quexs - en to gl translation catalogue (467 entries)

en:  Extension
gl:  Extensión

en:  on
gl:  para

en:  till
gl:  até

en: % Complete
gl: % Completado

en: % complete
gl: % completado

en: (requires activity on the VoIP Server to take effect)
gl: (require de actividde no Servidor VoIP para se efectuar)

en: Accept appointment from
gl: Aceptar a rechamada de

en: Accidental hang up or temporary phone problem
gl: Corte accidental ou problema temporal na liña

en: Add Timezone
gl: Engadir un Fuso Horario

en: Add a Timezone:
gl: Engadir un Fuso Horario:

en: Add a client
gl: Engadir un cliente

en: Add a sample to this questionnaire:
gl: Escolla a mostra para este cuestionario:

en: Add an operator
gl: Engadir un/unha operador/a

en: Add clients to the system
gl: Engadir clientes ao sistema

en: Add new phone number
gl: Engadir un número de teléfono novo

en: Add new phone number (with area code, eg 0398761234):
gl: Engadir un número de teléfono novo (con prefixos, ex.: 34987612340):

en: Add note
gl: Engadir unha nota

en: Add operators to the system
gl: Engadir operadores/as ao sistema

en: Add pre fill
gl: Engadir predefinida

en: Add quota
gl: Engadir unha cota

en: Add report
gl: Engadir un informe

en: Add respondent
gl: Engadir un entrevistado/a

en: Add row
gl: Engadir unha fila

en: Add row quota
gl: Engadir unha cota de fila

en: Add sample
gl: Engadir unha mostra

en: Add shifts
gl: Engadir quendas

en: Add shifts in your Time Zone
gl: Engadir quendas no seu Fuso Horario

en: Add this phone number
gl: Engadir este número de teléfono

en: Add this respondent
gl: Engadir este/a entrevistado/a

en: Add user
gl: Engadir un/unha usuario/a

en: Add/Remove Timezones
gl: Engadir/Eliminar Fusos Horarios

en: Adding a client here will allow them to access project information in the client subdirectory. You can assign a client to a particular project using the
gl: Engadir un/unha cliente aquí permitiralle acceder a información do proxecto no subdirectorio de clientes. Pode asignar un cliente a un proxecto particular usando o

en: Adding an operator here will give the user the ability to call cases
gl: Engadir aquí un/unha operador/a outorgaralle a capacidade de chamar aos casos

en: Administrative Tools
gl: Ferramentas Administrativas

en: All appointments (with times displayed in your time zone)
gl: Todas as rechamadas (coas horas amosadas no seu fuso horario)

en: Answered
gl: Respondida

en: Answering machine
gl: Contestador automático

en: Answering machine - Not a household
gl: Contestador automático - Non é unha casa

en: Appointment
gl: Rechamada

en: Appointment List
gl: Listaxe de Rechamadas

en: Appointment error
gl: Erro de rechamada

en: Appointment made
gl: Rechamada feita

en: Appointment:
gl: Rechamada:

en: Appointments
gl: Rechamadas

en: Assign Operator to Questionnaire
gl: Asignar un/unha Operador ao Cuestionario

en: Assign Sample: Select sample to assign
gl: Asignar unha Mostra: Escolla a mostra para asignar

en: Assign client to Questionnaire
gl: Asignar un cliente ao Cuestionario

en: Assign clients to questionnaires
gl: Asignar clientes aos cuestionarios

en: Assign operators to Skills
gl: Asignar operadores/as a Niveis

en: Assign operators to questionnaires
gl: Asignar operadores/as aos cuestionarios

en: Assign outcome
gl: Asignar estado

en: Assign outcomes to cases
gl: Asignar estados a casos

en: Assign samples to questionnaires
gl: Asignar mostras a cuestionarios

en: Assigned questionnaires:
gl: Cuestionarios asignados:

en: Average time on a completed questionnaire
gl: Tempo medio nun cuestionario completado

en: Begin the manual recording now...
gl: Comezar a gravación manual agora...

en: Beginning recording...
gl: A comezar a gravación...

en: Broken appointment (Implicit refusal)
gl: Rechamada anulada (Rexeitamento implícito)

en: Business number
gl: Número do traballo

en: Business, government office, other organization
gl: Negocio, institución, outras entidades

en: Call
gl: Chamada

en: Call Answered
gl: Chamara Atendida

en: Call History List
gl: Listaxe do Historial de Chamadas

en: Call List
gl: Listaxe de Chamadas

en: Call attempts made
gl: Intentos de chamada feitos:

en: Call history
gl: Historial de chamadas

en: Call list
gl: Lista de chamadas

en: Call time
gl: Tempo de chamadas

en: Call/Hangup
gl: Chamar/Colgar

en: Calling the supervisor, you may close this window
gl: A chamar o/a supervisor/a, pode pechar esta xanela

en: Calls
gl: Chamadas

en: Calls p/h
gl: Chamadas / h

en: Cancel edit
gl: Anular a edición

en: Cannot connect to VoIP Server
gl: Non se pode conectar co servidor VoIP

en: Case History List
gl: Listaxe do Hitorial de Casos

en: Case ID
gl: ID de caso

en: Case Notes
gl: Notas do caso

en: Case does not exist
gl: O caso non existe

en: Case id:
gl: ID de caso:

en: Case not yet started in Limesurvey
gl: O caso non comezou en Limesurve aínda

en: Case notes
gl: Notas do caso

en: Change outcome
gl: Mudar o estado

en: Choose the CSV sample file to upload:
gl: Escoller o ficheiro de mostra CSV a cargar:

en: Click here to begin monitoring the VoIP Process
gl: Calque aquí para comezar a supervisar o Proceso VoIP

en: Click here to call the supervisor's phone. Otherwise close this window
gl: Calque aquí para chamar ao teléfono do/a supervisor/a. Noutro caso peche esta xanela

en: Click to remove a Timezone from the default list
gl: Calque para eliminar un Fuso Horario da listaxe predeterminada

en: Click to unassign
gl: Premer para desmarcar

en: Client management
gl: Xestión de clientes

en: Code value
gl: Valor de código

en: Complete
gl: Completada

en: Completions
gl: Entrevistas

en: Completions on the previous shift
gl: Entrevistas na quenda anterior

en: Completions p/h
gl: Entrevistas / h

en: Completions per hour
gl: Entrevistas por hora

en: Completions this shift
gl: Entrevistas desta quenda

en: Completions this time on the previous shift
gl: Entrevistas a esta hora na quenda anterior

en: Contact Rate 1
gl: Taxa de Contacto 1

en: Contact phone
gl: Teléfono de contacto

en: Cooperation Rate 1
gl: Taxa de Cooperación 1

en: Could not add
gl: Non se puido engadir

en: Count
gl: Contaxe

en: Create Questionnaire
gl: Crear un Cuestionario

en: Create a new questionnaire
gl: Crear un cuestionario novo

en: Create appointment for this case
gl: Crear unha rechamada para este caso

en: Create new report for this shift
gl: Crear un informe novo para esta quenda

en: Create new respondent:
gl: Crear un/unha entrevistado/a novo/a

en: Current completions:
gl: Entrevistas actuais

en: Current outcome
gl: Estado actual

en: Current outcome:
gl: Estado actual:

en: Current pre fills (click to delete)
gl: Predeterminados actuais (calque para borrar)

en: Current quotas (click to delete)
gl: Cotas actuais (prema para borralas)

en: Current shifts available:
gl: Quendas actuais dispoñíbeis:

en: Currently no pre fills
gl: Sen predeterminados neste intre

en: Currently no quotas
gl: Non hai cotas

en: Currently no row quotas
gl: Sen cotas de fila neste intre

en: Data output
gl: Saída de datos

en: Date
gl: Data

en: Date/Time
gl: Data/Hora

en: Date/Time call start
gl: Data/Hora de comezo da chamada

en: Day
gl: Día

en: Definite Appointment - Other
gl: Rechamada definitiva - Outra persoa

en: Definite Appointment - Respondent
gl: Rechamada definitiva - Entrevistado/a

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete this appointment
gl: Borrar esta rechamada

en: Describe this quota
gl: Describir esta cota

en: Description
gl: Descrición

en: Description for file:
gl: Descrición do ficheiro:

en: Disconnected number
gl: Número desconectado

en: Display
gl: Pantalla

en: Display Appointments
gl: Amosar as Rechamadas

en: Display all future appointments
gl: Amosar todas as rechamadas previstas

en: Do not leave a message, please hang up
gl: Non deixe unha mensaxe, por favor colgue

en: Download key file: select sample var
gl: Descargar o ficheiro clave: escolla a variábel da mostra

en: Duplicate name
gl: Nome duplicado

en: ERROR: Cannot find questionnaires with LimeSurvey ID's
gl: ERRO: Non se poden achar cuestionarios cos IDs de Limesurvey

en: ERROR: No questionnaires assigned to you
gl: ERRO: Non ten asignado ningún cuestionario

en: ERROR: No shifts at this time
gl: ERRO: Neste intre non hai quendas

en: ERROR: No tokens table defined for LimeSurvey questionnaire
gl: ERRO: Non se definiu a táboa de claves para o cuestionario de Limesurvey

en: ERROR: Quota reached for this question
gl: ERRO: Atinxiuse a cota para esta pregunta

en: ERROR: You do not have server side authentication enabled therefore queXS cannot determine which user is accessing the system.
gl: ERRO: Non ten activada a autenticación do lado do servidor, por iso queXS non pode determinar que usuario/a está a acceder ao sistema.

en: Edit
gl: Editar

en: Edit appointment
gl: Editar a rechamada

en: Edit report for this shift
gl: Editar o informe para esta quenda

en: Effectiveness
gl: Efectividade

en: End
gl: Finallizar

en: End Time
gl: Hora de Finalización

en: End call with outcome: Accidental hang up
gl: Finallizar a chamada co estado: Corte accidental

en: End call with outcome: Answering machine Message left
gl: Finalizar a chamada co estado: Contestador automático (deixouse mensaxe)

en: End call with outcome: Answering machine No message left
gl: Finalizar a chamada co estado: Contestador automático (non se deixou mensaxe)

en: End call with outcome: Business answering machine
gl: Finalizar a chamada co estado: Contestador automático de negocio

en: End call with outcome: Business number
gl: Finallizar a chamada co estado: Número dun negocio

en: End call with outcome: Complete
gl: Finaliza r a chamada co estado: Completado

en: End call with outcome: No answer (ring out or busy)
gl: Finallizar a chamada co estado: Sen resposta (acaba de soar ou ocupado)

en: End call with outcome: No eligible respondent (person never available on this number)
gl: Finallizar a chamada co estado: Non hai entrevistados/as elixíbeis (persoa nunca dispoñíbel neste número)

en: End call with outcome: No eligible respondent (person not available on this number)
gl: Finallizar a chamada co estado: Non hai persoas elixíbeis (persoa non dispoñíbel neste número)

en: End call with outcome: Non contact (person not currently available on this number: no appointment made)
gl: Finallizar a chamada co estado: Sen contacto (persoa actualmente non dispoñíbel neste número: sen rechamada concertada)

en: End call with outcome: Out of sample (already completed in another mode)
gl: Finallizar a chamada co estado: Fóra da mostra (xa completada noutro modo)

en: End call with outcome: Quota filled
gl: Finallizar a chamada co estado: Cota completa

en: End call with outcome: Refusal by respondent
gl: Finallizar a chamada co estado: Rexeitada polo/a entrevistado/a

en: End call with outcome: Refusal by unknown person
gl: Finallizar a chamada co estado: Rexeitada por unha persoa descoñecida

en: End case
gl: Finallizar o caso

en: End of work
gl: Fin do traballo

en: End time
gl: Hora de finalización

en: End work
gl: Finallizar o traballo

en: Enter a case id or select a case from the list below:
gl: Introduza un id de caso ou escolla un caso da listaxe inferior:

en: Enter a reason for this outcome before completing this case:
gl: Introduza unha razón para este estado antes de completar este caso:

en: Enter a value to pre fill this question with:
gl: Introduza un valor co que preencher esta pregunta:

en: Enter report for this shift
gl: Introducir un informe para esta quenda

en: Enter standard shift start and end times for each day of the week in local time
gl: Introduza as horas de comezo e finalización da quenda padrón para cada día da semana segundo o fuso horario local

en: Enter the Time Zone of an operator to add:
gl: Introduza o Fuso Horario do/a operador/a a engadir:

en: Enter the details for creating the quota:
gl: Introduza os detalles para crear a cota:

en: Enter the first name of an operator to add:
gl: Introduza o nome de pía do/a operador/a a engadir:

en: Enter the start and end times for each day of the week to restrict calls within
gl: Introduza as horas de comezo e finalización para cada día da semana nas que restrinxir as chamadas

en: Enter the surname of an operator to add:
gl: Introduza os apelidos do/a operador/a a engadir:

en: Enter the username of an operator to add:
gl: Introduza o nome de usuario/a do/a operador/a a engadir:

en: Error importing file. Please try again
gl: Erro ao importar o ficheiro. Por favor, ténteo de novo

en: Error:
gl: Erro:

en: Error: Close window
gl: Erro: Pechar a xanela

en: Error: Failed to insert questionnaire
gl: Erro: Fallou o inserimento do cuestionario

en: Fax/data line
gl: Liña de fax/datos

en: Final Outcomes (completed, final refusal, etc)
gl: Estados Finais (completada, rexeitada definitivamente, etc.)

en: First name:
gl: Nome:

en: Friday
gl: Venres

en: Go Back
gl: Voltar

en: Go back
gl: Voltar

en: Go back to work
gl: Voltar ao traballo

en: Hangup
gl: Colgar

en: Hard Refusal, Other
gl: Rexeitamento Forte, Outra persoa

en: Hard Refusal, Respondent
gl: Rexeitamento Forte, Entrevistado/a

en: Household answering machine - Message left
gl: Contestador automático doméstico - Deixouse mensaxe

en: Household answering machine - No message left
gl: Contestador automático doméstico - Non se deixou mensaxe

en: Household level language problem
gl: Problema de idioma a nivel doméstico

en: Household-level refusal
gl: Rexeitamento ao nivel do fogar

en: Import a sample file (in CSV form)
gl: Importar un ficheiro de mostra (na forma CSV)

en: Import: Select columns to import
gl: Importar: Escolla as columnas a importar

en: Import: Select file to upload
gl: Importar: Escolla o ficheiro a cargar

en: Import: Validating and uploading
gl: Importar: A validar e cargar

en: Import?
gl: Importar?

en: Info
gl: Información

en: Information
gl: Información

en: Is the operator a normal interviewer?
gl: É este/a operador/a un/unha entrevistador/a normal?

en: Is the operator a refusal converter?
gl: É este/a operador/a un/unha conversor/a de rexeitamentos?

en: Is the operator a supervisor?
gl: É o/a operador/a un/unha supervisor/a?

en: Kill signal sent: Please wait... (Note: Process will be stalled until there is activity on the VoIP Server)
gl: Sinal de remate enviada: Por favor, espere... (Nota: O proceso permancerá até que haxa actividade no Servidor VoIP)

en: Kill the running process
gl: Matar o proceso en curso

en: Known respondent refusal
gl: Rexeitamento de entrevistado/a coñecido/a

en: Last  name:
gl: Apelidos

en: Limesurvey links:
gl: Ligazóns de Limesurvey:

en: Link
gl: Ligazón

en: MISSED
gl: PERDIDOS

en: Max call attempts (0 for unlimited)
gl: Máximo de intentos de chamada (0 para non limitalos)

en: Max calls (0 for unlimited)
gl: Máximo de chamadas (0 para non limitalas)

en: Message to leave on an answering machine:
gl: Mensaxe a deixar no contestador automático:

en: Min
gl: Mínimo

en: Modify call restriction times
gl: Modificar os horarios de restrición de chamadas

en: Modify case outcome
gl: Modificar o estado do caso

en: Modify operator skills
gl: Modificar o nivel dos/das operadores/as

en: Modify report
gl: Modificar o informe

en: Modify responses for this case
gl: Modificar as respostas para este caso

en: Modify shift template
gl: Modificar o modelo de quendas

en: Monday
gl: Luns

en: Monitor VoIP Process
gl: Proceso de Supervisión de VoIP

en: Name
gl: Nome

en: Name for questionnaire:
gl: Nome para o cuestionario:

en: New: Create new questionnaire
gl: Novo: Crear un cuestionario novo

en: No VoIP
gl: Sen VoIP

en: No answer
gl: Sen resposta

en: No appointments for this case
gl: Non hai rechamadas para este caso

en: No appointments in the future
gl: Non hai rechamadas previstas

en: No appointments made
gl: Non se concertaron rechamadas

en: No call
gl: Sen chamada

en: No calls ever made
gl: Non se fixeron chamadas

en: No calls made
gl: Non se fixeron chamadas

en: No calls made for this project
gl: Non se fixeron chamadas neste proxecto

en: No calls made for this shift
gl: Non se fixeron chamadas nesta quenda

en: No case
gl: Sen caso

en: No case available
gl: Non hai casos dispoñíbeis

en: No eligible respondent
gl: Non hai entrevistados/as elixíbeis

en: No future appointments scheduled
gl: Non hai rechamadas previstas

en: No future shifts scheduled
gl: Non hai quendas previstas

en: No labels defined for this question
gl: Non se definiron etiquetas para este cuestionario

en: No notes
gl: Sen notas

en: No operator
gl: Sen operador/a

en: No outcomes recorded for this questionnaire
gl: Non se rexistraron estados neste cuestionario

en: No outcomes recorded for this sample
gl: Non se rexistraron estados nesta mostra

en: No previous shift
gl: Sen quenda anterior

en: No records in this sample match this search criteria
gl: Non hai rexistros na mostra que coincidan cos criterios de busca

en: No shift
gl: Sen quenda

en: No shifts defined for this questionnaire
gl: Non se definiron quendas neste cuestionario

en: No shifts for this project
gl: Non hai quendas para este proxecto

en: Non contact
gl: Sen contacto

en: None
gl: Ningún

en: Not Answered
gl: Non Respondida

en: Not attempted or worked
gl: Non probado / Non funciona

en: Not on a call
gl: Non a chamar

en: Not on a call, so not beginning a recording
gl: Non se está a chamar, por iso non está a iniciar a gravación

en: Not yet called
gl: Non se chamou aínda

en: Note
gl: Nota

en: Notes
gl: Notas

en: Now modify case outcome
gl: Agora modifique o estado do caso

en: Number
gl: Número

en: Number called
gl: Número chamado

en: Number of answering machine messages to leave per case (0 for never)
gl: Máximo de mensaxes de contestador a deixar por caso (0 para non limitalas)

en: Number of cases
gl: Número de casos

en: Number to call:
gl: Número para chamar:

en: Operator
gl: Operador/a

en: Operator Name
gl: Nome do/a operador/a

en: Operator Performance
gl: Rendemento do/a operador/a

en: Operator call outcomes
gl: Estados da chamada de operador

en: Operator performance
gl: Rendemento do/a operador/a

en: Operator who called
gl: Operador/a que chamou

en: Other, Referred to Supervisor (Eligible)
gl: Outro, Desviado ao Supervisor (Elixíbel)

en: Other, Referred to Supervisor (Unknown eligibility)
gl: Outro, Desviado ao Supervisor (Elixibilidade descoñecida)

en: Out of sample
gl: Fóra da mostra

en: Outcome
gl: Estado

en: Outcome of last process run (if any)
gl: Estado do último proceso executado (se houber)

en: Outcomes
gl: Estados

en: Overall
gl: Global

en: Performance
gl: Rendemento

en: Phone number
gl: Número de teléfono

en: Physically or mentally unable/incompetent
gl: Discapacidade física ou mental / Non competente

en: Please go back in your browser and fix the problem
gl: Por favor, retroceda no seu navegador e arranxe o problema

en: Please select a questionnaire
gl: Por favor, escolla un cuestionario

en: Please select a shift
gl: Por favor, escolla unha quenda

en: Please wait for this call to answer before attempting to call the supervisor
gl: Por favor, agarde a que respondan a chamada antes de tentar chamar o/a supervisor/a

en: Possible uses:
gl: Usos posíbeis:

en: Pre defined values for this question:
gl: Valores predefinidos para esta pregunta:

en: Pre fill questionnaire: Set values for questionnaire to prefill
gl: Preencher o cuestionario: Establecer os valores do cuestionario a preencher

en: Press the call button to dial the number for this appointment:
gl: Calque o botón de chamar para marcar o número desta rechamada:

en: Process is already closed (eg. server was rebooted) - click here to confirm
gl: O proceso xa se pechou (ex.: reiniciouse o servidor) - calque aquí para confirmar

en: Project
gl: Proxecto

en: Questionnaire
gl: Cuestionario

en: Questionnaire Outcomes
gl: Estados do Cuestionario

en: Questionnaire creation and management
gl: Xestión e creación de cuestionarios

en: Questionnaire for testing only?
gl: Cuestionario só para probas?

en: Questionnaire outcomes
gl: Estados do cuestionario

en: Questionnaire progress
gl: Progreso do cuestionario

en: Quota
gl: Cota

en: Quota filled
gl: Cota completada

en: Quota management
gl: Xestión de cotas

en: Quota not yet reached
gl: Non se cubriu a cota

en: Quota reached
gl: Cubriuse a cota

en: Quota report
gl: Informe de cotas

en: Quota row management
gl: Xestión de filas de cotas

en: Rate
gl: Taxa

en: Reasons:
gl: Razóns:

en: Record
gl: Gravación

en: Refusal Outcomes (respondent refused)
gl: Estados Rexeitados (o/a entrevistado/a rexeitou colaborar)

en: Refusal Rate 1
gl: Taxa de Rexeitamento 1

en: Report
gl: Informe

en: Reports for this shift
gl: Informe para esta quenda

en: Requesting
gl: A Solicitar

en: Requesting call
gl: A solicitar a chamada

en: Requires coding
gl: Require codificación

en: Respondent
gl: Entrevistado/a

en: Respondent Dead
gl: Entrevistado/a falecido/a

en: Respondent Name
gl: Nome do/a entrevistado/a

en: Respondent Selection - Answering machine
gl: Selección do/a entrevistado/a - Contestador automático

en: Respondent Selection - Business answers
gl: Selección do/a entrevistado/a - Respostas de negocios

en: Respondent Selection - Call back
gl: Selección do/a Entrevistado/a - Volver chamar

en: Respondent Selection - Introduction
gl: Selección do/a entrevistado/a - Introdución

en: Respondent Selection - Project Introduction
gl: Selección do/a entrevistado/a - Introdución do Proxecto

en: Respondent Selection - Project Quota End
gl: Selección do/a Entrevistado - Fin da Cota do Proxecto

en: Respondent Selector
gl: Selector de entrevistado/a

en: Respondent language problem
gl: Problema co idioma do/a entrevistado/a

en: Respondent selection callback (already started questionnaire):
gl: Rechamada de selección do/a entrevistado/a (cuestionario xa comezado)

en: Respondent selection introduction:
gl: Introdución da selección do/a entrevistado/a:

en: Respondent selection project introduction:
gl: Introdución do proxecto de selección do/a entrevistado/a:

en: Respondent:
gl: Entrevistado/a:

en: Response Rate 1
gl: Taxa de Resposta 1

en: Restrict appointments to shifts?
gl: Restrinxir as rechamadas ás quendas?

en: Restrict work to shifts?
gl: Restrinxir o traballo ás quendas?

en: Ringing
gl: A Soar

en: Running process:
gl: Proceso en curso:

en: Sample
gl: Mostra

en: Sample Remaining
gl: Mostra Restante:

en: Sample Used
gl: Mostra Usada

en: Sample call attempt
gl: Intento de chamada de proba

en: Sample call attempts report
gl: Informe de intentos das chamadas de mostra

en: Sample id
gl: id da mostra

en: Sample status
gl: Estado da mostra

en: Samples selected for this questionnaire
gl: Mostras seleccionadas para este cuestionario

en: Saturday
gl: Sábado

en: Save changes to restriction times
gl: Gardar os cambios nas restriccións horarias

en: Save changes to shifts
gl: Gardar os cambios nas quendas

en: Search for:
gl: Buscar por:

en: Search sample
gl: Buscar na mostra

en: Search the sample
gl: Buscar na mostra

en: Search within this sample
gl: Buscar dentro desta mostra

en: Secs
gl: s

en: Select a question for the quota
gl: Escolla unha pregunta para a cota

en: Select a question to pre fill
gl: Escolla unha pregunta a preencher

en: Select a questionnaire from the list below
gl: Escolla un cuestionario da lista inferior

en: Select a respondent
gl: Escoller un/unha entrevistado/a

en: Select a sample from the list below
gl: Escolla unha mostra da lista inferior

en: Select case
gl: Escoller o caso

en: Select case from list of cases referred to the supervisor:
gl: Escolla un caso da listaxe de casos desviados ao/á supervidor/a

en: Select from sample randomly? (otherwise sequentially)
gl: Escoller aleatoriamente da mostra? (secuencialmente en caso contrario)

en: Select phone number to dial:
gl: Escoller o número de teléfono a marcar:

en: Select phone number:
gl: Escoller o número de teléfono:

en: Select sample:
gl: Escolla a mostra:

en: Set a case outcome
gl: Establecer o estado do caso

en: Set an outcome for this call
gl: Establecer o estado para esta chamada

en: Set call restriction times
gl: Establecer restricións temporais de chamada

en: Set default shift times
gl: Establecer os horarios predeterminados das quendas

en: Set default timezone list
gl: Establecer a lista predeterminada de fusos horarios

en: Set outcome
gl: Establecer o estado

en: Set values in questionnaire to pre fill
gl: Establecer os valores do cuestionario a preencher

en: Shift
gl: Quenda

en: Shift List
gl: Lista de Quendas

en: Shift end
gl: Fin da quenda

en: Shift from:
gl: Quenda desde:

en: Shift management (add/remove)
gl: Xestión de quendas (engadir/eliminar)

en: Shift report
gl: Informe da quenda

en: Shift reports
gl: Informes da quenda

en: Shift start
gl: Comezo da quenda

en: Shifts
gl: Quendas

en: Show details
gl: Amosar os detalles

en: Soft Refusal, Other
gl: Rexeitamento Feble, Outra persoa

en: Soft Refusal, Respondent
gl: Rexeitamento Feble, Entrevistado/a

en: Sorry to bother you, I have called the wrong number
gl: Sinto molestalo/a, trabuqueime co número

en: Start
gl: Comezar

en: Start REC
gl: Comezar a gravación

en: Start Time
gl: Hora de Comezo

en: Start and monitor VoIP
gl: Comezar e supervisar VoIP

en: Start search
gl: Comezar a busca

en: Start time
gl: Hora de comezo

en: Status
gl: Estado

en: Stop REC
gl: Deter a gravación

en: Stop calling this sample when:
gl: Deixar de chamar a esta mostra cando:

en: Stop the manual recording now...
gl: Deter a gravación manual agora...

en: Stopping recording...
gl: A deter a gravación...

en: Submit changes
gl: Enviar os cambios

en: Successfully imported file
gl: Ficheiro importado con suceso

en: Successfully inserted
gl: Inserido con suceso

en: Sunday
gl: Domingo

en: Supervisor
gl: Supervisor/a

en: Supervisor Outcomes (referred to supervisor)
gl: Estados Supervisados (desviados ao/á supervisor/a)

en: Supervisor functions
gl: Funcións do supervisor

en: Surname
gl: Apelido

en: System settings
gl: Configuración do sistema

en: Technical phone problems
gl: Problemas técnicos telefónicos

en: Temporary Outcomes (normal cases)
gl: Estados Temporais (casos normais)

en: The appointment has been deleted. Now you must modify the case outcome
gl: Borrouse a rechamada. Agora debe modificar o estado do caso

en: The code value to compare
gl: O valor de código a comparar

en: The last call completed this call attempt
gl: A última chamada xa completou este intento de chamada

en: The number of completions to stop calling at
gl: Número de entrevistas no que parar de chamar

en: The type of comparison
gl: A clase de comparación

en: The value to pre fill
gl: O valor predefinido

en: There are no questionnaires assigned to you
gl: Non lle foi asignado cuestionario ningún

en: There is no case currently available
gl: Neste intre non hai casos dispoñíbeis

en: This is how the story goes.
gl: Así é como funciona isto.

en: This project
gl: Este proxecto

en: This report does not exist in the database
gl: Este informe non existe na base de datos

en: This shift
gl: Esta quenda

en: Thursday
gl: Xoves

en: Time Zone:
gl: Fuso Horario:

en: Time end
gl: Hora de finalización

en: Timezone:
gl: Fuso Horario:

en: To be coded
gl: Para codificar

en: Tokens table exists for Limesurvey questionnaire:
gl: Existe a táboa de claves para o cuestionario de Limesurvey

en: Top CPH
gl: Mellores

en: Top CPH for this shift
gl: Mellores nesta quenda

en: Total completions
gl: Entrevistas totais

en: Total sample
gl: Mostra total

en: Total time
gl: Tempo total

en: Try calling the supervisor
gl: Probe a chamar o/a supervisor/a

en: Tuesday
gl: Martes

en: Type
gl: Clase

en: Unspecified Appointment - Other
gl: Rechamada sen especificar - Outra persoa

en: Unspecified Appointment - Respondent
gl: Rechamada sen especificar - Entrevistado/a

en: Use shift?
gl: Usar quendas?

en: Use the % character as a wildcard
gl: Usar o carácter % como comodín

en: Use this form to enter the username of a user based on your directory security system. For example, if you have secured the base directory of queXS using Apache file based security, enter the usernames of the users here.
gl: Use este formulario para introducir o nome de usuario/a baseado no seu sistema de seguranza de directorio. Por exemplo, se segurou o directorio base de queXS coa seguranza baseada en ficheiros de Apache, introduza aquí os nomes de usuarios/as.

en: Value
gl: Valor

en: VoIP Off
gl: VoIP Desactivada

en: VoIP On
gl: VoIP Activada

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Will this operator be using VoIP?
gl: Usará este/a operador/a a VoIP?

en: Work has ended. That is it
gl: Finalizou o traballo. Así é

en: Work history
gl: Historial de traballo

en: Yes - Continue
gl: Si - Continuar

en: Yes - Continue where we left off
gl: Si - Continuar onde o deixamos

en: You are not a valid client
gl: Vostede non é un cliente válido

en: You are:
gl: Vostede é:

en: You have not been assigned a case therefore cannot create an appointment
gl: Non ten asignado un caso, polo que non pode crear unha rechamada

en: You may now close this window
gl: Pode pechar a xanela agora

en: You must select one and one only Primary Phone number
gl: Debe seleccionar un e só un Número Primario de Teléfono

en: Your VoIP extension is not enabled. Please close this window and enable VoIP by clicking once on the red button that says 'VoIP Off'
gl: O seu complemento de VoIP non está activado. Por favor, peche esta xanela e active a VoIP calcando unha vez no botón vermello que pon 'VoIP Desactivada'

en: Your database does not have timezones installed, please see here for details
gl: A súa base de datos non ten instalados os fusos horarios. Por favor, vexa aquí os detalles

en: afternoon
gl: tarde

en: as questionnaire
gl: como cuestionario

en: closed
gl: pechado

en: completions
gl: entrevistas

en: evening
gl: noite

en: for
gl: para

en: from questionnaire:
gl: do cuestionario:

en: linked to
gl: ligado a

en: morning
gl: mañá

en: on
gl: para

en: open
gl: aberto

en: or: Select pre fill from sample list
gl: ou: Escolla o predeterminado na listaxe da mostra

en: tool
gl: ferramenta

en: tool.
gl: ferramenta.

en: {Respondent:firstName} First name of the respondent
gl: {Respondent:firstName} Nome de pía do/a entrevistado/a

en: {Respondent:lastName} Last name of the respondent
gl: {Respondent:lastName} Apelidos do/a entrevistado/a

en: {Sample:var} A record from the sample where the column name is 'var'
gl: {Sample:var} Un rexistro da mostra onde o nome da columna é 'var'
