LimeSurvey 1.x stable - en to gl translation catalogue (2384 entries)

en: %s duplicate records removed
gl: Elimináronse %s rexistros duplicados

en: %s field(s) were successfully added.
gl: Engadíronse %s campos correctamente.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
gl: %s liñas posúen un número incorrecto de campos.

en: %s messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
gl: Escanáronse %s mensaxes, das que o sistema marcou %s como rebotadas.

en: %s messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
gl: Escanáronse %s mensaxes, o sistema non marcou ningunha como rebotada.

en: %s records imported
gl: Importáronse %s rexistros

en: %s records in CSV
gl: %s rexistros en CSV

en: %s records met minumum requirements
gl: %s rexistros cumpren cos requirimentos mínimos

en: %s records with invalid email address removed
gl: Elimináronse %s rexistros con enderezos de correo non válidos

en: 'Other:' comment mandatory
gl: Comentario para 'Outra:' obrigatorio

en: (Iconv Library not installed)
gl: (Non foi instalada a Biblioteca Iconv)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create new label sets.)
gl: (Non se importaron os xogos de etiquetas porque non ten permisos para crear xogos novos.)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
gl: (Seleccione múltiples xogos de etiquetas premendo a tecla Ctrl)

en: *Required
gl: *Requirido

en: *This setting cannot be changed later!
gl: *Esta configuración non pode cambiarse despois!

en: ...or import a question
gl: ...ou importar unha pregunta

en: 16 or up
gl: 16 ou máis

en: 1st quartile (Q1)
gl: 1º Cuartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
gl: Estilo CSS do 1º aviso de tempo límite

en: 1st time limit warning message
gl: Mensaxe do 1º aviso ao esgotar o tempo límite

en: 1st time limit warning message display time
gl: Duración da mensaxe do 1º aviso de finalización do tempo

en: 1st time limit warning message timer
gl: Temporizador da mensaxe do 1º aviso de límite de tempo

en: 2nd quartile (Median)
gl: 2º Cuartil (Mediana)

en: 2nd time limit warning CSS style
gl: Estilo CSS do 2º aviso de tempo límite

en: 2nd time limit warning message
gl: Mensaxe do 2º aviso ao esgotar o tempo límite

en: 2nd time limit warning message display time
gl: Duración da mensaxe do 2º aviso de finalización do tempo

en: 2nd time limit warning message timer
gl: Temporizador da mensaxe do 2º aviso de límite de tempo

en: 3-Click ComfortUpdate
gl: Actualicación Fácil en 3 Pasos

en: 3rd quartile (Q3)
gl: 3º Cuartil (Q3)

en: 5 Point Choice
gl: Escala de 1 a 5

en: 7bit Swedish
gl: Sueco 7bit

en: <No default value>
gl: <Sen valor por defecto>

en: <no data>
gl: <sen datos>

en: A Note On Privacy
gl: Aviso Sobre Privacidade

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
gl: Fíxose unha copia de seguranza desta táboa á que pode acceder o administrador do seu sistema.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
gl: Se prosegue farase unha copia de seguranza desta táboa. O administrador do seu sistema poderá acceder a esta táboa.

en: A database named "%s" already exists.
gl: Xa existe unha base de datos chamada "%s".

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
gl: Un grupo no ficheiro CSV/SQL non forma parte da mesma enquisa. Detívose a importación da enquisa.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
gl: Amosarase un índice de preguntas; os/as participantes poderán saltar entre as preguntas xa vistas.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
gl: Tamén se creou unha entrada de clave para a enquisa gardada.

en: A token table has been created for this survey and the old tokens were imported.
gl: Creouse unha táboa de claves para esta enquisa e importáronse as claves vellas.

en: A token table has been created for this survey.
gl: Creouse unha táboa de claves para esta enquisa.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
gl: Non se forneceu un nome de usuario/a ou non é válido.

en: AND
gl: E

en: AND/OR Date is
gl: AND/OR a data é

en: ARMSCII-8 Armenian
gl: Armenio ARMSCII-8

en: Abbreviated headings
gl: Cabeceiras abreviadas

en: Access
gl: Acceso

en: Access denied!
gl: Denegouse o acceso!

en: Action
gl: Acción

en: Action to perform when time limit is up
gl: Acción a executar cando acaba o tempo

en: Actions
gl: Accións

en: Activate Survey
gl: Activar a Enquisa

en: Activate this Survey
gl: Activar esta Enquisa

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
gl: Active isto para amosar un mapa debaixo do campo de entrada onde o/a usuario/a pode seleccionar unha localización

en: Active
gl: Activa

en: Active surveys
gl: Enquisas activas

en: Active token tables
gl: Táboas de claves activas

en: Add
gl: Adicionar

en: Add Another Record
gl: Engadir Outro Rexistro

en: Add Answer
gl: Engadir unha Resposta

en: Add Group
gl: Engadir un Grupo

en: Add New Question to Group
gl: Engadir unha Pregunta Nova ao Grupo

en: Add New Quota
gl: Engadir unha Cota Nova

en: Add New User Group
gl: Engadir un Grupo Novo de Usuarios/as

en: Add User
gl: Engadir un/unha Usuario/a

en: Add User Group
gl: Engadir un Grupo de Usuarios/as

en: Add a new question
gl: Engadir unha pregunta nova

en: Add a prefix to the answer field
gl: Engadir un prefixo para o campo de resposta

en: Add a suffix to the answer field
gl: Engadir un sufixo para o campo de resposta

en: Add and edit conditions
gl: Engadir e editar condicións

en: Add another token entry
gl: Engadir unha nova entrada de clave

en: Add condition
gl: Engadir unha condición

en: Add dummy tokens
gl: Engadir claves instrumentais

en: Add fields
gl: Engadir campos

en: Add new group to survey
gl: Engadir un novo grupo ao cuestionario

en: Add new label
gl: Engadir unha etiqueta nova

en: Add new token entry
gl: Engadir unha nova entrada de clave

en: Add or delete groups
gl: Engadir ou borrar grupos

en: Add or delete questions
gl: Engadir ou borrar preguntas

en: Add or delete subquestions or change their codes
gl: Engadir ou borrar subpreguntas ou mudar os seus códigos

en: Add question group
gl: Engadir un grupo de preguntas

en: Add scenario
gl: Engadir un escenario

en: Add survey
gl: Engadir unha enquisa

en: Add token attributes
gl: Engadir atributos de clave

en: Add token entry
gl: Engadir unha entrada de clave

en: Add user
gl: Engadir un/unha usuario/a

en: Add user group
gl: Engadir un grupo de usuarios/as

en: Add user:
gl: Engadir un/unha usuario/a:

en: Add, remove or edit answer options
gl: Engadir, eliminar ou editar opcións de resposta

en: Adding User Group
gl: Estase a engadir o Grupo de Usuarios/as

en: Adding User to group
gl: Estase a engadir un/ha Usuario/a ao grupo

en: Adding attribute fields failed:
gl: Erro ao engadir campos de atributo:

en: Additional Languages
gl: Idiomas Adicionais:

en: Admin Email:
gl: Correo do/a Administrador/a:

en: Admin confirmation email body:
gl: Corpo da mensaxe de confirmación para o/a administrador/a:

en: Admin confirmation email subject:
gl: Asunto da mensaxe de confirmación para o/a administrador/a:

en: Administration
gl: Administración

en: Administrator name:
gl: Nome do administrador:

en: Administrator:
gl: Administrador:

en: After
gl: Despois

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
gl: Tras premer o botón de gardar pode tanto pechar o navegador como continuar a cubrir a enquisa.

en: Albanian
gl: Albanés

en: All
gl: Todos

en: All Group assessments meet consistency standards
gl: Todas as avaliacións dos grupos validan os estándares de consistencia

en: All Survey (Total) assessments meet consistency standards
gl: Todas as avaliacións (totais) da Enquisa validan os estándares de consistencia

en: All answers are already selected in this quota.
gl: Xa están seleccionadas todas as respostas para esta cota.

en: All answers meet consistency standards
gl: Todas as respostas validan os estándares de consistencia

en: All conditions in this survey have been deleted.
gl: Borráronse todas as condicións desta enquisa.

en: All conditions meet consistency standards
gl: Todas as condicións validan os estándares de consistencia

en: All default values meet consistency standards
gl: Todos os valores validan os estándares de consistencia

en: All groups meet consistency standards
gl: Todos os grupos validan os estándares de consistencia

en: All in one
gl: Todo nunha páxina

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
gl: Transferíronse todas as enquisas do/a usuario/a a %s.

en: All old survey tables meet consistency standards
gl: Todas as táboas de enquisa vellas validan os estándares de consistencia

en: All old token tables meet consistency standards
gl: Todas as táboas de claves vellas validan os estándares de consistencia

en: All question attributes meet consistency standards
gl: Todos os atributos de pregunta validan os estándares de consistencia

en: All questions meet consistency standards
gl: Todas as preguntas validan os estándares de consistencia

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
gl: Perderanse todas as preguntas, respostas, etc... nos idiomas eliminados. Confírmao?

en: All quota language settings meet consistency standards
gl: Todas as configuracións de idioma das cotas validan os estándares de consistencia

en: All quota members meet consistency standards
gl: Todas os membros con cotas validan os estándares de consistencia

en: All quotas meet consistency standards
gl: Todas as cotas validan os estándares de consistencia

en: All responses
gl: Todas as respostas

en: All survey language settings meet consistency standards
gl: Todas as configuracións de idioma da enquisa validan os estándares de consistencia

en: All survey settings meet consistency standards
gl: Todas as enquisas validan os estándares de consistencia

en: All token entries have been deleted.
gl: Borráronse todas as entradas de claves

en: All token entries have been set to 'Not invited'.
gl: Todas as entradas de clave establecéronse como 'Non convidadas'.

en: All token entries to whom a reminder email would apply
gl: Todas as entradas de clave a quen se lles aplicaría un correo de recordatorio

en: All tokens
gl: Todas as claves

en: All unique token numbers have been removed.
gl: Elimináronse todos os números de clave únicos.

en: Allow editing answers after completion?
gl: Permitir cambiar as respostas despois de finalizar?

en: Allow only numerical input
gl: Permitir só entrada numéricas

en: Allow only numerical input for 'Other' text
gl: Permitir só entradas numéricas para o texto 'Outra'

en: Allow public registration?
gl: Permitir o rexistro público?

en: Allowed
gl: Permitido

en: Allowed file types
gl: Tipos de ficheiro permitidos

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
gl: Tipos de ficheiro permitidos en formato separado por comas, p.ex.: pdf,doc,odt

en: Also this problem can occur when you are working/editing in LimeSurvey in several browser windows/tabs at the same time.
gl: Este problema pode acontecer tamén cando está a traballar/editar con LimeSurvey en varias xanelas/abas ao mesmo tempo.

en: Also you should export your responses before deactivating.
gl: Tamén debería exportar as súas respostas antes da desactivación.

en: Always
gl: Sempre

en: Always hide this question
gl: Ocultar esta pregunta sempre

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
gl: Enviouse un correo ao enderezo que Vostede forneceu con información para acceder a esta enquisa. Por favor siga a ligazón incluída nel para proseguir.

en: An email has been sent with details about your saved survey
gl: Enviouse un correo cos detalles do seu cuestionario gardado

en: An email with a generated password was sent to the user.
gl: Envióuselle ao/á usuario/a un correo cun contrasinal xerado automaticamente.

en: An email with your login data was sent to you.
gl: Envióuselle un correo cos seus datos de acceso.

en: An error occurred saving a response to survey id
gl: Aconteceu un erro ao gardar a resposta na enquisa co ID

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
gl: Ocorreu un erro ao subir o ficheiro. Pode deberse a permisos incorrectos no cartafol %s.

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
gl: Aconteceu un erro inesperado e non se poden gardar as súas respostas.

en: Anonymized responses
gl: Respostas anonimizadas

en: Anonymized responses?
gl: Respostas anonimizadas?

en: Answer
gl: Resposta

en: Answer Codes
gl: Códigos de Resposta

en: Answer is invalid. The total of all entries should add up to at least %s.
gl: A resposta non é válida. A suma das entradas debería alcanzar polo menos %s.

en: Answer is invalid. The total of all entries should not add up to more than
gl: A resposta non é válida. A suma das entradas non debería superar

en: Answer matched (regexp)
gl: Resposta coincidente (regexp)

en: Answer option
gl: Opción de resposta

en: Answer options
gl: Opcións de resposta

en: Answer options were successfully saved.
gl: Gardáronse correctamente as opcións de resposta.

en: Answer prefix
gl: Prefixo da resposta

en: Answer scale %s
gl: Escala de resposta %s

en: Answer suffix
gl: Sufixo da resposta

en: Answer was
gl: A resposta foi

en: Answer was NOT
gl: A resposta NON foi

en: Answer was greater than
gl: A resposta foi maior que

en: Answer was greater than or equal to
gl: A resposta foi maior ou igual que

en: Answer was less than
gl: A resposta foi menor que

en: Answer was less than or equal to
gl: A resposta foi menor ou igual que

en: Answer width
gl: Largo da resposta

en: Answer:
gl: Resposta:

en: Answered
gl: Respondida

en: Answers
gl: Respostas

en: Answers Cleared
gl: Limpáronse as Respostas

en: Answers and tokens have been re-opened.
gl: Reabríronse claves e respostas.

en: Answers from previous questions
gl: Respostas de preguntas anteriores

en: Answers from this response
gl: Respostas deste cuestionario

en: Answers to this survey are anonymized.
gl: As respostas a esta enquisa están anonimizadas

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
gl: Non se permiten as respostas cun código 0 (cero) ou co código baleiro, e non se gardarán

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
gl: Carácter separador Resposta|Texto-á-esquerda|Texto-á-dereita

en: Apr
gl: Abr

en: Arabic
gl: Arábigo

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
gl: Confirma que desexa *borrar* algunhas respostas incompletas e restablecer o estado completado tanto de respostas como de claves?

en: Are you really sure you want to delete ALL token entries?
gl: Confirma o borrado de TODAS as entradas de claves?

en: Are you really sure you want to reset all invitation records to NO?
gl: Confirma que quere reestablecer a NON todos os rexistros de invitación?

en: Are you sure you want regenerate the question codes?
gl: Confirma que quere rexenerar os códigos das preguntas?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
gl: Confirma que desexa limpar todas as súas respostas?

en: Are you sure you want to copy these condition(s) to the questions you have selected?
gl: Confirma a copia desta(s) condición(s) nas preguntas que seleccionou?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
gl: Confirma que desexa borrar todas as condicions establecidas neste escenario?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
gl: Confirma que desexa borrar todas as condicións establecidas para as preguntas seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete all unique token strings?
gl: Confirma o borrado de todas as cadeas de clave únicas?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
gl: Confirma o borrado das entradas seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete this condition?
gl: Confirma que desexa borrar esta condición?

en: Are you sure you want to delete this entry?
gl: Confirma o borrado desta entrada?

en: Are you sure you want to delete this file?
gl: Confirma o borrado desta entrada?

en: Are you sure you want to delete this template?
gl: Confirma o borrado desta plantilla?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
gl: Confirma que desexa renumerar os escenarios con números sucesivos comezando en 1?

en: Are you sure?
gl: Confírmao?

en: Arithmetic mean
gl: Media aritmética

en: Array
gl: Táboa

en: Array (10 Point Choice)
gl: Táboa (Escala de 1 a 10)

en: Array (5 Point Choice)
gl: Táboa (Escala de 1 a 5)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
gl: Táboa (Aumenta/Igual/Diminúe)

en: Array (Numbers)
gl: Táboa (Números)

en: Array (Texts)
gl: Táboa (Textos)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
gl: Táboa (Si/Non/Non sabe)

en: Array by column
gl: Táboa por columnas

en: Array dual scale
gl: Táboa de escala dual

en: Array filter
gl: Filtro de táboa

en: Array filter exclusion
gl: Exclusión do filtro de táboa

en: Arrays
gl: Táboas

en: Assessment details
gl: Detallles da avaliación

en: Assessment group score
gl: Puntuación do grupo de avaliación

en: Assessment heading
gl: Cabeceira da avaliación

en: Assessment rules
gl: Regras de avaliación

en: Assessment value
gl: Valor da avaliación

en: Assessments
gl: Avaliacións

en: At beginning
gl: Ao principio

en: At end
gl: Ao final

en: At least %d files must be uploaded for this question
gl: Ten que subir polo menos %d ficheiros para esta pregunta

en: Attribute %s
gl: Atributo %s

en: Attribute field
gl: Campo de atributo

en: Attributes values from the participant's token
gl: Valores de atributo a partir da clave do/a participante

en: Aug
gl: Ago

en: Auto Translate
gl: Tradución automática

en: Auto detect
gl: Autodetección

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
gl: A opción de autocomprobación é exclusiva se están marcadas todas as demais

en: Auto-import of user failed!
gl: Fallou a importación automática de usuario/a!

en: Autoload URL
gl: URL cargada automaticamente

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatically load URL when survey complete?
gl: Cargar automaticamente a URL cando finalice a enquisa?

en: Available label sets:
gl: Xogos de etiquetas dispoñíbeis:

en: Average
gl: Media

en: Average file size
gl: Tamaño medio de ficheiro

en: Average interview time:
gl: Tempo medio de entrevista:

en: Average no. of files per respondent
gl: Número medio de ficheiros por entrevistado/a

en: Average size per respondent
gl: Tamaño medio por entrevistado/a

en: Back
gl: Anterior

en: Back to Response Import
gl: Voltar á Importación de Respostas

en: Back to attribute field management.
gl: Voltar á xestión de campos de atributo.

en: Back to global settings
gl: Voltar á configuración global

en: Back to main menu
gl: Voltar ao menú principal

en: Backup Entire Database
gl: Salvagardar Toda a Base de Datos

en: Base language
gl: Idioma base

en: Base language:
gl: Idioma base:

en: Basic admin notification
gl: Notificación básica para o/a administrador/a

en: Basic email notification
gl: Notificación básica por correo

en: Basic email notification is sent to:
gl: A notificación básica por correo envíase a:

en: Basque
gl: Vasco

en: Before
gl: Antes

en: Belarusian
gl: Belorruso

en: Big5 Traditional Chinese
gl: Chinés tradicional Big5

en: Binary pseudo charset
gl: Pseudo xogo de caracteres binario

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Both rows and columns
gl: Tanto filas como columnas

en: Bounce Email:
gl: Correo de Agradecemento / Rebote / Incidencia:

en: Bounce processing
gl: Procesamento de rebotes

en: Bounce settings
gl: Configracións de rebotes

en: Bounce settings have been saved.
gl: Gardouse a configuración de rebotes.

en: Bounce settings to be used
gl: Configuración de rebotes a usar

en: Browse
gl: Mostrar

en: Browse Responses
gl: Mostrar as Respostas

en: Browse Saved Responses
gl: Mostrar as Respostas xa Gardadas

en: Browse Uploaded Resources
gl: Mostrar os Recursos Subidos

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
gl: Actualizouse á versión %s correctamente.

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: But this one isn't.
gl: Mais este non o é.

en: By Group
gl: Por Grupos

en: Bypass token with failing email addresses
gl: Saltar as claves co enderezos de correo non válidos

en: CSS & Javascript files:
gl: Ficheiros CSS e Javascript:

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
gl: Estilo CSS para a mensaxe que amosa o cronómetro de tempo restante

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
gl: Estilo CSS do aviso mensaxe de tempo límite

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
gl: Estilo CSS usado para a mensaxe do primeiro aviso de tempo límite

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
gl: Estilo CSS usado para a mensaxe do segundo aviso de tempo límite

en: CSV File (All charsets)
gl: Ficheiro CSV (todos os xogos de caracteres)

en: CSV input format
gl: Formato de entrada CSV

en: Calculation
gl: Cálculo

en: Can't bind to the LDAP directory
gl: Non se pode ligar co directorio LDAP

en: Can't connect to the LDAP directory
gl: Non se pode conectar co directorio LDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
gl: Non se poden actualizar as etiquetas porque está a usar códigos duplicados

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot be changed
gl: Non pode cambiarse

en: Cannot be changed (survey is active)
gl: Non pode cambiarse (a enquisa está activa)

en: Cannot import the VVExport file.
gl: Non se pode importar o ficheiro de exportación VV.

en: Cannot submit results - there are none to submit.
gl: Non se poden enviar os resultados - non hai ningún para enviar.

en: Catalan
gl: Catalán

en: Category separator
gl: Separador de categoría

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
gl: Precaución: A execución JavaScript do seu navegador está desactivada. Quizá non poida responder a todas as preguntas desta enquisa. Por favor, verifique que ten instalado o Java (http://www.java.com/)

en: Change Group Order
gl: Mudar a Orde dos Grupos

en: Change Question Order
gl: Mudar a Orde das Preguntas

en: Change log
gl: Libro de cambios

en: Change survey name or description
gl: Cambiar o nome ou a descrición da enquisa

en: Changes cannot be saved to a standard template.
gl: Non poden gardarse os cambios nunha plantilla estándar.

en: Character set of the file:
gl: Xogo de caracteres do ficheiro:

en: Check Again
gl: Verificar outra vez

en: Check Data
gl: Verificar os Datos

en: Check Data Integrity
gl: Verificar a Integridade dos Datos

en: Check again
gl: Comprobar de novo

en: Check all
gl: Marcar todo

en: Check any that apply
gl: Marque aquelas que correspondan

en: Check at least %d answer
gl: Marque polo menos %d resposta(s)

en: Check at least %d answers
gl: Marque polo menos %d respostas

en: Check at least %d item
gl: Marque polo menos %d ítem(s)

en: Check at most %d answers
gl: Marque polo menos %d respostas

en: Check between %d and %d answers
gl: Marque entre %d e %d respostas

en: Check database again?
gl: Verificar outra vez a Base de Datos?

en: Check for updates:
gl: Comprobar as actualizacións:

en: Check now
gl: Comprobar agora

en: Check or uncheck all items
gl: Marcar ou desmarcar todos os ítems

en: Checkbox layout
gl: Formato da caixa de selección

en: Checked
gl: Comprobado

en: Checking basic requirements...
gl: A comprobar os requirimentos básicos...

en: Checking existing LimeSurvey files...
gl: A comprobar os ficheiros de LimeSurvey existentes...

en: Chinese (Simplified)
gl: Chinés (Simplificado)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
gl: Chinés (Tradicional de Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
gl: Chinés (Tradicional de Taiwan)

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
gl: Escolla 'Executar/Todo' no menú para executar a importación.

en: Choose Columns
gl: Escolla as Columnas

en: Choose Token Fields
gl: Escolla o Campo das Claves

en: Choose one of the following answers
gl: Escolla unha das respostas seguintes

en: Choose the CSV file to upload:
gl: Escolla o ficheiro CSV a cargar:

en: Choose the columns you wish to export.
gl: Escolla as columnas que desexa exportar.

en: Choose your language
gl: Escolla o seu idioma

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear All Page
gl: Limpar Toda a Páxina

en: Clear Responses
gl: Limpar as Respostas

en: Click here to continue
gl: Prema aquí para continuar

en: Click here to log in.
gl: Prema aquí para acceder.

en: Click here to print your answers.
gl: Prema aquí para imprimir as súas respostas.

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
gl: Agora prema en 'Enviar' para completar o proceso e gardar as súas respostas.

en: Click on an item in the list on the left, starting with your highest ranking item, moving through to your lowest ranking item.
gl: Comece premendo no ítem que consdiere máis importante e siga en orde até rematar premendo no ítem menos importante.

en: Click on the following button if you want to
gl: Prema no botón seguinte se desexa

en: Click on the scissors next to each item on the right to remove the last entry in your ranked list
gl: Prema nas tesouras ao carón de cada ítem da dereita para borrar a última entrada da lista ordenada

en: Clicking yes will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Is this OK?
gl: Se preme si xerará claves para todas as entradas da lista de claves que aínda non teñan asignada unha. Confírmao?

en: Close
gl: Pechar

en: Close Editor
gl: Pechar o Editor

en: Close this Group
gl: Pechar este Grupo

en: Close this Question
gl: Pechar esta Pregunta

en: Close this survey
gl: Pechar esta enquisa

en: Close this window
gl: Pechar esta xanela

en: Closed
gl: Pechada

en: Code
gl: Código

en: Code filter
gl: FIltro de código

en: Code:
gl: Código:

en: Column control
gl: Control de columnas

en: Columns
gl: Columnas

en: ComfortUpdate step %s
gl: Actualización fácil paso %s

en: Comma
gl: Coma

en: Comma (,)
gl: Coma (,)

en: Comment
gl: Comentario

en: Comparison operator
gl: Operador de comparación

en: Completed
gl: Completada

en: Completed Page
gl: Páxina Completada

en: Completed responses only
gl: Só as respostas completas

en: Completed?
gl: Completouse?

en: Completion state
gl: Estado de realización

en: Conditions
gl: Condicións

en: Conditions designer
gl: Deseñador de condicións

en: Conditions manager
gl: Administrador de condicións

en: Conditions successfully copied
gl: Condicións copiadas correctamente

en: Conditions successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
gl: Condicións copiadas correctamente (algunhas foron ignoradas porque existían duplicados)

en: Configurator
gl: Configurador

en: Confirm Password:
gl: Confirme o Contrasinal

en: Confirmation
gl: Confirmación

en: Confirmation email
gl: Correo de confirmación

en: Confirmation email subject:
gl: Asunto do correo de confirmación:

en: Confirmation email:
gl: Correo de confirmación:

en: Confirmation of your participation in our survey
gl: Confirmación da súa participación na nosa enquisa

en: Constant
gl: Constante

en: Constant value
gl: Valor constante

en: Continue
gl: Continuar

en: Convert N to
gl: Converter N a

en: Convert Y to
gl: Converter Y a

en: Convert resource links and INSERTANS fields?
gl: Converter as ligazóns de recursos e os campos INSERTANS?

en: Convert resource links?
gl: Converter as ligazóns de recursos?

en: Convert spaces in question text to underscores
gl: Converter os espazos do texto da pregunta a suliñados

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Current Question
gl: Copiar a Pregunta Actual

en: Copy Question
gl: Copiar a Pregunta

en: Copy Template
gl: Copiar a plantilla

en: Copy advanced settings?
gl: Copiar a configuración avanzada?

en: Copy answer options?
gl: Copiar as opcións de resposta?

en: Copy conditions
gl: Copiar as condicións

en: Copy failed
gl: Fallou a copia.

en: Copy of survey is completed.
gl: Completouse a copia da enquisa.

en: Copy question
gl: Copiar a pregunta

en: Copy subquestions?
gl: Copiar as subpreguntas?

en: Copy survey
gl: Copiar a enquisa

en: Copy template
gl: Copiar a plantilla

en: Copy the selected conditions to
gl: Copiar as condicións escollidas a

en: Corrected time :
gl: Hora correcta:

en: Could not create database
gl: Non se puido crear a base de datos

en: Could not delete user group.
gl: Non se puido borrar o grupo de usuarios/as

en: Could not delete user group. No group selected.
gl: Non se puido borrar o grupo de usuarios/as. Non se seleccionou ningún grupo.

en: Could not delete user. User was not supplied.
gl: Non se puido borrar o/a Usuario/a. Non foi fornecido.

en: Could not modify user data.
gl: Non se puideron modificar os datos de usuario/a.

en: Count
gl: Contaxe

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
gl: As estatísticas para cada pregunta están baseadas só no número total de respostas para os que se amosou a pregunta

en: Create
gl: Crear

en: Create Database
gl: Crear unha Base de datos

en: Create New Label Set
gl: Crear un Xogo de Etiquetas Novo

en: Create Survey
gl: Crear unha Enquisa

en: Create User
gl: Crear Usuario/a

en: Create a new question group inside your survey.
gl: Crear un novo grupo de preguntas dentro da enquisa.

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
gl: Crear unha enquisa nova premendo na icona %s arriba á dereita.

en: Create dummy tokens
gl: Crear claves instrumentais

en: Create new template
gl: Crear unha plantilla nova

en: Create new template called:
gl: Crear unha plantilla nova chamada:

en: Create one or more questions inside the new question group.
gl: Crear unha ou máis preguntas dentro do novo grupo de preguntas.

en: Create or import new label set(s)
gl: Crear ou importar xogo(s) de etiquetas novo(s)

en: Create tokens
gl: Crear as claves

en: Create, import, or copy a survey
gl: Crear, importar ou copiar unha enquisa

en: Create, import, or copy survey
gl: Crear, importar ou copiar unha enquisa

en: Create/Edit Groups
gl: Crear/Editar Grupos

en: Create/Edit Users
gl: Crear/Editar Usuarios/as

en: Created by
gl: Creado por

en: Creating DB & file backup
gl: A crear a base de datos e a copia de seguranza

en: Creating database backup...
gl: A crear a copia de seguranza...

en: Creating file backup...
gl: A crear a copia de seguranza...

en: Creating tables. This might take a moment...
gl: A crear as táboas. Isto pode demorar un momento...

en: Croatian
gl: Croata

en: Current
gl: Actual

en: Current group is using conditional questions
gl: A seción actual está usando preguntas condicionais

en: Current survey has questions with conditions outside their own group
gl: A enquisa actual ten preguntas con condicións vinculadas fóra do seu propio grupo

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
gl: Actualmente non hai idiomas adicionais configurados para esta enquisa.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
gl: A enquisa non ten configuradas condicións neste intre.

en: Czech
gl: Checo

en: DATA TO BE ENTERED
gl: DATOS A INTRODUCIR

en: DB backup created:
gl: Creouse a copia de seguranza da base de datos:

en: DEC West European
gl: Europeo Ocidental DEC

en: DOS Central European
gl: Europeo Central de DOS

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
gl: Checo e eslovaco DOS de Kamenicky

en: DOS Russian
gl: Ruso de DOS

en: DOS West European
gl: Europeo Occidental de DOS

en: Danish
gl: Danés

en: Data Consistency Check
gl: Verificación da Consistencia dos Datos

en: Data entry
gl: Entrada de datos

en: Data entry screen
gl: Pantalla de entrada de datos

en: Data for username and one time password was received but the usage of one time passwords is disabled at your configuration settings. Please add the following line to config.php to enable one time passwords:
gl: Recbíronse os datos co nome de usuario e o contrasinal dun só uso, mais o uso de contrasinais deste tipo está desactivado na súa configuración. Por favor engada a liña seguinte no config.php para activar os contrasinais dun só uso:

en: Data redundancy check
gl: Comprobación de redundancia dos datos

en: Data selection
gl: Selección de data

en: Data selection:
gl: Selección da data:

en: Data view control
gl: Control de vista de datos

en: Database
gl: Base de datos

en: Database Information not provided. This script must be run from admin.php only.
gl: Non se forneceu información para a base de datos. Este script só debe executarse desde admin.php.

en: Database `%s` has been successfully populated.
gl: A base de datos `%s` poboouse correctamente.

en: Database backup functionality is currently not available for your database type. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
gl: A funcionalidade de copia de seguranza aínda non está dispoñíbel para o seu tipo de base de datos. Antes de continuar, por favor, salvagarde a súa base de datos usando unha ferramenta de backup.

en: Database error:
gl: Erro da base de datos:

en: Database has been created.
gl: Creouse a base de datos.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
gl: Actualizouse a base de datos á versión %s correctamente.

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Database type
gl: Tipo da base de datos

en: Database upgrade
gl: Actualización da base de datos

en: Dataentry Screen for Survey
gl: Pantalla de Entrada de Datos para a Enquisa

en: Date
gl: Data

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
gl: Data (AAAA-MM-DD) igual a

en: Date Last Action
gl: Última acción o

en: Date Saved
gl: Gardouse a Data

en: Date Stamp?
gl: Datación?

en: Date Started
gl: Comezada o

en: Date created
gl: Data de creación

en: Date format
gl: Formato de data

en: Date format:
gl: Formato de data:

en: Date is
gl: A data é

en: Date last action
gl: Última acción o

en: Date picker
gl: Selector de data

en: Date started
gl: Comezada o

en: Date submitted
gl: Enviada o

en: Datestamp
gl: Datación

en: Day
gl: Día

en: Deactivate Survey
gl: Desactivar a Enquisa

en: Deactivate this Survey
gl: Desactivar esta Enquisa

en: Deactivated result tables
gl: Táboas de resultados desactivadas

en: Deactivated survey data can only be accessed by system administrators using a Database data access tool like phpmyadmin. If your survey uses tokens, this table will also be renamed and will only be accessible by system administrators.
gl: Só o administrador do sistema pode acceder aos datos das enquisas desactivadas usando unha ferramenta de acceso a bases de datos como o phpmyadmin. Se a súa enquisa usa claves, a táboa tamén será renomeada e só estará accesíbel para o administrador do sistema.

en: Deactivated token tables
gl: Táboas de claves inactivas

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
gl: Prezado/a {FIRSTNAME}:
    
    Recentemente invitámolo/a a participar nunha enquisa.
    
    Acabamos de verificar que aínda non completou a enquisa ou non enviou a información, e desexamos lembrarlle que a enquisa se atopa dispoñible por se desexa participar.
    
    Dita enquisa chámase;
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Para participar, por favor faga clic na ligazón inferior.
    
    Moitas grazas,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Faga clic aquí para acceder á enquisa:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
gl: Prezado/a {FIRSTNAME}:
    
    Vostede foi invitado/a participar nunha enquisa.
    
    Dita enquisa chámase;
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Para participar, por favor faga clic na ligazón inferior.
    
    Moitas grazas,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Faga clic aquí para acceder á enquisa:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
gl: Prezado/a {FIRSTNAME},
    
    Vostede, ou alguén en seu nome e co seu correo, rexistrouse para participar nunha enquisa electrónica titulada {SURVEYNAME}.
    
    Para cubrir ou completar esta enquisa, calque no seguinte enderezo web:
    
    {SURVEYURL}
    
    Se ten calquera pregunta sobre esta enquisa, ou se non foi Vostede quen se rexistrou para participar e considera que este correo está errado, por favor contacte con {ADMINNAME} en {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
gl: Prezado/a {FIRSTNAME},
    
    Este correo é para lle confirmar que completou a enquisa titulada {SURVEYNAME} e que as súas respostas foron gardadas. Grazas por participar.
    
    Se ten calquera pregunta adicional sobre este correo, por favor contacte con {ADMINNAME} en {ADMINEMAIL}.
    
    Atentamente,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
gl: Prezado/a {FIRSTNAME}:
    
    Vostede foi invitado/a participar nunha enquisa.
    
    A enquisa titúlase;
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Para participar, por favor prema na ligazón inferior.
    
    Atentamente,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Prema aquí para facer a enquisa:
    {SURVEYURL}

en: Decimal separator:
gl: Separador decimal

en: Decrease
gl: Diminuír

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default Administration Page
gl: Páxina de Administración Predeterminada

en: Default HTML editor mode
gl: Modo predefinido do editor HTML

en: Default HTML editor mode:
gl: Modo por defecto do editor HTML:

en: Default answer for scale %s:
gl: Resposta por defecto da escala %s:

en: Default answer value:
gl: Valor de resposta por defecto:

en: Default answers
gl: Respostas por defecto

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
gl: Coordenadas predeterminadas do mapa cando se carga a pàxina por vez primeira. Formato: latitude [espazo] lonxitude

en: Default position
gl: Posición por defecto

en: Default scenario
gl: Escenario por defecto

en: Default site admin email:
gl: Correo por defecto do administrador do sitio:

en: Default site bounce email:
gl: Correo por defecto de redireccionamento do sitio:

en: Default site language:
gl: Idioma por defecto do sitio:

en: Default template:
gl: Plantilla por defecto:

en: Default value for option 'Other':
gl: Valor por defecto para a opción 'Outra':

en: Default value settings were successfully saved.
gl: Gardáronse correctamente os valores por defecto da configuración.

en: Del
gl: Suprimir

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete Current User Group
gl: Borrar o Grupo de Usuarios/as Actual

en: Delete Tokens
gl: Borrar as Claves

en: Delete Tokens Table
gl: Borrar a Táboa de Claves

en: Delete User
gl: Borrar Usuario/a

en: Delete all conditions
gl: Borrar todas as condicións

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
gl: Borrar todas as respostas incompletas que correspondan a unha clave para a que xa existan respostas completas

en: Delete all token entries
gl: Borrar todas as entradas de claves

en: Delete all unique token strings
gl: Borrar todas as cadeas de clave únicas

en: Delete checked items!
gl: Borrar os ítems marcados!

en: Delete current question
gl: Borrar a pregunta actual

en: Delete current question group
gl: Borrar o grupo actual

en: Delete entry
gl: Borrar a entrada

en: Delete label set
gl: Borrar o xogo de etiquetas

en: Delete marked responses
gl: Borrar as respostas marcadas

en: Delete survey
gl: Borrar a enquisa

en: Delete the selected entries
gl: Borrar as entradas seleccionadas

en: Delete this condition
gl: Borrar esta condición

en: Delete this entry
gl: Borrar esta entrada

en: Delete this response
gl: Borrar esta resposta

en: Delete this scenario
gl: Borrar este escenario

en: Delete this template
gl: Borrar esta plantilla

en: Delete this user
gl: Borrar este/a usuario/a

en: Delete this user from group
gl: Borrar o/a usuario/a do grupo

en: Delete token entry
gl: Borrar a entrada de clave

en: Deleting
gl: A borrar

en: Deleting Answers
gl: A Borrar as Respostas

en: Deleting Assessments
gl: A Borrar as Avaliacións

en: Deleting Conditions
gl: A Borrar as Condicións

en: Deleting Groups
gl: Estanse a Borrar os Grupos

en: Deleting ID
gl: A Borrar o ID

en: Deleting Question_Attributes
gl: A Borrar os Atrbutos da Pregunta

en: Deleting Survey ID
gl: A Borrar a Enquisa co ID

en: Deleting Surveys
gl: A Borrar as Enquisas

en: Deleting User
gl: Borrando o/a Usuario/a

en: Deleting User Group
gl: Estase a borrar o Grupo de Usarios/as

en: Deleting answer with qid
gl: A Borrar a resposta co QID

en: Deleting cid
gl: A Borrar o CID

en: Deleting group id
gl: Estase a Borrar o Grupo co ID

en: Deleting old survey result tables
gl: A borrar as táboas de resultados da enquisa vellas

en: Deleting old token and response tables leftover from deactivation
gl: A borrar táboas vellas de respostas e claves abandonadas pola desactivación

en: Deleting old token tables
gl: A borrar as táboas de claves vellas

en: Deleting orphaned default values.
gl: A borrar os valores predeterminados orfos.

en: Deleting orphaned language settings.
gl: A borrar as configuracións de idiomas orfos.

en: Deleting orphaned quotas.
gl: A borrar as cotas orfas.

en: Deleting qid
gl: A Borrar o QID

en: Deleting questions
gl: A borrar as preguntas

en: Deleting survey language setting
gl: A borrar a configuración de idioma da enquisa

en: Deleting survey language settings
gl: A borrar as configuracións de idioma da enquisa

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
gl: Se borra este grupo borrará con el as preguntas e respostas que contén. Confirma que desexa continuar?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
gl: Se borra esta pregunta borrará con ela as opcións de resposta e subpreguntas que inclúe. Confirma que desexa continuar?

en: Deleting user
gl: A borrar o/a usuario/a

en: Demo Mode Only: Uploading file is disabled in this system.
gl: Modo de demostración: A suba de ficheiros está desactivada neste sistema.

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
gl: Modo de demostración: A suba de ficheiros está desactivada neste sistema.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
gl: Modo de demostración: A carga de ficheiros está desactivada.

en: Description of the survey
gl: Descrición da enquisa

en: Description:
gl: Descrición:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Detailed Error
gl: Erro detallado

en: Detailed admin notification
gl: Notificación detallada para o/a administrador/a

en: Detailed admin notification email:
gl: Correo de notificación detallada para o/a administrador/a:

en: Detailed admin notification subject:
gl: Asunto de notificación detallada para o/a administrador/a:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
gl: A notificación detallada por correo cos datos de resposta envíase a:

en: Detailed email notification with result codes
gl: Notificación detallada por correo con códigos de resposta

en: Did Not Save
gl: Non se Gardou

en: Did not copy questions
gl: Non se copiaron as preguntas

en: Directory could not be renamed to `%s`.
gl: Non se puido renomear o directorio como '%s'.

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
gl: O directorio co nome '%s' xa existe - escolla outro nome

en: Disable only
gl: Só deshabilitar

en: Disable the next button until time limit expires
gl: Deshabilitar o botón 'seguinte' até que remate o tempo límite

en: Disable the prev button until the time limit expires
gl: Deshabilitar o botón 'Anterior' até que remate o tempo límite

en: Disabled
gl: Desactivada

en: Disabled - Delete current question
gl: Desactivada - Borrar a pregunta actual

en: Display
gl: Pantalla

en: Display / Export
gl: Amosar / Exportar

en: Display Last 50 Responses
gl: Amosar as 50 Últimas Respostas

en: Display Responses
gl: Amosar as Respostas

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
gl: Amosar un 'aviso de finalización do tempo' cando resten varios segundos no cronómetro (o aviso non se amosará por defecto)

en: Display columns
gl: Amosarcolumnas

en: Display dropdown boxes
gl: Amosar os recadros dos despregábeis

en: Display min and max value under the slider
gl: Mostrar os valores mínimo e máximo do deslizador

en: Display rows
gl: Amosar filas

en: Display slider min and max value
gl: Mostrar o mínimo e o máximo no deslizador

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
gl: Amosar para isto a 'mensaxe de finalización do tempo' varios segundos antes de executar a 'acción de finalización do tempo' (1 s por defecto)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
gl: Amosar o segundo 'aviso de finalización do tempo' cando resten varios segundos no cronómetro (non se amosará por defecto)

en: Display tokens
gl: Amosar as claves

en: Display:
gl: Amosar:

en: Dn
gl: Abaixo

en: Do NOT refresh this page, as this will import the file again and produce duplicates
gl: NON refresque esta páxina, pois volvería importar o ficheiro producindo duplicados

en: Do Survey
gl: Cubrir a Enquisa

en: Do you really want to delete all marked responses?
gl: Confirma o borrado de todas as respostas seleccionadas?

en: Do you really want to delete this label set?
gl: Confirma o borrado deste xogo de etiquetas?

en: Do you really want to delete this response?
gl: Confirma o borrado desta resposta?

en: Do you want to create a token table for this survey?
gl: Quere crear unha táboa de claves para esta enquisa?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
gl: Quere crear agora as táboas necesarias para poboar a base de datos?

en: Do you want to save your changes ?
gl: Quere gardar os seus cambios?

en: Don't force on or off
gl: Non forzar nin impedir

en: Don't import if label set already exists:
gl: Non importar se o xogo de etiquetas xa existe:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
gl: Feito. Proba a túa enquisa usando a icona %s.

en: Dot (.)
gl: Punto (.)

en: Download all files in this response as a zip file
gl: Descargar todos os ficheiros nesta resposta como un arquivo zip

en: Download files for this entry
gl: Descargar os ficheiros para esta entrada

en: Download marked files
gl: Descargar os ficheiros marcados

en: Download the data and the syntax file.
gl: Descargue os datos e o ficheiro de sintaxe.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
gl: Arrastra e solta o punteiro á localización desexada. Pode tamén premer co botón dereito no mapa para mover o punteiro.

en: Drop tokens table
gl: Desprender a táboa de claves

en: Dropdown prefix/suffix
gl: Prefixo/sufixo despregábel

en: Dropdown separator
gl: Separador do despregábel

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
gl: Acháronse códigos duplicados, non se actualizarán estas entradas

en: Duplicate records removed
gl: Elimináronse os rexistros duplicados

en: Duplicates are determined by:
gl: Os duplicados son determinados por:

en: Dutch
gl: Holandés

en: Dutch Informal
gl: Alemán (Informal)

en: ERROR
gl: ERRO

en: ERROR MESSAGE
gl: MENSAXE DE ERRO

en: ERROR deleting Survey id
gl: ERRO ao borrar a Enquisa co ID

en: EUC-JP Japanese
gl: Xaponés EUC-JP

en: EUC-KR Korean
gl: Coreano EUC-KR

en: Earlier than:
gl: Anterior a:

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Current Question
gl: Editar a Pregunta Actual

en: Edit Current User Group
gl: Editar o Grupo de Usuarios/as Actual

en: Edit Group
gl: Editar o Grupo

en: Edit User Group Successfully!
gl: O Grupo de Usuario/a editouse correctamente!

en: Edit answer options
gl: Editar as opcións de resposta

en: Edit answer options for this question
gl: Editar opcións de resposta para esta pregunta

en: Edit condition
gl: Editar a condición

en: Edit current question group
gl: Editar o grupo actual

en: Edit default answer values
gl: Editar os valores de resposta por defecto

en: Edit default answers for this question
gl: Editar respostas por defecto para esta pregunta

en: Edit email templates
gl: Editar as plantillas de correo

en: Edit entry
gl: Editar a entrada

en: Edit label set
gl: Editar un xogo de etiquetas

en: Edit label sets
gl: Editar os xogos de etiquetas

en: Edit permissions
gl: Editar os permisos

en: Edit question
gl: Editar a pregunta

en: Edit quota
gl: Editar a cota

en: Edit response URL
gl: Editar a URL da resposta

en: Edit scenario
gl: Editar o escenario

en: Edit subquestions
gl: Editar subpreguntas

en: Edit subquestions for this question
gl: Editar subpreguntas para esta pregunta

en: Edit survey permissions
gl: Editar os permisos da enquisa

en: Edit survey permissions for group %s
gl: Editar os permisos de enquisa para o grupo %s

en: Edit survey permissions for user %s
gl: Editar os permisos de enquisa para o/a usuario/a %s

en: Edit survey settings
gl: Editar a configuración da enquisa

en: Edit survey text elements
gl: Editar os elementos de texto da enquisa

en: Edit template permissions
gl: Editar os permisos da plantilla

en: Edit text elements
gl: Editar os elementos de texto

en: Edit the 4th line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
gl: Edite a cuarta liña e complete o nome do ficheiro coa traxectoria completa ao ficheiro de datos descargado.

en: Edit this condition
gl: Editar esta condición

en: Edit this entry
gl: Editar esta entrada

en: Edit this response
gl: Editar esta resposta

en: Edit this token
gl: Editar esta clave

en: Edit this user
gl: Editar este/a usuario/a

en: Edit token entry
gl: Editar a entrada de clave

en: Edit user
gl: Editar o/a usuario/a

en: Edit your group names or descriptions
gl: Editar os teus nomes ou descricións de grupos

en: Edit your personal preferences
gl: Editar as súas preferencias persoais

en: Edit your questions code/title/text and advanced options
gl: Editar os teus códigos, textos, títulos e opcións avanzadas de preguntas

en: Editing
gl: A editar

en: Editing response (ID %s)
gl: A editar a resposta (ID %s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
gl: A editar a plantilla '%s' - Ficheiro '%s'

en: Editing user
gl: A editar o/a usuario/a

en: Editing user group (Owner: %s)
gl: A editar o grupo de usuario/a (Propietario/a: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
gl: Ou estivo demasiado tempo inactivo/a, ou as 'cookies' están desactivadas no seu navegador, ou hai problemas coa súa conexión á internet.

en: Either your selected database has not yet been created or there is a problem accessing it.
gl: Ou a base de datos seleccionada aínda non foi creada ou existe un problema co seu acceso.

en: Email
gl: Correo

en: Email Status
gl: Estado do Correo

en: Email address
gl: Enderezo de correo

en: Email address already exists.
gl: Xa existe o enderezo de correo.

en: Email address is not valid.
gl: O enderezo de correo non é válido.

en: Email address of the survey administrator
gl: Enderezo de correo do administrador da enquisa

en: Email batch size:
gl: Tamaño dos lotes de correo:

en: Email from the token
gl: Correo a partir da clave

en: Email method:
gl: Método do correo:

en: Email reminder:
gl: Correo de lembrete:

en: Email settings
gl: Configuración do correo

en: Email status
gl: Estado do correo

en: Email templates
gl: Plantillas de correo

en: Email templates successfully saved.
gl: Gardáronse correctamente as plantillas de correo.

en: Email to %s failed. Error Message:
gl: Fallou o enviar de correo a %s. Mensaxe de erro:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
gl: Adiouse o correo para {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): A clave non é válida.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
gl: Non se puido enviar un correo a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}). Erro:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
gl: Saltouse o correo para {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): A clave deixou de ser válida.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
gl: Fallou o envío do correo a {NAME} ({EMAIL}).

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
gl: Non se enviou o correo porque o modo demostración está activado.

en: Email:
gl: Correo:

en: Enable assessment mode?
gl: Activar o modo de avaliación?

en: Enable token-based response persistence?
gl: Activar a persistencia de respostas basadas en claves?

en: Encryption type:
gl: Tipo de codificación:

en: End
gl: Fin

en: End URL
gl: URL de finalización:

en: End URL:
gl: URL de despedida:

en: End message:
gl: Mensaxe de despedida:

en: English
gl: Inglés

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
gl: Garantir un número mínimo de respostas posíbeis (0=ilimitado)

en: Enter a header text for the first scale
gl: Introduza un texto de cabezallo para a primeira escala

en: Enter a header text for the second scale
gl: Introduza un texto de cabezallo para a segunda escala

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
gl: Introduza un nome e un contrasinal para este cuestionario e prema gardar embaixo.

en: Enter one answer per line. You can provide a code by separating code and answer text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon/tab.
gl: Introduza unha resposta por liña. Pode fornecer un código separando o código e o texto da resposta cun punto e coma ou unha tabulación. En enquisas multilingües pode engadir a(s) tradución(s) na mesma liña separándoas cun punto e coma ou tabulación.

en: Enter one subquestion per line. You can provide a code by separating code and subquestion text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon/tab.
gl: Introduza unha subpregunta por liña. Pode fornecer un código separando o código e o texto da subpregunta cunha tabulación ou punto e coma. En enquisas multilingües engada a(s) tradución(s) na mesma liña separándoas cunha tabulación ou punto e coma.

en: Enter the SGQA identifier to use the total of a previous question as the maximum for this question
gl: Introduza o identificador SGQA para usar o total dunha pregunta anterior como máximo para esta pregunta

en: Enter the SGQA identifier to use the total of a previous question as the minimum for this question
gl: Introduza o identificador SGQA para usar o total dunha pregunta anterior como mínimo para esta pregunta

en: Enter the code of a Multiple choice question to exclude the matching answer options in this question.
gl: Introduza o código dunha pregunta de resposta múltipla para excluír as opcións de resposta coincidentes nesta pregunta.

en: Enter the code of a Multiple choice question to only show the matching answer options in this question.
gl: Introduza o código dunha pregunta de resposta múltipla para amosar só as opcións de resposta coincidentes nesta pregunta.

en: Enter your answers:
gl: Introduza as súas respostas:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
gl: Introduza os seus detalles abaixo, e ao momento recibirá un correo electrónico que contén a ligazón para participar nesta enquisa.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
gl: Introduza o seu servidor e porto, por ex.: imap.gmail.com:995

en: Enter your hostname and port, e.g.: my.smtp.com:25
gl: Introduza o seu servidor e porto, por ex.: my.smtp.com:25

en: Enter your subquestions:
gl: Introduza as súas subpreguntas:

en: Equals sum value
gl: Igual ao valor da suma

en: Equals:
gl: É igual a:

en: Error
gl: Erro

en: Error Files List
gl: Lista dos Ficheiros de Erros

en: Error saving results
gl: Erro ao gardar os resultados

en: Error while updating usertemplates.
gl: Erro ao actualizar as plantillas de usuario/a.

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
gl: Erro: 'other' é unha palabra reservada.

en: Error: The database reported the following error:
gl: Erro: A base de datos devolve o erro seguinte:

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
gl: Erro: Non existen opcións de resposta para esta pregunta e/ou non están dispoñíbeis neste idioma.

en: Error: There are no answers defined for this question.
gl: Erro: Non se definiron respostas para esta pregunta.

en: Error: This question has no answers.
gl: Erro: Esta pregunta non ten respostas.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
gl: Erro: Está intentando usar códigos de resposta duplicados.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
gl: Erro: Está intentando usar códigos de etiqueta duplicados.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
gl: Erro: Está intentando usar códigos de subpregunta duplicados.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
gl: Erro: Debe introducir un título de grupo para cada idioma.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
gl: Erro: Debe introducir un nome para este xogo de etiquetas.

en: Error: You have to enter a question code.
gl: Erro: Debe introducir un código de pregunta.

en: Error: You have to enter a title for this survey.
gl: Erro: Debe introducir un título para esta enquisa.

en: Error: Your uploaded file is missing one or more of the mandatory columns: 'firstname', 'lastname' or 'email'
gl: Erro: O ficheiro cargado carece de unha ou máis columnas obrigatorias: 'nome', 'apelido' ou 'email'

en: Estonian
gl: Estoniano

en: Every 2 weeks
gl: Cada quincena

en: Every day
gl: Cada día

en: Every month
gl: Cada mes

en: Every week
gl: Cada semana

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
gl: Todo parece correcto. Por favor continúe co seguinte paso.

en: Example data
gl: Datos de exemplo

en: Exclude answers?
gl: Excluír as respostas?

en: Exclude quotas?
gl: Excluír as cotas?

en: Exclude record IDs?
gl: Excluír os IDs dos rexistros?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) seperated with a semikolon.
gl: Exclúe todas as demais opcións cando se marca unha resposta determinada - introduza o(s) código(s) desa resposta separados por punto e coma.

en: Exclusive option
gl: Opción exclusiva

en: Execute This Survey
gl: Executar esta Enquisa

en: Executing
gl: A executar

en: Existing LID: %s
gl: LID existente: %s

en: Exit and Clear Survey
gl: Saír e Baleirar a Enquisa

en: Expired
gl: Caducada

en: Expiry date/time:
gl: Data/hora de finalización:

en: Export
gl: Exportar

en: Export .csv data file
gl: Exportar a ficheiro de datos CSV

en: Export Question
gl: Exportar a Pregunta

en: Export R syntax file
gl: Exportar a ficheiro de sintaxe de R

en: Export Resources As ZIP Archive
gl: Exportar os Recursos Como un Arquivo ZIP

en: Export Survey
gl: Exportar a Enquisa

en: Export Survey Structure
gl: Exportar a Estrutura da Enquisa

en: Export Template
gl: Exportar a plantilla

en: Export To File
gl: Exportar a un Ficheiro

en: Export VV file
gl: Exportar a un Ficheiro VV

en: Export a VV survey file
gl: Exportar un ficheiro VV de enquisa

en: Export data
gl: Exportar os datos

en: Export database
gl: Exportar a base de datos

en: Export group structure
gl: Exportar a estrutura do grupo

en: Export multiple label sets
gl: Exportar o xogo de etiquetas

en: Export question structure
gl: Exportar a estrutura da pregunta

en: Export result data to R
gl: Exportar os datos dos resultados a R

en: Export result data to SPSS
gl: Exportar os datos de resultados a SPSS

en: Export results
gl: Exportar os resultados

en: Export results to a R data file
gl: Exportar o resultado a un ficheiro de datos de R

en: Export results to a SPSS/PASW command file
gl: Exportar os resultados a un ficheiro de comandos SPSS/PASW

en: Export results to application
gl: Exportar os resultados a unha aplicación

en: Export selected label sets
gl: Exportar os xogos de etiquetas seleccionados

en: Export survey
gl: Exportar a enquisa

en: Export syntax
gl: Exportar a sintaxe

en: Export template
gl: Exportar unha plantilla

en: Export this Response
gl: Exportar esta Resposta

en: Export this label set
gl: Exportar este xogo de etiquetas

en: Export this question
gl: Exportar esta pregunta

en: Export this question group
gl: Exportar este grupo de preguntas

en: Export to file
gl: Exportar a un ficheiro

en: Export tokens
gl: Exportar as claves

en: Export tokens to CSV file
gl: Exportar as claves a un ficheiro CSV

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed to Copy already defined labels to added languages
gl: Erro ao copiar etiquetas predefinidas aos idiomas engadidos

en: Failed to add Group!
gl: Erro ao engadir o Grupo!

en: Failed to add User Group.
gl: Erro ao engadir o Grupo de Usuarios/as

en: Failed to add user
gl: Erro ao engadir usuario/a.

en: Failed to add user.
gl: Non se puido engadir o/a usuario/a.

en: Failed to copy %s to new template directory.
gl: Non se puido copiar %s ao novo directorio de plantillas.

en: Failed to create token entries
gl: Erro ao crear as entradas de claves

en: Failed to delete answer
gl: Non se puido borrar a resposta

en: Failed to delete label
gl: Erro ao borrar a etiqueta

en: Failed to delete labels for removed languages
gl: Erro ao borrar etiquetas en idiomas eliminados

en: Failed to insert label
gl: Erro ao inserir a etiqueta

en: Failed to open the uploaded file!
gl: Erro ao abrir o ficheiro subido!

en: Failed to update answers
gl: Non se puideron actualizar as respostas

en: Failed to update label
gl: Fallou a actualización da etiqueta

en: Failed to update survey permissions!
gl: Fallou a actualización dos permisos da enquisa!

en: Failed to update!
gl: Fallou a actualización!

en: Failed! Reason:
gl: Erro! Causa:

en: Faulty line in import - fields and data don't match
gl: Liña errada na importación - os datos non coinciden cos campos

en: Fax to:
gl: Fax a:

en: Female
gl: Muller

en: Field description
gl: Descripción do campo

en: Field summary for %s
gl: Sumario de campos para %s

en: File
gl: Ficheiro

en: File Extension
gl: Extensión do Ficheiro

en: File backup created:
gl: Creouse a copia de seguranza:

en: File deleted: %s
gl: Borrouse o ficheiro: %s

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
gl: O ficheiro non contén datos de LimeSurvey nun formato correcto.

en: File metadata
gl: Metadatos do ficheiro

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for OpenOffice and Excel). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
gl: O ficheiro debe ser CSV (separado por comas) estándar, con vírgulas duplas opcionais arredor dos valores (o habitual en OpenOffice e MS Excel). A primeira liña debe conter os nomes dos campo. Os campos poden estar en calquera orde.

en: File upload
gl: Subida de ficheiro

en: File upload succeeded.
gl: Completouse a subida do ficheiro.

en: File:
gl: Ficheiro:

en: Files in a standard template cannot be deleted.
gl: Non se poden borrar os ficheiros nunha plantilla estándar.

en: Filter HTML for XSS:
gl: Filtro HTML para XSS:

en: Filter blank email addresses:
gl: Filtrar os enderezos de correo en branco:

en: Filter by email address
gl: Filtrar por enderezo de correo

en: Filter by language
gl: Filtrar por idioma

en: Filter duplicate records:
gl: Filtrar os rexistros duplicados:

en: Filter the available answers by this value
gl: Filtrar as respostas dispoñíbeis por este valor

en: Filtered from statistics script
gl: Filtrado polo algoritmo estatístico

en: Finalize response submission
gl: Finalizar o envío de respostas

en: Finnish
gl: Finés

en: First name
gl: Nome

en: First name from token
gl: Nome de pía a partir da clave

en: Flag
gl: Bandeira

en: Follow the following link to update it
gl: Prema na ligazón seguinte para actualizala

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
gl: Para abrilo fácilmente en MS Excel mude a extensión a 'tab' ou 'txt'

en: For further information please contact %s
gl: Para máis información contacte a %s

en: Forbidden Extension
gl: Extensión Prohibida

en: Force HTTPS:
gl: Forzar o HTPS

en: Forgot Your Password?
gl: Esqueceu o Seu Contrasinal?

en: Forgot password
gl: Contrasinal esquecido

en: Format
gl: Formato

en: Format:
gl: Formato:

en: Format: %s
gl: Formato: %s

en: French
gl: Francés

en: From
gl: De

en: From Token ID
gl: Comezar na Clave co ID

en: From token table
gl: Da táboa de claves

en: Full
gl: Completo

en: Full Answers
gl: Respostas Completas

en: Full headings
gl: Cabeceiras completas

en: Full name
gl: Nome completo

en: Full responses:
gl: Respostas completas:

en: GB2312 Simplified Chinese
gl: Chinés Simplificado GB2312

en: GBK Simplified Chinese
gl: Chinés Simplificado GBK

en: GEOSTD8 Georgian
gl: Xeorxiano GEOSTD8

en: GID `%s` because there is no matching survey.
gl: GID `%s` porque non existe unha enquisa así.

en: Galician
gl: Galego

en: Gender
gl: Sexo

en: General
gl: Xeral

en: General filters
gl: Filtros xerais

en: General information in language:
gl: Información xeral no idioma:

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Generate tokens
gl: Xerar as claves

en: Generating summaries ...
gl: A xerar os sumarios...

en: German
gl: Alemán

en: German informal
gl: Alemán (Informal)

en: Get statistics from these responses
gl: Obter estatísticas a partir destas respostas

en: Get the default location using the user's IP address?
gl: Obter a localización por defecto usando o enderezo IP do/a usuario/a?

en: Get time statistics from these responses
gl: Obter estatísticas de tempo para estas respostas

en: Getting questions and answers ...
gl: A obter preguntas e respostas...

en: Give focus to the HTML Editor Popup Window
gl: Outorgar o foco ao Editor HTML da Xanela Emerxente

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Global settings were saved.
gl: Gardouse a configuración global.

en: Go back
gl: Voltar

en: Go to question
gl: Ir á pregunta

en: Go to question group
gl: Ir ao grupo de preguntas

en: Go to survey
gl: Ir á enquisa

en: Google Maps API key:
gl: Clave API de Google Maps:

en: Greater than
gl: Maior que

en: Greater than (Strings)
gl: Maior que (Cadeas)

en: Greater than or equal to
gl: Maior ou igual que

en: Greater than or equal to (Strings)
gl: Maior ou igual que (Cadeas)

en: Greater than:
gl: Maior que:

en: Greek
gl: Grego

en: Group
gl: Grupo

en: Group %s depends on group %s, see the marked conditions on:
gl: O grupo %s depende do grupo %s, revise as condicións establecidas sobre:

en: Group 1: The first lot of questions
gl: Grupo 1: O primeiro lote de preguntas

en: Group Name
gl: Nome do Grupo

en: Group already exists!
gl: O grupo xa existe!

en: Group by Group
gl: Grupo por Grupo

en: Group could not be added.\n\nIt is missing the group name for the following languages
gl: Non se puido engadir o grupo.\n\nFalta o nome do grupo nos idiomas seguintes

en: Group could not be deleted
gl: Non se puido borrar o grupo

en: Group could not be updated
gl: Non se puido actualizar o grupo

en: Group description
gl: Descrición do grupo

en: Group member can only see own group:
gl: Membros de grupo poden ver o seu propio grupo:

en: Group name was not supplied!
gl: Non forneceu un nome para o grupo!

en: Group of checkboxes
gl: Grupo de marcas de selección

en: Groups
gl: Grupos

en: HP West European
gl: Europeo Occidental HP

en: HTML Editor
gl: Editor HTML

en: HTML editor mode
gl: Modo do editor HTML

en: Header for first scale
gl: Cabezallo para a primeira escala

en: Header for second scale
gl: Cabezallo para a segunda escala

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Height of the map in pixel
gl: Altura do mapa en píxels

en: Hello %s,
gl: Ola %s,

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
gl: Ola,
    
    Recibiuse unha nova resposta na súa enquisa '{SURVEYNAME}'.
    
    Prema a ligazón seguinte para recargar a enquisa:
    {RELOADURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para ver a resposta individual:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para editar a resposta individual:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vexa as estatísticas premendo aquí:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
gl: Ola,
    
    Recibiuse unha nova resposta na súa enquisa '{SURVEYNAME}'.
    
    Prema a ligazón seguinte para recargar a enquisa:
    {RELOADURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para ver a resposta individual:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para editar a resposta individual:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vexa as estatísticas premendo aquí:
    {STATISTICSURL}
    
    
    O/A participante deu as respostas seguintes:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
gl: Axuda

en: Help about this question
gl: Axuda para esta pregunta

en: Help:
gl: Axuda:

en: Hide Details of this Group
gl: Ocultar a Información deste Grupo

en: Hide Details of this Question
gl: Ocultar a Información desta Pregunta

en: Hide advanced settings
gl: Ocultar a configuración avanzada

en: Hide both
gl: Ocultar ambos

en: Hide both (Forced by the system administrator)
gl: Ocultar ambas (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Hide details of this Survey
gl: Ocultar os detalles desta Enquisa

en: Hide the tip that is normally shown with a question
gl: Ocultar a suxestión amosada por defecto coa pregunta

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
gl: Ocultar esta pregunta sempre. Isto é útil para incluír datos usando respostas introducidas previamente.

en: Hide tip
gl: Ocultar a suxestión

en: Hindi
gl: Hindú

en: Hints
gl: Características

en: How many rows to display
gl: Número de filas a mostrar

en: However you can still:
gl: Porén, aínda poderá:

en: Huge Free Text
gl: Texto Libre Extenso

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: IP Addresses will be logged
gl: Rexistrarase o enderezo IP das respostas

en: IP Info DB API Key:
gl: Clave API da IP de Info DB:

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: IP as default location
gl: IP como localización por defecto

en: ISO 8859-13 Baltic
gl: Báltico ISO 8859-13

en: ISO 8859-2 Central European
gl: Europeo Central ISO 8859-2

en: ISO 8859-7 Greek
gl: Grego ISO 8859-7

en: ISO 8859-8 Hebrew
gl: Hebraico ISO 8859-8

en: ISO 8859-9 Turkish
gl: Turco ISO 8859-9

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Identifier
gl: Identificador

en: Identifier:
gl: Identificador:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
gl: Pode que teña que executar este script varias veces se seguen a mostrarse erros.

en: If necessary the database will be updated.
gl: A base de datos actualizarase se for necesario.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
gl: Se marca unha das subpreguntas entón engadirase para cada unha das subpreguntas marcadas este valor como unha avaliación.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
gl: Se a ligazón non funciona e activa o HTPS, LimeSurvey fallará e non poderá acceder a el.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
gl: Se o/a participante marca todas as opcións, desmarcar todo e marcar a opción establecida na configuración de "Opción exclusiva"

en: If tokens are used, the public may register for this survey
gl: Se se usan claves nesta enquisa, pode que o público precise rexistrarse

en: If you choose '%s' you must provide a description.
gl: Se escolle '%s' terá que introducir unha descrición.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
gl: Se borra esta táboa non volverán a ser precisas claves para acceder a esta enquisa.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
gl: Se non desexa participar nesta enquisa e non quere recibir máis invitacións por favor prema na ligazón seguinte:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
gl: Se fornece un enderezo de correo electrónico, enviaráselle unha mensaxe cos detalles.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
gl: Se ten algunha dúbida sobre este correo por favor non dubide en contactar ao administrador do sitio en %s. Grazas!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
gl: Se Vostede recibiu unha clave, por favor introdúzaa na caixa inferior e prema continuar.

en: If you initialise tokens for this survey then this survey will only be accessible to users who provide a token either smanually or by URL.
gl: Se inicializa as claves para esta enquisa, só os/as usuarios/as que fornezan unha clave manualmente por URL poderan acceder a ela.

en: If you receive this message in the middle of completing a survey, you should choose '<- BACK' on your browser and then refresh/reload the previous page. While you will lose answers from the last page all your others will still exist. This problem can occur if the webserver is suffering from overload or excessive use. We apologise for this problem.
gl: Se recibe esta mensaxe no medio dun cuestionario que estea a cubrir, debe premer '<-' no seu navegador para ver a páxina anterior e despois premer en 'actualizar' ou 'recargar'. Aínda que perda as respostas da última paxina gardaranse todas as demais. Este problema pode acontecer se o servidor web está experimentando unha sobrecarga. Pedímoslle desculpas por este problema.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
gl: Se troca o modo de correo, terá que revisar as súas plantillas de correo para axustalas ao novo formato

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
gl: Se activa a opción de respotas anonimizadas e crea unha táboa de claves, LimeSurvey marcará as claves completadas só cun 'Y' en vez de coa hora e a data para garantir o anonimato dos/das participantes.

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
gl: Se quere repasar e/ou cambiar algunha das súas respostas pode facelo agora premendo no botón [<< Ant.] para volver atrás nas pantallas do cuestionario.

en: Import
gl: Importar

en: Import Failed on Record %d because [%s]
gl: Fallou a Importación do Rexistro %d por causa de [%s]

en: Import Label Set
gl: Importar un Xogo de Etiquetas

en: Import Question
gl: Importar unha Pregunta

en: Import Resources ZIP Archive
gl: Importar os recursos nun arquivo ZIP

en: Import Responses
gl: Importar as Respostas

en: Import VV file
gl: Importar un ficheiro VV

en: Import a VV survey file
gl: Importar un ficheiro de enquisa VV

en: Import answers from a deactivated survey table
gl: Importar respostas desde unha táboa dunha enquisa inactiva

en: Import as not finalized answers?
gl: Importar como respostas non finalizadas?

en: Import failed. You specified an invalid file.
gl: Fallou a importación. Especificou un ficheiro non válido.

en: Import label set(s)
gl: Importar xogo(s) de etiquetas

en: Import of Survey is completed.
gl: Completouse a importación da Enquisa.

en: Import of label set(s) is completed.
gl: Completouse a importación do xogo de etiquetas.

en: Import of this survey file failed
gl: Fallou a importación deste ficheiro de enquisa

en: Import old tokens
gl: Importar as claves vellas

en: Import question group
gl: Importar un grupo de preguntas

en: Import responses from an deactivated survey table
gl: Importar as respostas desde a táboa dunha enquisa inactiva

en: Import survey
gl: Importar unha enquisa

en: Import survey resources
gl: Importar os recursos da enquisa

en: Import template
gl: Importar unha plantilla

en: Import template ZIP archive
gl: Importar un arquivo ZIP de plantilla

en: Import tokens from CSV file
gl: Importar as claves dun ficheiro CSV

en: Import tokens from LDAP query
gl: Importar as claves dunha consulta LDAP

en: Important Note:
gl: Aviso importante:

en: Important instructions
gl: Instrucións importantes

en: Imported Files List
gl: Lista dos Ficheiros Importados

en: Imported Resources for
gl: Recursos Importados para

en: Imported template files for
gl: Ficheiros de plantilla importados para

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
gl: Non se pode borrar este grupo porque hai polo menos unha pregunta cunha condición vinculada ao seu contido

en: In an active survey, a table is created to store all the data-entry records.
gl: En toda enquisa activa créase unha táboa que almacena todos os rexistros de entrada de datos.

en: Inactive
gl: Non Activa

en: Include:
gl: Incluír:

en: Incomplete responses only
gl: Só as respostas incompletas

en: Incomplete responses:
gl: Respostas incompletas:

en: Incorrect permissions in your %s folder.
gl: Permisos incorrectos no seu cartafol %s.

en: Incorrect username and/or password!
gl: Nome de usuario/a ou contrasinal incorrecto!

en: Increase
gl: Aumentar

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Inexistant token table
gl: Táboa de claves inexistente

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
gl: O Superadministrador inicial non se pode borrar!

en: Initialise tokens
gl: Inicializar as claves

en: Inline HTML editor
gl: Editor HTML aniñado

en: Input
gl: Entrada

en: Input box width
gl: Largo da caixa de entrada

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
gl: Estableza isto como Si para inserir un salto de páxina antes desta pregunta na versión imprimíbel.

en: Insert page break in printable view
gl: Inserir un salto de páxina na versión imprimíbel

en: Instructions for the impatient
gl: Instrucións para o/a impaciente

en: Integer only
gl: Só enteiros

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Interview time
gl: Tempo de entrevista

en: Invalid email address:
gl: Enderezo de correo inválido:

en: Invitation
gl: Invitación

en: Invitation email
gl: Correo de invitación

en: Invitation email subject:
gl: Asunto do correo de invitación:

en: Invitation email:
gl: Correo de invitación:

en: Invitation sent date
gl: Data de envío da invitación

en: Invitation sent to:
gl: Enviouse unha Invitación a:

en: Invitation sent?
gl: Invitación enviada?

en: Invitation status:
gl: Estado da invitación:

en: Invitation to participate in a survey
gl: Invitación para participar nunha enquisa

en: Invited
gl: Invitados

en: Irish
gl: Irlandés

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
gl: Requírese que o/a participante deixe un comentario no ficheiro subido?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
gl: Requírese que o/a participante lle dea un título ao ficheiro subido?

en: It is presented group by group.
gl: Presentada grupo por grupo.

en: It is presented on one single page.
gl: Presentada nunha páxina única

en: It is presented question by question.
gl: Presentación pregunta por pregunta

en: It uses cookies for access control.
gl: Usa cookies para o control de acceso.

en: It's impossible to delete this question because there is at least one question having a condition on it.
gl: Non se pode borrar esta pregunta porque hai polo menos unha pregunta cunha condición vinculada a ela.

en: Italian
gl: Italiano

en: Italian (formal)
gl: Italiano formal

en: Iterate survey
gl: Iterar o cuestionario

en: Jan
gl: Xan

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Jul
gl: Xul

en: Jun
gl: Xuñ

en: KOI8-R Relcom Russian
gl: Ruso KOI8-R de Relcom

en: KOI8-U Ukrainian
gl: Ucraíno KOI8-U

en: Keyboard-less operation
gl: Operación sen teclado

en: Korean
gl: Coreano

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
gl: LDAP está desactivado ou non se definiu unha consulta LDAP.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the config-ldap.php file
gl: As consultas LDAP están definidas polo administrador no ficheiro config-ldap.php

en: Label
gl: Etiqueta

en: Label %s
gl: Etiqueta %s

en: Label Set
gl: Xogo de Etiquetas

en: Label Sets Administration
gl: Administración de Xogos de Etiquetas

en: Label for 'Other:' option
gl: Etiqueta para a opción 'Outra:'

en: Label set browser
gl: Navegador dos xogos de etiquetas

en: Label set import summary
gl: Sumario da importación do xogo de etiquetas

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
gl: Non se importou o xogo de etiquetas porque o mesmo xogo xa existe.

en: Label sets
gl: Xogos de etiquetas

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Language
gl: Idioma

en: Language Switch
gl: Cambio de Idioma

en: Language code
gl: Código de linguaxe

en: Language specific settings missing
gl: Non se acha a configuración específica de idioma

en: Languages
gl: Idiomas

en: Languages:
gl: Idiomas:

en: Last Reminder sent date
gl: Data do último lembrete enviado

en: Last check: %s
gl: Última comprobación: %s

en: Last name
gl: Apelido(s)

en: Last page
gl: Última páxina

en: Last page seen
gl: Última páxina vista

en: Lastname from token
gl: Apelido a partir da clave

en: Later than:
gl: Posterior a:

en: Latvian
gl: Letón

en: Less than
gl: Menor que

en: Less than (Strings)
gl: Menor que (Cadeas)

en: Less than or equal to
gl: Menor ou igual que

en: Less than or equal to (Strings)
gl: Menor ou igual que (Cadeas)

en: Less than:
gl: Menor que:

en: LimeSurvey Setup
gl: Instalación de LimeSurvey

en: LimeSurvey XML survey file (*.lss)
gl: Ficheiro de enquisa XML de LimeSurvey (*.lss)

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
gl: LimeSurvey pode tentar crear esta base de datos por Vostede.

en: LimeSurvey group file (*.csv)
gl: Ficheiro de grupo de LimeSurvey (*.csv)

en: LimeSurvey is setup to use the webserver authentication, but it seems you have not already been authenticated
gl: LimeSurvey está pronto para usar a autenticación do servidor web, pero parece que Vostede aínda non se autenticou

en: LimeSurvey online manual
gl: Manual en liña de LimeSurvey

en: Limit
gl: Límite

en: Limit the number of possible answers
gl: Limitar o número de respostas posíbeis

en: Limit time to answer question (in seconds)
gl: Tempo límite para respostar esta pregunta (en segundos)

en: List
gl: Lista

en: List (Dropdown)
gl: Lista Despregábel

en: List (Radio)
gl: Lista Despregada

en: List Surveys
gl: Lista de Enquisas

en: List survey publicly:
gl: Listar publicamente a enquisa:

en: List with comment
gl: Lista con comentarios

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Load A Previously Saved Survey
gl: Cargar un Cuestionario Gardado Anteriormente

en: Load Now
gl: Cargar Agora

en: Load Page
gl: Páxina de Carga

en: Load Unfinished Survey
gl: Cargar un Cuestionario Inacabado

en: Loading translations
gl: A cargar as traducións

en: Loading...
gl: A cargar...

en: Location
gl: Localización

en: Logged in
gl: Sesión iniciada

en: Logged in as:
gl: Sesión de:

en: Logic
gl: Lóxica

en: Login
gl: Comezar sesión

en: Logout
gl: Rematar a sesión

en: Logout successful.
gl: A sesión rematou correctamente.

en: Long Free Text
gl: Texto Libre Longo

en: Mac Central European
gl: Europeo Central de Mac

en: Mac West European
gl: Europeo Occidental de Mac

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mail to all Members
gl: Correo para todos os/as Membros

en: Main Admin Screen
gl: Pantalla de Administración Principal

en: Main admin screen
gl: Taboleiro principal de administración

en: Make a comment on your choice here:
gl: Escriba calquera comentario sobre a súa escolla aquí:

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
gl: Tornar obrigatorio o campo 'Outra:' cando se seleccione o campo 'Outra:'

en: Malay
gl: Malaio

en: Male
gl: Home

en: Maltese
gl: Maltés

en: Manage Labels
gl: Xestionar as Etiquetas

en: Manage Template
gl: Xestionar a plantilla

en: Manage additional attribute fields
gl: Xestionar os campos de atributo adicioanis

en: Manage token attribute fields
gl: Xestionar os campos de atributo das claves

en: Mandatory Question
gl: Pregunta Obrigatoria

en: Mandatory fields:
gl: Campos obrigatorios:

en: Mandatory:
gl: Obrigatorio:

en: Map height
gl: Altura do mapa

en: Map width
gl: Ancho do mapa

en: Map zoom level
gl: Nivel de zoom do mapa

en: Marked tokens have been deleted.
gl: Borráronse as claves seleccionadas.

en: Mask questions
gl: Preguntas de máscara

en: Max number of files
gl: Número máximo de ficheiros

en: Max reminders
gl: Número máximo de lembretes

en: Max value from SGQA
gl: Valor máximo de SGQA

en: Maximum
gl: Máximo

en: Maximum answers
gl: Máximo de respostas

en: Maximum characters
gl: Número máximo de caracteres

en: Maximum characters allowed
gl: Número máximo de caracteres permitidos

en: Maximum file size allowed (in KB)
gl: Máximo tamañó de ficheiro permitido (en KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
gl: Número máximo de ficheiros que o/a participante pode subir nesta pregunta

en: Maximum sum value
gl: Valor máximo da suma

en: Maximum sum value of multiple numeric input
gl: Valor máximo da suma da entrada numérica múltiple

en: Maximum value
gl: Valor máximo

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
gl: Valor máximo para a pregunta de tipo táboa multi-flexíbel

en: Maximum value of the numeric input
gl: Valor máximo da entrada numérica

en: Maximum year
gl: Ano máximo

en: Maximum year value for calendar
gl: Valor anual máximo do calendario

en: May
gl: Mai

en: Maybe you don't have permission.
gl: Quizá non teña permiso.

en: Median value
gl: Valor mediano

en: Median:
gl: Mediana:

en: Message
gl: Mensaxe

en: Message(s) sent successfully!
gl: Mensaxe(s) enviada(s) correctamente.

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Microsoft Excel (All charsets)
gl: MS Excel (todos os xogos de caracteres)

en: Microsoft Word (Latin charset)
gl: Latino (MS Word)

en: Min days between reminders
gl: Mínimo de días entre lembretes

en: Min number of files
gl: Número mínimo de ficheiros

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Minimum answers
gl: Mínimo de respostas

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
gl: Número mínimo de ficheiros que o/a participante debe subir nesta pregunta

en: Minimum sum value
gl: Valor mínimo da suma

en: Minimum value
gl: Valor mínimo

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
gl: Valor mínimo para a pregunta de tipo táboa multi-flexíbel

en: Minimum value from SGQA
gl: Valor mínimo de SGQA

en: Minimum value of the numeric input
gl: Valor mínimo da entrada numérica

en: Minimum year
gl: Ano mínimo

en: Minimum year value in calendar
gl: Valor anual mínimo do calendario

en: Month
gl: Mes

en: Move on without warning
gl: Proseguir sen aviso

en: Multiple Numerical Input
gl: Numérica Multiple

en: Multiple Short Text
gl: Textos Curtos Múltiplos

en: Multiple choice
gl: Respostas múltiplas

en: Multiple choice questions
gl: Preguntas de respostas múltiplas

en: Multiple choice with comments
gl: Respostas múltiplas con comentarios

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
gl: A suma das múltiples entradas numéricas debe ser igual a este valor

en: N/A
gl: SD

en: NEW RECORD
gl: NOVO REXISTRO

en: Name
gl: Nome

en: Name of the survey
gl: Nome da enquisa

en: Name of the survey administrator
gl: Nome do administrador da Enquisa

en: Name:
gl: Nome:

en: Navigation delay (seconds):
gl: Demora na navegación (segundos):

en: Never
gl: Nunca

en: New Record
gl: Rexistro Novo

en: New answer option
gl: Opción de resposta nova

en: New dummy tokens were added.
gl: Engadíronse novas claves instrumentais.

en: New files were successfully installed.
gl: Os novos ficheiros instaláronse correctamente.

en: New files will be downloaded and installed.
gl: Descargaranse e instalaranse novos ficheiros.

en: New label
gl: Nova etiqueta

en: New password
gl: Contrasinal novo

en: New question group was saved.
gl: Gardouse un novo grupo de preguntas.

en: New quota
gl: Cota nova

en: New scenario number
gl: Número do novo escenario

en: New survey title:
gl: Novo título da enquisa:

en: New token was added.
gl: Engadiuse unha clave nova.

en: NewTemplate
gl: PlantillaNova

en: Next
gl: Seguinte

en: Next question
gl: Seguinte pregunta

en: Next question group
gl: Grupo de preguntas seguinte

en: No
gl: Non

en: No "CFIELDNAME" field set!
gl: Non se configurou o campo "CFIELDNAME"!

en: No (Forced by the system administrator)
gl: Non (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: No Answer
gl: Sen Resposta

en: No DB backup created:
gl: Non se creou base de datos ningunha:

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
gl: Non forneceu ningún ID de Grupo (GID). Non se pode importar a pregunta

en: No HTML editor
gl: Sen editor HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
gl: Non forneceu ningún ID de Enquisa (SID). Non se pode importar a pregunta.

en: No SID Provided
gl: Non se forneceu o ID de Enquisa (SID)

en: No SID has been provided. Cannot dump survey
gl: Non forneceu o ID de enquisa (SID). Non se pode volcar a enquisa

en: No Surveys available - please create one.
gl: Non hai Enquisas dispoñíbeis - por favor, cree unha.

en: No Username selected.
gl: Non se seleccionou un Nome de Usuario/a

en: No answer
gl: Sen resposta

en: No available surveys
gl: Non hai enqusas dispoñibles.

en: No condition selected to copy from
gl: Non se seleccionou a condición de orixe para a copia

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
gl: Non se puideron copiar as condicións (por mor de duplicados)

en: No database action required
gl: Non se require ningunha acción da base de datos

en: No email notification
gl: Sen notificación por correo

en: No invitation code is needed to complete the survey.
gl: Non se precisa o código de invitación para completar a enquisa.

en: No matching CFIELDNAME Group!
gl: Non existe un nome de campo (CFIELDNAME) así.

en: No matching Cqid
gl: Non existe un identificador de pregunta (CQID) así.

en: No matching group
gl: Non existen grupo coincidentes

en: No matching question
gl: Non existe unha pregunta así.

en: No matching survey
gl: Non existe unha enquisa así.

en: No next question
gl: Non hai pregunta seguinte

en: No next question group
gl: Non hai grupo de preguntas seguinte

en: No of surveys
gl: Número de enquisas

en: No one-time password found for user %s
gl: Non se achou o contrasinal dun só uso para o/a usuario/a %s

en: No previous question
gl: Non hai pregunta anterior

en: No previous question group
gl: Non hai grupo de preguntas anterior

en: No question index will be shown with this format.
gl: Non se amosará ningún índice de preguntas con este formato.

en: No question selected to copy condition to
gl: Non se seleccionou a pregunta de destino para a copia

en: No questions selected
gl: Non se seleccionaron preguntas

en: No quotas have been set for this survey
gl: Nesta enquisa non se configuraron cotas

en: No reminder(s) sent
gl: Non se enviou lembrete ningún

en: No replacement variable available for this field
gl: Non hai unha variable de reemprazamento dispoñble para este campo

en: No tokens were selected for deletion
gl: Non se seleccionaron claves a borrar

en: No, thanks.
gl: Non, grazas.

en: None
gl: Ningún

en: Norwegian (Bokmal)
gl: Noruegués (Bökmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
gl: Noruegués (Bokmäl)

en: Not Active
gl: Non Activa

en: Not Selected
gl: Non Seleccionado

en: Not completed or Not displayed
gl: Non completado ou Non amosado

en: Not displayed
gl: Non amosado

en: Not enough values for calculation
gl: Non hai valores suficientes para os cálculos

en: Not equal to
gl: Distinto de

en: Not found
gl: Non se achou

en: Not imported label sets
gl: Non se importaron xogos de etiquetas

en: Not invited
gl: Non invitados

en: Not started
gl: Non iniciada

en: Not yet active
gl: Non activa aínda

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
gl: Note que esta sección de avaliación mostrarase só se as regras de avaliación se estableceron e o modo de avaliación está activado.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
gl: Note que se procede non poderá desfacer o borrado . Os datos perderanse.

en: Note:
gl: Nota:

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
gl: Nota: O modo de demostración está activado. Non se gardarán as configuracións marcadas con (*).

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
gl: Nota: Se por un erro desactiva esta enquisa, é posíbel recuperar facimente estes datos se non realiza cambios na estrutura da enquisa. Consulte a documentación de LimeSurvey para máis detalles.

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
gl: Nota: Se activa a opción de -Respostas anonimizadas- para esta enquisa LimeSurvey marcará as claves completadas só cun 'Y' en vez de coa hora e a data para garantir o anonimato dos/das participantes.

en: Note: Inserting new labels must be done on the first language tab.
gl: Nota: O inserimento de etiquetas novas debe facerse na aba do primeiro idioma.

en: Note: This is a standard template. If you want to edit it %s please copy it first%s.
gl: Nota: Esta é unha plantilla estándar. Se desexa editala %s por favor cópiea primeiro%s.

en: Note: You MUST enter a new question code!
gl: Nota: DEBE introducir un código de pregunta novo!

en: Nothing to translate on this page
gl: Nada para traducir nesta páxina

en: Notice: Assessment mode for this survey is not activated. You can activate it in the %s survey settings %s (tab 'Notification & data management').
gl: Aviso: O modo de avaliación non se activou para esta enquisa. Pode activalo na %s configuración da enquisa %s (aba 'Notificación e xestión de datos').

en: Notification & data management
gl: Xestión de notificacións e datos

en: Null values are ignored in calculations
gl: Os calculos ignoran os valores nulos

en: Number greater than
gl: Valor Maior que

en: Number less than
gl: Valor menor que

en: Number of attribute fields to add:
gl: Número de campos de atributo a engadir:

en: Number of cases
gl: Número de casos

en: Number of files greater than
gl: Número de ficheiros maiores que

en: Number of files less than
gl: Número de ficheiros menores que

en: Number of questions/groups
gl: Nº de preguntas/grupos

en: Number of records in this query:
gl: Nº de rexistros nesta consulta:

en: Number of tokens
gl: Número de claves

en: Numbers only
gl: Só numeros

en: Numbers only for 'Other'
gl: Só números en 'Outra'

en: Numerical Input
gl: Numérica

en: OK
gl: Valeu

en: OR
gl: OU

en: Oct
gl: Out

en: Off
gl: Desativada

en: Off (Forced by the system administrator)
gl: Desactivado (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: On
gl: Activada

en: On (Forced by the system administrator)
gl: Activado (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: On errors
gl: Perante erros

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
gl: Houbo un erro ao requirir a limesurvey.org a información de actualización:

en: Once a survey is activated you can no longer:
gl: Unha vez activada a enquisa xa non poderá:

en: Once data has been entered into this survey, if you want to add or remove groups or questions, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
gl: Unha vez introducidos datos nesta enquisa, se desexas engadir ou eliminar grupos ou preguntas, precisará desactivar esta enquisa, o que moverá toda a información que se teña introducido nunha táboa que se arquiva por separado.

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
gl: Un ou máis ficheiros exceden o tamaño de ficheiro, non teñen o formato correcto e/ou non se subiu un número mínimo de ficheiros. Non pode continuar até seren resolvidos estes problemas.

en: One or more files are either not in the proper format or exceed the maximum file size limitation. You cannot proceed until these answers are valid.
gl: Un ou máis ficheiros non teñen o formato axeitado ou exceden o tamaño máximo de ficheiro. Non pode continuar até estas respostas validárense.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
gl: Non respostou a algunha pregunta obrigatoria. Non pode proseguir até que sexa respondida.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
gl: Non respondeu de forma válida a algunha das pregunta. Non pode proseguir até que a resposta sexa válida.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
gl: Un ou máis ficheiros dos subidos non teñen o formato/tamaño axeitado. Non pode continuar até validar estes ficheiros.

en: One or more uploaded files do not satisfy the criteria
gl: Un ou máis ficheiros subidos non satisfan os criterios

en: Online Manual
gl: Manual en liña

en: Only Previous pages answers are available
gl: Só están dispoñibles as respostas das páxinas anteriores

en: Only answer this if the following conditions are met:
gl: Respondela só cando se cumpran as condicións seguintes:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %d ('%s')
gl: Responder esta pregunta só para os ítems non seleccionados na pregunta %d ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %d ('%s')
gl: Responder esta pregunta só para os ítems seleccionados na pregunta %d ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
gl: Responder esta pregunta só cando se cumpran as condicións seguintes:

en: Only numbers may be entered in these fields
gl: Nestes campos só se admiten números

en: Only numbers may be entered in this field
gl: Este campo só admite números

en: Only show question {QID} IF
gl: Mostrar só a pregunta {QID} SE

en: Open
gl: Aberta

en: Open imported template
gl: Abrir a plantilla importada

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
gl: Abra o ficheiro de sintaxe en SPSS usando o xogo de caracteres Unicode

en: Open-access mode
gl: Modo de acceso aberto

en: Option 'Other':
gl: Opción 'Outra':

en: Optional Question
gl: Pregunta Opcional

en: Optional fields:
gl: Campos opcionais:

en: Order
gl: Orde

en: Other
gl: Outro

en: Other Files:
gl: Outros Ficheiros:

en: Other answer
gl: Outra resposta

en: Other comment
gl: Outro comentario

en: Other questions having conditions on this question:
gl: Outras preguntas con condicións vinculadas a esta pregunta:

en: Other:
gl: Outra:

en: Output options
gl: Opcións de saída

en: Overall assessment score
gl: Puntuación final da avaliación

en: Overview & update
gl: Vista previa e actualización

en: Owner
gl: Propietario

en: PDF Export
gl: Exportar a PDF

en: PDF export available:
gl: Exportación a PDF dispoñíbel:

en: PHP (default)
gl: PHP (predeterminado)

en: Partial
gl: Parcial

en: Partial (saved) responses
gl: Respostas parciais (gardadas)

en: Participant may save and resume later?
gl: Os/as participantes poden gardar e continuar logo?

en: Participants can save partially finished surveys
gl: Os/as participantes poden gardar enquisas parcialmente completadas

en: Participants may print answers?
gl: Os/as participantes poden imprimir as respostas?

en: Passed single-use password was wrong or user doesn't exist
gl: O contrasinal dun só uso introducido está errado ou o/a usuario/a non existe.

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Percentage
gl: Porcentaxe

en: Percentage of total:
gl: Porcentaxe do total:

en: Permission
gl: Permiso

en: Permission to activate/deactivate a survey
gl: Permisos para activar/desactivar unha enquisa

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
gl: Permiso para crear (entrada de datos)/ver/actualizar/borrar/importar/exportar respostas

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
gl: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar/importar/exportar entradas de claves

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
gl: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar regras de avaliación nunha enquisa

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
gl: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar regras de cotas nunha enquisa

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
gl: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar/importar/exportar as preguntas, grupos, respostas e condicións nunha enquisa

en: Permission to delete a survey
gl: Permisos para borrar unha enquisa

en: Permission to modify survey security settings
gl: Configuración dos permisos para modificar a seguridade da enquisa

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
gl: Permiso para ver/actualizar as traducións usando a funcionalidade de tradución rápida

en: Permission to view statistics
gl: Permisos para ver as estatísticas

en: Permission to view/update the survey locale settings
gl: Permiso para ver/actualizar a configuración de idioma dunha enquisa

en: Permission to view/update the survey settings including token table creation
gl: Permiso para ver/actualizar a configuración dunha enquisa, incluíndo a creación de táboas de claves

en: Persian
gl: Persa

en: Place after..
gl: Colocar despois de...

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
gl: Colocar preguntas nun grupo aleatorizado específico, todas as preguntas incluídas nel aparecerán en orde aleatoria

en: Please ask your password to your LimeSurvey administrator
gl: Por favor pídalle o seu contrasinal ao/á administrador/a de LimeSurvey

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
gl: Por favor, sexa paciente e volva intentalo en 10 minutos.

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to enable this option
gl: Por favor mude os permisos de directorio do cartafol %s para habilitar esta opción

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
gl: Por favor mude os permisos de directorio do cartafol %s para previsualizar as plantillas.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
gl: Por favor mude os permisos de directorio dos cartafoles /tmp e /upload/templates para habilitar esta opción.

en: Please check any problems above - update was done.
gl: For favor comprobe calquera dos problemas superiores - Rematou a actualización.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
gl: For favor comprobe calquera dos problemas superiores e continúe despois co paso final.

en: Please check any problems above and then proceed to the next step.
gl: For favor comprobe calquera dos problema superiores e continúe despois co paso seguinte.

en: Please check at least one item.
gl: Por favor marque polo menos un ítem.

en: Please check the directory permissions.
gl: Por favor comprobe os permisos de directorio.

en: Please check the items
gl: Por favor marque os ítems

en: Please check your settings
gl: Por favor comprobe a súa configuración

en: Please choose
gl: Por favor escolla

en: Please choose *all* that apply:
gl: Por favor marque *todas* as que correspondan:

en: Please choose *at most*
gl: Por favor escolla *polo menos*

en: Please choose *at most* %s answers:
gl: Por favor escolla *polo menos* %s respostas:

en: Please choose *only one* of the following:
gl: Por favor marque *só unha* das seguintes:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
gl: Por favor escolla todas as que correspondan e escriba un comentario:

en: Please choose at least %d answer(s) for question "%s"
gl: Por favor escolla polo menos '%d' resposta(s) para a pregunta "%s"

en: Please choose at most %d answer(s) for question "%s"
gl: Por favor escolla un máximo de %d resposta(s) para a pregunta "%s"

en: Please choose the appropriate response for each item:
gl: Por favor escolla a resposta apropiada para cada ítem:

en: Please choose the label sets you want to export:
gl: Por favor escolla os xogos de etiquetas que desexa exportar:

en: Please choose...
gl: Por favor escolla...

en: Please click below to populate the database
gl: Por favor prema embaixo para poboar a base de datos

en: Please complete all parts
gl: Por favor complete todas as partes

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
gl: Por favor confirme o acceso á enquisa respondendo á pregunta de seguranza inferior e prema continuar.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
gl: Por favor confirme a clave respondendo á pregunta de seguranza inferior e prema continuar.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
gl: Por favor contacte a %s ( %s ) para obter asistencia.

en: Please contact your system administrator
gl: Por favor contacte ao administrador do seu sistema

en: Please enter a date:
gl: Por favor introduza unha data:

en: Please enter a number between %d and %d for each item:
gl: Por favor escriba un número entre %d e %d para cada ítem:

en: Please enter a valid update-key:
gl: Por favor introduza unha clave de actualización válida:

en: Please enter the name for the copied template:
gl: Por favor introduza o nome para a copia da plantilla:

en: Please enter your comment here
gl: Por favor introduza o seu comentario aquí

en: Please explain something in detail:
gl: Por favor, explique algo máis en detalle:

en: Please fax your completed survey to:
gl: Por favor envíe por fax o cuestionario a:

en: Please fax your completed survey to: %s
gl: Por favor envíe o cuestionario completado por fax a: %s

en: Please number each box in order of preference from 1 to
gl: Por favor numéreas en orde de preferencia de 1 a

en: Please number each box in order of preference from 1 to
gl: Por favor numera cada cela en orde de preferencia de 1 a

en: Please rank all items
gl: Por favor ordene todos os ítems

en: Please rank at least %d item for question "%s"
gl: Por favor ordene polo menos %d ítem(s) na pregunta "%s"

en: Please select a file to import!
gl: Por favor, seleccione un ficheiro a importar!

en: Please select a language:
gl: Por favor, escolla un idioma:

en: Please select a user first
gl: Por favor, primeiro seleccione un/unha usuario/a

en: Please select a user group first
gl: Por favor, primeiro seleccione un grupo de usuarios/as

en: Please select at least one file for deletion
gl: Por favor, seleccione polo menos un ficheiro a borrar

en: Please select at least one file for download
gl: Por favor seleccione polo menos un ficheiro a descargar

en: Please specify
gl: Por favor especifique

en: Please submit by %s
gl: Por favor envíe por %s

en: Please try again.
gl: Por favor, probe outra vez.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
gl: Por favor comprobe a información seguinte antes de continuar coa actualización da base de datos:

en: Please wait ...
gl: Por favor espere ...

en: Please wait to begin with a new session.
gl: Por favor espera a comezar unha sesión nova.

en: Please write a multiple of %d between %d and %d for each item:
gl: Por favor escriba un múltiplo de %d entre %d e %d para cada ítem:

en: Please write your answer here:
gl: Por favor escriba a súa resposta aquí:

en: Please write your answer(s) here:
gl: Por favor escriba a(s) súa(s) resposta(s) aquí:

en: Polish
gl: Polaco

en: Populate Database
gl: Poboar a Base de datos

en: Popup HTML editor
gl: Editor HTML emerxente

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Portuguese (Brazilian)
gl: Portugués (Brasileiro)

en: Position:
gl: Posición:

en: Post-Answer-Separator|Inter-Dropdownlist-Separator for dropdown lists
gl: Separador-Pos-Resposta|Separador-Entre-Lista-Despregábel para as listas despregábeis

en: Predefined
gl: Predefinido

en: Predefined answer options for this question
gl: Opcións de resposta predefinidas para esta pregunta

en: Predefined label sets...
gl: Xogos de etiquetas predefinidos...

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
gl: Prefixo|Sufixo para as listas despregábeis

en: Present answer options in reverse order
gl: Presentar as opcións de resposta en orde invertida

en: Present answers in random order
gl: Presentar as respostas en orde aleatoria

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
gl: Presentar unha caixa de introdución de texto en vez dunn lista despregábel.

en: Presentation
gl: Presentación

en: Presentation & navigation
gl: Presentación e navegación

en: Preview This Question
gl: Previsualizar Esta Pregunta

en: Preview current question group
gl: Previsualizar o grupo de preguntas actual

en: Preview:
gl: Previsualización:

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous Answers Fields
gl: Campos ds Respostas Anteriores

en: Previous question
gl: Pregunta anterior

en: Previous question group
gl: Grupo de preguntas anterior

en: Previous questions
gl: Preguntas anteriores

en: Previous session is set to be finished.
gl: A sesión anterior está sendo pechada.

en: Print answers page
gl: Imprimir a páxina de respostas

en: Print your answers.
gl: Imprimir as súas respostas.

en: Printable survey page
gl: Páxina de enquisa imprimíbel

en: Printable version
gl: Versión imprimíbel

en: Prior to 16
gl: Menos de 16

en: Proceed to step %s
gl: Continúe co paso %s

en: Public registration email subject:
gl: Asunto do correo de rexistro público:

en: Public registration email:
gl: Correo de rexistro público:

en: Public statistics?
gl: Estatísticas públicas?

en: Publication & access control
gl: Control de acceso e de publicación

en: Q1 and Q3 calculated using %s
gl: Q1 e Q3 foron calculados usando %s

en: QID
gl: ID da Pregunta

en: QueXML export
gl: Exportar a QueXML

en: Question
gl: Pregunta

en: Question Attributes
gl: Atributos da Pregunta

en: Question Code:
gl: Código de pregunta:

en: Question Page
gl: Páxina de Pregunta

en: Question Selection
gl: Selección de Pregunta

en: Question Type:
gl: Tipo de Pregunta

en: Question attributes
gl: Atributos da pregunta

en: Question attributes:
gl: Atributos da subpregunta:

en: Question by Question
gl: Pregunta a Pregunta

en: Question codes
gl: Códigos de Pregunta

en: Question codes were successfully regenerated.
gl: Rexeneráronse correctamente os códigos de pregunta.

en: Question could not be added. You must insert a code in the mandatory field
gl: Non se puido engadir a pregunta. Debe introducir un código no campo obrigatorio

en: Question could not be created.
gl: Non se puido crear a pregunta.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed
gl: Non se puido borrar a pregunta. Noutras preguntas hai condicións que dependen desta pregunta. Non pode borrar esta pregunta até eliminar esas condicións

en: Question could not be updated
gl: Non se puido actualizar a pregunta

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
gl: Non se puido actualizar a pregunta. Noutras preguntas hai condicións que descansan nas respostas a esta pregunta e cambiar o tipo ocasionaría problemas. Debe borrar estas condicións antes de poder cambiar o tipo desta pregunta.

en: Question group
gl: Grupo de preguntas

en: Question group import is complete.
gl: Completouse a importación do grupo de preguntas.

en: Question group import summary
gl: Sumario da importación do grupo de preguntas

en: Question group successfully saved.
gl: Gardouse correctamente o grupo de preguntas.

en: Question group:
gl: Grupo de preguntas:

en: Question groups
gl: Grupos de pregunta

en: Question import is complete.
gl: Completouse a importación da Pregunta.

en: Question import summary
gl: Sumario de importación da pregunta

en: Question in language %s could not be created.
gl: Non se puido crear a pregunta no idioma %s.

en: Question index
gl: Índice de preguntas

en: Question was successfully added.
gl: Engadiuse correctamente a pregunta.

en: Question was successfully copied.
gl: Copiouse correctamente a pregunta.

en: Question was successfully deleted.
gl: A pregunta borrouse correctamente.

en: Question was successfully saved.
gl: Gardouse correctamente a pregunta.

en: Question:
gl: Pregunta:

en: Questions
gl: Preguntas

en: Questions with conditions to this group
gl: Preguntas con condicións a este grupo

en: Quick CSV report
gl: Informe rápido CSV

en: Quick Statistics
gl: Estatísticas Rápidas

en: Quick add...
gl: Engadir rápido

en: Quick statistics
gl: Estatísticas rápidas

en: Quick translation
gl: Tradución rápida

en: Quick-add answers
gl: Respostas rápidas

en: Quick-add subquestions
gl: Subpreguntas rápidas

en: Quick-translate survey
gl: Tradución rápida da enquisa

en: Quick-translation
gl: Tradución rápida

en: Quota action
gl: Acción da cota

en: Quota could not be added.\n\nIt is missing a quota message for the following languages
gl: Non se puido engadir a cota.\n\nNon se acha a mensaxe da cota para os idiomas seguintes

en: Quota limit
gl: Límite da cota

en: Quota message
gl: Mensaxe da cota

en: Quota name
gl: Nome da cota

en: Quotas
gl: Cotas

en: RANK
gl: Ordenar

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
gl: LEA ISTO CON COIDADO ANTES DE PROSEGUIR

en: Random answer order
gl: Orde aleatoria nas respostas

en: Randomization group name
gl: Nome de grupo aleatorizado

en: Range:
gl: Rango:

en: Rank %s
gl: Rango %s

en: Ranking
gl: Clasificación

en: Re-ordering groups is restricted to ensure that questions on which conditions are based aren't reordered after questions having the conditions set
gl: A reordenación de grupos restrinxiuse para garantir que as preguntas cuxas condicións están baseadas en respostas anteriores poidan seguir funcionando

en: Re-ordering questions in this group is restricted to ensure that questions on which conditions are based aren't reordered after questions having the conditions set
gl: Neste grupo está restrinxida a reordenación de preguntas para garantir que as preguntas nas que se basean as condición non son colocadas despois das preguntas que conteñen as condicións

en: Reading file..
gl: A ler o ficheiro...

en: Record Deleted
gl: Borrouse o Rexistro

en: Record ID %d was skipped because of duplicate ID.
gl: Saltouse o rexistro co ID %d porque o ID é duplicado

en: Record has been updated.
gl: Actualizouse o rexistro.

en: Records displayed:
gl: Rexistros amosados:

en: Records imported
gl: Importáronse os rexistros

en: Records met minumum requirements
gl: Os rexistros cumpren cos requirimentos mínimos

en: Referrer URL
gl: URL de procedencia

en: Referrer URL will be saved.
gl: Gardarase a URL de procedencia.

en: RegExp
gl: Expresión regular

en: Regenerate question codes:
gl: Rexenerar os códigos das preguntas

en: Register Page
gl: Páxina de Rexistro

en: Registration
gl: Rexistro

en: Registration email
gl: Correo de rexistro

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Reload URL
gl: Recargar a URL

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
gl: Recargue o seu cuestionario premendo no seguinte enderezo web (ou colándoo no seu navegador):

en: Reloading Screen. Please wait.
gl: Estase a recargar a pantalla. Por favor espere.

en: Reloading screen. Please wait.
gl: A recargar a pantalla. Por favor espere.

en: Remaining
gl: Faltan

en: Remaining:
gl: Faltan:

en: Remember that we do not support subdirectories in ZIP archives.
gl: Lembre que non soportamos subdirectorios nos arquivos ZIP.

en: Reminder
gl: Lembrete

en: Reminder Email:
gl: Correo de Lembrete:

en: Reminder count
gl: Contador de lembretes

en: Reminder count:
gl: Contador de lembretes:

en: Reminder email
gl: Correo de lembrete

en: Reminder email subject:
gl: Asunto do correo de lembrete:

en: Reminder sent to:
gl: Enviáronse lembretes a:

en: Reminder sent?
gl: Lembrete enviado?

en: Reminder status:
gl: Estado do lembrete:

en: Reminder to participate in a survey
gl: Lembrete para participar nunha enquisa

en: Reminder(s) sent
gl: Lembrete(s) enviado(s):

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove this item
gl: Eliminar este ítem

en: Remove unique token numbers
gl: Eliminar todos os números de clave únicos

en: Rename this template
gl: Renomear esta plantilla

en: Rename this template to:
gl: Renomear esta plantilla como:

en: Renumber scenario automatically
gl: Renumerar o escenario automaticamente

en: Renumber the new record.
gl: Renumerar o rexistro novo.

en: Reorder question groups
gl: Reordenar os grupos de preguntas

en: Repeat Password
gl: Repita o Contrasinal

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
gl: Xabezallos a repetir nas preguntas de táboa cada X subpreguntas:

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace the existing record.
gl: Substituír o rexistro existente.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
gl: Substitúe a etiqueta da opción de resposta 'Outra:' cun texto personalizado

en: Report and skip the new record.
gl: Informar e saltar o novo rexistro.

en: Required
gl: Requirido

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Reset Survey Logic
gl: Restablecer a Lóxica da Enquisa

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
gl: Restablecer todas as súas claves ao estado 'non usada'

en: Reset answers and token completed state
gl: Restablecer as respostas e o estado completado das claves

en: Reset conditions
gl: Restablecer as condicións

en: Reset conditions?
gl: Restablecer as condicións?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
gl: Restablecer as respostas completadas como non completadas

en: Reset token invitation status
gl: Restablecer o estado da invitación de clave

en: Resources
gl: Recursos

en: Resources Import Summary
gl: Sumarió da Importación dos Recursos

en: Response ID
gl: Resposta co ID

en: Response filters
gl: Filtros de resposta

en: Response rate
gl: Taxa de resposta

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
gl: Envío dunha respostas á enquisa {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
gl: Envío dunha respostas á enquisa {SURVEYNAME} con resultados

en: Response summary
gl: Resumo das respostas

en: Responses
gl: Respostas

en: Responses & statistics
gl: Respostas e estatísticas

en: Responses containing
gl: Respostas que conteñan

en: Responses will be date stamped.
gl: As respostas serán datadas.

en: Responses will have the IP address logged
gl: As respostas gardarán o enderezo IP.

en: Responses will have their referring URL logged.
gl: As respostas gardarán a URL de procedencia.

en: Responses will not be date stamped.
gl: As respostas non serán datadas.

en: Responses will not have the IP address logged.
gl: As respostas non gardarán o enderezo IP.

en: Responses will not have their referring URL logged.
gl: As respostas non gardarán a URL de procedencia.

en: Restart this Survey
gl: Volver comezar esta Enquisa

en: Restore
gl: Restaurar

en: Restore options
gl: Restablecer as opcións

en: Restrict input to integer values
gl: Restrinxir a entrada a valores enteiros

en: Result
gl: Resultado

en: Results
gl: Resultados

en: Results from LDAP Query
gl: Resultados da Consulta LDAP

en: Resume Later
gl: Continuar Despois

en: Return To Survey
gl: Volver á Enquisa

en: Return to label set administration
gl: Voltar á administración do xogo de etiquetas

en: Return to survey administration
gl: Voltar á administración da enquisa

en: Reverse answer order
gl: Inverter a orde das respostas

en: Romanian
gl: Romanés

en: Root URL
gl: URL raíz

en: Rows
gl: Filas

en: Russian
gl: Ruso

en: SGQA identifier to use total of previous question as total for this question
gl: Identificador SGQA para usar o total dunha pregunta anterior como total para esta pregunta

en: SID
gl: ID da Enquisa

en: SJIS for Windows Japanese
gl: Xaponés SJIS de MS Windows

en: SLID `%s` because the related survey is missing.
gl: SLID `%s` porque falta a enquisa relacionada.

en: SMTP debug mode:
gl: Modo de depuración SMTP:

en: SMTP debug output:
gl: Saída da depuración SMTP:

en: SMTP host:
gl: Cliente SMTP:

en: SMTP password:
gl: Contrasinal SMTP:

en: SMTP username:
gl: Nome de usuario SMTP:

en: SPSS export scale type
gl: Tipo de escala para a exportación a SPSS

en: SPSS version:
gl: Versión de SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
gl: CÓDIGO SQL QUE FALLOU

en: SQL command failed: %s Reason: %s
gl: Fallou a orde SQL: %s Razón: %s

en: Same
gl: Manter

en: Save
gl: Gardar

en: Save & Load
gl: Gardar e Cargar

en: Save & edit survey text elements
gl: Gardar e editar os elementos de texto da enquisa

en: Save Changes
gl: Gardar os Cambios

en: Save IP Address?
gl: Gardar enderezo IP?

en: Save Now
gl: Gardar Agora

en: Save Page
gl: Páxina de Salvagarda

en: Save Your Unfinished Survey
gl: Gardar o Seu Cuestionario Inacabado

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
gl: Gardar ambos no directorio de traballo de R (use getwd() e setwd() na xanela de comandos de R para obtelo e fixalo)

en: Save changes
gl: Gardar os cambios

en: Save city
gl: Gardar a cidade

en: Save country
gl: Gardar o país

en: Save for Lsrc (*.csv)
gl: Gardar para Lsrc (*.csv)

en: Save for further completion by survey user
gl: Gardar para ser completada máis tarde polo/a usuario/a da enquisa

en: Save postal code
gl: Gardar o código postal

en: Save question group
gl: Gardar un grupo de preguntas

en: Save quota
gl: Gardar a cota

en: Save referrer URL?
gl: Gardar a URL de procedencia?

en: Save settings
gl: Gardar a configuración

en: Save state
gl: Gardar a provincia

en: Save this, then create another:
gl: Gardar este, logo crear outro:

en: Save timings?
gl: Gardar os tempos de resposta?

en: Save update key
gl: Gardar a clave de actualización

en: Save your responses so far
gl: Gardar as respostas dadas até aquí

en: Saved Responses
gl: Respostas Gardadas

en: Saved Responses:
gl: Respostas Gardadas:

en: Saved Survey Details
gl: Detalles do Cuestionario Gardado

en: Saved name
gl: Nome gardado

en: Scale
gl: Escala

en: Scale 1
gl: Escala 1

en: Scale 2
gl: Escala 2

en: Scenario
gl: Escenario

en: Scope
gl: Alcance

en: Screen reader compatibility mode:
gl: Modo de compatibilidade co lector de pantalla:

en: Screen:
gl: Pantalla:

en: Search
gl: Percurar

en: Security
gl: Seguranza

en: Security Question
gl: Pregunta de Seguranza

en: Security alert
gl: Alerta de seguranza

en: Security question:
gl: Pregunta de seguranza:

en: See conditions:
gl: Ver as condicións

en: See the conditions marked on the following questions
gl: Ver as condicións marcadas nas preguntas seguintes

en: Select Answer
gl: Seleccionar unha Resposta

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
gl: Seleccionar un ficheiro de preguntas de LimeSurvey (*.lsq/*.csv)

en: Select Question
gl: Seleccionar unha Pregunta

en: Select ZIP File:
gl: Seleccionar un Ficheiro ZIP:

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
gl: Seleccione un ficheiro de xogo (*.lsl,*.csv)

en: Select output format
gl: Escoller o formato de saída

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
gl: Seleccione o ficheiro do grupo de preguntas (*.lsg/*.csv):

en: Select survey structure file (*.lss, *.csv):
gl: Seleccione un ficheiro de estrutura de enquisa (*.lss, *.csv):

en: Select survey to copy:
gl: Seleccione a enquisa a copiar:

en: Select template ZIP file:
gl: Escolla o ficheiro ZIP de plantilla:

en: Select the LDAP query you want to run:
gl: Seleccione a consulta LDAP que quere executar:

en: Semicolon
gl: Punto e coma

en: Send
gl: Enviar

en: Send Invitations
gl: Enviar as Invitacións

en: Send Reminders
gl: Enviar os Lembretes

en: Send basic admin notification email to:
gl: Enviar un correo de notificación básica de administrador/a a:

en: Send detailed admin notification email to:
gl: Enviar un correo de notificación detallada de administrador/a a:

en: Send email invitation
gl: Enviar unha invitación por correo

en: Send email invitations
gl: Enviar correos de invitación

en: Send email reminder
gl: Enviar un lembrete por correo

en: Send invitation email to this entry
gl: Enviar un correo de invitación a esta entrada

en: Send invitation emails to the selected entries (if they have not yet been sent an invitation email)
gl: Enviar correos de invitación ás entradas seleccionadas (se aínda non lles foi enviado un correo de invitación)

en: Send me a copy:
gl: Enviarme unha copia:

en: Send reminder email to the selected entries (if they have already received the invitation email)
gl: Enviar un correo de recordatorio ás entradas seleccionadas (se aínda non recibiron o correo de invitación)

en: Send reminder email to this entry
gl: Enviar un correo de lembrete a esta entrada

en: Send reminder to token ID(s):
gl: Enviar ás claves cos ID(s):

en: Sending Reminders
gl: Estanse a Enviar os Lembretes

en: Sending invitations...
gl: A enviar as invitacións...

en: Sending to Token ID
gl: A enviar á clave co ID

en: Sending to Token IDs
gl: A enviar ás claves cos IDs

en: Sending to:
gl: A enviar a:

en: Sep
gl: Set

en: Separator used:
gl: Separador usado:

en: Serbian
gl: Serbio

en: Server name & port:
gl: Nome e porto do servidor:

en: Server time:
gl: Hora do servidor:

en: Server type:
gl: Tipo de servidor:

en: Session lifetime (seconds):
gl: Tempo límite da sesión (segundos):

en: Set Parent successful.
gl: Estableceuse o Pai correctamente.

en: Set Survey Rights
gl: Configurar os Permisos da Enquisa

en: Set User Rights
gl: Establecer Permisos de Usuario/a

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
gl: Establece un tipo de medida de SPPS para esta pregunta

en: Set all entries to 'No invitation sent'.
gl: Clasificar todas as entradas como 'Invitación non enviada'.

en: Set conditions for this question
gl: Establecer as condicións para esta pregunta

en: Set cookie to prevent repeated participation?
gl: Requirir 'cookie' para previr participación múltiple?

en: Set global permissions for this user
gl: Establecer permisos globais para este/a usuario/a

en: Set name:
gl: Establecer o nome:

en: Set survey permissions
gl: Establecer os permisos da enquisa

en: Set template permissions
gl: Establecer os permisos da plantilla

en: Set template permissions for this user
gl: Establecer os permisos de plantilla para este/a usuario/a

en: Set templates that this user may access
gl: Configurar as plantillas accesibles para este/a usuario/a

en: Set the percentage width of the answer column (1-100)
gl: Fixar a porcentaxe de largo da columna de resposta (1-100)

en: Set token length to:
gl: Establecer a lonxitude da clave en:

en: Set user permissions
gl: Establecer os permisos de usuario/a

en: Setting as Administrator Child
gl: Configuración como Fillo do Administrador

en: Shift-JIS Japanese
gl: Xaponés Shift-JIS

en: Short Free Text
gl: Texto Libre Curto

en: Should we proceed with the delete?
gl: Procedemos ao borrado?

en: Show
gl: Mostrar

en: Show "No answer"
gl: Amosar "Sen resposta"

en: Show "There are X questions in this survey"
gl: Amosar "Nesta enquisa hai X preguntas"

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
gl: Amosar a opción 'non resposta' nas preguntas non obrigatorias:

en: Show Details of this Group
gl: Mostrar a Información deste Grupo

en: Show Details of this Question
gl: Mostrar a Información desta Pregunta

en: Show Help
gl: Mostrar a Axuda

en: Show PHPInfo
gl: Mostrar PHPInfo

en: Show [<< Prev] button
gl: Mostrar botón [<< ant.]

en: Show advanced settings
gl: Amosar a configuración avanzada

en: Show both
gl: Amosar ambos

en: Show both (Forced by the system administrator)
gl: Amosar ambas (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show comment
gl: Amosar o comentario

en: Show conditions for this question
gl: Amosar as condicións para esta pregunta

en: Show details of this survey
gl: Mostrar os detalles desta Enquisa

en: Show grand total
gl: Amosar o total xeral

en: Show grand total for either columns or rows
gl: Amosar totais xerais tanto para columnas ou filas

en: Show graphs
gl: Amosar os gráficos

en: Show graphs in public statistics?
gl: Amosar gráficos nas estatísticas públicas?

en: Show group description only
gl: Amosar só a descrición do grupo

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
gl: Amosar só a descrición do grupo (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show group name and/or group description
gl: Amosar o nome do grupo e/ou a súa descrición

en: Show group name only
gl: Amosar só o nome do grupo

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
gl: Amosar só o nome do grupo (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show help
gl: Mostrar a axuda

en: Show in public statistics
gl: Amosar nas estatísticas públicas

en: Show last..
gl: Amosar as últimas...

en: Show last...
gl: Mostar o final...

en: Show next..
gl: Amosar a seguinte...

en: Show next...
gl: Mostrar o seguinte...

en: Show previous..
gl: Amosar a anterior...

en: Show previous...
gl: Mostrar o anterior...

en: Show progress bar
gl: Amosar a barra de progreso

en: Show question code only
gl: Amosar só os códigos de pregunta

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
gl: Amosar só o código da pregunta (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show question group name and/or description
gl: Amosar o nome e/ou a descrición do grupo de preguntas

en: Show question index / allow jumping
gl: Amosar o índice de preguntas / permitir saltos

en: Show question number and/or code
gl: Amosar o número de pregunta e/ou o código

en: Show question number and/or question code
gl: Amosar o número e/ou o código de pregunta

en: Show question number only
gl: Amosar só os números de pregunta

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
gl: Amosar só o número de pregunta (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show start...
gl: Mostrar o inicio...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
gl: Amosar as estatísticas desta pregunta na páxina de estatísticas públicas

en: Show summary information
gl: Mostrar a información do sumario

en: Show this token entry
gl: Amosar esta entrada de clave

en: Show title
gl: Amosar o título

en: Show token summary
gl: Mostrar o sumario das claves

en: Show totals either rows, columns or both rows and columns
gl: Amosa os totais de filas, columnas ou de ambas

en: Show totals for
gl: Amosar os totais para

en: Show welcome screen?
gl: Amosar a pantalla de benvida?

en: Showing Filtered Results
gl: Mostrando os Resultados Filtrados

en: Single checkbox
gl: Caixa de selección única

en: Single choice questions
gl: Preguntas de resposta única

en: Single response
gl: Resposta Única

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site name:
gl: Nome do sitio:

en: Slider
gl: Deslizador

en: Slider accuracy
gl: Sensibilidade do deslizador

en: Slider initial value
gl: Valor inicial do deslizador

en: Slider left/right text separator
gl: Separador textual esquerda/dereita no deslizador

en: Slider maximum value
gl: Valor máximo do deslizador

en: Slider minimum value
gl: Valor mínimo do deslizador

en: Slider starts at the middle position
gl: O deslizador comeza na posición central

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Some Question have been disabled
gl: Desactivouse algunha pregunta

en: Some URL description
gl: Unha descrición da URL

en: Some example answer option
gl: Algunha opción de resposta de exemplo

en: Some example subquestion
gl: Algunha subpregunta de exemplo

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
gl: Pasos doados para crear a súa primeira enquisa:

en: Some questions rely on this question's answers. You can't move this question below groupId:
gl: Algunhas preguntas descansan nas respostas a esta pregunta. Non pode mover esta pregunta despois do grupo co ID:

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
gl: Alguén pode estar intentando usar a súa sesión de LimeSurvey (sospeita dun ataque CSRF). Se premeu nunha ligazón maliciosa, por favor informe ao administrador do seu sistema.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
gl: Síntoo, nesta enquisa hai tipos de pregunta non soportados.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
gl: Sentímolo, as súas respostas sobrepasaron unha cota da enquisa.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
gl: Síntoo, pero o módulo LDAP non se acha na súa configuración de PHP.

en: Sorry. There is no matching survey.
gl: Síntoo. Non hai enquisas coincidentes.

en: Sort answers alphabetically
gl: Ordenar as respostas alfabeticamente

en: Sort by:
gl: Ordenar por:

en: Sort the answer options alphabetically
gl: Ordenar as opcións de resposta alfabeticamente

en: Source table:
gl: Táboa de orixe:

en: Spanish
gl: Español

en: Spanish (Mexico)
gl: Español (México)

en: Standard Fields
gl: Campos Estándar

en: Standard Files:
gl: Ficheiros Estándar:

en: Standard deviation
gl: Desvío padrón

en: Start HTML Editor in a Popup Window
gl: Executar o Editor HTML nunha Xanela Emerxente

en: Start Language:
gl: Idioma Inicial

en: Start at Token ID:
gl: Comezar na Clave co ID:

en: Start date/time:
gl: Data/hora de inicio:

en: Start language
gl: Idioma inicial

en: Started but not yet completed
gl: Iniciada pero non completada

en: Starting from:
gl: Comezando en:

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Statistics Survey #%s
gl: Estatísticas do Cuestionario #%s

en: Statistics URL
gl: URL das estatísticas

en: Statistics report language
gl: Idioma do informe estatístico

en: Status
gl: Estado

en: Step 1:
gl: Paso 1:

en: Step 2:
gl: Paso 2:

en: Step value
gl: Valor de paso

en: Store the city?
gl: Almacenar a cidade?

en: Store the country?
gl: Gardar o país?

en: Store the postal code?
gl: Gardar o código postal?

en: Store the state?
gl: Gardar a provincia?

en: Straight
gl: Directo

en: Subject
gl: Asunto

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Submission date
gl: Data de envío

en: Submit
gl: Enviar

en: Submit Your Survey.
gl: Enviar o Seu Cuestionario.

en: Submit your answers
gl: Enviar as súas respostas

en: Submit your survey.
gl: Enviar o seu cuestionario.

en: Subquestion
gl: Subpregunta

en: Subquestion:
gl: Subpregunta:

en: Subquestions
gl: Subpreguntas

en: Subquestions were successfully saved.
gl: Gardáronse correctamente as subpreguntas.

en: Subtotals based on displayed questions
gl: Subtotais baseados nas preguntas amosadas

en: Success
gl: Feito

en: Success!
gl: Feito!

en: Successfully created token entries
gl: As entradas de claves cargáronse correctamente.

en: Sum
gl: Suma

en: SuperAdministrator
gl: Superadministrador

en: Support this project - Donate to
gl: Contribúa para este proxecto - Faga unha doazón a

en: Survey
gl: Enquisa

en: Survey Access
gl: Acceso á Enquisa

en: Survey Administrator
gl: Administrador da Enquisa

en: Survey Format is %s:
gl: O Formato da Enquisa é %s:

en: Survey Has Been Deactivated
gl: Desactivouse a Enquisa.

en: Survey ID %d saved at %s
gl: Gardada a enquisa co ID %d en %s

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
gl: Gardada a enquisa co ID %d en %s contendo %d rexistro(s)

en: Survey ID:
gl: Enquisa co ID:

en: Survey List Page
gl: Páxina da Lista de Enquisas

en: Survey Quota
gl: Cota da Enquisa

en: Survey URL
gl: URL da Enquisa:

en: Survey URL for language:
gl: URL da enquisa para o idioma:

en: Survey activation
gl: Activación da enquisa

en: Survey admin can choose
gl: O/A administrador/a da enquisa pode escoller

en: Survey bounce email:
gl: Correo para enquisas rebotadas

en: Survey cannot be activated yet.
gl: A enquisa aínda non pode ser activada.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
gl: Non pode activarse a enquisa. Ou non ten permisos ou non hai preguntas.

en: Survey content
gl: Contido da enquisa

en: Survey copy summary
gl: Sumario da copia da enquisa

en: Survey could not be actived.
gl: Non pode activarse a enquisa.

en: Survey could not be created because it did not have a title
gl: Non se puido crear a enquisa porque non ten un título

en: Survey could not be updated
gl: Non se puido actualizar a enquisa

en: Survey currently active
gl: A enquisa está agora activa

en: Survey deletion
gl: Borrado de enquisas

en: Survey does not pass consistency check
gl: A enquisa non supera a verificación de consistencia

en: Survey expiration date
gl: Data de caducidade da enquisa

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
gl: Activouse a enquisa. A táboa de resultados creouse correctamente.

en: Survey import summary
gl: Sumario de importación da enquisa

en: Survey locale settings
gl: Configuración de idiomas da enquisa

en: Survey mode is set to %s:
gl: O modo de enquisa está establecido en %s:

en: Survey name (ID)
gl: Nome da enquisa (ID)

en: Survey name (ID):
gl: Nome da enquisa (ID):

en: Survey permissions
gl: Permisos da enquisa

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
gl: Gardáronse correctamente os permisos de enquisa para todos/as os/as usuarios/as deste grupo.

en: Survey permissions were successfully updated.
gl: Actualizáronse correctamente os permisos da enquisa.

en: Survey preview only for administration users
gl: Vista previa da enquisa só para administradores

en: Survey properties
gl: Propiedades da enquisa

en: Survey quotas
gl: Cotas da enquisa

en: Survey registration confirmation
gl: Confirmación de rexistro na enquisa

en: Survey security
gl: Seguridade da enquisa

en: Survey settings
gl: Configuración da enquisa

en: Survey settings were successfully saved.
gl: Gardouse correctamente a configuración da enquisa.

en: Survey table name
gl: Nome da táboa da enquisa

en: Survey text elements successfully saved.
gl: Gardáronse correctamente os elementos de texto da enquisa.

en: Survey title
gl: Título da enquisa

en: Survey title and description
gl: Título e descripción da enquisa

en: Survey was successfully added.
gl: Engadiuse correctamente a enquisa.

en: Surveys
gl: Enquisas

en: Swedish
gl: Sueco

en: Switch to closed-access mode
gl: Cambiar ao modo de acceso pechado

en: System overview
gl: Vista previa do sistema

en: TIS620 Thai
gl: Tailandés TIS620

en: Table prefix
gl: Prefixo de táboa

en: Take Ownership
gl: Reclamar a Propiedade

en: Target survey ID:
gl: ID da enquisa de destino:

en: Tempdir %s is not writable
gl: Non se pode escribir no cartafol temporal %s

en: Template %s not found, please review when activating.
gl: Non se achou a plantilla %s. Por favor, revísea durante a activación.

en: Template '%s' does already exist.
gl: A plantilla '%s' xa existe.

en: Template '%s' was successfully deleted.
gl: A plantilla '%s' borrouse correctamente.

en: Template Editor
gl: Editor de plantillas

en: Template Preview:
gl: Previsualización da plantilla:

en: Template Sample
gl: Exemplo de plantilla

en: Template could not be renamed to `%s`.
gl: Non se puido renomear a plantilla como '%s'.

en: Template name
gl: Nome da plantilla

en: Template permissions were updated successfully.
gl: Actualizáronse correctamente os permisos das plantillas.

en: Template preview image
gl: Imaxe de previsualización da plantilla

en: Template:
gl: Plantilla:

en: Terminate survey
gl: Terminar a enquisa

en: Terminate survey with warning
gl: Terminar a enquisa con advertencia

en: Test This Survey
gl: Testar esta Enquisa

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
gl: Comprobe se o seu servidor ten activado o SSL premendo nesta ligazón.

en: Test survey
gl: Testar esta Enquisa

en: Text display
gl: Pantalla de texto

en: Text inputs
gl: Entradas de texto

en: Text questions
gl: Preguntas de texto

en: Thai
gl: Tailandés

en: Thank you for completing this survey.
gl: Grazas por completar este cuestionario.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
gl: Grazas por rexistrarse e participar nesta enquisa.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
gl: Grazas por gardar a súa enquisa sen completar. Pode usar os datos seguintes para volver a esta enquisa e continuar onde tivo que deixalo. Por favor, conserve este correo para a súa consulta posterior - nós non podemos almacenar o seu contrasinal.

en: Thank you for saving your survey in progress. You can return to the survey at the same point you saved it at any time using the link from this or any previous email sent to regarding this survey.
gl: Grazas por gardar o seu cuestionario en progreso. En calquera momento pode volver á enquisa no mesmo punto en que a gardou, usando a ligazón deste correo ou doutro anterior que teña relación con esta enquisa.

en: Thank you!
gl: Grazas!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
gl: O 'aviso de finalización do tempo' permanecerá visíbel durante varios segundos (non desapacerá por defecto)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
gl: O segundo 'aviso de finalización do tempo' permanecerá visíbel durante varios segundos (non desapacerá por defecto)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
gl: A segunda mensaxe a amosar como 'aviso de finalización do tempo' (amosarase un aviso predetermindo por defecto)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
gl: A Actualización Fácil de LimeSurvey é un procedemento sinxelo para se actualizar rapidamente coa última versión de LimeSurvey.

en: The LimeSurvey database is being upgraded
gl: A actualizar a base de datos de LimeSurvey

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
gl: As opcións de resposta distribuiranse ao longo do número de columnas fixadas aquí

en: The answer to the security question is incorrect.
gl: A resposta á pregunta de seguranza é incorrecta.

en: The database defined in config.php does not exist.
gl: Non existe a base de datos definida en config.php

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
gl: A exportación da base de datos só está dispoñíbel para bases de datos de MySQL. Para outros tipos de bases de datos por favor use o mecanismo de salvagarda apropiado para volcar os datos.

en: The defined LimeSurvey database does not exist
gl: A base de datos de LimeSurvey descrita non existe

en: The email address is not valid.
gl: O enderezo de correo non é válido.

en: The email you used has already been registered.
gl: O correo que usou xa foi rexistrado anteriormente.

en: The email you used is not valid. Please try again.
gl: O correo que usou non é válido. Por favor probe outra vez.

en: The entry was assigned the following record id:
gl: A entrada recibiu o seguinte ID de rexistro:

en: The following answers should be deleted
gl: Deberían borrarse as respostas seguintes

en: The following assessments should be deleted
gl: Deberían borrarse as avaliacións seguintes

en: The following conditions should be deleted
gl: Deberían borrase as condicións seguintes

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
gl: Modificaranse ou borraranse os ficheiros seguintes excepto se foron modificados por alguén máis.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is very unusual and may be co-incidental.
gl: Engadiranse os ficheiros seguintes aínda que xa existen. Isto é moi pouco frecuente e pode ser unha coincidencia.

en: The following groups are concerned
gl: Os grupos seguintes están afectados

en: The following groups should be deleted
gl: Deberían borrarse os grupos seguintes

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
gl: As seguintes táboas de respostas vellas existen en poden borrarse se non as pecisa máis:

en: The following old survey tables contain no responses and can be deleted:
gl: As seguintes táboas de enquisa vellas non conteñen respostas e poden borrase:

en: The following old survey tables should be deleted because their parent survey no longer exists
gl: As seguintes táboas de enquisa vellas deben borrarse porque a enquisa pai xa non existe

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
gl: As vellas táboas de claves seguintes existen e poden borrase se non se precisan:

en: The following old token tables contain no tokens and can be deleted:
gl: As seguintes táboas de claves vellas non conteñen claves e poden borrarse:

en: The following old token tables could be restored:
gl: Puidéronse restaurar as seguintes táboas de claves vellas:

en: The following old token tables should be deleted because their parent survey no longer exists
gl: Cómpre borrar as seguintes táboas de claves vellas porque o cuestionario pai xa non existe

en: The following problems have been found:
gl: Atopáronse os seguintes problemas:

en: The following questions should be deleted
gl: Deberían borrarse as preguntas seguintes

en: The following steps will be done by this update:
gl: A actualización debería ter completado os seguintes pasos:

en: The following survey language settings should be deleted
gl: Deberían borrarse as seguintes configuracións de idioma da enquisa

en: The following surveys are available:
gl: Están dispoñibles as enquisas seguintes:

en: The following surveys should be deleted
gl: Deberían borrarse as enquisas seguintes

en: The handle is displayed at the middle of the slider (this will not set the initial value)
gl: O marcador móstrase no centro do deslizador (isto non establecerá o valor inicial)

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
gl: os idiomas do ficheiro de grupo importado debe conter polo menos o idioma base desta enquisa.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
gl: Entre os idiomas do ficheiro de preguntas importado debe estar presente o idioma base desta enquisa.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
gl: A mensaxe a amosar como 'aviso de finalización do tempo' (amosarase un aviso predetermindo por defecto)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
gl: A mensaxe a amosar cando o tempo limite rematou (amosarase unha mensaxe predefinida por defecto)

en: The participant cannot upload a single file larger than this size
gl: O/A participante non pode subir un ficheiro individual de tamaño maior que este

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
gl: Non se puido engadir a pregunta. Debe introducir polo menos un código de pregunta.

en: The question group was deleted.
gl: Borrouse o grupo de preguntas.

en: The record kept of your survey responses does not contain any identifying information about you unless a specific question in the survey has asked for this. If you have responded to a survey that used an identifying token to allow you to access the survey, you can rest assured that the identifying token is not kept with your responses. It is managed in a separate database, and will only be updated to indicate that you have (or haven't) completed this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses in this survey.
gl: Os datos gravados coas súas respostas non conteñen ningunha información identificativa sobre Vostede. Se recibiu unha clave xunto co enderezo web que se usa para acceder e responder á enquisa, garantímoslle que este identificador non se grava xunto coas súas respostas, senón que se xestiona nunha base de datos aparte, e só se actualiza para indicar se Vostede completou ou non a enquisa. Nesta enquisa non hai forma de combinar a clave numérica coas súas respostas, o que garante o anonimato da información.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
gl: A comprobación de redundancia procura táboas abandonadas despois de desactivar unha enquisa. Pode borralas se non as precisa máis.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the limesurvey/upload/surveys directory.
gl: Non puido crearse o directorio requirido para gardar os ficheiros subidos. Por favor comprobe os permisos de ficheiro no directorio limesurvey/upload/surveys.

en: The responses table has been renamed to:
gl: Renomeouse a táboa de respostas como:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
gl: As respostas a esta enquisa xa non están dispoñíbeis usando LimeSurvey.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
gl: A suma das múltiplas entradas numéricas debe ser maior que este valor

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
gl: Non pode activarse a enquisa até que se resolvan estes problemas.

en: The survey you selected does not exist
gl: A enquisa que seleccionou non existe

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
gl: A mensaxe de texto que se amosa no cronómetro de tempo restante

en: The token entry was successfully updated.
gl: A entrada de clave actualizouse correctamente.

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
gl: A clave que forneceu non é válida ou xa foi usada.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
gl: A clave que forneceu non é válida ou xa foi usada.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
gl: A clave que forneceu non coincide coa que identifica a súa sesión.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
gl: Renomeouse a táboa de claves asociada a esta enquisa como:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
gl: Eliminouse a táboa de claves e xa se pode acceder a esta enquisa sen elas.

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
gl: Actualmente o servidor de actualizacións está ocupado. Isto acontece normalmente cando os ficheiros de actualización necesarios para unha nova versión están a ser preparados.

en: The user name already exists.
gl: O nome de usuario/a xa existe.

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
gl: Hai %s entradas de valores predeterminados orfas que poden borrarse.

en: There are %s orphaned question attributes.
gl: Hai %s atributos de pregunta orfos.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
gl: Hai %s entradas de cotas orfas que poden borrarse.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
gl: Hai %s configuracións de idioma de cota orfas que poidan borrarse.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
gl: Hai %s membros de cotas orfos que poden borrarse.

en: There are %s user attribute fields in this token table
gl: Hai %s campos de atributo de usuario nesta táboa de claves

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
gl: Hai máis correos pendientes que poden enviarse nun lote. Continúe o envió de correo premendo embaixo.

en: There are no groups available.
gl: Non hai grupos dispoñíbeis.

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
gl: Non hai máis preguntas. Por favor, prema o botón <Enviar> para finalizar o cuestionario.

en: There are no questions in this survey
gl: Nesta enquisa non hai preguntas

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
gl: Faltan por enviar {EMAILCOUNT} correos.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey
gl: Nesta enquisa hai {NUMBEROFQUESTIONS} preguntas

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
gl: Nesta enquisa hai {NUMBEROFQUESTIONS} preguntas.

en: There is 1 question in this survey
gl: Nesta enquisa hai unha pregunta

en: There is a LimeSurvey update available: Version %s
gl: Está dispoñíbel unha actualización de LimeSurvey: Versión %s

en: There is already a recorded answer for this token
gl: Xa hai unha resposta gravada para esta clave

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
gl: Xa existe unha entrada na táboa con esa mesma clave. Non se pode usar a mesam clave en máis de unha entrada.

en: There is currently no newer LimeSurvey version available.
gl: Non hai versións novas de LimeSurvey dispoñíbeis neste intre.

en: There is no matching saved survey
gl: Non hai enquisas gardadas coincidentes

en: There is no matching survey.
gl: Non existe unha enquisa así.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
gl: Houbo un problema ao borrar a plantilla '%s'. Por favor comprobe os seus permisos de directorio/ficheiro.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
gl: Houbo un problema ao descargar o ficheiro de actualización. Por favor tente reiniciar o proceso de actualización.

en: There was a problem downloading the updater file. Please try to restart the update process.
gl: Houbo un problema ao descargar o ficheiro do actualizador. Por favor tente reiniciar o proceso de actualización.

en: There was an error on update check (%s)
gl: Houbo un erro na comprobación de actualizacións (%s)

en: There was an error using the Google API.
gl: Houbo un erro ao usar a API de Google.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
gl: Non se acharon correos elixíbeis para o envío. Isto acontece porque ningún cumpre os criterios:

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
gl: Este arquivo ZIP contén ficheiros de Recursos non válidos. Fallou a importación.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
gl: Este arquivo ZIP contén ficheiros de plantilla non válidos. Fallou a importación.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
gl: Este arquivo contén un ficheiro PDF coa enquisa, o ficheiro QueXML da enquisa e un ficheiro XML de marcado QueXF que poden ser usados con QueXF (http://quexf.sourceforge.net/) para procesar enquisas escanadas.

en: This error can occur if you have already submitted your responses and pressed 'refresh' on your browser. In this case, your responses have already been saved.
gl: Este erro pode acontecer se xa enviou as súas respostas e despois premeu 'actualizar' ou 'recargar' no seu navegador ou se desprazou páxinas 'adiante' e 'atrás'. Nestes casos non se preocupe, as súas respostas xa foron enviadas.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
gl: Este non é un ficheiro de xogo de etiquetas de LimeSurvey. Fallou a importación.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
gl: Este ficheiro non é de LimeSurvey. Fallou a importación.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
gl: Este ficheiro non é unha enquisa de LimeSurvey. Fallou a importación.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
gl: Este ficheiro non é un arquivo ZIP válido. Fallou a importación.

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
gl: Este ficheiro é moi vello. Só están soportados os formatos a partir da versión LimeSurvey 1.50 (DBVersion 112).

en: This file type is not allowed to be uploaded.
gl: Non se permite subir este tipo de ficheiro.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
gl: A descrición deste grupo é pouco concreta, pero bastante importante.

en: This group does not contain any question(s).
gl: Este grupo non contén pregunta ningunha.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
gl: Esta enquisa é de acceso pechado, polo que debe fornecer unha clave válida. Por favor, contacte o administrador para obter asistencia.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
gl: Esta é unha enquisa controlada. Para participar precisa unha clave valida.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
gl: Este é un exemplo para a descrición da enquisa. Pode ser máis longa.

en: This is some help text.
gl: Isto é un pequeno texto de axuda.

en: This is the base language of your survey and it can't be changed later. You can add more languages after you have created the survey.
gl: Este é o idioma base da súa enquisa e non poderá cambiarse o futuro. Pode engadir máis idiomas unha vez creada a enquisa.

en: This is the survey end message.
gl: Esta é a mensaxe final da enquisa.

en: This is your personal statistic sheet for survey #%s
gl: Esta é a súa folla de estatísticas para o cuestionario #%s

en: This label code is already used in this labelset. Please choose another code or rename the existing one.
gl: Este código de etiqueta xa está sendo usado neste xogo. Por favor escolla outro código ou renomee o preexistente.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
gl: Este nome xa foi usado por alguén máis nesta enquisa. Debe usar un nome de salvagarda único.

en: This name is reserved for standard template.
gl: Este nome está reservado para a plantilla estándar.

en: This option can't be set if Anonymous answers are used
gl: Non pode establecerse esta opción se está a usar Respostas anónimas

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
gl: Non pode establecerse esta opción se está a usar 'Respostas anonimizadas'.

en: This participant opted out of this survey.
gl: Este/a participante abandonou a enquisa.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
gl: Este proceso borrará esta enquisa, e todos os grupos, preguntas, condicións e respostas relacionadas.

en: This question does not have a question 'type' set.
gl: Esta pregunta non ten establecido o 'tipo' de pregunta.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
gl: Esta pregunta ten establecida unha condición, porén a condición está baseada nunha pregunta que aparece despois dela.

en: This question is a multiple answer type question but has no answers.
gl: Esta pregunta é do tipo de resposta múltipla pero non ten respostas.

en: This question is a subquestion type question but has no configured subquestions.
gl: Esta pregunta é do tipo subpregunta, pero non se introduciron subpreguntas.

en: This question is always shown.
gl: Esta pregunta móstrase sempre.

en: This question is mandatory
gl: Esta pregunta é obrigatoria

en: This question must be answered correctly
gl: Esta pregunta debe responderse correctamente

en: This question relies on other question's answers and can't be moved above groupId:
gl: Esta pregunta descansa nas respostas a outras preguntas e non pode colocarse antes do grupo co ID:

en: This question requires a second answer set but none is set.
gl: Esta pregunta precisa un segundo conxunto de respostas, pero non se introduciron.

en: This question requires answers, but none are set.
gl: Esta pregunta precisa respostas, pero non se introduciron.

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
gl: Esta enquisa permite o rexistro público. Debe crearse tamén unha táboa de claves.

en: This survey does not seem to exist.
gl: Parece que esta enquisa non existe.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
gl: Esta enquisa aínda non ten preguntas e non pode ser testada ou completada.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
gl: Esta enquisa ten asociada unha táboa de claves. Se borra esta enquisa borrarase esta táboa de claves. Recomendamos que exporte ou salvagarde estas claves antes de borrar esta enquisa.

en: This survey has been deleted.
gl: Borrouse esta enquisa.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
gl: Esta enquisa non foi activada. Non hai resultados para mostrar.

en: This survey is NOT anonymous.
gl: Esta enquisa NON é anónima

en: This survey is active - click here to deactivate this survey.
gl: A enquisa está actica - prema aquí para desactivar esta enquisa.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
gl: Esta enquisa está activada e existe unha táboa de respostas. Se borra esta enquisa, borraranse estas respostas. Recomendamos que exporte as respostas antes de borrar esta enquisa.

en: This survey is active but expired.
gl: Esta enquisa está activa pero caducou.

en: This survey is active but has a start date.
gl: Esta enquisa está activa pero ten data de comezo.

en: This survey is anonymous.
gl: Esta enquisa é anónima.

en: This survey is currently active.
gl: Esta enquisa está activa neste intre

en: This survey is currently not active
gl: Actualmente esta enquisa non está activa.

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
gl: Esta enquisa non está activa neste intre - prema aquí par activar esta enquisa.

en: This survey is currently not active.
gl: Esta enquisa non está activa neste intre.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
gl: Esta enquisa non está activa agora. Non poderá gardar as súas respostas.

en: This survey is no longer available.
gl: Esta enquisa xa non está dispoñíbel

en: This survey is not active - no responses are available.
gl: Esta enquisa non está activada - non hai respostas dispoñíbeis.

en: This survey is not active, data entry is not allowed
gl: Esta enquisa non está activa, non se permite a entrada de datos

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
gl: Esta enquisa aínda non está activa e por iso os/as participantes non poderán completar o cuestionario.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
gl: Aínda non se activou esta enquisa. Non se pode gardar a súa resposta

en: This survey is not yet started.
gl: Esta enquisa aínda non aínda foi comezada.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
gl: A enquisa está activada, e xa poden gravarse respostas.

en: This survey's questions don't use conditions
gl: Estas preguntas da enquisa non usan condicións

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
gl: Esta enquisa emprega respostas anonimizadas, polo que non pode actualizar a súa resposta.

en: This will replace the existing text. Continue?
gl: Isto reemprazará o texto existente. Continuar?

en: Time difference (in hours):
gl: Diferenza horaria (en horas):

en: Time limit
gl: Límite de tempo

en: Time limit action
gl: Acción con tempo límite

en: Time limit countdown message
gl: Mensaxe do cronómetro de tempo restante

en: Time limit disable next
gl: O límite de tempo deshabilitou 'seguinte'

en: Time limit disable prev
gl: O límite de tempo deshabilita a opción 'Anterior'

en: Time limit expiry message
gl: Mensaxe ao esgotar o tempo límite

en: Time limit expiry message display time
gl: Duración da mensaxe de finalización do tempo

en: Time limit message CSS style
gl: Estilo CSS da mensaxe de tempo límite

en: Time limit timer CSS style
gl: Estilo CSS do cronómetro de tempo límite

en: Time remaining
gl: Tempo restante

en: Time statistics
gl: Estatísticas de tempo

en: Timer
gl: Temporizador

en: Timings
gl: Tempos

en: Timings will be saved.
gl: Gardaranse os tempos de resposta.

en: Timings will not be saved.
gl: Non se gardarán os tempos de resposta.

en: Title
gl: Título

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
gl: Para permanecer no anonimato por favor use un seudónimo como o seu nome de usuario/a, ademais non se require un enderezo de correo.

en: To:
gl: Para:

en: Token
gl: Clave

en: Token ID
gl: Clave co ID

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
gl: As descricións dos atributos de clave actualizáronse correctamente.

en: Token attribute: %s
gl: Atributo de clave: %s

en: Token code
gl: Código de clave

en: Token code for this participant
gl: Código de clave para este participante

en: Token control
gl: Control de claves

en: Token database administration options
gl: Opcións de administración da base de datos de claves

en: Token export options
gl: Opcións de exportación de claves

en: Token fields
gl: Campos de clave

en: Token file upload
gl: Carga de ficheiros de claves

en: Token has been deleted.
gl: Borrouse a clave.

en: Token length
gl: Lonxitude da clave

en: Token management
gl: Xestión de claves

en: Token mismatch
gl: Erro na clave

en: Token status:
gl: Estado da clave:

en: Token summary
gl: Sumario de Claves

en: Token table could not be created.
gl: Non se puido crear a táboa de claves.

en: Token:
gl: Clave:

en: Tokens
gl: Claves

en: Tokens available
gl: Claves dispoñíbeis

en: Tokens have not been initialised for this survey.
gl: Non foron inicializadas as claves para esta enquisa.

en: Tokens problem - token table missing
gl: Problema coas claves - falta a táboa de claves

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Total Errors
gl: Total de erros

en: Total Imported files
gl: Total de ficheiros importados:

en: Total invitations sent
gl: Invitacións totais Enviadas

en: Total number of files
gl: Número total de ficheiros

en: Total numbers of sent reminders
gl: Números totais dos lembretes enviados

en: Total of all entries must be at least %s
gl: A suma total das entradas debe ser polo menos %s

en: Total of all entries must equal %d
gl: A suma das entradas debe ser igual a %d

en: Total of all entries must not exceed %d
gl: A suma das entradas non pode exceder %d

en: Total opted out
gl: Total de desestimentos

en: Total records imported:
gl: Total de rexistros importados:

en: Total records in survey
gl: Rexistros totais na enquisa

en: Total records in survey:
gl: Rexistros totais na enquisa:

en: Total records in this token table
gl: Total de rexistros nesta táboa de claves

en: Total responses:
gl: Total de respostas:

en: Total size of files
gl: Tamaño total dos ficheiros

en: Total surveys completed
gl: Total de cuestionarios completados

en: Total time
gl: Tempo total

en: Total with no unique Token
gl: Total de rexistros con claves repetidas

en: Transfer the user's surveys to:
gl: Transferir as enquisas do/a usuario/a a:

en: Translate survey
gl: Traducir a enquisa

en: Translate to
gl: Traducir a

en: Try again
gl: Probe outra vez

en: Try to submit again
gl: Probe a enviar outra vez

en: Turkish
gl: Turco

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
gl: Escriba o 'nome' que usou para gardar o cuestionario, e o contrasinal.

en: Type:
gl: Tipo:

en: UCS-2 Unicode
gl: Unicode UCS-2

en: UJIS for Windows Japanese
gl: Xaponés UJIS de MS Windows

en: URL description
gl: Descrición da URL

en: URL description:
gl: Descrición da URL:

en: URL for a respondent to opt-out this survey
gl: URL para o/a entrevistado/a desistir da enquisa

en: URL of the survey
gl: URL da Enquisa

en: US ASCII
gl: ASCII dos EUA

en: UTF-8 Unicode
gl: Unicode UTF-8

en: Unable to create directory `%s`.
gl: Non se puido crear o directorio '%s'.

en: Uncertain
gl: Non sabe

en: Unchanged
gl: Sen cambios

en: Uncheck all
gl: Desmarcar todo

en: Up
gl: Arriba

en: Update
gl: Actualización

en: Update Group
gl: Actualizar o Grupo

en: Update User Group
gl: Actualizar o Grupo de Usuarios/as

en: Update available: %s
gl: Actualización dispoñíbel: %s

en: Update condition
gl: Actualizar a condición

en: Update key: Valid
gl: Actualizar a clave: Válida

en: Update of Label Set failed
gl: Fallou a Actualización do Xogo de Etiquetas

en: Update scenario
gl: Actualizar o escenario

en: Update server busy
gl: Servidor de actualización ocupado

en: Update token attribute descriptions
gl: Actualizar as descricións dos atributos de clave

en: Update token attributes
gl: Actualizar os atributos de clave

en: Update token entry
gl: Actualizar unha entrada de clave

en: Updater file is not writable (%s). Please set according file permissions.
gl: Non se pode escribir no ficheiro da actualización (%s). Por favor déalle ao ficheiro os permisos axeitados.

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Updating token attribute descriptions failed:
gl: Erro na actualización das descricións dos atributos de clave:

en: Upload
gl: Subir

en: Upload CSV File
gl: Subir un Ficheiro CSV

en: Upload LDAP entries
gl: Subir as Entradas de LDAP

en: Upload a file:
gl: Cargar un ficheiro:

en: Uploaded CSV file successfully
gl: O ficheiro CSV cargouse correctamente.

en: Uploaded Resources Management
gl: Xestión dos Recursos Subidos

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
gl: O conxunto de etiquetas subido precisa ter unha extensión .lsl.

en: Uploaded template file
gl: Cargouse o ficheiro da plantillla

en: Uploading LDAP Query
gl: Estase a Subir a Consulta LDAP

en: Urdu
gl: Urdo

en: Use CAPTCHA for
gl: Usar CAPTCHA para

en: Use HTML format for token emails?
gl: Usar formato HTML nos correos de claves?

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
gl: usar os recadros despregábeis accesíbeis en vez do calendario emerxente

en: Use checkbox layout
gl: Usar o formato de marca de selección

en: Use default
gl: Usar o predeterminado

en: Use dropdown boxes
gl: Usar os despregábeis

en: Use dropdown boxes instead of list of radio buttons
gl: Usar lista despregábeis en vez de listas de opcións

en: Use global settings
gl: Usar a configuración global

en: Use mapping service
gl: Usar o servizo de mapas

en: Use same default value across languages:
gl: Usar o mesmo valor pode defecto en varios idiomas:

en: Use settings below
gl: Usar a configuración seguinte

en: Use slider layout
gl: Usar o formato de deslizador

en: User
gl: Usuario/a

en: User Group
gl: Grupo de Usuarios/as

en: User Group added.
gl: Engadiuse o Grupo de Usuarios/as

en: User Groups
gl: Grupos de Usuarios/as

en: User added.
gl: Usuario/a engadido/a.

en: User control
gl: Control de usuario/a

en: User data
gl: Datos de usuario/a

en: User group successfully added!
gl: O grupo de usuarios/as engadiuse correctamente.

en: User name and password do not match!
gl: Non coincide o nome de usuario/a e/ou o contrasinal!

en: User name and/or email not found!
gl: Non se achou o nome de usuario/a e/ou o correo!

en: User name invalid!
gl: O nome do/a usuario/a non é válido!

en: User name:
gl: Nome de usuario/a:

en: User permissions were updated successfully.
gl: Os permisos do/a usuario/a actualizáronse correctamente.

en: User registration at '%s'
gl: Rexistro de usuario/a en '%s'

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Username already exists.
gl: O nome de usuario/a xa existe.

en: Users
gl: Usuarios/as

en: Uses left
gl: Usos restantes

en: Uses left:
gl: Usos restantes:

en: Valid from
gl: Válida desde

en: Valid until
gl: Válida até

en: Validation:
gl: Validación:

en: Value equals SGQA
gl: Valor igual a SGQA

en: Version
gl: Versión

en: Version file is not writable (%s). Please set according file permissions.
gl: Non se pode escribir no ficheiro da versión (%s). Por favor déalle ao ficheiro os permisos axeitados.

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: View Question
gl: Ver a Pregunta

en: View Saved but not submitted Responses
gl: Mostrar as Respostas Gardadas pero non enviadas

en: View This Record
gl: Ver Este Rexistro

en: View response ID %d
gl: Ver a resposta co ID %d

en: View response URL
gl: Ver a URL da resposta

en: View response details
gl: Ver o detalle da resposta

en: View statistics
gl: Ver as estatísticas

en: View stats
gl: Ver as estatísticas

en: View summary of all available fields
gl: Ver o sumario dos campos dispoñíbeis

en: View the statistics for this survey.
gl: Amosar as estatísticas desta enquisa.

en: View/Update last response
gl: Ver/Actualizar a última resposta

en: View/read
gl: Ver/ler

en: Viewing response (ID %s)
gl: A ver a resposta (ID %s)

en: Visit our website!
gl: Visite o noso sitio web!

en: Warn and move on
gl: Aviso e proseguir

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning!
gl: Aviso!

en: Warning: Before turning on HTTPS,
gl: Aviso: Antes de activar HTPS,

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
gl: Aviso: Os ficheiros/cartafoles seguintes precisan ser actualizados pero os seus permisos son só de lectura.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
gl: Aviso: Aínda está a usar o contrasinal por defecto ('password'). Por favor, cambie o contrasinal e volte a comezar sesión.

en: Warnings
gl: Avisos

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
gl: Sentímolo, non lle está permitido borrar este cuestionario.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
gl: Sentímolo pero non ten permisos para facer iso.

en: We are sorry but your session has expired.
gl: Sentímolo, pero a súa sesión caducou.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
gl: Recomendamos que antes de borrar a enquisa exporte a enquisa completa desde a pantalla de administración principal.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
gl: Recomendamos que exporte a enquisa completa desde a pantalla principal de administración antes de proceder.

en: We recommend that these files should be replaced by the update procedure.
gl: Recomendamos que estes ficheiros sexan reemprazados polo procedemento de actualización.

en: Welcome %s!
gl: Benvida/o %s!

en: Welcome Page
gl: Páxina de Benvida

en: Welcome and end text
gl: Texto de benvida e finalización

en: Welcome message:
gl: Mensaxe de benvida:

en: Welcome to %s!
gl: Benvido/a a %s!

en: Welcome to LimeSurvey Setup!
gl: Benvido/a á Instalación do LimeSurvey!

en: Welcome to the ComfortUpdate
gl: Benvido/a á Actualización Fácil

en: Welcome to this sample survey
gl: Benvido/a a esta enquisa de exemplo

en: Welcome:
gl: Benvida:

en: Welsh
gl: Galés

en: When an imported record matches an existing record ID:
gl: Cando o rexistro importado coincida co ID dun rexistro existente:

en: When checking your file permissions we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
gl: Atopáronse un ou varios problemas ao comprobar os permisos dos ficheiros. Por favor comprobe as mensaxes de erro superiores e arránxeos antes de continuar.

en: When checking your installation we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
gl: Atopáronse un ou varios problemas ao comprobar a súa instalación. Por favor comprobe as mensaxes de erro superiores e arránxeos antes de continuar.

en: When you deactivate a survey all the data entered in the original table will be moved elsewhere, and when you activate the survey again, the table will be empty. You will not be able to access this data using LimeSurvey any more.
gl: Cando desactive unha enquisa todos os datos introducidos na táboa orixinal serán movidos a outra parte, e cando active a enquisa outra vez, a táboa estará baleira. Non poderá volver a acceder a estes datos usando LimeSurvey.

en: Width of text input box
gl: Largo da caixa de entrada de texto

en: Width of the map in pixel
gl: Ancho do mapa en píxels

en: Windows Arabic
gl: Árabigo de MS Windows

en: Windows Baltic
gl: Báltico de MS Windows

en: Windows Central European
gl: Europeo Central de MS Windows

en: Windows Cyrillic
gl: Cirílico de MS Windows

en: X-Scale
gl: Escala X

en: Y-Scale
gl: Escala Y

en: Year
gl: Ano

en: Yes
gl: Si

en: Yes (Forced by the system administrator)
gl: Si (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Yes - Delete Them!
gl: Si - Borralas!

en: Yes - slider with emoticon
gl: Si - deslizador con emoticona

en: Yes - stars
gl: Si - estrelas

en: Yes/No
gl: Si/Non

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
gl: Está pronto a borrar todas as conidcións das preguntas desta enquisa

en: You are about to delete this survey
gl: Está pronto a borrar esta enquisa

en: You are not a participant in this survey.
gl: Vostede non é un/unha dos/das participantes nesta enquisa.

en: You are not allowed dump the database!
gl: Non se lle permite volcar a base de datos!

en: You are not allowed export a label set!
gl: Non se lle permite exportar un xogo de etiquetas!

en: You are not allowed to activate this survey!
gl: Non se lle permite activar esta enquisa!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
gl: Non se lle permite engadir grupos nesta enquisa!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
gl: Non se lle permite engadir preguntas novas nesta enquisa!

en: You are not allowed to browse responses!
gl: Non se lle permite ver as respostas!

en: You are not allowed to change user data!
gl: Non se lle permite cambiar datos de usuarios/as!

en: You are not allowed to change your own permissions!
gl: Non se lle permite cambiar os seus propios permisos!

en: You are not allowed to create new surveys!
gl: Non se lle permite crear enquisas novas!

en: You are not allowed to deactivate this survey!
gl: Non se lle permite desactivar esta enquisa!

en: You are not allowed to delete this group!
gl: Non se lle permite borrar este grupo!

en: You are not allowed to delete this survey!
gl: Non se lle permite borrar esta enquisa!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
gl: Non se lle permite editar grupos nesta enquisa!

en: You are not allowed to edit this survey!
gl: Non se lle permite editar esta enquisa!

en: You are not allowed to import a group!
gl: Non se lle permite importar grupos!

en: You are not allowed to import a survey!
gl: Non se lle permite importar enquisas!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
gl: Non se lle permite ordenar grupos nesta enquisa!

en: You are not allowed to perform this operation!
gl: Non se lle permite realizar esta operación!

en: You are not allowed to set assessment rules!
gl: Non se lle permite establecer regras de avaliación!

en: You are not allowed to to import a question!
gl: Non se lle permite importar preguntas!

en: You can import all old responses with the same amount of columns as in your active survey. YOU have to make sure, that this responses corresponds to the questions in your active survey.
gl: Pode importar todas as repostas vellas coa mesma cantidade de columnas que hai na súa enquisa activa. Terá que asegurarse de que as respostas corresponden ás preguntas da enquisa activa.

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
gl: Pode deixar isto baleiro, e xerar as claves automaticamente empregando 'Crear as Claves'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
gl: Desde esta pantalla pode cargar un cuestionario que tivera gardado anteriormente.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
gl: Pode cambiar ao modo de acceso pechado inicializando unha táboa de claves co botón inferior.

en: You can update %smanually%s or use the %s
gl: Pode actualizar %smanualmente%s ou usar a %s

en: You can use now the following credentials to log into the site:
gl: Vostede pode usar agora as credenciais seguintes para iniciar sesión no sitio:

en: You can't copy a question if the survey is active.
gl: Se a enquisa está activa non pode copiar preguntas.

en: You can't delete a standard template.
gl: Non pode borrar unha plantilla estándar.

en: You can't import a group which doesn't support at least the survey base language.
gl: Non pode importar un grupo que non soporte polo menos o idioma base da enquisa actual.

en: You can't import a question which doesn't support at least the survey base language.
gl: Non pode importar unha pregunta que non soporte polo menos o idioma base da enquisa.

en: You can't import answers which doesn't support at least the survey base language.
gl: Non pode importar respostas que non soporten polo menos o idioma base da enquisa.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
gl: Non pode importar un xogo de etiquetas que non soporte o idioma base da enquisa actual

en: You can't rename a standard template.
gl: Non pode renomear unha plantilla estándar.

en: You can't reorder question groups if the survey is active.
gl: Non pode reordenar os grupos de preguntas se a enquisa está activada.

en: You can't reorder question groups if there is only one group.
gl: Non pode reordenar os grupos de preguntas se hai só un grupo.

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
gl: Non pode gardar os cambios porque non se pode escribir no directorio da plantilla.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
gl: Non pode usar respostas anonimizadas cando a persistencia das respostas baseada en clave está activada.

en: You cannot add/remove subquestions or edit their codes because the survey is active.
gl: Non pode engadir/eliminar subpreguntas ou editar os seus códigos porque a enquisa está activa.

en: You cannot delete the last answer option.
gl: Non pode borrar a última opción de resposta.

en: You cannot delete the last subquestion.
gl: Non pode borrar a última subpregunta.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
gl: Non pode proseguir até que introduza algún texto para unha ou máis preguntas.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
gl: Non pode eliminar este ítem porque un xogo de etiquetas precisa polo menos un idioma.

en: You did not provide a name
gl: Non forneceu un nome

en: You did not provide a password
gl: Non forneceu un contrasinal

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
gl: Non ten instalada a Biblioteca Freetype. A funcionalidade de mostrar gráficos precisa a biblioteca Freetype.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
gl: Non ten instalada a biblioteca GD. A funcionalidade de mostrar gráficos precisa a biblioteca GD.

en: You don't have permission to delete this entry.
gl: Non ten permisos para borrar esta entrada.

en: You don't have the permission to activate tokens.
gl: Non ten permisos para activar as claves.

en: You have already completed this survey.
gl: Xa completou esta enquisa.

en: You have been already removed from this survey.
gl: Vostede xa foi borrado desta enquisa.

en: You have been successfully removed from this survey.
gl: Vostede foi borrado desta enquisa correctamente.

en: You have completed %s%% of this survey
gl: Completou %s%% deste cuestionario.

en: You have completed answering the questions in this survey.
gl: Vostede acabou de responder ás preguntas desta enquisa.

en: You have exceeded you maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again
gl: Execeu o número máximo de intentos de acceso. Por favor espere %d minutos antes de volver intentalo

en: You have not provided a survey identification number
gl: Non forneceu un número identificativo de enquisa

en: You have not selected a question
gl: Non seleccionou pregunta ningunha.

en: You have not selected a survey
gl: Non seleccionou unha enquisa

en: You have not selected a survey for data-entry.
gl: Non seleccionou unha enquisa para a entrada de datos.

en: You have not selected a survey to browse.
gl: Non seleccionou a enquisa a mostrar.

en: You have not selected a survey to delete
gl: Non seleccionou a enquisa a borrar

en: You have selected not to use any bounce settings
gl: Seleccionou non usar a configuración de rebotes

en: You have to enter user name and email.
gl: Debe introducir un nome de usuario/a e un correo electrónico.

en: You have to login first.
gl: Primeiro debe comezar sesión.

en: You have to select at least one label set.
gl: Debe seleccionar polo menos un xogo de etiquetas.

en: You logged in successfully.
gl: A sesión comezou correctamente.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
gl: Se desexa participar nesta enquisa débese rexistrar primeiro.

en: You must be registered to complete this survey
gl: Para completar esta enquisa débese rexistrar primeiro

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
gl: Debe establecer os permisos de escritura axeitados neste ficheiros antes de continuar. Se ten dúbidas sobre como facelo por favor contacte ao seu administrador de sistemas.

en: You must supply a name for this saved session.
gl: Debe fornecer un nome para esta sesión gardada.

en: You must supply a password for this saved session.
gl: Debe fornecer un contrasinal para esta sesión gardada.

en: You need an update key to run the comfort update. During the beta test of this update feature the key "LIMESURVEYUPDATE" can be used.
gl: Necesita unha clave de actualización para executar a actualización fácil. Durante a fase de test desta funcionalidade de actualización pode usar a clave "LIMESURVEYUPDATE".

en: You need to add answer options to this question
gl: Precisa engadir opcións de resposta para esta pregunta

en: You need to add question groups
gl: Precisa engadir grupos de preguntas

en: You need to add questions
gl: Precisa engadir preguntas

en: You need to add subquestions to this question
gl: Precisa engadir subpreguntas nesta pregunta

en: You should have a great time doing this
gl: Debería pasalo ben facendo isto

en: You should note the name of this table in case you need to access this information later.
gl: Debería anotar o nome desta táboa en caso de que precise acceder a esta información logo.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
gl: Só debe activar unha enquisa cando estea totalmente certo/a de que rematou a introdución da súa enquisa e de que non precisará cambios.

en: You've marked the "other" field for question "%s". Please also fill in the accompanying "other comment" field.
gl: Marcou a resposta "outra" para o campo "%s". Por favor cubra tamén o campo "outro comentario" adxacente.

en: You've selected the "%s" answer for question "%s". Please also fill in the accompanying "other comment" field.
gl: Marcou a resposta "%s" para a pregunta "%s". Por favor cubra tamén o campo "outro comentario" adxacente.

en: Your Assessment
gl: A Súa Avaliación

en: Your Choices
gl: As súas Escollas

en: Your DB and any changed files will be backed up.
gl: Salvagardaranse a súa base de datos e todos os ficheiros modificados.

en: Your Email
gl: O Seu Correo

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
gl: Se a actualización corre axeitadamente comprobarase a súa instalación de LimeSurvey.

en: Your Ranking
gl: A súa Clasificación

en: Your answer
gl: A súa resposta

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
gl: O seu navegador informa que foi usado previamente para responder a esta enquisa. Estamos reestablecendo a sesión para que poida comezar desde o comezo.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
gl: Non se puido engadir a súa condición! Non inclúe a pregunta e/ou a resposta na que se basea a condición. Por favor asegúrese de seleccionar unha pregunta e unha resposta.

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
gl: Agora deberían importarse os seus datos, o data.frame chámase "data", as variable.labels son atributos de datos ("attributes(data)$variable.labels"), como para foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
gl: Os seus datos teranse importado entón.

en: Your passwords do not match.
gl: Os seus contrasinais difiren.

en: Your personal settings
gl: A túa configuración persoal

en: Your personal settings were successfully saved.
gl: A súa configuración persoal gardouse correctamente.

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
gl: As súas respostas non se perderon, foron enviadas por correo ao administrador da enquisa e serán introducidas dentro da nosa base de datos posteriormente.

en: Your responses table will be renamed to:
gl: Renomearase a súa táboa de respostas como:

en: Your responses were successfully saved.
gl: Gardáronse as súas respostas correctamente.

en: Your selected database name is:
gl: O nome da base de datos seleccionada é:

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
gl: A súa enquisa pode exportar os datos da clave asociada a cada resposta. Escolla os campos adicionais que lle gustaría exportar.

en: Your survey contains more than 255 columns of responses. Spreadsheet applications such as Excel are limited to loading no more than 255. Select the columns you wish to export in the list below.
gl: A súa enquisa ten máis de 255 columnas de respostas. As follas de cálculo adoitan estar limitadas a non máis de 255 columnas. Escolla as columnas que desexa exportar na lista inferior.

en: Your survey responses have been recorded.
gl: Graváronse as súas respostas ao cuestionario.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
gl: As súas respostas á enquisa gardáronse correctamente. Recibirá axiña un correo de confirmación. Por favor, asegúrese de gardar o seu contrasinal, xa que nós non podemos almacenalo por Vostede.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
gl: Non se gravaron as respostas do seu cuestionario. Esta enquisa aínda non está activa.

en: Your survey was successfully saved.
gl: O seu cuestionario gardouse correctamente.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
gl: O seu cuestionario será gardado usando ese nome e ese contrasinal, para que Vostede o poida completar máis tarde visitando de novo o enderezo web que lle foi enviado e comezando unha nova sesión con ese nome e ese contrasinal.

en: Your time to answer this question has expired
gl: Rematou o tempo asignado para respostar esta pregunta

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
gl: O tempo asignado para respostar esta pregunta está a rematar. Réstanlle {TIME}.

en: Your token seems to be valid but can be used only during a certain time period.
gl: A súa clave parece ser válida mais só pode usala durante un certo período de tempo.

en: Your update key is invalid and was removed.
gl: A túa clave de actualización é inválida e eliminouse.

en: Your user data for accessing %s
gl: Os seus datos de usuario/a para acceder a %s

en: Zoom level
gl: Nivel de zoom

en: and
gl: e

en: answers and provide a comment:
gl: respostas e forneza un comentario:

en: at question
gl: á pregunta

en: because
gl: porque

en: but not having already completed the survey
gl: pero aínda non se completou a enquisa

en: check if this link works.
gl: comprobe que esta ligazón funciona.

en: copy_of_
gl: copia_de_

en: cp1252 West European
gl: Europeo Occidental cp1252

en: digit:       source("Surveydata_syntax.R", encoding = "UTF-8")        on the R command window
gl: escriba:       source("Surveydata_syntax.R", encoding = "UTF-8")        na xanela de comandos de R

en: equals
gl: igual a

en: having a token
gl: teñan unha clave

en: having a valid email address
gl: teñan un enderezo de correo válido

en: having already completed the survey
gl: xa completaran a enquisa

en: hours
gl: horas

en: in position
gl: na posición

en: minitab method
gl: o método minitab

en: mins
gl: minutos

en: not having been sent an invitation already
gl: aínda non se lles enviou unha invitación

en: or
gl: ou

en: queXML Survey XML Format (*.xml)
gl: Formato de Enquisa queXML (*.xml)

en: quota language settings
gl: configuración de idioma da cota

en: quota members
gl: membros da cota

en: seconds
gl: segundos

en: selected
gl: seleccionado/a(s)

en: table
gl: táboa

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
gl: este é un correo automático para notificarlle que foi creado para Vostede un usuario no sitio '%s'.

en: to
gl: para

en: to question {QUESTION}, answer {ANSWER}
gl: á pregunta {QUESTION}, responde {ANSWER}

en: until
gl: até

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
gl: visite http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php para máis información

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
gl: PHP non soporta a biblioteca zip, Desactivouse a Importación ZIP

en: {TOKENCOUNT} tokens have been created
gl: Creáronse {TOKENCOUNT} claves
