблон

en: Copy the selected conditions to
sr: Копирај изабране услове питања у

en: Corrected time :
sr: Тачно време:

en: Cosine
sr: Косинус

en: Could not create database
sr: Нисам у могућности да креирам базу података.

en: Could not delete user group.
sr: Немогуће брисање групе корисника.

en: Could not delete user group. No group selected.
sr: Немогуће брисање групе корисника. Ниједна група није изабрана.

en: Could not delete user. User was not supplied.
sr: Нисам у могућности да обришем корисника. Корисничко име није унето.

en: Could not modify user data.
sr: Не могу променити податке о кориснику.

en: Count
sr: Број

en: Count the number of answered questions in the list
sr: Завршили сте давањем одговора на питања у овој анкети.

en: Create
sr: Направи

en: Create Database
sr: Креирај базу података

en: Create New Label Set
sr: Креирај нови скуп лабела

en: Create Survey
sr: Креирајте анкету

en: Create User
sr: Креирај корисника

en: Create a new question group inside your survey.
sr: Направи нову групу питања унутар ове анкете.

en: Create dummy tokens
sr: Креирај токене

en: Create new template
sr: Креирај нови шаблон

en: Create new template called:
sr: Креирај нови шаблон под именом:

en: Create or import new label set(s)
sr: Креирај или увези нови скуп лабела

en: Create tokens
sr: Креирај токене

en: Create, import, or copy a survey
sr: Креирај, увези или копирај  анкету

en: Create, import, or copy survey
sr: Креирај, увези или копирај нову анкету

en: Create/Edit Groups
sr: Креирај/Мењај групе питања

en: Create/Edit Users
sr: Креирај/Мењај кориснике

en: Created by
sr: Креирао

en: Creating DB & file backup
sr: Прављење Базе Података и резерви фајлова

en: Creating database backup...
sr: Креирање базе података...

en: Creating file backup...
sr: Прављење резервне копије...

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Current
sr: Тренутни

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
sr: Тренутно овде нема додатних језика подешених за ову анкету.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
sr: Тренутно овде нема услова подешаваних за ову анкету

en: Czech
sr: Чешки

en: DATA TO BE ENTERED
sr: ПОДАЦИ КОЈИ СЕ УНОСЕ

en: DB backup created:
sr: Прављење резервне копије баз података направљено:

en: DEC West European
sr: DEC Западно Европски

en: DOS Central European
sr: DOS Централно Европски

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
sr: DOS kamenički češko-slovački

en: DOS Russian
sr: DOS Руски

en: DOS West European
sr: DOS Западно европски

en: Danish
sr: Дански

en: Data Consistency Check
sr: Провера конзистентности података

en: Data entry
sr: Запис

en: Data entry screen
sr: Екран за ручно уношење података у анкету

en: Data redundancy check
sr: Провера конзистентности података

en: Data selection
sr: Датум избора

en: Data selection:
sr: Датум слекције:

en: Data view control
sr: Контрола приказа података

en: Database
sr: Базе података

en: Database Information not provided. This script must be run from admin.php only.
sr: Подаци о бази података нису обезбеђени. Скрипта мора бити активирана из admin.php датотеке.

en: Database `%s` has been successfully populated.
sr: База података `%s` је успешно попуњена.

en: Database has been created.
sr: База података је креирана.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
sr: База података је успешно надограђена на верзију %s

en: Database name
sr: Име базе података

en: Database type
sr: Тип базе података

en: Database update finished (%s)
sr: Надограђивање базе података завршено (%s)

en: Database upgrade
sr: Надоградња базе података

en: Dataentry Screen for Survey
sr: Екран за ручно уношење података у анкету

en: Date
sr: Датум

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
sr: Датум (GGGG-MM-DD) је једнак

en: Date Last Action
sr: Датум последње акције

en: Date Saved
sr: Датум снимања

en: Date Stamp?
sr: Датум отиска?

en: Date Started
sr: Датум почетка

en: Date created
sr: Датум креирања

en: Date format
sr: Формат датума

en: Date format:
sr: Формат датума

en: Date is
sr: Датум је

en: Date last action
sr: Датум последње акције

en: Date picker
sr: Бирач датума

en: Date started
sr: Датум почетка

en: Date submitted
sr: Датум подносења

en: Datestamp
sr: Датум отисак

en: Day
sr: Дан

en: Deactivate Survey
sr: Деактивирај анкету

en: Deactivated result tables
sr: Деактивирани резултати табела

en: Deactivated survey data can only be accessed by system administrators using a Database data access tool like phpmyadmin. If your survey uses tokens, this table will also be renamed and will only be accessible by system administrators.
sr: Деактивирањем подацима из анкете може се приступити систем администратор користећи приступ бази података кроз алат као што је phpmysqladmin. Ако ваша анкета користи токене, ова табела такође ће бити преименована и може јој приступити админсистратор система.

en: Deactivated token tables
sr: Деактивиране табеле токена

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
sr: Поштовани(a) {FIRSTNAME},
    
    Пре неког времена позвали смо вас да учествујете у попуњавању анкете.
    
    Како смо утврдили да до данас нисте завршили попуњавање анкете, желимо овом приликом да вас подсетимо да је анкета још увек доступна у случају да желите да учествујете
    
    Назив анкете:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Да би сте учествовали молимо вас да изаберете линк испод.
    
    Са поштовањем,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Изаберите следећи линк за наставак:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
sr: Поштовани(a) {FIRSTNAME},
    
    Ви, или неко користећи вашу Е-мејл адресу се регистровао за учешће на следећем он лајн анкети {SURVEYNAME}.
    
    Да би сте попунили анкету изаберите следећи URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    У случају да имате питања о овој анкети или се нисте регистровали за учешће и верујете да је овај мејл грешка, молимо вас да контактирате {ADMINNAME} на следећој Е-мејл адреси {ADMINEMAIL}.

en: Dec
sr: Дец

en: Decrease
sr: Смањи

en: Default
sr: Основно

en: Default Administration Page
sr: Основна администраторска страница

en: Default HTML editor mode
sr: Основни мод HTML уређивача

en: Default HTML editor mode:
sr: Подразумевани мод HTML уређивача:

en: Default answer value:
sr: Основна вредност одговора

en: Default answers
sr: Стандардни одговори

en: Default position
sr: Основна позиција

en: Default scenario
sr: Подразумевани сценарио

en: Default site admin email:
sr: Подразумевани е-мејл администратора сајта:

en: Default site bounce email:
sr: Подразумевани сај одбијајућег е-мејла:

en: Default site language:
sr: Основни језик сајта:

en: Default template:
sr: Подразумевани шаблон

en: Default value settings were successfully saved.
sr: Подразумеване вредности подешавања су успешно сачувана.

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Current User Group
sr: Обриши тренутну групу корисника

en: Delete Tokens
sr: Обриши токен

en: Delete Tokens Table
sr: Обриши табелу токена

en: Delete User
sr: Обриши корисника

en: Delete all conditions
sr: Обришите све услове

en: Delete all token entries
sr: Обриши све записе о токенима

en: Delete all unique token strings
sr: Обриши све јединствене  стрингове токена

en: Delete checked items!
sr: Обришите обиљежена поља!

en: Delete current question
sr: Обриши тренутно питање

en: Delete current question group
sr: Брисање тренутне групе питања

en: Delete entry
sr: Обриши овај унос

en: Delete label set
sr: Обриши скуп лабела

en: Delete marked responses
sr: Обриши одабране одговоре

en: Delete survey
sr: Обриши анкету

en: Delete the selected entries
sr: Обриши изабране записе

en: Delete this condition
sr: Избриши овај услов

en: Delete this entry
sr: Обриши овај унос

en: Delete this response
sr: Обриши овај одговор

en: Delete this scenario
sr: Обриши сценарио

en: Delete this template
sr: Обриши овај шаблон

en: Delete this user
sr: Обриши корисника

en: Delete this user from group
sr: Обришите овог корисника из групе

en: Delete token entry
sr: Обриши запис знака

en: Deleting Answers
sr: Брисање одговора

en: Deleting Assessments
sr: Брисање анкете

en: Deleting Conditions
sr: Брисање услова

en: Deleting Groups
sr: Брисање група питања

en: Deleting ID
sr: Брисање ID

en: Deleting Question_Attributes
sr: Брисање атрибута питања

en: Deleting Survey ID
sr: Брисање анкете ID

en: Deleting Surveys
sr: Брисање анкета

en: Deleting User
sr: Брисање корисника

en: Deleting User Group
sr: Брисање групе корисника

en: Deleting answer with qid
sr: Брисање одговора са qid

en: Deleting cid
sr: Брисање cid-ова

en: Deleting group id
sr: Брисање ID-а групе питања

en: Deleting orphaned default values.
sr: Брисање орфанских подразумеваних вредности.

en: Deleting orphaned language settings.
sr: Брисање подешавања језика

en: Deleting orphaned quotas.
sr: Брисање орфанисаних квота.

en: Deleting qid
sr: Брисање qid-ова

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
sr: Брисање ове групе ће бити такође обрисати сва питања и одговоре који постоје. Дали сте сигурни да желите да наставите?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
sr: Брисање овог питања ће такође обрисати подпитања које садржи. Дали сте сигурни да желите да настваите?

en: Demo Mode Only: Uploading file is disabled in this system.
sr: Ово је демо мод: убацивање датоека је онемогућено у овом систему.

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
sr: Ово је демо мод: убацивање датоека је онемогућено у овом систему.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
sr: Ово је демо мод: убацивање датоека је онемогућено у овом систему.

en: Description of the survey
sr: Опис анкете

en: Description:
sr: Опис:

en: Description:
sr: Опис:

en: Detailed Error
sr: Детаљи грешака

en: Detailed admin notification
sr: Без обавештења на е-мејл

en: Detailed admin notification email:
sr: Детаљно обавештавање путем е-мејла са кодовима резултата

en: Detailed admin notification subject:
sr: Детаљно обавештавање путем е-мејла са кодовима резултата

en: Detailed email notification with response data is sent to:
sr: Детаљно обавештавање путем е-мејла са кодовима резултата

en: Detailed email notification with result codes
sr: Детаљно обавештавање путем е-мејла са кодовима резултата

en: Did Not Save
sr: Неуспешно снимање

en: Directory could not be renamed to `%s`.
sr: Директоријум не може бити преименован у `%s`.

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
sr: Директоријум са именом `%s` већ постоји - одабери друго име

en: Disable only
sr: Само онемогући

en: Disable the next button until time limit expires
sr: Онемогући дугме за следече док не истекне временско ограничење

en: Disable the prev button until the time limit expires
sr: Онемогући дугме за прошло док не истекне временско ограничење

en: Disabled
sr: Искључено

en: Display
sr: Прикажи

en: Display / Export
sr: Прикажи  / Извези

en: Display Last 50 Responses
sr: Прикажи последњих 50 одговора

en: Display Responses
sr: Прикажи одговоре

en: Display columns
sr: Прикажи колоне

en: Display dropdown boxes
sr: Прикажи одговоре

en: Display rows
sr: Прикажи редове

en: Display tokens
sr: Прикажи знакове

en: Display:
sr: Прикажи

en: Do NOT refresh this page, as this will import the file again and produce duplicates
sr: НЕМОЈТЕ радити освежење ове странице, зато што ћете поново увозити датотеку и креирати дупликате

en: Do Survey
sr: Уради анкету

en: Do you really want to delete all marked responses?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете  селектоване одговоре на питања?

en: Do you really want to delete this label set?
sr: Дали сте сигурни да желите да обришете овј сет лабела?

en: Do you really want to delete this response?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај запис?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
sr: Да ли желите сада да попуните бажу података креирајући потребне табеле?

en: Don't force on or off
sr: Не форсирај укључено или не

en: Don't import if label set already exists:
sr: Не увози ако сет лабела већ постоји

en: Done. Test your survey using the %s icon.
sr: Завршено. Тестирајте анкету користећи %s иконицу.

en: Dot (.)
sr: Тачка (.)

en: Download all files in this response as a zip file
sr: Преузми све датотеке у овом одговору као zip архиву

en: Download files for this entry
sr: Скините датотека за овај унос

en: Download marked files
sr: Преузми обилежене датотеке

en: Download the data and the syntax file.
sr: Преузми датотеке са подацима и синтаксом.

en: Drop tokens table
sr: Уколи табелу токена

en: Dropdown prefix/suffix
sr: Падајући префикс/суфикс

en: Dropdown separator
sr: Пдајући сепаратор

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
sr: Пронађени су дупликати кодова, ови записи неће бити промењени

en: Duplicate records removed
sr: Дуплирани записи су обрисани

en: Dutch
sr: Холандски

en: Dutch Informal
sr: Холандски неформални:

en: ERROR
sr: ГРЕШКА

en: ERROR MESSAGE
sr: ПОРУКА О ГРЕШЦИ

en: ERROR deleting Survey id
sr: ГРЕШКА при брисању id-a анкете

en: EUC-JP Japanese
sr: EUC-JP japanski

en: EUC-KR Korean
sr: EUC-KR Корејски

en: Earlier than:
sr: Раније од:

en: Edit
sr: Мењај

en: Edit Current Question
sr: Промени тренутно питање

en: Edit Current User Group
sr: Мењај тренутну групу корисника

en: Edit Group
sr: Промена групе питања

en: Edit User Group Successfully!
sr: Промене групе корисника је успешна!

en: Edit answer options
sr: Уреди опције одговора

en: Edit answer options for this question
sr: Мењај/додај одговоре на ово питање

en: Edit condition
sr: Мењај услов/правила

en: Edit current question group
sr: Мењање тренутне групе питања

en: Edit default answer values
sr: Мењај подразумеване вредности одговора

en: Edit default answers for this question
sr: Мењај/додај одговоре на ово питање

en: Edit email templates
sr: Уреди Е-мејл шаблоне

en: Edit entry
sr: Мењај овај унос

en: Edit label set
sr: Мењај скуп лабела

en: Edit label sets
sr: Мењај скуп лабела

en: Edit permissions
sr: Мењај дозволе

en: Edit question
sr: Мењај питање

en: Edit quota
sr: Промени квоту

en: Edit response URL
sr: Мењај URL одговора

en: Edit scenario
sr: Мењај сценарио

en: Edit subquestions
sr: Мењај подпитање

en: Edit subquestions for this question
sr: Мењај/додај пододговоре на ово питање

en: Edit survey permissions
sr: Промени дозволе анкете.

en: Edit survey permissions for group %s
sr: Измени дозволе анкете за групу %s

en: Edit survey permissions for user %s
sr: Измени дозволе анкете за корисника %s

en: Edit survey settings
sr: Промени подешавање анкете.

en: Edit survey text elements
sr: Уреди текстуалне елементе ове анкете

en: Edit template permissions
sr: Мењајте овлашћења темплејта

en: Edit text elements
sr: Мењај текстуалне елементе

en: Edit this condition
sr: Уреди ове услове

en: Edit this entry
sr: Мењај овај унос

en: Edit this response
sr: Мењај ове одговоре

en: Edit this token
sr: Уреди овај токен

en: Edit this user
sr: Мењај овај унос корисника

en: Edit token entry
sr: Промени запис знака

en: Edit user
sr: Мењање корисникових детаља

en: Edit your personal preferences
sr: Мењај персонална подешавања

en: Editing
sr: Уређивање

en: Editing %s
sr: Уређивање %s

en: Editing response (ID %s)
sr: Уређивање одговора (ID %s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
sr: Уређивање шаблона '%s'  -Датотека '%s'

en: Editing user
sr: Мењање корисникових детаља

en: Editing user group (Owner: %s)
sr: Мењај групу корисника (Власник: %s )

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
sr: Или сте били дуго неактивни, колачићи су онемогућени у вашем браузеру или је настао проблем са вашом везом ка интернету.

en: Email
sr: Е-мејл

en: Email Status
sr: Статус поруке

en: Email address
sr: Е-мејл адреса

en: Email address already exists.
sr: Е-мејл адреса већ постоји.

en: Email address is not valid.
sr: Е-мејл адреса није валидна.

en: Email address of the survey administrator
sr: Е-мејл адреса администратора анкете

en: Email from the token
sr: Електронска порука од токена

en: Email method:
sr: Е-мејл метода:

en: Email reminder:
sr: Е-мејл подсетник:

en: Email settings
sr: Подешавања Е-мејла

en: Email status
sr: Статус Е-мејла

en: Email templates
sr:  Е-мејл шаблони

en: Email templates successfully saved.
sr: Е-мејл шаблони су успешно сачувани.

en: Email to %s failed. Error Message:
sr: Е-мајл ка  %s није стигао. Грешка:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
sr: Е-мејл за  {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) није послат. Токен још није важећи:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
sr: Е-мејл за  {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) није послат. Порука грешке:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
sr: Е-мејл за  {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) пропуштен. Токен није више валидан:

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
sr: Слање Е-мејла за {NAME} ({EMAIL}) није успело.

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
sr: Порука (Е-мејл) није послата јер је демо мод активиран

en: Email:
sr: Е-мејл:

en: Enable assessment mode?
sr: Уклјучи приступни мод?

en: Enable token-based response persistence?
sr: Омогући токен базиране одговоре?

en: Encryption type:
sr: Тип енкрипције:

en: End
sr: Крај

en: End URL
sr: Закључни URL:

en: End URL:
sr: Закључни URL:

en: End message:
sr: Завршна порука:

en: English
sr: Енглески

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
sr: Унеси корисничко име и лозинку за ову анкету и изабери 'СНИМИ' испод.

en: Enter your answers:
sr: Укуцајте своје одговоре:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
sr: Унесите своје податке ниже и Е-мејл са линком за учешће ће вам бити послат.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
sr: Унесите ваше домаћинско име порт, пример: imap.gmail.com:995

en: Enter your hostname and port, e.g.: my.smtp.com:25
sr: Унеси адресу домаћина и порт, пример: my.smtp.com:25

en: Enter your subquestions:
sr: Укуцај твоја дподпитања

en: Equals sum value
sr: Једнако збир вредности

en: Equals:
sr: Једнако:

en: Equation
sr: Једначина

en: Error
sr: Грешка

en: Error Files List
sr: Листа грешака датотека

en: Error saving results
sr: Грешка при снимању резултата

en: Error while updating usertemplates.
sr: Грешка приликом освежавања корисничких шаблона.

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
sr: Грешка:  'other'  је резервисана реч.

en: Error: The database reported the following error:
sr: Грешка: База података је пријавила следећу грешку:

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
sr: Грешка: скуп лабела који се користи за ово питање није доступан за овај језик.

en: Error: There are no answers defined for this question.
sr: Грешка: Морати додати одговоре на тренутно питање

en: Error: This question has no answers.
sr: Грешка: Ово питање нем одговора.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
sr: Грешка: Покушавате да користите дупликат кодова одговора.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
sr: Грешка: Покушавате да користите дупликат кодова одговора.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
sr: Грешка: Покушавате да користите дупликат кодова подпитања.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
sr: Грешка: Морате унети назив групе за сваки језик.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
sr: Грешка: Морате изабрати име за овај скуп лабела

en: Error: You have to enter a question code.
sr: Грешка: Морате унети код за ово питање

en: Error: You have to enter a title for this survey.
sr: Грешка: Морате унети назив за ову анкету.

en: Estonian
sr: Естонски

en: Every 2 weeks
sr: Сваке 2ге недеље

en: Every day
sr: Сваки дан

en: Every month
sr: Сваки месец

en: Every week
sr: Сваке недеље

en: Example data
sr: Пример податка

en: Exclude answers?
sr: Искључи одговоре?

en: Exclude quotas?
sr: Искључи квоте?

en: Exclude record IDs?
sr: Искључи ID записа?

en: Exclusive option
sr: Ексклузивна опција

en: Execute This Survey
sr: Стартуј анкету

en: Executing
sr: Извршавам

en: Existing LID: %s
sr: Постојећи LID: %s

en: Exit and Clear Survey
sr: Изађи и обриши одговоре

en: Expired
sr: Истекао

en: Expiry date/time:
sr: Датум истека важности:

en: Exponential expression
sr: Експонентни изрази

en: Export
sr: Извоз

en: Export .csv data file
sr: Извези у .csv датотеку са подацима

en: Export Question
sr: Извези питање

en: Export R syntax file
sr: Извези Р синтаксну датотеку

en: Export Resources As ZIP Archive
sr: Извези ресурсе као ZIP архива

en: Export Survey
sr: увези анкету

en: Export Survey Structure
sr: Извези структуру анкете

en: Export Template
sr: Извези шаблон

en: Export To File
sr: Извези у датотеку

en: Export VV file
sr: Извези VV датотеку

en: Export a VV survey file
sr: Извези ВВ анкетну датотеку

en: Export data
sr: Извези податке

en: Export group structure
sr: Извези структуру анкете

en: Export multiple label sets
sr: Извези скуп лабела

en: Export question structure
sr: Извези структуру анкете

en: Export result data to R
sr: Извези резултате у Р датотеку

en: Export result data to SPSS
sr: Извези резултате у SPSS датотеку

en: Export results
sr: Извези резултате

en: Export results to a R data file
sr: Извези резултате у Р податковну датотеку

en: Export results to a SPSS/PASW command file
sr: Извези резултате у SPSS командну датотеку

en: Export results to application
sr: Извези резултате у апликацију

en: Export selected label sets
sr: Извези селектован скуп лабела

en: Export syntax
sr: Извези синтаксу

en: Export template
sr: Извези шаблон н

en: Export this Response
sr: Извези ове одговоре

en: Export this label set
sr: Извези скуп лабела

en: Export this question
sr: Извези ово питање

en: Export this question group
sr: Извоз тренутне групе питања

en: Export to file
sr: Извези у датотеку

en: Export tokens
sr: Извези знак

en: Export tokens to CSV file
sr: Извези токене као CSV фајл

en: Failed
sr: Неуспешно

en: Failed to Copy already defined labels to added languages
sr: Грешка при копирању већ дефинисаних лабела у додане језике

en: Failed to add Group!
sr: Неуспешно додавање групе корисника!

en: Failed to add User Group.
sr: Неуспешно додавање групе корисника.

en: Failed to add user
sr: Неуспешно додавање корисника.

en: Failed to add user.
sr: Неуспешно додавање корисника.

en: Failed to copy %s to new template directory.
sr: Неуспело копирње %s у нови директоријум са шаблонима.

en: Failed to create token entries
sr: Неуспешно прављење уноса токена

en: Failed to delete answer
sr: Неуспешно брисање одговора

en: Failed to delete labels for removed languages
sr: Неуспешно брисање лабела за обрисане језике

en: Failed to update answers
sr: Грешка при промени одговора

en: Failed to update survey permissions!
sr: Неуспешно додавање привилегија анкете.

en: Failed to update!
sr: Грешка при мењању!

en: Fax to:
sr: Факс слати на :

en: Feb
sr: Феб

en: Female
sr: Женски

en: Field description
sr: Опис:

en: Field summary for %s
sr: Сажетак поља за %s

en: File
sr: Датотека

en: File Extension
sr:  Екстензија датотеке

en: File backup created:
sr: Резерва фајлова направљена:

en: File deleted: %s
sr: Датотека обрисано:%s

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
sr: Датотека не садржи LimeSurvey податке у правилном формату.

en: File metadata
sr: Метаподаци датотеке

en: File upload
sr: Уплоад фајла

en: File upload succeeded.
sr: Датотека успешно пренета.

en: File:
sr: Датотека:

en: Files in a standard template cannot be deleted.
sr: Датотеке у основном шаблону се не могу обрисати.

en: Filter HTML for XSS:
sr: Филтрирај HTML за XSS:

en: Filter blank email addresses:
sr: Филтрирај празне Е-мејл адресе:

en: Filter by email address
sr: Филтрирај по email адреси:

en: Filter by language
sr: Филтрирај по језицима

en: Filter duplicate records:
sr: Филтрирај дупликате записа:

en: Filtered from statistics script
sr: Филтрирано кроз скрипту за статистику

en: Finalize response submission
sr: Заврши слање одговора

en: Find highest value
sr: Нађи највису вредност

en: Find lowest value
sr: Нађи најнижу вредност

en: Finds whether a variable is NULL
sr: Проналази где је промењљива NULL

en: Finnish
sr: Фински

en: First name
sr: Име

en: First name from token
sr: Име из токена

en: Flag
sr: Заставица/Маркирање

en: Follow the following link to update it
sr: Изаберите следећи линк како би сте мењали податке:

en: For further information please contact %s
sr: За више информација контактирајте %s

en: Forbidden Extension
sr: Забрањена екстензија

en: Force HTTPS:
sr: Форсирај HTTPS:

en: Forgot Your Password?
sr: Заборавили сте лозинку?

en: Format
sr: Формат

en: Format a GMT date/time
sr: Формат на глобалном датуму/времена

en: Format a local date/time
sr: У формату локални датум/време

en: Format a local time/date as integer
sr: Форматирај локално време/датум као цели број

en: Format a number with grouped thousands
sr: Форматирај број са груписани мхилјадама

en: Format:
sr: Формат:

en: Format: %s
sr: Формат:  %s

en: French
sr: Француски

en: From
sr: Од

en: From Token ID
sr: Од ID токена

en: From token table
sr: Из табеле токена

en: Full
sr: Комплетно

en: Full Answers
sr: Комплетни одговори

en: Full headings
sr: Комплетно заглавље

en: Full name
sr: Пуно име и презиме

en: Full responses:
sr: Потпуни одговори

en: GB2312 Simplified Chinese
sr: GB2312 pojednostavljeni kineski

en: GBK Simplified Chinese
sr: GBK pojednostavljeni kineski

en: GEOSTD8 Georgian
sr: GEOSTD8  Jordanski

en: Galician
sr: Галицијски

en: Gender
sr: Пол

en: General
sr: Општо

en: General filters
sr: Генерални филтери

en: General information in language:
sr: Опште информације у одабраном језику:

en: General settings
sr: Генепалан подешавања

en: Generate a random integer
sr: Генериши насумичан цели број

en: Generate tokens
sr: Направи знакове

en: Generating summaries ...
sr: Креирање сажетка...

en: German
sr: Немачки

en: German informal
sr: Немачки неформални

en: Get statistics from these responses
sr: Покажи статистику из ових одговора

en: Get string length
sr: Добиј дужину стринга

en: Get the integer value of a variable
sr: Добиј вредност целог броја промењљиве

en: Get time statistics from these responses
sr: Покажи статистику времена  из ових одговора

en: Get value of pi
sr: Узми вредност од пи

en: Getting questions and answers ...
sr: Преузимам питања и одговоре...

en: Give focus to the HTML Editor Popup Window
sr: Дај фокус HTML уређивачу у popup прозору

en: Global settings
sr: Глобална подешавања

en: Global settings were saved.
sr: Сва подешавања су снимљена.

en: Go back
sr: Повратак назад

en: Go to question
sr: Иди на питање

en: Go to question group
sr: на питање

en: Go to survey
sr: Иди на анкету

en: Google Maps
sr: Гоогле Мапе

en: Google Maps API key:
sr: Google Maps API кључ:

en: Greater than
sr: Веће од

en: Greater than (Strings)
sr: Веће од

en: Greater than or equal to
sr: Веће или једнако од

en: Greater than or equal to (Strings)
sr: Веће или једнако од

en: Greater than:
sr: Веће од:

en: Greek
sr: Грчки

en: Group
sr: Група

en: Group 1: The first lot of questions
sr: Група 1: Много првих питања

en: Group Name
sr: Име групе корисника

en: Group already exists!
sr: Група корисника већ постоји!

en: Group by Group
sr: Група за групом питања

en: Group could not be added.\n\nIt is missing the group name for the following languages
sr: Група не може бити додата.\n\nНе постоји име групе за следеће језике.

en: Group could not be deleted
sr: Није могуће обрисати групу

en: Group could not be updated
sr: Није могуће променити податке о групи

en: Group description
sr: Опис групе:

en: Group name was not supplied!
sr: Име групе корисника није унето!

en: Group time
sr: Име групе

en: Groups
sr: Групе питања

en: HP West European
sr: HP zapadno evropski

en: HTML Editor
sr: HTML уређивач

en: HTML editor mode
sr: Мод HTML уређивача

en: Header for first scale
sr: Наслов за прву скалу

en: Header for second scale
sr: Наслов за другу скалу

en: Heading
sr: Заглавље

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Hello %s,
sr: Здраво %s,

en: Help
sr: Помоћ

en: Help about this question
sr: Помоћ око овог питања

en: Help:
sr: Помоћ:

en: Hide Details of this Group
sr: Сакриј детаље ове групе

en: Hide Details of this Question
sr: Сакриј детаље за тренутно питање

en: Hide advanced settings
sr: Сакриј напредна подешавања

en: Hide both
sr: Сакри оба

en: Hide both (Forced by the system administrator)
sr: Сакриј оба (Форсирано од стране администратора)

en: Hide details of this Survey
sr: Сакриј детаље ове анкете

en: Hide the tip that is normally shown with a question
sr: Сакриј савет који се обично приказује са питањем

en: Hide tip
sr: Сакри типове

en: Hindi
sr: Хунду

en: Hints
sr: Напомена

en: How many rows to display
sr: Колико редова да прикаже

en: However you can still:
sr: Ипак још увек можете да:

en: Huge Free Text
sr: Велики слободан текст

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: IP Addresses will be logged
sr: IP адресе ће бити праћене

en: IP Info DB API Key:
sr: IP Info DB API кључ:

en: IP address
sr: IP адреса

en: IP as default location
sr: IP подразумевана локација

en: ISO 8859-13 Baltic
sr: ISO 8859-13 baltički

en: ISO 8859-2 Central European
sr: ISO 8859-2 centralno evropski

en: ISO 8859-7 Greek
sr: ISO 8859-7 grčki

en: ISO 8859-8 Hebrew
sr: ISO 8859-8 hebrejski

en: ISO 8859-9 Turkish
sr: ISO 8859-2 turski

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Identifier
sr: Идентификатор

en: Identifier:
sr: Идентификатор:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
sr: У случају да се појављују грешке мораћете активирати скрипту више пута.

en: If necessary the database will be updated.
sr: Ако је потребно база података ће бити освежена

en: If tokens are used, the public may register for this survey
sr: У случају да се користе токени, приступ анкети може бити јаван

en: If you choose '%s' you must provide a description.
sr: Ако одаберете '%s' мараћете да обезбедите опис.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
sr: У случају да обришете ову табелу, токени више неће бити потебни како би се приступило анкети.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
sr: Ако сте доставили Е-мејл адресу, биће вам послат Е-мејл који садржи детаље.

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
sr: Ако сте добили токен, молимо унесите га у поље испод и изаберите наставак.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
sr: Ако промените е-мејл мод, мораћете да прегледате ваш е-мејл шаблон дали одговара новом формату

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
sr: Ако укључите опцију анонимне анкете и креирате табелу токена, LimeSurvey ће означити ваше комплетиране токене са 'Y' уместо датум/време да би осигурали анонимост учесника анкете.

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
sr: Ако желите да проверите своје одговоре на питања и/или промените их то можете урадити избором [<<прет] дугмета и проласком кроз своје одговоре.

en: Import
sr: Увези

en: Import Failed on Record %d because [%s]
sr: Увоз није био успешан на запису %d због [%s]

en: Import Label Set
sr: Увези скуп лабела

en: Import Question
sr: Увези питање

en: Import Resources ZIP Archive
sr: Увези ресурсе као ZIP архиву

en: Import Responses
sr: Увези одговоре

en: Import VV file
sr: Увези VV датотеку

en: Import a VV response data file
sr: Увези VV анкетну датотеку

en: Import a VV survey file
sr: Увези VV анкетну датотеку

en: Import as not finalized answers?
sr: Увези као одговори који нису коначни?

en: Import label set(s)
sr: Увези скуп лабела

en: Import of Survey is completed.
sr: Увоз анкете је завршен.

en: Import of label set(s) is completed.
sr: Увоз скупа лабела је успешан.

en: Import of this survey file failed
sr: Увоз ове анкетне датотеке није успео

en: Import old tokens
sr: Увези старе токене

en: Import question group
sr: Увези питање групе

en: Import responses from a deactivated survey table
sr: Увези одговоре из деактивиране табеле анкета

en: Import survey
sr: Увези анкету

en: Import survey resources
sr: Увозите ресурсе анкете

en: Import template
sr: Увези шаблон

en: Import template ZIP archive
sr: Увези шаблон као ZIP архиву

en: Import tokens from CSV file
sr: Увези токене из CSV фајл-а

en: Import tokens from LDAP query
sr: Увези токене из LDAP упита

en: Important Note:
sr: Битна напомена:

en: Imported Files List
sr: Листа увезених фајлова

en: Imported Resources for
sr: Увезени ресурси за

en: Imported template files for
sr: Увезени ресурси за

en: In an active survey, a table is created to store all the data-entry records.
sr: У случају активне анкете, табела је креирана да сачува све записе.

en: Inactive
sr: Неактиван

en: Include:
sr: Садржи:

en: Incomplete responses only
sr: Некомплетни одговори

en: Incomplete responses:
sr: Некомплетни одговори

en: Incorrect permissions in your %s folder.
sr: Некоректне дозволе у вашем %s директоријуму.

en: Incorrect username and/or password!
sr: Погрешно корисничко име и/или лозинка!

en: Increase
sr: Повећај

en: Indonesian
sr: Индонезијски

en: Inexistant token table
sr: Непостојећу табелу токена

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
sr: Иницијални Superadmin не може бити обрисан!

en: Initialise tokens
sr: Иницијализуј токене

en: Inline HTML editor
sr: Линијски HTML уређивач

en: Input
sr: Упис

en: Instructions for the impatient
sr: Инструкција за нестрпљиве

en: Integer only
sr: Само бројчана вредност

en: Interface language
sr: Језик интефејса

en: Interview time
sr: Време разговора

en: Invalid email address:
sr: Неважећа е-мејл адреса

en: Invitation
sr: Позивница

en: Invitation email
sr: Позивни е-мејл:

en: Invitation email subject:
sr: Тема Е-мејла за приступ:

en: Invitation email:
sr: Позивни е-мејл:

en: Invitation sent date
sr: Датум слања позивнице

en: Invitation sent to:
sr: Позивница послата ка:

en: Invitation sent?
sr: Позивница послата?

en: Invitation status:
sr: Стање позивнице:

en: Invited
sr: Позван

en: Irish
sr: Ирски

en: It is presented group by group.
sr: Приказ питања група по група.

en: It is presented on one single page.
sr: Приказ свих питања на једној страници.

en: It is presented question by question.
sr: Приказ питања је једно по једно.

en: It uses cookies for access control.
sr: Користе се cookies (колачићи) за контролу приступа.

en: Italian
sr: Италијански

en: Italian (formal)
sr: Италијански

en: Iterate survey
sr: Итерирај анкету

en: Jan
sr: Јан

en: Japanese
sr: Јапански

en: Join array elements with a string
sr: Споји елементе низа са текстом

en: Jul
sr: Јул

en: Jun
sr: Јун

en: KOI8-R Relcom Russian
sr: KOI8-R Relcom ruski

en: KOI8-U Ukrainian
sr: KOI8-U ukrainski

en: Keyboard-less operation
sr: Операције без тастатуре

en: Korean
sr: Корејски

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
sr: LDAP је деактивиран или LDAP упит није дефинисан.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the config-ldap.php file
sr: LDAP упити су дефинисани од стране администратора у config-ldap.php датотеци

en: Label
sr: Лабела

en: Label %s
sr: Лабеле %s

en: Label Set
sr: Скуп лабела

en: Label Sets Administration
sr: Администрација скупа лабела

en: Label set browser
sr: Скуп лабела

en: Label set import summary
sr: Извештај о увозу сету лабела.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
sr: Сет лабела није увежен јер већ такав постоји.

en: Label sets
sr: Скуп лабела

en: Label:
sr: Лабела:

en: Labels
sr: Лабеле

en: Language
sr: Језик

en: Language Switch
sr: Промена језика

en: Language code
sr: Код језика

en: Language specific settings missing
sr: Недостају специфична подешавање језика

en: Languages
sr: Језици

en: Languages:
sr: Језици

en: Last Reminder sent date
sr: Датум слања последњег подсетника

en: Last check: %s
sr: Последња провера: %s

en: Last name
sr: Презиме

en: Last name from token
sr: Презиме из токена

en: Last page
sr: Последња страна

en: Later than:
sr: Касније од:

en: Latvian
sr: Латвијски

en: Less than
sr: Мање од

en: Less than (Strings)
sr: Мање од

en: Less than or equal to
sr: Мање или једнако од

en: Less than or equal to (Strings)
sr: Мање или једнако од

en: Less than:
sr: Мање од:

en: LimeSurvey Setup
sr: Подешавање LimeSurvey-a

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
sr: LimeSurvey може покушати да креира ову базу података за вас.

en: LimeSurvey group file (*.csv)
sr: LimeSurvey датотека групе (*.csv)

en: LimeSurvey is setup to use the webserver authentication, but it seems you have not already been authenticated
sr: LimeSurvey је подешен да користи аутентификацију веб сервера, али чини се да ви нисте били аутехтификовани

en: LimeSurvey online manual
sr: LimeSurvey online упутство

en: Limit
sr: Лимит

en: List (Dropdown)
sr: Листа (падајућа листа)

en: List (Radio)
sr: Листа (Радио)

en: List Surveys
sr: Листа анкети

en: List survey publicly:
sr: Листај јавне анкете:

en: List with comment
sr: Листа са коментарима

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Load A Previously Saved Survey
sr: Учитај претходно снимљену анкету

en: Load Now
sr: Учитај сада

en: Load Page
sr: Страница за учитавање

en: Load Unfinished Survey
sr: Учитај незавршену анкету

en: Loading translations
sr: Учитавање превода

en: Loading...
sr: Учитавање...

en: Location
sr: Локација

en: Logged in
sr: Пријављен као

en: Logged in as:
sr: Пријављен као

en: Logic
sr: Логика

en: Login
sr: Пријава

en: Logout
sr: Одјављивање

en: Logout successful.
sr: Одјављивање је успешно обављено.

en: Long Free Text
sr: Дугачак слободан текст

en: Mac Central European
sr: Mac centralno evropski

en: Mac West European
sr: Mac zapadno evropski

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Mail to all Members
sr: Е-мејл свим корисницима/члановима

en: Main Admin Screen
sr: Главни администраторски екран

en: Main admin screen
sr: Главни администраторски екран

en: Make a comment on your choice here:
sr: Унесите коментар на ваш избор овде:

en: Make a string lowercase
sr: Пребаци реченицу у велика слова

en: Make a string uppercase
sr: Капитализуј реченицу

en: Malay
sr: Малајски

en: Male
sr: Мушки

en: Maltese
sr: Малтски

en: Manage Labels
sr: Управљај лабелама

en: Manage additional attribute fields
sr: Мењај додатне атрибуте поља

en: Manage token attribute fields
sr: Мењај поља атрибута токена

en: Mandatory Question
sr: Обавезно питање

en: Mandatory:
sr: Обавезно:

en: Map height
sr: Висина мапе

en: Map width
sr: Сирина мапе

en: Map zoom level
sr: Ниво зумирања мапе

en: Mar
sr: Мар

en: Marked tokens have been deleted.
sr: Изабрани токени су обрисани.

en: Mask questions
sr: Маскирај питање

en: Max number of files
sr: Маскимални број фајлова

en: Max reminders
sr: Максимално подсетника

en: Maximum
sr: Максимум

en: Maximum answers
sr: Максимум одговора

en: Maximum characters
sr: Маџимум слова

en: Maximum characters allowed
sr: Максимални дозвољени број карактера

en: Maximum sum value
sr: Макимум збир вредности

en: Maximum value
sr: Максимална вредност

en: Maximum year
sr: Максимална година

en: Maximum year value for calendar
sr: Максимална година у календару

en: May
sr: Мај

en: Maybe you don't have permission.
sr: Можда немате привилегије.

en: Median value
sr: Вредност медиана

en: Median:
sr: Медијан:

en: Message
sr: Порука

en: Message(s) sent successfully!
sr: Порука(e) успешно послата(e)!

en: Message:
sr: Порука:

en: Microsoft Excel (All charsets)
sr: Microsoft Excel (Сви карактери)

en: Microsoft Word (Latin charset)
sr: Microsoft Word (Латиница)

en: Min days between reminders
sr: Миннимални број између напомена

en: Min number of files
sr: Минимални број фајлова

en: Minimum
sr: Минимум

en: Minimum answers
sr: Минимум одговора

en: Minimum sum value
sr: Минимиум сбир вредности

en: Minimum value
sr: Минимална врдност

en: Minimum value of the numeric input
sr: Минимална вредност нумеричког уноса

en: Minimum year
sr: Минимална година

en: Minimum year value in calendar
sr: Минимална година у календару

en: Month
sr: Месец

en: Move on without warning
sr: Помери се без упозорења

en: Multiple Numerical Input
sr: Вишекратни нумерички унос

en: Multiple Short Text
sr: Више краћих текстова

en: Multiple choice
sr: Више опција

en: Multiple choice questions
sr: Питања са више опција

en: Multiple choice with comments
sr: Вишечлани избор са коментарима

en: N/A
sr: Није доступан

en: NEW RECORD
sr: НОВИ ЗАПИС

en: Name
sr: Име

en: Name of the survey
sr: Име анкете

en: Name of the survey administrator
sr: Име администратора анкете

en: Name:
sr: Име:

en: Natural logarithm
sr: Природни логаритам

en: Navigation delay (seconds):
sr: Кашњене навигације (у секундама)

en: Never
sr: Никада

en: New Record
sr: Нови запис

en: New answer option
sr: Опција новог одговора

en: New password
sr: Нова лозинка

en: New question group was saved.
sr: Нова група питања је сачувана.

en: New quota
sr: Нова квота

en: New scenario number
sr: Нови број сценарија

en: New survey title:
sr: Ново име анкете:

en: New token was added.
sr: Нови токени су додани

en: NewTemplate
sr: НовиШаблон

en: Next
sr: Следећи

en: Next question
sr: Следеће питање

en: Next question group
sr: Следећа група питања

en: No
sr: Не

en: No "CFIELDNAME" field set!
sr: Није постављен "CFIELDNAME" поља!

en: No (Forced by the system administrator)
sr: Не (Форсирано од стране администратора)

en: No DB backup created:
sr: Резерва База Података није направљена:

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
sr: GID (група питања) није достављен. Немогућ увоз питања

en: No HTML editor
sr: Нема HTML уређивача

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
sr: SID (анкете) није достављен. Немогуће увоз питања.

en: No SID Provided
sr: Нисте унели SID

en: No SID has been provided. Cannot dump survey
sr: SID није обезбеђен. Немогуће уклањање анкете

en: No Surveys available - please create one.
sr: Ни једна анкета није доступна - молимо креирајте једну.

en: No Username selected.
sr: Ниједан корисник није изабран.

en: No answer
sr: Без одговора

en: No available surveys
sr: Нема доступних анкета

en: No database action required
sr: Нема потребе за акцијама над базом података

en: No email notification
sr: Без обавештења на е-мејл

en: No invitation code is needed to complete the survey.
sr: Да би сте попунили ову анкету није потербно имати позивни код.

en: No matching CFIELDNAME Group!
sr: Нема одговарајуће CFIELDNAME групе!

en: No matching Cqid
sr: Нема одговорајућег Cqid

en: No matching group
sr: Нема одговарајуће групе

en: No matching question
sr: Нема одговарајуће питање

en: No matching survey
sr: Нема одговарајуће анкете

en: No next question
sr: Нема следећег питања

en: No next question group
sr: Нема следеће групе питања

en: No of surveys
sr: Број анкета

en: No previous question
sr: Нема претхосдног питања

en: No previous question group
sr: Нема претходне групе питања

en: No questions selected
sr: Нема одабраних питања

en: No quotas have been set for this survey
sr: Није постављена квота за ову анкету

en: No reminder(s) sent
sr: Нема посланих подсетника

en: No replacement variable available for this field
sr: Не постоји замена варијабле за ово поље

en: No tokens selected
sr: Ниједан знак није одабран

en: No tokens were selected for deletion
sr: Нема селектованих токена за брисање

en: No, thanks.
sr: Не, хвала.

en: Nominal
sr: Именски

en: None
sr: Нема

en: Norwegian (Bokmal)
sr: Норвешки (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
sr: Норвешки (Nynorsk)

en: Not Active
sr: Није активан

en: Not Selected
sr: Није одабрано

en: Not completed or Not displayed
sr: Није завршено или Није приказано

en: Not displayed
sr: Није приказано

en: Not enough values for calculation
sr: Нема довољно вредности да би се прорачунало

en: Not equal to
sr: Није једнако

en: Not found
sr: Није пронађено

en: Not imported label sets
sr: Није увезен скуп лабела

en: Not invited
sr: Није позван

en: Not started
sr: Није почело

en: Not yet active
sr: Још није активно

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
sr: Напомена да не можете поништите брисање ако нацтавите. Садржај ће бити обрисан.

en: Note:
sr: Напомена:

en: Note: You MUST enter a new question code!
sr: Напомена: МОРАТЕ унети нов код питања!

en: Nothing to translate on this page
sr: Нема ништа за превођење на овој страници

en: Notice: Assessment mode for this survey is not activated. You can activate it in the %s survey settings %s (tab 'Notification & data management').
sr: Напомена: Уређивачки мод за ову анкету није активиран. Ви можете активирати у подешавањима %s анкете %s (таб 'Нотификације и Управљање подацима')

en: Notification & data management
sr: Нотификација & Управљање подацима

en: Nov
sr: Нов

en: Null values are ignored in calculations
sr: Празна поља су игнотисана у калкулацији

en: Number greater than
sr: Број већи од

en: Number less than
sr: Број мањи од

en: Number of attribute fields to add:
sr: Број поља атрибута које треба додати:

en: Number of cases
sr: Број случајева

en: Number of files greater than
sr: Број датотека већи од

en: Number of files less than
sr: Број датотека мањи од

en: Number of questions/groups
sr: Број питања/група

en: Number of records in this query:
sr: Број записа у упиту:

en: Number of tokens
sr: Број токена

en: Numbers only
sr: Само бројеви

en: Numerical Input
sr: Нумерички унос

en: OK
sr: У реду

en: OR
sr: ИЛИ

en: Oct
sr: Окт

en: Off
sr: Угашено

en: Off (Forced by the system administrator)
sr: Искључено (Форсирано од стране администратора)

en: On
sr: Упаљено

en: On (Forced by the system administrator)
sr: Укључено (Форсирано од стране администратора)

en: On errors
sr: На грешкама

en: Once a survey is activated you can no longer:
sr: Једном када се анкета активира више нисте у могућности да :

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
sr: На једно или више обавезних питања нисте одговорили. Не можете наставити док не одговорите.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
sr: На једно или више питања нисте одговорили на прави начин. Не можете наставити док не одговорите на прави начин.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
sr: На једно или више питања нисте одговорили на прави начин. Не можете наставити док не одговорите на прави начин.

en: Online Manual
sr: Упутство за коришћење

en: Only Previous pages answers are available
sr: Доступна је само претходна страна одговора

en: Only answer this if the following conditions are met:
sr: Одговори само ако су следећи услови/правила испуњени:

en: Only numbers may be entered in these fields
sr: Само бројеви могу бити унети у ова поља

en: Only numbers may be entered in this field
sr: Само бројеви могу бити унети у овом пољу

en: Only show question {QID} IF
sr: Само прикажи питања {QID} АКО

en: Open
sr: Отвори

en: Open imported template
sr: Отвори узвезен шаблон

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
sr: Отвори синтаксну датотеку у SPSS користећи Уникод мод

en: Open-access mode
sr: Мод отвореног приступа

en: Option 'Other':
sr: Опција  'Остало':

en: Optional Question
sr: Опционо питање

en: Order
sr: Ред

en: Ordinal
sr: Случајни

en: Other
sr: Остало

en: Other Files:
sr: Остале датотеке:

en: Other answer
sr: Другачи одговор

en: Other comment
sr: Остали коментари

en: Other:
sr: Остало:

en: Output options
sr: Опције излазне датотеке

en: Overall assessment score
sr: Укупна оцена процена

en: Overview & update
sr: Прегледај и ажурирај

en: Owner
sr: Власник

en: PDF
sr: ПДФ

en: PDF Export
sr: PDF извоз

en: PDF export available:
sr: PDF датотека за преузимање доступна:

en: PHP (default)
sr: PHP (подразумевано)

en: Page
sr: Страница

en: Partial
sr: Парцијално

en: Partial (saved) responses
sr: Делимични одговори

en: Participant may save and resume later?
sr: Учесници могу сачувати и наставити касније?

en: Participants can save partially finished surveys
sr: Учесници могу снимити парцијално завршене анкете

en: Participants may print answers?
sr: Учесници могу штампати одговоре?

en: Password
sr: Лозинка

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Percentage
sr: Проценат

en: Percentage of total:
sr: Проценат у тоталу:

en: Permission
sr: Дозвола

en: Permission to activate/deactivate a survey
sr: Дозвола да се активира/деактивира анкета

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
sr: Дозвола за прављење/update/брисње/увоз/извоз token entries

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
sr: Дозвола да се направи/гледа/ажурира/обришу правила за анкету

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
sr: Дозвола да се направи/гледају/ажурирају/убаце/избаце питања, групе, одговори и стања анкете.

en: Permission to delete a survey
sr: Дозвола да се обрише анкета

en: Permission to modify survey security settings
sr: Дозвола за безбедносна подешавања анкете

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
sr: Овлашћење за преглед и освежавање  превода користећи брзо-преводеће својство

en: Permission to view statistics
sr: Дозвола да се гледају статистике

en: Persian
sr: Персијски

en: Place after..
sr: Постави иза...

en: Please be patient...
sr: Молимо сачекајте...

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to enable this option
sr: Молим да промените дозволе фолдера %s да бисте укључили ову опцију.

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
sr: Молим вас промените дозволе фолдера у фолдеру  %s да бисте добили преглед шаблона.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
sr: Молим вас да промените дозволе фолдера у фоледерима  /tmp и /upload/templates да бисте укључили ову опцију.

en: Please check at least one item.
sr: Молимо изаберите макар једну опцију

en: Please check the directory permissions.
sr: Молим вас проверите привилегије директоријума.

en: Please check your settings
sr: Молимо вас проверите ваше одговоре

en: Please choose
sr: Молимо изаберите

en: Please choose *all* that apply:
sr: Молимо изаберите *све опције* које вам одговарају:

en: Please choose *only one* of the following:
sr: Молимо вас изаберите *само један* од понуђених одговора:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
sr: Молимо изаберите све опције које вам одговарају и коментар:

en: Please choose the appropriate response for each item:
sr: Молимо изаберите одговарајући одговор за сваку ставку:

en: Please choose the label sets you want to export:
sr: Изаберите лабеле које желите да извезете.

en: Please choose...
sr: Молимо вас изаберите...

en: Please click below to populate the database
sr: Молимо изаберите дугме како би попунили базу података.

en: Please complete all parts
sr: Молимо да попуните све делове питања

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
sr: Молим потврдите приступ анкети одговором на безбедносно питање а потом кликните на наставак

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
sr: Молим вас да потврдите токен одговарајући на сигурносно питање које се начази доле и изаберете да наставите.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
sr: За даљу подршку контактирајте  %s ( %s ).

en: Please contact your system administrator
sr: Молим да контактирате вашег систем администратора

en: Please enter a date:
sr: Молимо унесите датум:

en: Please enter a valid update-key:
sr: Молимо унесите бажећи кључ:

en: Please enter the name for the copied template:
sr: Молимо унесите име за копирани шаблон:

en: Please enter your comment here
sr: Молимо унесите коментар овде

en: Please explain something in detail:
sr: Молимо вас објацните нешто у детаљима

en: Please fax your completed survey to:
sr: Молимо пошаљите факсом испињену анкету на:

en: Please fax your completed survey to: %s
sr: Молимо пошаљите факсом испињену анкету на: %s

en: Please number each box in order of preference from 1 to
sr: Молимо унесите број у поље редом који вам одговара од 1 до

en: Please number each box in order of preference from 1 to
sr: Молимо унесите број у поље (кућицу) редом који вам одговара од 1 до

en: Please rank all items
sr: Молимо рангирајте све опције

en: Please select a file to import!
sr: Молимо изаберите датотеку за слање!

en: Please select a language:
sr: Молимо изаберите језик:

en: Please select a user first
sr: Молимо изаберите корисника!

en: Please select a user group first
sr: Молимо изаберите корисничку групу прво!

en: Please select at least one file for deletion
sr: Молимо изаберите макар једну опцију за брисање

en: Please select at least one file for download
sr: Молимо изаберите макар једну датотеку за преузимање

en: Please submit by %s
sr: Молимо пошаљите до %s

en: Please try again.
sr: Молимо вас пробајте поново.

en: Please upload %s more file(s).
sr: Молимо уплоадујте %s више фајлова.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
sr: Молимо вас проверите ову онформацију прије настављања надограђивања базе података:

en: Please wait ...
sr: Молимо сачекајте...

en: Please wait to begin with a new session.
sr: Молимо сачекајте да би започели са новом сесијом.

en: Please write your answer here:
sr: Молимо унесите свој одговор овде:

en: Please write your answer(s) here:
sr: Молимо унесите свој(е) одговор(е) овде:

en: Polish
sr: Пољски

en: Populate Database
sr: Попуни базу података

en: Popup HTML editor
sr: Popup HTML уређивач

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Portuguese (Brazilian)
sr: Португалски (Бразилски)

en: Position:
sr: Позиција:

en: Predefined
sr: Унапред дефинисано

en: Predefined answer options for this question
sr: Предефинисани одговори опција за ово питање

en: Predefined label sets...
sr: Предефинисани скупови лабела...

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
sr: Префикс|Суфикс за падајуће листе

en: Present answer options in reverse order
sr: Представити одговоре у обрнутом поредку

en: Presentation
sr: Презентација

en: Presentation & navigation
sr: Презентација и навигација

en: Preview This Question
sr: Преглед тренутног питања

en: Preview current question group
sr: Преглед тренутне групе питања

en: Preview:
sr: Преглед:

en: Previous
sr: Претходни

en: Previous Answers Fields
sr: Претходно поље одговора

en: Previous question
sr: Претходно питање

en: Previous question group
sr: Претходна група питања

en: Previous questions
sr: Претходна питања

en: Previous session is set to be finished.
sr: Просла сесија је стављена за завршетак.

en: Print answers page
sr: Одштампај страницу са одговорима

en: Print your answers.
sr: Одстампај одговоре.

en: Printable survey page
sr: Верзија анкете за штампање

en: Printable version
sr: Верзија анкете за штампање

en: Prior to 16
sr: Пре 16

en: Proceed to step %s
sr: Поступити до корака %s

en: Public registration email subject:
sr: Тема Е-мејла за јавну регистрацију

en: Public registration email:
sr: Е-мејл јавне регистрације:

en: Public statistics?
sr: Јавна статистика?

en: Publication & access control
sr: Контрола објављивања и приступа

en: Punjabi
sr: Панђаби

en: Q1 and Q3 calculated using %s
sr: Q1 и Q3 су рачунати користећи %s

en: QueXML export
sr: QueXML извоз

en: Question
sr: Питање

en: Question Attributes
sr: Атрибути питања

en: Question Page
sr: Страница са питањима

en: Question Selection
sr: Селекција питања

en: Question Type:
sr: Тип питања:

en: Question attributes
sr: Атрибути питања

en: Question attributes:
sr: Атрибути питања:

en: Question by Question
sr: Питање за питањем

en: Question code:
sr: Кодови питања:

en: Question codes
sr: Кодови питања

en: Question could not be added. You must insert a code in the mandatory field
sr: Није могуће додати питање. Морате унети код у обавезно поље

en: Question could not be created.
sr: Није могуће креирати питање.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed
sr: Питање не може бити обрисано. Постоје услови/правила за друга питања која се ослањају на ово питање. Не можете обрисати ово питање док не уклоните услове/правила.

en: Question could not be updated
sr: Није могуће променити питање

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
sr: Питање не може бити промењено. Постоје услови/правила за друга питања која се ослањају на одговоре на ово питање и промена типа питања ће проузроковати проблеме. Морате обрисати ове услове/правила пре него што промените тип овог питања.

en: Question group
sr: Група питања

en: Question group import is complete.
sr: Увоз питања је завршен.

en: Question group import summary
sr: Сажетак увоза групе питања

en: Question group successfully saved.
sr: Група питања је успешно сачувана.

en: Question group:
sr: Тип питања:

en: Question groups
sr: Групе питања

en: Question import is complete.
sr: Увоз питања је завршен.

en: Question import summary
sr: Извештај о увозу питања

en: Question index
sr: Индекс питања

en: Question time
sr: Време питања

en: Question was successfully added.
sr: Питања успешно додана.

en: Question was successfully deleted.
sr: Питање није могуће обрисати

en: Question was successfully saved.
sr: Питање је успешно снимљено.

en: Question:
sr: Питање:

en: Questions
sr: Питања

en: Quick CSV report
sr: Брзу ЦСВ извјештај

en: Quick add...
sr: Брзо додавање...

en: Quick statistics
sr: Брзе статистике

en: Quick translation
sr: Брз превод

en: Quick-add answers
sr: Брзо додавање одговора

en: Quick-add subquestions
sr: Брзо додавање подпитања

en: Quick-translation
sr: Брзи превод

en: Quota action
sr: Акција квоте

en: Quota limit
sr: Квота лимита

en: Quota message
sr: Порука квоте

en: Quota name
sr: Име квоте

en: Quotas
sr: Квоте

en: Quote meta characters
sr: Квоте мета карактера

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
sr: ПРОЧИТАЈТЕ ПАЖЉИВО ПРЕ НАСТАВКА РАДА

en: Random answer order
sr: Насумични поредак одговора

en: Randomization group name
sr: Насумично бирање имена

en: Range:
sr: Рангирање

en: Rank %s
sr: Чин %s

en: Ranking
sr: Рангирање

en: Reading file..
sr: Читам датотеку..

en: Record Deleted
sr: Запис обрисан

en: Record has been updated.
sr: Запис је промењен.

en: Records displayed:
sr: Приказано записа:

en: Records imported
sr: Записи су увезени

en: Records met minumum requirements
sr: Записи су задовољили минимум правила

en: Referrer URL
sr: Повезани URL

en: Referrer URL will be saved.
sr: URL са кога је приступљено биће снимљен

en: RegExp
sr: Регуларни Израз(RegExp)

en: Regenerate question codes:
sr: Поновно генерисање кодова питања:

en: Register Page
sr: Страница за регистрацију

en: Registration
sr: Регистрација

en: Registration email
sr: Регистрацијски е-мејл:

en: Regular expression
sr: Регуларни изрази

en: Relevance equation:
sr: Релевантна калкулација:

en: Reload URL
sr: Освежи URL

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
sr: Поновно учитавање ваше анкете можете урадити бирајући следећи линк(URL) (или уметнути линк (URL) у вашем браузеру):

en: Reloading Screen. Please wait.
sr: Поновно учитавање екрана. Молимо сачекајте.

en: Reloading screen. Please wait.
sr: Поновно учитавање екрана. Молимо сачекајте.

en: Remaining
sr: Преостало

en: Remaining:
sr: Преостало:

en: Remember that we do not support subdirectories in ZIP archives.
sr: Упамтите да не подржавамо под директоријуме у ZIP архивама.

en: Reminder
sr: Подсетник

en: Reminder Email:
sr: Е-мејл за потсетник:

en: Reminder count
sr: Броја подсетника

en: Reminder count:
sr: Број подсетника:

en: Reminder email
sr: Е-мејл за потсетник:

en: Reminder email subject:
sr: Е-мејл за потсетник:

en: Reminder sent to:
sr: Подсетник послат ка:

en: Reminder sent?
sr: Подсетник послат?

en: Reminder status:
sr: Стање подсетника:

en: Reminder to participate in a survey
sr: Подсетник за учешће у анкети

en: Reminder(s) sent
sr: Послано подсетника

en: Remove
sr: Обриши

en: Remove this item
sr: Уклони овај елемент

en: Rename this template
sr: Преименуј овај шаблон

en: Rename this template to:
sr: Преимењуј овај шаблон у:

en: Renumber scenario automatically
sr: Додели нове бројеве сценрију аутоматски

en: Renumber the new record.
sr: Ренумериши нови запис.

en: Repeat Password
sr: Поново унеси лозинку

en: Repeat a string
sr: ПОнови стринг

en: Replace
sr: Замени

en: Replace the existing record.
sr: Замени постојећи запис.

en: Report and skip the new record.
sr: Извести и прескочи нови запис.

en: Required
sr: Захтевано

en: Reset
sr: Врати на почетне вредности

en: Reset Survey Logic
sr: Поништи логику анкете

en: Reset conditions
sr: Ставите стандардхе услове/правила:

en: Reset conditions?
sr: Ресетуј услове?

en: Resources
sr: Ресурси

en: Resources Import Summary
sr: Сажет приказ увоза ресурса

en: Response ID
sr: Идентитет одговора

en: Response filters
sr: Филтери оdgovora

en: Response rate
sr: Оцјена одговора

en: Response summary
sr: Сажет преглед одговора

en: Responses
sr: Odgovora

en: Responses & statistics
sr: Одговори и статистике

en: Responses containing
sr: Одговори садрже

en: Responses will be date stamped.
sr: Одговор ће имати датум отиска.

en: Responses will have the IP address logged
sr: Одговори ће имати праћену IP адресу.

en: Responses will have their referring URL logged.
sr: Одговори ће имати повезани URL снимљен.

en: Responses will not be date stamped.
sr: Одговори неће имати датум отиска.

en: Responses will not have the IP address logged.
sr: Одговори неће имати праћену IP адресу.

en: Responses will not have their referring URL logged.
sr: Одговори неће имати повезани URL снимљен.

en: Restart this Survey
sr: Започни поново

en: Restore
sr: Поврати

en: Restore options
sr: Поврати опције

en: Result
sr: Резултат

en: Results
sr: Резултати

en: Results from LDAP Query
sr: Резултат из LDAP упита

en: Resume Later
sr: Продужи касније

en: Return To Survey
sr: Повратак у анкету

en: Return a formatted string
sr: Врати форматиран стринг

en: Return part of a string
sr: Врати дио стринга

en: Return to label set administration
sr: Повратак у Администрацију анкете

en: Return to survey
sr: Повратак у анкету

en: Return to survey administration
sr: Повратак у администрацију анкете

en: Reverse a string
sr: Окрени стринг

en: Reverse answer order
sr: Обрнути поредак одговора

en: Romanian
sr: Румунски

en: Root URL
sr: Главни URL

en: Round fractions down
sr: Заокружи фракције на нижу вредност

en: Round fractions up
sr: Заокружи фракције на вишу вредност

en: Rows
sr: Редови

en: Russian
sr: Руски

en: SJIS for Windows Japanese
sr: SJIS за Windows Јапански

en: SMTP debug mode:
sr: SMTP мод дебагера:

en: SMTP debug output:
sr: SMTP дебаговани исход:

en: SMTP host:
sr: SMTP Домаћин:

en: SMTP password:
sr: Лозинка:

en: SMTP username:
sr: Корисничко име:

en: SPSS version:
sr: СПСС верзија:

en: SQL CODE THAT FAILED
sr: SQL КОД КОЈИ НИЈЕ УСПЕО

en: Same
sr: Исто

en: Save
sr: Сними

en: Save & Load
sr: Сними & Учитај

en: Save & edit survey text elements
sr: Сачувај и уреди текстуалне елементе анкете

en: Save Changes
sr: Сними промене

en: Save IP Address?
sr: Сними IP адресу?

en: Save Now
sr: Сними сада

en: Save Page
sr: Страница за снимање

en: Save Your Unfinished Survey
sr: Сними своју незавршену анкету

en: Save changes
sr: Сними промене

en: Save city
sr: Сачувати град

en: Save country
sr: Сазувај земљу

en: Save for Lsrc (*.csv)
sr: Сними за Lsrc (*.csv)

en: Save for further completion by survey user
sr: Сними за даље попуњавање од стране анкетираног.

en: Save postal code
sr: Сачувај поштански број

en: Save question group
sr: Сачувај групу питања

en: Save quota
sr: Квота анкете

en: Save referrer URL?
sr: Сними повезани URL?

en: Save settings
sr: Сними подешавања

en: Save state
sr: Сачувај државу

en: Save this, then create another:
sr: Сачувајте ово па направите следећи:

en: Save timings?
sr: Сними времена?

en: Save update key
sr: Сачувати кључ ажурирања

en: Save your responses so far
sr: Сними своје досадашње одговоре

en: Saved Responses
sr: Снимљени одговори

en: Saved Responses:
sr: Снимљени одговориi:

en: Saved Survey Details
sr: Детаљи снимљене анкете

en: Saved name
sr: Име под којим је снимљено

en: Scale
sr: Скала

en: Scale 1
sr: Скала 1

en: Scale 2
sr: Скала 2

en: Scenario
sr: Сценарио

en: Scope
sr: Опсег

en: Screen:
sr: Екран:

en: Search
sr: Претрага

en: Security
sr: Безбедност

en: Security Question
sr: Сигурносно питање

en: Security alert
sr: Сигурносно обавештење

en: Security question:
sr: Сигурносно питање:

en: Select Answer
sr: Одабери одговор

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
sr: Селектуј  LimeSurvey датотеку питања (*.lsq/*.csv)

en: Select Question
sr: Одабери питање

en: Select ZIP File:
sr: Одабери ZIP датотеку:

en: Select file
sr: Изабери датотеку

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
sr: Изабери сет датотеку сета лабела (*.lsl,*.csv):

en: Select output format
sr: Изаберите излазни формат

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
sr: Изабери групу датотеку питања (*.lsg/*.csv):

en: Select survey to copy:
sr: Слектуј анкету коју треба копирати

en: Select template ZIP file:
sr: Одабери ZIP датотеку шаблона:

en: Select the LDAP query you want to run:
sr: Изабери LDAP упит који желиш да покренеш:

en: Semicolon
sr: Полуколона

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send Invitations
sr: Пошаљи позивнице

en: Send Reminders
sr: Пошаљи подсетнике

en: Send basic admin notification email to:
sr: Основно обавештавање е-мејлом

en: Send detailed admin notification email to:
sr: Детаљно обавештавање путем е-мејла са кодовима резултата

en: Send email invitation
sr: Пошаљи позивнице Е-мејлом

en: Send email invitations
sr: Пошаљи позивнице Е-мејлом

en: Send email reminder
sr: Пошаљи подсетник Е-мејлом

en: Send invitation email to this entry
sr: Пошаљи Е-мејл са позивницом ка овом запису

en: Send me a copy:
sr: Пошаљи ми копију:

en: Send reminder email to this entry
sr: Пошаљи Е-мејл са подсетником ка овом запису

en: Send reminder to token ID(s):
sr: Шаљи подсетник ка Токен ID-у

en: Sending Reminders
sr: Слање подсетника

en: Sending invitations...
sr: Шаљем позвнице

en: Sending to Token ID
sr: Шаљем ка Токен ID-у

en: Sending to Token IDs
sr: Шаљем ка Токен ID-у

en: Sending to:
sr: Шаљем:

en: Sendmail
sr: Пошаљи мејл

en: Sep
sr: Сеп

en: Serbian
sr: Српски

en: Server name & port:
sr: Име сервера и порт:

en: Server time:
sr: Време домаћина:

en: Server type:
sr: Сервер типа:

en: Set Survey Rights
sr: Подеси привилегије анкете

en: Set User Rights
sr: Постави корисникове привилегије

en: Set all entries to 'No invitation sent'.
sr: Постави све записе на 'Позивница није послата'.

en: Set conditions for this question
sr: Постави услове/правила за ово питање

en: Set global permissions for this user
sr: Постави услове/правила за корисника

en: Set name:
sr: Унеси назив

en: Set survey permissions
sr: Постави дозволе анкете

en: Set template permissions
sr: Постави права шаблона

en: Set template permissions for this user
sr: Поставите дозволе шаблона за овог корисника

en: Set templates that this user may access
sr: Поставите шаблоне које може овај корисник да приступи

en: Set the percentage width of the answer column (1-100)
sr: Поставите процент ширине цолоне одговора (1-100)

en: Set token length to:
sr: Стави дужину токена на:

en: Set user permissions
sr: Стави дозволу корисника

en: Shift-JIS Japanese
sr: Shift-JIS japanski

en: Short Free Text
sr: Кратак слободан текст

en: Should we proceed with the delete?
sr: Дали да наставим са брисањем ?

en: Show
sr: Прикажи

en: Show "No answer"
sr: Без одговора

en: Show Details of this Group
sr: Прикажи детаље ове групе

en: Show Details of this Question
sr: Прикажи детаље за тренутно питање

en: Show Help
sr: Прикажи помоћ

en: Show PHPInfo
sr: Прикажи PHPInfo

en: Show [<< Prev] button
sr: Прикажи [<<Прет] дугме

en: Show advanced settings
sr: Прикажи напредна подешавања

en: Show both
sr: Прикажи оба

en: Show both (Forced by the system administrator)
sr: Прикажи оба (Форсирано од стране администратора)

en: Show comment
sr: Прикажи коментар

en: Show conditions for this question
sr: Прикажи услове/правила за трнутно питање

en: Show details of this survey
sr: Прикажи детаље ове анкете

en: Show grand total
sr: Прикажи укупно

en: Show graphs
sr: Прикажи графиконе

en: Show graphs in public statistics?
sr: Приказати график у јавним статистикама?

en: Show group description only
sr: Прикажи само опис групе

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
sr: Прикажи само опис групе (Форсирано од стране администратора)

en: Show group name only
sr: Приказиу само имена група

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
sr: Прикажи име само име групе (Форсирано од стране администратора)

en: Show help
sr: Прикажи помоћ

en: Show in public statistics
sr: Прикажи у јавној статистици

en: Show last..
sr: Прикажи последњи...

en: Show last...
sr: Прикажи последњи...

en: Show next..
sr: Прикажи следећи

en: Show next...
sr: Прикажи следећи

en: Show previous..
sr: Прикажи претходни...

en: Show previous...
sr: Прикажи претходни...

en: Show progress bar
sr: Покажи напредак

en: Show question code only
sr: Прикажи само код питања

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
sr: Прикажи само код питања (Форсирано од стране администратора)

en: Show question group name and/or description
sr: Прикажи име групе питања  и/или опис

en: Show question number and/or code
sr: Прикажи питање и/или код

en: Show question number only
sr: Прикажи само број питања

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
sr: Прикажи само број питања (Форсирано од стране администратора)

en: Show start...
sr: Прикажи почетак...

en: Show summary information
sr: Прикажи сумиране информације

en: Show text responses inline
sr: Прикажи текстуалне одговоре у линији

en: Show this token entry
sr: Прикажи токен овог уноса

en: Show title
sr: Прикажи титл

en: Show token summary
sr: Прикажи сиже токена

en: Show totals for
sr: Прикажи укупне вредности за

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
sr: Пркиажи тоталну вредност за бар редове колоне или оба

en: Show welcome screen?
sr: Показивати поцетну слику

en: Showing Filtered Results
sr: Прикажи филтриране резултате

en: Sine
sr: Синус

en: Single checkbox
sr: Један одговор

en: Single choice questions
sr: Питања са једном опцијом

en: Single response
sr: Један одговор

en: Sinhala
sr: Синхала

en: Site name
sr: Име сајта

en: Site name:
sr: Име сајта:

en: Slider
sr: Клизач

en: Slider accuracy
sr: Прецизност клизача

en: Slider initial value
sr: Клизач прва вредност

en: Slider maximum value
sr: Клизач максималне вредности

en: Slider minimum value
sr: Клизач минималне вредности

en: Slovak
sr: Словачки

en: Slovenian
sr: Словеначки

en: Some Question have been disabled
sr: Нека питања су била онемогућена

en: Some URL description
sr: Опис URL-a

en: Some example subquestion
sr: Неки примери подпитања

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
sr: Неко можда покушава да користивашу LimeSurvey сесију (сумња се на CSRF напад). Уколико сте кликнули на злоћудни линк, молимо вас да о томе обавестите вашег систем администратора.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
sr: Жао ми је, у овој анкети нема подржаних типова питања

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
sr: Ваши одговори су превазишли квоту на овој анкети.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
sr: Извињавамо се али LDAP модул недостаје у вашој PHP конфигурацији.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
sr: Извини, нема више фајлова за слање!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
sr: Жао нам је, %s само датотека може бити послано на ово питање!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
sr: Datoteka koja se šalje je veća (%s) od upload_max_filesize direktive %s u php.ini-ju

en: Sorry, there was an error uploading your file
sr: Жао нам је, дошло је до грешке у преносу ваше датотеке

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
sr: Жао нам је, екстензија(%s) ове датотеке није дозвољена!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %s KB are allowed.
sr: Жао нам је, ова датотека је превелика. Само датотеке величине до %s су дозвољене.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
sr: Жао нам је, ова датотека је превелика. Само датотеке величине до %s су дозвољене.

en: Sorry. There is no matching survey.
sr: Извините. Не постоји одговарајућа анкета.

en: Sort answers alphabetically
sr: Сортирај одговопе абецедним редом

en: Sort by:
sr: Сортирај по:

en: Source table:
sr: Изворна табела:

en: Spanish
sr: Шпански

en: Spanish (Mexico)
sr: Шпански (Мексико)

en: Square root
sr: Квадрат

en: Standard Fields
sr: Стандардна поља

en: Standard Files:
sr: Стандардна датотека:

en: Standard deviation
sr: Стандардно одступање

en: Start HTML Editor in a Popup Window
sr: Стартуј HTML уређивача у popup прозору

en: Start Language:
sr: Почетни језик:

en: Start at Token ID:
sr: Почни од токена број (ID):

en: Start date/time:
sr: Старт датум/време:

en: Start language
sr: Почетни језик

en: Started but not yet completed
sr: Започета али није још завршена

en: Starting from:
sr: Почетак од:

en: Statistics
sr: Статустуја

en: Statistics URL
sr: URL статистике

en: Statistics report language
sr: Језик извештаја статистике

en: Status
sr: Статус

en: Step 1:
sr: Корак 1:

en: Step 2:
sr: Корак 2

en: Step value
sr: Следећа вредноцт

en: Store the city?
sr: Сачувати град?

en: Store the country?
sr: Сачувај државу?

en: Store the postal code?
sr: Сачивати поштански број?

en: Store the state?
sr: Сачивати државу?

en: Straight
sr: На једној страници

en: Subject
sr: Тема

en: Subject:
sr: Тема:

en: Submission date
sr: Датум постављања

en: Submit
sr: Проследи (пошаљи)

en: Submit Your Survey.
sr: Проследите своју анкету.

en: Submit your answers
sr: Предај своје одговоре

en: Submit your survey.
sr: Проследите своју анкету.

en: Subquestion
sr: Подпитање

en: Subquestion:
sr: Подпитање:

en: Subquestions
sr: Подпитања

en: Subquestions were successfully saved.
sr: Подпитања успешно сачувана.

en: Success
sr: Успех

en: Success!
sr: Успешно!

en: Sum
sr: Сума

en: SuperAdministrator
sr: Супер администратор

en: Support this project - Donate to
sr: Подржите овај пројекат - Донирајте

en: Survey
sr: Анкета

en: Survey Access
sr: Успех анкете

en: Survey Administrator
sr: Администратор анкете

en: Survey Format is %s:
sr: Формата анкете је  %s:

en: Survey Has Been Deactivated
sr: Анкета је деактивирана

en: Survey ID:
sr: ID Анкете:

en: Survey List Page
sr: Страница листи анкета

en: Survey Quota
sr: Квота анкете

en: Survey URL
sr: URL анкете

en: Survey URL for language:
sr: URL анкете за језик:

en: Survey activation
sr: Активација анкете

en: Survey admin can choose
sr: Администратор анкете може изабрати

en: Survey bounce email:
sr: Одбијајући Е-мејл:

en: Survey cannot be activated yet.
sr: Анкета још увек не може бити активна.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
sr: Анкета не може да се активира. Или немате привилегије или не постоје питања.

en: Survey content
sr: Садржај анкете

en: Survey copy summary
sr: Сажет приказ увоза анкете

en: Survey could not be actived.
sr: Анкета не може бити активирана.

en: Survey could not be created because it did not have a title
sr: Анкету није могуће креирати због недостатка наслова

en: Survey could not be updated
sr: Анкету није могуће променити

en: Survey currently active
sr: Анкета је тренутно активна

en: Survey deletion
sr: Брисање анкете

en: Survey does not pass consistency check
sr: Упитник није прошао проверу конзистентности.

en: Survey expiration date
sr: Датум истека анкете

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
sr: Анкета је активирана. Табела са резултатима је успешно креирана.

en: Survey import summary
sr: Сажет приказ увоза анкете

en: Survey locale settings
sr: Локална подешавања анкете

en: Survey mode is set to %s:
sr: Мод анкете је постављен на %s:

en: Survey name (ID)
sr: Име анкете (ID)

en: Survey name (ID):
sr: Име анкете (ID):

en: Survey permissions
sr: Дозволе анкете

en: Survey properties
sr: Подешавање анкете.

en: Survey quotas
sr: Квоте анкете

en: Survey registration confirmation
sr: Потврда о регистрацији за анкету

en: Survey security
sr: Безбедност анкете

en: Survey settings
sr: Подешавања анкете

en: Survey settings were successfully saved.
sr: Подешавања анкете су успешно сачувани.

en: Survey table name
sr: Име табеле анкете

en: Survey text elements successfully saved.
sr: Текстуални елементи анкете су успешно сачувани.

en: Survey title
sr: Наслов анкете

en: Survey title and description
sr: Назив анкете и опис

en: Survey was successfully added.
sr: Анкета је успешно додата.

en: Surveys
sr: Анкете

en: Swedish
sr: Шведски

en: Switch to closed-access mode
sr: Промена у мод затвореног приступа

en: System overview
sr: Преглед система

en: TIS620 Thai
sr: TIS620 tajlandski

en: Table prefix
sr: Префикс табеле

en: Take ownership
sr: Преузми власништво

en: Tangent
sr: Тангентс

en: Target survey ID:
sr: Циљни ID анкете:

en: Tempdir %s is not writable
sr: Tempdir %s се не може сачувати

en: Template '%s' does already exist.
sr: Шаблон  '%s'  већ постоји.

en: Template '%s' was successfully deleted.
sr: База података '%s'   је успешно попуњена.

en: Template Editor
sr: Уређиваћ шаблона

en: Template Preview:
sr: Изглед шаблона:

en: Template Sample
sr: Пример шаблона

en: Template could not be renamed to `%s`.
sr: Шаблон не може бити преименован у `%s`.

en: Template name
sr: Име шаблона

en: Template permissions were updated successfully.
sr: Освежење корисничких шаблона је било успешно.

en: Template preview image
sr: Преглед слике  шаблона:

en: Template:
sr: Шаблон:

en: Terminate survey
sr: Прекини анкету

en: Terminate survey with warning
sr: Прекините анкету са упозорењем

en: Test This Survey
sr: Тестирај анкету

en: Test survey
sr: Тестирај анкету

en: Text display
sr: Приказивач текста

en: Text inputs
sr: Унос текста

en: Text questions
sr: Текстуална питања

en: Thai
sr: Тајландски

en: Thank you for completing this survey.
sr: Хвала вам на попуњавању ове анкете.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
sr: Хвала вам на регистрацији како би сте учествовали у овој анкети.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
sr: Хвала вам што сте снимили ову анкету која је у току. Следећи детаљи могу бити искоришћени да би сте се вратили на анкету и продужили на истом месту где сте стали. Молимо чувајте овау поруку као референцу - ми не можемо да вам повратимо лозинку уместо вас.

en: Thank you!
sr: Хвала вам!

en: The LimeSurvey database is being upgraded
sr: LimeSurvey база података није надограђена

en: The answer to the security question is incorrect.
sr: Одговор на сигурносно питање није тачно

en: The database defined in config.php does not exist.
sr: База података дефинисана у config.php датотеци не постоји.

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
sr: Извоз базе података је могућ само за MySQL базу података. За остале врсте база података користите одговарјуће механизме за извоз како би сте креирали копију.

en: The email address is not valid.
sr: Е-мејл адреса није важећа.

en: The email you used has already been registered.
sr: Е-мејл који сте унели је већ регистрован.

en: The email you used is not valid. Please try again.
sr: Е-мејл који сте користили није одговарајући. Пробајте поново касније.

en: The entry was assigned the following record id:
sr: Уносу је додељен следећи ID записа:

en: The file has been successfuly uploaded.
sr: Датотека је успешно надограђена.

en: The following answers should be deleted
sr: Следећи одговори би требало бити обрисани

en: The following assessments should be deleted
sr: Следеће анкете би требале бити обрисане

en: The following conditions should be deleted
sr: Следећи услови/правила је потрбно обрисати

en: The following groups should be deleted
sr: Следеће групе питања би требале бити обрисане

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
sr: Ове табеле одговора анкете постоје и могу бити обрисанје ако бише нису потребне:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
sr: Следећа стара листа табела постоји и може да се обрише ако више није потребна:

en: The following old token tables could be restored:
sr: Следећа стара табела токена може се рестаурирати:

en: The following problems have been found:
sr: Пронађени су следећи проблеми.

en: The following questions should be deleted
sr: Следећа питања би требало бити обрисана

en: The following steps will be done by this update:
sr: Следећи кораци би требали бити урађени после овог освежавања:

en: The following surveys are available:
sr: Следеће анкете су доступне:

en: The following surveys should be deleted
sr: Следеће анкете би требало бити обрисани

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
sr: Максималан број датотека је послано. Можете се вратити анкети.

en: The minimum number of files has not been uploaded.
sr: Минималан број датотека није послат.

en: The question group was deleted.
sr: Група питања обрисана.

en: The record kept of your survey responses does not contain any identifying information about you unless a specific question in the survey has asked for this. If you have responded to a survey that used an identifying token to allow you to access the survey, you can rest assured that the identifying token is not kept with your responses. It is managed in a separate database, and will only be updated to indicate that you have (or haven't) completed this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses in this survey.
sr: Запис са вашим одговорима на анкету не садрже никакву информацију о вама осим у случају да неко питање то експлицитно не тражи од вас. У случају да сте користили токен како би приступили овој анкети, будите сигурни да токен није снимљен заједно са вашим одговорима. Ови подаци се држе у другој бази података и биће освежена са статусом да ли сте (или нисте) комплетирали анкету. Не постоји начин да се токени повежу са одговорима ове анкете.

en: The responses table has been renamed to:
sr: Табела са одговорима је преименована у:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
sr: Одговори на ову анкету нису више доступни користећи LimeSurvey.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
sr: Овај упитник не може бити активиран док следећи проблеми нису решени.

en: The survey you selected does not exist
sr: Анкету коју сте изабрали не постоји

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
sr: Токен који сте обезбедили или није валидан или је већ искоришћен.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
sr: Токен који сте обезбедили или није валидан или је већ искоришћен.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
sr: Токен који сте обезбедили или није валидан или је већ искоришћен.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
sr: Токени везани за табелу ове анкете су преименовани у:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
sr: Табела токена је обрисана и токени више нису потебни како би се приступило овој анкети.

en: The user name already exists.
sr: Корисничко име већ постоји.

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
sr: Ту се налазе %s стандардне вредности које се могу обрисати.

en: There are %s orphaned question attributes.
sr: Не постоји  %s питање у овој анкети.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
sr: Ту су %s наводи уноса који могу бити обрисани.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
sr: Ту су %s наводи подешавања језика који могу бити избрисани.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
sr: Ту су %s наводи корисника који могу бити обрисани.

en: There are %s user attribute fields in this token table
sr: Овде постоји %s корисничких поља атрибута у овој табели токена

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
sr: Посотоји више Е-мејлова који чекају да буду послати у једном слању. Како би наставили слање изаберите линк.

en: There are no groups available.
sr: Нема доступних група.

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
sr: Нема више питања. Молимо вас притисните Change log дугме да бисте завшили ову анкету.

en: There are no questions in this survey
sr: Не постоји питање у овој анкети

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
sr: Постоји {EMAILCOUNT} Е-мејл-а који још нису послати.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
sr: Постоји {NUMBEROFQUESTIONS} питања у овој анкети.

en: There is 1 question in this survey
sr: Постоји 1 питање у овој анкети

en: There is a LimeSurvey update available: Version %s
sr: Нова верзија LimeSurvey  је доступна , верзија  %s

en: There is already a recorded answer for this token
sr: Већ постоји снимљен одговор за овај токен

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
sr: Већ постоји унос са истим таквим токеном у табели. Исти токен се не може користити у уносима са више опција.

en: There is no matching saved survey
sr: Не постоји одговарајућа снимљена анкета

en: There is no matching survey.
sr: Не постоји одговарајућа анкета.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
sr: Постоји проблем са брисањем шаблона  '%s' . Молим вас проверите ваш овлашћења фолдера.

en: There was an error using the Google API.
sr: Овде је била грешка кориштења Google API-а.

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
sr: Ова ZIP датотека не садржи валидне ресурсне датотеке.Увоз података је неуспешан.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
sr: Ова ZIP датотека не садржи валидне ресурсне датотеке.Увоз података је неуспешан.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
sr: Ова датотека није LimeSurvey скуп лабела датотека. Увоз неуспешан.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
sr: Ова датотека није LimeSurvey датотека са питањима. Увоз неуспешан.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
sr: Ова датотека није у LimeSurvey формату. Увоз података је неуспешан.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
sr: Ова датотека није валидна ZIP датотека. Увоз неуспешан.

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
sr: Ова датотека је превише стара. Само датотеке из LimeSurvey верзије 1.50 (DBVersion 112) и новији су подржани.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
sr: Није дозвољено слање ове врсте датотеке.

en: This group does not contain any question(s).
sr: Ова група не цадржи никаква питања.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
sr: Ова анкета је затвореног типа, морате обезбедити валидан токен. Молим вас да контактирате администратора за помоћ.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
sr: Ovo je kontrolisan upitnik. Potreban vam je validan  token za učešće.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
sr: Ово је пример описа анкете. Може бити прилично дугачка.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
sr: Ова датотека није у LimeSurvey формату. Увоз података је неуспешан.

en: This is some help text.
sr: Ово је неки текст за помоћ.

en: This is the survey end message.
sr: Ово је завршна порука анкете.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
sr: Ово име је већ коришћено за текућу анкету. Морате користити јединствено име за снимање.

en: This option can't be set if Anonymous answers are used
sr: Ова опција не може бити постављена уколико су омогућени анонимни одговори

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
sr: Ова опција не може бити постављена уколико су омогућени анонимни одговори

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
sr: Следећи процес ће обрисати ову анкету, као и све групе, одговоре на питања и правила.

en: This question does not have a question 'type' set.
sr: Ово питање није дефинисано као скуп 'тип' питања.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
sr: Ово питање има правило за попуњавање, али се правило односи на питање које следи.

en: This question is a multiple answer type question but has no answers.
sr: Ово питање има више могућих одговора али нема ни једног одговора.

en: This question is a subquestion type question but has no configured subquestions.
sr: Ово питање има више могућих одговора али нема ни једног одговора.

en: This question is always shown.
sr: Ово питање су увек приказује.

en: This question is mandatory
sr: Ово питање је обавезно

en: This question requires a second answer set but none is set.
sr: Ово питање захтева скуп лабела, али ни један скуп није изабран.

en: This question requires answers, but none are set.
sr: Ово питање захтева скуп лабела, али ни један скуп није изабран.

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
sr: Ова накета захтева јавну регистрацију. Табела токена мора бити креирана.

en: This survey does not seem to exist.
sr: Ова анкета не постоји.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
sr: Ова анкета још увек нема питања и не може бити тестирана нити попуљена.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
sr: Ова анкета има табелу токена везану за себе. Ако обришете ову анкету, табела са токенима ће такође бити обрисана. Препоручујемо да извезете или направите сигурносну копију токена пре брисање анкете.

en: This survey has been deleted.
sr: Анкета је обрисана.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
sr: Ова анкета још није активирана. Не постоје резултати за преглед.

en: This survey is NOT anonymous.
sr: Ова анкета НИЈЕ анонимна

en: This survey is active but expired.
sr: Ова анкета је активна али је истекла

en: This survey is active but has a start date.
sr: Ова анкета је активна али има датум почетка

en: This survey is anonymous.
sr: Ова анкета је анонимна.

en: This survey is currently active.
sr: Ова анкета је тренутно активна

en: This survey is currently not active
sr: Ова анкета је тренутно није активна

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
sr: Ова анкета тренутно није  активна -кликните овде да бисте је активирали.

en: This survey is currently not active.
sr: Ова анкета тренутно није активна.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
sr: Ова анкета није тренутно активан. Нећете бити у могућности да снимите одговоре.

en: This survey is no longer available.
sr: Ова анкета није више доступна.

en: This survey is not active - no responses are available.
sr: Ова анкета још увек није активна и одговори се не могу приказати

en: This survey is not active, data entry is not allowed
sr: Ова анкета није активна, унос података није дозвољен

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
sr: Ова анкета још увек није активна. Ваш одговор не може бити снимљен

en: This survey is not yet started.
sr: Ова анкета још није тренутно активна

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
sr: Ова анкета још увек није активна и одговори се не могу снимати.

en: This survey's questions don't use conditions
sr: Ова анкетна питања не користе услове

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
sr: Ова анкета има анонимне одговоре, што значи да не можете мењати одговоре.

en: This will replace the existing text. Continue?
sr: Ово ће заменити постојећи текст. Наставак?

en: Time difference (in hours):
sr: Разлика у времену (у сатима):

en: Time limit
sr: Временско ограничење

en: Time limit action
sr: Акција у временском ограничењу

en: Time limit countdown message
sr: Порука за одбројавање временског ограничења

en: Time limit disable next
sr: Временско ограничење за следеће дугме

en: Time limit disable prev
sr: Временско ограничење за прошло дугме

en: Time remaining
sr: Преостало времена

en: Time statistics
sr: Време статистика

en: Timer
sr: Време

en: Timings
sr: Времена

en: Timings will be saved.
sr: Одговор ће имати датум отиска.

en: Timings will not be saved.
sr: Времена неће бити сачувана.

en: Title
sr: Наслов

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
sr: Да останете анонимни молимо вас да користите псеудоним, као ваше корисничко име, такође адреса е-поште није обавезна.

en: To:
sr: За:

en: Token
sr: Токен

en: Token ID
sr: ID токена

en: Token attribute: %s
sr: Атрибути токена: %s

en: Token code
sr: Код знака

en: Token code for this participant
sr: Код токена за овог учесника

en: Token control
sr: контрола токена

en: Token database administration options
sr: Опције администрације токена базе података

en: Token export options
sr: Опције за извоз знакова

en: Token fields
sr: Поља знакова

en: Token has been deleted.
sr: Токен је обрисан.

en: Token length
sr: Дужина токена

en: Token management
sr: Управљање знаком

en: Token mismatch
sr: Неусклађеност знакова

en: Token status:
sr: Стање знака:

en: Token summary
sr: Прикажи сиже знакова

en: Token table could not be created.
sr: Табела са токенима не може да се креира.

en: Token:
sr: Токен:

en: Tokens
sr: Токен

en: Tokens available
sr: Токена слободно

en: Tokens have not been initialised for this survey.
sr: Токени нису иницијализовани за ову анкету.

en: Tokens problem - token table missing
sr: Проблем са токенима - недостаје табела токена

en: Tools
sr: Алатке

en: Total
sr: Укупно

en: Total Errors
sr: Укупно грешака

en: Total Imported files
sr: Укупно увезено датотека

en: Total invitations sent
sr: Укупно полато позивница

en: Total number of files
sr: Укупан број датотека

en: Total opted out
sr: Укупно увезено датотека

en: Total records imported:
sr: Увезено укупно записа:

en: Total records in survey
sr: Укупан број записа у анкети

en: Total records in survey:
sr: Укупан број записа у анкети

en: Total records in this token table
sr: Укупно записа у овој табели токена

en: Total responses:
sr: Укупно одговора

en: Total size of files
sr: Укупна величина датотека

en: Total surveys completed
sr: Укупно попуњених анкета

en: Total time
sr: Укупно време

en: Total with no unique Token
sr: Укупно са нејединственим токенима

en: Total:
sr: Укупно:

en: Transfer the user's surveys to:
sr: Пребаци корсникове анкете до:

en: Translate survey
sr: Преведи анкету

en: Translate to
sr: Преведи у

en: Try again
sr: Пробајте поново

en: Try to submit again
sr: Пробајте да проследите поново

en: Turkish
sr: Турски

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
sr: Унесите 'име' које сте користили када сте снимили анкету као и лозинку.

en: Type:
sr: Тип:

en: UCS-2 Unicode
sr: UCS-2 unikod

en: UJIS for Windows Japanese
sr: UJIS зa Windows Јапански

en: URL description
sr: Опис URL-a

en: URL description:
sr: Опис URL-a

en: URL of the survey
sr: URL анкете

en: UTF-8 Unicode
sr: UTF-8 уникод

en: Unable to create directory `%s`.
sr: Не могу да креирам директоријум `%s`.

en: Uncertain
sr: Неодлучан

en: Unchanged
sr: Непромењено

en: Uncheck all
sr: Поништи све

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Update
sr: Мењај

en: Update Group
sr: Освежи садржај групе

en: Update User Group
sr: Подеси групу корисника

en: Update available: %s
sr: Нова верзија доступна  %s

en: Update condition
sr: Освежи услов

en: Update key: Valid
sr: Освежавање кључа: Важеће

en: Update of Label Set failed
sr: Промена овог скупа лабела није успело

en: Update scenario
sr: Освежи сценарио

en: Update token entry
sr: Надогради токен запис

en: Updates
sr: Азурирање

en: Upload
sr: Пошаљи

en: Upload CSV File
sr: Увези CSV датотеку

en: Upload LDAP entries
sr: Учитај LDAP записе

en: Upload a file:
sr: Пошаљи датотеку:

en: Upload files
sr: Pošaljite датотеке

en: Upload your files
sr: Pošaljite ваше датотеке

en: Uploaded CSV file successfully
sr: Успешно сте се послали CSV датотеку .

en: Uploaded Resources Management
sr: Увежена ресурсна управљања

en: Uploaded template file
sr: Послана датотека шаблона

en: Uploading
sr: Шаљем

en: Uploading LDAP Query
sr: Учитавање LDAP упита

en: Urdu
sr: Урду

en: Use CAPTCHA for
sr: Користи CAPTCHA за

en: Use HTML format for token emails?
sr: Да користим HTML уређење за токен мејлове?

en: Use all/manage templates
sr: Управљај шаблонима

en: Use default
sr: користи основни

en: Use global settings
sr: Користи глобална подешавања

en: Use mapping service
sr: Коришћење услуге мапирања

en: Use settings below
sr: Корист подешавања одабрана испод

en: Use slider layout
sr: Користи изглед слајдера

en: User
sr: Корисник

en: User Group
sr: Група корисника

en: User Group added.
sr: Група корисника је додата.

en: User Groups
sr: Група корисника

en: User added.
sr: Корисник додат.

en: User control
sr: Контрола корисника

en: User data
sr: Подаци корисника

en: User group successfully added!
sr: Група корисника успешно додата!

en: User name and password do not match!
sr: Корисничко име и лозинка се не поклапају!

en: User name and/or email not found!
sr: Ваше име и/или Е-мејл нису нађени!

en: User name invalid!
sr: Корисничко име није валидно!

en: User name:
sr: Корисничко име:

en: User registration at '%s'
sr: Регистрација корписника у  '%s'

en: Username
sr: Корисничко име

en: Username already exists.
sr: Корисник већ постоји.

en: Users
sr: Корисници

en: Uses left
sr: Коришћења преостало

en: Uses left:
sr: Преостало коришћења:

en: Valid from
sr: Важеће од

en: Valid until
sr: Валидно до

en: Validation:
sr: Валидација:

en: Version
sr: Верзија

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: View Question
sr: Види питања

en: View Saved but not submitted Responses
sr: Прегледај снимљене али не послате одговоре

en: View This Record
sr: Погледај овај запис

en: View response ID %d
sr: Погледај  ИД %d одговора

en: View response URL
sr: Погледај URL одговор

en: View response details
sr: Погледај детаље одговора

en: View statistics
sr: Прегледај статистику

en: View stats
sr: Прикажи статистику

en: View summary of all available fields
sr: Прегледај сажетак свих слободних поља

en: View the statistics for this survey.
sr: Прикази статистике ове анкете.

en: View/Update last response
sr: Прегледај/Уреди последњи одговор

en: View/read
sr: Погледај/читај

en: Viewing response (ID %s)
sr: Погледај одговор (ID %s)

en: Visit our website!
sr: Посетите нашу веб страну!

en: Warn and move on
sr: Упзори и помери се

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning!
sr: Упозорење!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
sr: Упозорење: Још увек користите основну лозинку ('password'). Молимо вас промените своју лозинку и поново приступите.

en: Warnings
sr: Упозорења

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
sr: Нисте овлашћени да приступите овој анкети!

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
sr: Жао нам је, али немате привилегија да то урадите.

en: We are sorry but your session has expired.
sr: Извињавамо се али ваша сесија је истекла.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
sr: Препоручујемо да пре брисање ове анкете, извезете комплетну анкету главног администраторског екрана.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
sr: Препоручујемо да пре него што продужите, извезете анкету из главног административног екрана.

en: Welcome %s!
sr: Добродошли %s:

en: Welcome Page
sr: Поздравна страница

en: Welcome and end text
sr: Поздравна страница

en: Welcome message:
sr: Порука добродошлице:

en: Welcome to %s!
sr: Добродошли у %s

en: Welcome to LimeSurvey Setup!
sr: Добро дошли у подешавање LimeSurvey-a!

en: Welcome to the ComfortUpdate
sr: Добродошли у ComfortUpdate

en: Welcome to this sample survey
sr: Добро дошли у пример анкете

en: Welcome:
sr: Текст добродошлице:

en: Welsh
sr: Велшки

en: When an imported record matches an existing record ID:
sr: Када се увезени запис поклапа са постојећим ID-јем:

en: When you deactivate a survey all the data entered in the original table will be moved elsewhere, and when you activate the survey again, the table will be empty. You will not be able to access this data using LimeSurvey any more.
sr: Када деактивирате анкету, сви подаци унети у оригиналне табеле ће бити померене на друго место, и када активирате анкету поново, табела ће бити празна. Нећете бити у могућности да приступите овим подацима користећи LimeSurvey.

en: Width of the map in pixel
sr: Ширина мапе у пикселима

en: Windows Arabic
sr: Windows Арапски

en: Windows Baltic
sr: Windows Балтички

en: Windows Central European
sr: Windows Централно европски

en: Windows Cyrillic
sr: Windows Ћирилица

en: X-Scale
sr: X-Скала

en: Y-Scale
sr: Y-Скала

en: Year
sr: Година

en: Yes
sr: Да

en: Yes (Forced by the system administrator)
sr: Да (Форсирано од стране администратора)

en: Yes - Delete Them!
sr: Да - Обриши их!

en: Yes - slider with emoticon
sr: Да - клизач са емоцијама

en: Yes - stars
sr: Да - звезде

en: Yes/No
sr: Да/Не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
sr: Ви сте изабрали да обришете све услове/правила која се односе на питања у овој анкети

en: You are about to delete this survey
sr: Пред брисањем сте ове анкете

en: You are not a participant in this survey.
sr: Нисте учесник ове анкете.

en: You are not allowed dump the database!
sr: Нисте овлашћени да извезете базу података!

en: You are not allowed export a label set!
sr: Нисте овлашћени да извезете скуп лабела!

en: You are not allowed to activate this survey!
sr: Нисте овлашћени да активирате ову анкету!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
sr: Нисте овлашћени да додајете групе питања у ову анкету!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
sr: Нисте овлашћени да додајете нова питања у ову анкету!

en: You are not allowed to browse responses!
sr: Нисте овлашћени да пролазите кроз одговоре!

en: You are not allowed to change user data!
sr: Немате привилегија да промените корисничке податке!

en: You are not allowed to change your own permissions!
sr: Немате привилегије да промените сопствене привилегије!

en: You are not allowed to create new surveys!
sr: Нисте овлашћени да да креирате нове анкете!

en: You are not allowed to deactivate this survey!
sr: Нисте овлашћени да деактивирате ову анкету!

en: You are not allowed to delete this group!
sr: Нисте овлашћени да обришете ову групу!

en: You are not allowed to delete this survey!
sr: Нисте овлашћени да да обришете ову анкету!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
sr: Нисте овлашћени да мењате групе у овој анкети!

en: You are not allowed to edit this survey!
sr: Нисте овлашћени да мењате ову анкету!

en: You are not allowed to import a group!
sr: Нисте овлашћени да увезете групу питања!

en: You are not allowed to import a survey!
sr: Нисте овлашћени да увезете анкету!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
sr: Нисте овлашћени да мењате редослед групе питања у овој анкети!

en: You are not allowed to perform this operation!
sr: Нисте овлашћени да извршите ову операцију!

en: You are not allowed to set assessment rules!
sr: Нисте овлашћени да мењате услове/правила ове анкете!

en: You are not allowed to to import a question!
sr: Нисте овлашћени да увезете питање!

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
sr: Можете оставити празно поље и аутоматски креирати знакове користећи 'Креирај знакове'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
sr: Са овог екрана можете учитати претходно снимљену анкету.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
sr: Можете променити начин приступа анкети тако што ћете притиском на дугме иницијализовати табелу са токенима.

en: You can't copy a question if the survey is active.
sr: Не можете копирати питање ако је анкета активна

en: You can't import a group which doesn't support at least the survey base language.
sr: Не можете увести групу која нема подршку за тренутни језик анкете.

en: You can't import a question which doesn't support at least the survey base language.
sr: Не можете увести питање која нема подршку за тренутни језик анкете.

en: You can't import answers which doesn't support at least the survey base language.
sr: Не можете увести групу која нема подршку за тренутни језик анкете.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
sr: Не можете увести скуп лабела која нема подршку за тренутни језик анкете.

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
sr: Не можете сачувати промене јер је у фолдеру шаблона онемогућено писање.

en: You cannot add/remove subquestions or edit their codes because the survey is active.
sr: Не можете додати одговор или уклонити пододговоре или мењати њихове кодове јер је анкета  активна.

en: You cannot delete the last answer option.
sr: Не можете обрисати последњи одговор.

en: You cannot delete the last subquestion.
sr: Не можете обрисати последње подпитање.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
sr: Не можете наставити док не унесете неки текст за једно или више питања.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
sr: Не можете уклонити овај елемент зато што је потребно да имате макар један језик у скупу лабела.

en: You did not provide a name
sr: Нисте доставили име

en: You did not provide a password
sr: Нисте обезбедили лозинку

en: You don't have permission to delete this entry.
sr: Жао нам је, али немате привилегија да то урадите.

en: You don't have the permission to activate tokens.
sr: Немате привилегија за активирање знакова.

en: You have already completed this survey.
sr: Већ сте комплетирали ову анкету.

en: You have been already removed from this survey.
sr: Већ сте уклоњени из ове анкете.

en: You have been successfully removed from this survey.
sr: Успешно сте били уклоњени из ове анкете.

en: You have completed %s%% of this survey
sr: Комплетирали сте %s%% ове анкете

en: You have completed answering the questions in this survey.
sr: Завршили сте давањем одговора на питања у овој анкети.

en: You have not provided a survey identification number
sr: Нисте обезбедили идентификациони број анкете

en: You have not selected a question
sr: Нисте изабрали питање.

en: You have not selected a survey
sr: Нисте изабрали анкету

en: You have not selected a survey for data-entry.
sr: Нисте изабрали анкету како би ручно унели податке.

en: You have not selected a survey to browse.
sr: Нисте одабрали анкету како би сте је прегледали.

en: You have not selected a survey to delete
sr: Нисте изабрали анкету за брисање.

en: You have to enter user name and email.
sr: Морате унети корисничко име и Е-мејл.

en: You have to login first.
sr: Морате се прво пријавити.

en: You have to select at least one label set.
sr: морате изабрати бар један сет лабеле

en: You logged in successfully.
sr: Успешно сте се пријавили.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
sr: Можете се регистровати за попуњавање ове анкете ако желите

en: You must be registered to complete this survey
sr: Морате бити регистровани да би сте попунили ову анкету

en: You must supply a name for this saved session.
sr: Морате обезбедити име за ову снимљену сесију.

en: You must supply a password for this saved session.
sr: Морате обезбедити лозинку за ову снимљену сесију.

en: You need to add answer options to this question
sr: Морате додати одговоре на ово питање

en: You need to add question groups
sr: Морате додати групе питања

en: You need to add questions
sr: Морате додати питања

en: You need to add subquestions to this question
sr: Морате додати одговоре на ово питање

en: You should have a great time doing this
sr: Требало би да добро проводиш време радећи ово

en: You should note the name of this table in case you need to access this information later.
sr: Потребно је да запишете назив ове табеле у случају да треба да приступите овим информацијама касније.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
sr: Треба ли активирати анкету онда када сте апсолутно сигурни да је ваше подешавање анкете комплетно и немате потребу да мењате било шта.

en: Your Assessment
sr: Ваши одговори

en: Your Choices
sr: Ваши избори

en: Your Email
sr: Ваш Е-мејл

en: Your Ranking
sr: Ваше рангирање

en: Your answer
sr: Ваш одговор

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
sr: Ваш претраживач говори да је претходно коришћен за ову анкету. Рестартујемо сесију да би могли да почнете из почетка.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
sr: Услови/правила се не могу додати! Нисте изабрали питање и/или одговоре над којима ће се услов/правило односити. Молимо да изаберете питање и одговор.

en: Your data should be imported now.
sr: Требало би да су сада ваши подаци увезени.

en: Your passwords do not match.
sr: Ваше лозинке се не поклапају.

en: Your personal settings
sr: Ваша персонална подешавања

en: Your personal settings were successfully saved.
sr: Ваша лична подешавања су успешно сачувана.

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
sr: Ваши одговори нису изгубљени већ су послати администратору и биће ручно унети у базу података мало касније.

en: Your responses table will be renamed to:
sr: Ваша табела са одговорима ће бити преименована у:

en: Your responses were successfully saved.
sr: Ваши одговори су успешно сачувани

en: Your selected database name is:
sr: Име ваше изабране базе података је:

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
sr: Ваша анкета може да извезе прикључене податке о токенима са сваким одговором. Изаберите додатна поља која желите да извезете.

en: Your survey contains more than 255 columns of responses. Spreadsheet applications such as Excel are limited to loading no more than 255. Select the columns you wish to export in the list below.
sr: Ваша анкета садржи више од 255 kolona одговора. Табеларне апликације као Excel су лимитиране учитавањем максимално 255 колона. Изаберите колоне које желите да извезете из листе.

en: Your survey responses have been recorded.
sr: Ваши одговори на питања су сниљени.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
sr: Ваши одговори на анкету су успешно сачувани. Добићете потврди Е-мејл. Молимо   You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
sr: Ваши одговори на анкету нису снимљени. Ова анкета није активна.

en: Your survey was successfully saved.
sr: Ваша анкета је успешно сачувана.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
sr: Ваша анкета ће бити снимљена са вашим иемном и лозинком, и можете га завршити касније поновним приступом са истим именом и лозинком.

en: Your time to answer this question has expired
sr: Ваше време да одговорите на питање је истекло

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
sr: Ваше време да одговорите на питање је готово истекло. Преостало вам је {TIME} времена.

en: Your user data for accessing %s
sr: Ваши кориснички подаци за приступ %s

en: Zoom level
sr: Ниво зуминга

en: addslashes
sr: додај размаке

en: and
sr: и

en: because
sr: због

en: check if this link works.
sr: проверите да ли овај линк ради.

en: checked
sr: обележено

en: copy_of_
sr: копија_од_

en: cp1252 West European
sr: cp1252 zapadno evropski

en: equals
sr: је једнако

en: having a token
sr: имати токен

en: having a valid email address
sr: Имајући валидну е-мејл адресу

en: having already completed the survey
sr: Већ сте комплетирали ову анкету.

en: hh:mm
sr: сс:мм

en: hours
sr: сати

en: minitab method
sr: minitab методу

en: mins
sr: минимални

en: not checked
sr: није проверено

en: or
sr: или

en: queXML Survey XML Format (*.xml)
sr: queXML анкетни XML формат (*.xml)

en: quota language settings
sr: наводи подешавања језика

en: quota members
sr: квоте корисника

en: responses
sr: одговори

en: seconds
sr: секунде

en: selected
sr: изабрани

en: table
sr: табела

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
sr: ово је аутоматизована електронска пошта која треба да вас обавести да је корисник креиран за вас на сајту  '%s' .

en: timings
sr: тајминг

en: to
sr: за

en: until
sr: до

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
sr: PHP не подржава zip библиотеку, увоз ZIP-ова није омогућен

en: {TOKENCOUNT} tokens have been created
sr: {TOKENCOUNT} токена је креирано
