LimeSurvey 1.92 - en to bg translation catalogue (2361 entries)

en: %s duplicate records removed
bg: %s дублиращи се записа премахнати

en: %s field(s) were successfully added.
bg: %s поле(та) беше(бяха) успешно добавен(и).

en: %s lines had a mismatching number of fields.
bg: %s реда имаха несъответстващ номер на полетата.

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
bg: %s стар(и) отговор(и) и съответстващите времена бяха успешно импортирани.

en: %s old response(s) were successfully imported.
bg: %s стар(и) отговор(и) бяха успешно импортирани.

en: %s records imported
bg: Внесени са %s записа

en: %s records in CSV
bg: %s записа в CSV

en: %s records met minumum requirements
bg: %s записа изпълняват минималните изисквания

en: %s records with invalid email address removed
bg: %s записа с невалидни и-мейл адреси са премахнати

en: 'Other' Responses
bg: 'Други' отговори

en: 'Other:' comment mandatory
bg: Коментар 'Други': е задължителен

en: (Autodetect)
bg: (Автоматично засичане)

en: (Iconv Library not installed)
bg: (Библиотеката Iconv не е инсталирана)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create new label sets.)
bg: (Наборите от знаци не бяха импортирани, защото нямате право да създавате ново набори от знаци.)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
bg: (Изберете няколко етикетни набора като използвате Ctrl)

en: *Required
bg: *Задължително

en: *This setting cannot be changed later!
bg: *Тази настройка не може да бъде променена по-късно!

en: ...or import a question
bg: ... или импорт на въпрос

en: 16 or up
bg: 16 или повече

en: 1st quartile (Q1)
bg: Първа четвъртина (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
bg: CSS стил на първото предупреждение за лимита на време

en: 1st time limit warning message
bg: Първо предупредително съобщение за лимита на време

en: 1st time limit warning message display time
bg: Време на показване на първото предупредително съобщение за лимита на време

en: 1st time limit warning message timer
bg: Таймер за първо предупредително съобщение за лимита на време

en: 2nd quartile (Median)
bg: Втора четвъртина (Междинна)

en: 2nd time limit warning CSS style
bg: CSS стил на първото предупреждение за лимита на време

en: 2nd time limit warning message
bg: Второ предупредително съобщение за лимита на време

en: 2nd time limit warning message display time
bg: Време на показване на първото предупредително съобщение за лимита на време

en: 2nd time limit warning message timer
bg: Таймер за второ предупредително съобщение за лимита на време

en: 3-Click ComfortUpdate
bg: ComfortUpdate в 3 клика

en: 3rd quartile (Q3)
bg: Трета четвъртина (Q3)

en: 5 Point Choice
bg: 5 точков избор

en: 7bit Swedish
bg: 7bit Шведски

en: <No default value>
bg: <Няма подразбираща се стойност>

en: <no data>
bg: <няма данни>

en: A Note On Privacy
bg: За сигурността

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
bg: Беше направено резервно копие на тази таблица и тя може да бъде достъпна от вашия системен администратор.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
bg: Ще бъде направено резервно копие на тази таблица ако продължите. Вашият системен администратор ще има възможност за достъп до тази таблица.

en: A database named "%s" already exists.
bg: База данни с име "%s" вече съществува.

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
bg: Една от групите  в CSV/SQL файла не е част от същия въпросник. Импортирането на въпросника беше спряно.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
bg: Токен запис за този запазен въпросник беше също създаден.

en: A token table has been created for this survey and the old tokens were imported.
bg: Беше създадена токен таблица за този въпросник и старите токени бяха импортирани.

en: A token table has been created for this survey.
bg: Беше създадена токен таблица за този въпросник.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
bg: Не беше предоставено потребителско име или потребителското име не е валидно.

en: AND/OR Date is
bg: И/ИЛИ Датата е

en: ARMSCII-8 Armenian
bg: ARMSCII-8 Арменски

en: Abbreviated headings
bg: Съкратени заглавия

en: Absolute value
bg: Модул

en: Access
bg: Достъп

en: Access denied!
bg: Достъп отказан!

en: Action
bg: Действие

en: Action to perform when time limit is up
bg: Действие за изпълнение при изтичане на лимита време

en: Actions
bg: Действия

en: Activate Survey
bg: Активирай въпросник

en: Activate this Survey
bg: Активиране на въпросника

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
bg: Активирайте това за да се покаже карта над полето за въвеждане, където потребителят може да избере местоположение

en: Active
bg: Активно

en: Active surveys
bg: Активни въпросници

en: Active token tables
bg: Активни токен таблици

en: Add
bg: Добави

en: Add Another Record
bg: Добави друг запис

en: Add Answer
bg: Добави отговор

en: Add Group
bg: Добави група

en: Add New Question to Group
bg: Добави нов въпрос към групата

en: Add New Quota
bg: Добави нова квота

en: Add New User Group
bg: Добави нова потребителска група

en: Add User
bg: Добави потреб

en: Add User Group
bg: Добави потребителска група

en: Add a new question
bg: Добави въпрос

en: Add a prefix to the answer field
bg: Добави префикс към полето за отговор

en: Add a suffix to the answer field
bg: Добави суфикс на полето за отговор

en: Add and edit conditions
bg: Добави и редактирай състояния

en: Add another token entry
bg: Добави друг токен запис

en: Add condition
bg: Добави състояние

en: Add dummy tokens
bg: Добавете фиктивни токени

en: Add fields
bg: Добави полета

en: Add new group to survey
bg: Добави нова група към въпросника

en: Add new token entry
bg: Добави нов токен запис

en: Add or delete groups
bg: Да се добавят и изтриват групи

en: Add or delete questions
bg: Да се добавят и изтриват въпроси

en: Add or delete subquestions or change their codes
bg: Да се добавят и изтриват подвъпроси или да се променят техните кодове

en: Add question group
bg: Добави група въпроси

en: Add scenario
bg: Добави сценарий

en: Add survey
bg: Добави анкета

en: Add token attributes
bg: Добави токен атрибути

en: Add token entry
bg: Добави токен запис

en: Add user
bg: Добави потребител

en: Add user group
bg: Добави потребителска група

en: Add user:
bg: Добави потребител:

en: Add, remove or edit answer options
bg: Да добавяте, премахвате или редакктирате отговори на въпросите

en: Adding User Group
bg: Добавяне на потребителска група

en: Adding User to group
bg: Добавяне на потребител към група

en: Adding attribute fields failed:
bg: Добавянето на атрибутни полета се провали:

en: Additional Languages
bg: Допълнителен език:

en: Admin Email:
bg: И-мейл на администратора:

en: Admin confirmation email body:
bg: Съдържание на и-мейл за потвърждение:

en: Admin confirmation email subject:
bg: Тема на и-мейл за потвърждение:

en: Admin notification email:
bg: Уведомителен и-мейл:

en: Administration
bg: Администрация

en: Administrator name:
bg: Име на администратора:

en: Administrator:
bg: Администратор:

en: After
bg: След

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
bg: След като сте щракнали върху бутона за запазване, можете да затворите прозореца или да продължите със попълването на проучването.

en: Albanian
bg: Албански

en: All
bg: Всички

en: All Group assessments meet consistency standards
bg: Всички групови оценки отговарят на стандартите за съвместимост

en: All Survey (Total) assessments meet consistency standards
bg: Всички оценки на въпросника отговарят на стандартите за съвместимост

en: All answers are already selected in this quota.
bg: Всички отговори са вече избрани в тази квота.

en: All answers meet consistency standards
bg: Всички отговори отговарят на стандартите за съвместимост

en: All conditions in this survey have been deleted.
bg: Всички състояния в този въпросник бяха изтрити.

en: All conditions meet consistency standards
bg: Всички условия отговарят на стандартите за съвместимост

en: All default values meet consistency standards
bg: Всички подразбиращи се стойности отговарят на стандартите за съвместимост

en: All groups meet consistency standards
bg: Всички групи отговарят на стандартите за съвместимост

en: All in one
bg: Наведнъж

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
bg: Всички потребителски проучвания бяха прехвърлени в %s.

en: All old survey tables meet consistency standards
bg: Всички стари таблици на въпросника отговарят на стандартите за съвместимост

en: All old token tables meet consistency standards
bg: Всички стари токен таблици отговарят на стандартите за съвместимост

en: All question attributes meet consistency standards
bg: Всички атрибути на въпроса отговарят на стандартите за съвместимост

en: All questions meet consistency standards
bg: Всички въпроси отговарят на стандартите за съвместимост

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
bg: Всички въпроси, отговори и други от премахнатите езици ще бъдат изгубени. Сигурни ли сте?

en: All quota language settings meet consistency standards
bg: Всички езикови настройки на квотата отговарят на стандартите за съвместимост

en: All quota members meet consistency standards
bg: Всички квота членове отговарят на стандартите за съвместимост

en: All quotas meet consistency standards
bg: Всички квоти отговарят на стандартите за съвместимост

en: All responses
bg: Всички отговори

en: All survey language settings meet consistency standards
bg: Всички езикови настройки на въпросника отговарят на стандартите за съвместимост

en: All survey settings meet consistency standards
bg: Всички настройки на въпросника отговарят на стандартите за съвместимост

en: All token entries have been deleted.
bg: Всички токен записи бяха изтрити.

en: All token entries have been set to 'Not invited'.
bg: Всички токен записи бяха зададени на 'Непоканен'.

en: All token entries to whom a reminder email would apply
bg: Всички токен записи, на които ще бъде приложен и-мейл за напомняне

en: All tokens
bg: Всички токени

en: All unique token numbers have been removed.
bg: Всички уникални токен числа бяха премахнати.

en: Allow only numerical input
bg: Позволи само числен вход

en: Allow only numerical input for 'Other' text
bg: Позволи само числен вход за текст на 'Други'

en: Allow public registration?
bg: Разреши публичната регистрация?

en: Allowed
bg: Разрешено

en: Allowed file types
bg: Позволени типове файлове

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
bg: Позволени типове файлове отделени със запетая. Например: pdf,doc,odt

en: Also this problem can occur when you are working/editing in LimeSurvey in several browser windows/tabs at the same time.
bg: Също така този проблем може да възникне ако работите/редактирате в LimeSurvey в няколко браузърни прозореца/раздела по едно и също време.

en: Also you should export your responses before deactivating.
bg: Също така трябва да изнесете отговорите си преди дезактивирането.

en: Always
bg: Винаги

en: Always hide this question
bg: Винаги скривай този въпрос

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
bg: Благодаря за това, че се регистрирахте за този въпросник.<br ><br >nИзпратен е и-мейл на адреса, който сте посочили в данните за контакт  във връзка с този въпросник. Моля използвайте линк-а, който се съдържа в и-мейла.<br ><br >nАдминистратор на въпросника {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})

en: An email has been sent with details about your saved survey
bg: Беше изпратен и-мейл с данните за вашето проучване.

en: An email with a generated password was sent to the user.
bg: И-мейл с генерирана парола беше изпратен на потребителя.

en: An email with your login data was sent to you.
bg: Бе изпратен и-мейл с данните за влизане в системата.

en: An error occurred saving a response to survey id
bg: Получена е грешка при записването на отговор в ID на въпросника

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
bg: Получи се грешка при ъплоуд-а на файл-а. Това може да предизвика неверни опции в %s папката.

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
bg: Получена е неочаквана грешка и Вашите въпроси не могат да бъдат записани.

en: Anonymized responses
bg: Анонимни отговори

en: Anonymized responses?
bg: Анонимни отговори?

en: Answer
bg: Отговор

en: Answer Codes
bg: Кодове на Отговорите

en: Answer option
bg: Вариант за отговор

en: Answer options
bg: Възможни отговори

en: Answer options were successfully saved.
bg: Отговорите бяха успешно запазени.

en: Answer prefix
bg: Префикс на отговора

en: Answer scale %s
bg: Скала на отговорите %s

en: Answer suffix
bg: Суфикс на отговора

en: Answer width
bg: Ширина на отговора

en: Answer:
bg: Отговор:

en: Answered
bg: Отговорен

en: Answers
bg: Отговори

en: Answers Cleared
bg: Отговорите са изчистени

en: Answers and tokens have been re-opened.
bg: Отговорите и токените са отворени отново.

en: Answers from previous questions
bg: Отговори от предишните въпроси

en: Answers from this response
bg: Отговори от този отговор

en: Answers to this survey are anonymized.
bg: Отговорите на въпросника са анонимни

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
bg: Отговори с код 0 (нула) или с празно поле за код не са позволени и няма да бъдат запазени

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
bg: Отговор|Ляв-плъзгач-текст|Десен-плъзгач-текст разделител на текст

en: Apr
bg: Апр

en: Arabic
bg: Арабски

en: Arc cosine
bg: Обратна косинусова функция

en: Arc sine
bg: Обратна синусова функция

en: Arc tangent
bg: Обратна тангенсова функция

en: Arc tangent of two variables
bg: Обратна тангенсова функция на две променливи

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да *изтриете* някои непълни отговори и да върнете завършеното състояние на отговорите и токените?

en: Are you really sure you want to delete ALL token entries?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете ВСИЧКИ токен записи?

en: Are you really sure you want to reset all invitation records to NO?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да нулирате всички записи на покани на НЕ?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изчистите всички свои отговори?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете всички зададени състояния в този сценарий?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете всички зададени състояния на въпросите, които сте избрали?

en: Are you sure you want to delete all unique token strings?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете всички уникални токен низове?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете избраните записи?

en: Are you sure you want to delete this condition?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете това състояние?

en: Are you sure you want to delete this entry?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете този отговор?

en: Are you sure you want to delete this file?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете този файл?

en: Are you sure you want to delete this template?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете този темплейт?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
bg: Сигурни ли сте, че желаете преномерирате сценариите с увеличени числа започващи от 1?

en: Are you sure?
bg: Сигурен ли сте?

en: Arithmetic mean
bg: Средноаритметично

en: Array
bg: Масив

en: Array (10 Point Choice)
bg: Масив (10 точки избор)

en: Array (5 Point Choice)
bg: Масив (5 точки избор)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
bg: Масив (Увеличи/Същото/Намали)

en: Array (Numbers)
bg: Масив (числа)

en: Array (Texts)
bg: Масив (Текст)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
bg: Масив (Да/Не/Несигурен)

en: Array by column
bg: Масив от колони

en: Array dual scale
bg: Двойна скала на масив

en: Array filter
bg: Филтър на масив

en: Array filter exclusion
bg: Изключване на филтър на масив

en: Arrays
bg: Масиви

en: Assessment details
bg: Подробности на оценката

en: Assessment group score
bg: Оценка на групов резултат

en: Assessment heading
bg: Заглавие на оценката

en: Assessment rules
bg: Правила за оценка

en: Assessment value
bg: Оценка на стойността

en: Assessments
bg: Оценки

en: At beginning
bg: В началото

en: At end
bg: В края

en: At least %d files must be uploaded for this question
bg: Поне %d файла трябва да бъдат качени за този въпрос

en: Attribute %s
bg: Атрибут %s

en: Attribute field
bg: Атрибутно поле

en: Attributes values from the participant's token
bg: Атрибутни стойности от токена на участника

en: Aug
bg: Авг

en: Auto
bg: Авто

en: Auto Translate
bg: Автоматичен превод

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
bg: Автоматично отметни ексклузивната опция ако всички други са отметнати

en: Auto-import of user failed!
bg: Автоматичното импортиране на потребител се провали!

en: Autoload URL
bg: Автоматично зареждане на URL

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatically load URL when survey complete?
bg: Автоматично зареждане на URL адрес при приключване на въпросника?

en: Available label sets:
bg: Налични набори от етикети:

en: Average
bg: Средно

en: Average file size
bg: Среден размер на файловете

en: Average interview time:
bg: Средно време за интервю:

en: Average no. of files per respondent
bg: Среден брой файлове от всеки отговарящ

en: Average size per respondent
bg: Среден размер на файл на отговарящ

en: Back
bg: Обратно

en: Back to Response Import
bg: Обратно към импортиране на отговор

en: Back to attribute field management.
bg: Обратно към управление на атрибутно поле

en: Back to global settings
bg: Обратно към глобалните настройки

en: Back to main menu
bg: Обратно към главното меню

en: Backup Entire Database
bg: Направи резервно копие на цялата база данни

en: Base language
bg: Основен език

en: Base language:
bg: Основен език:

en: Basic admin notification
bg: Основен уведомителен и-мейл

en: Basic email notification
bg: Основно уведомление по и-мейл

en: Basic email notification is sent to:
bg: Основен уведомителен и-мейл се изпраща до:

en: Basque
bg: Баскски

en: Before
bg: Преди

en: Belarusian
bg: Беларуски

en: Big5 Traditional Chinese
bg: Big5 Традиционен Китайски

en: Binary pseudo charset
bg: Двоичен псевдо набор от знаци

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Both rows and columns
bg: И редове, и колони

en: Bounce Email:
bg: И-мейл за връщане при грешка:

en: Browse
bg: Преглед

en: Browse Responses
bg: Разгледай отговорите

en: Browse Saved Responses
bg: Прегледай отговорите

en: Browse Uploaded Resources
bg: Прегледай качените ресурси

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
bg: Номерът на билда беше успешно обновен до %s.

en: Bulgarian
bg: Български

en: But this one isn't.
bg: Но това не е.

en: By Group
bg: По група

en: Bypass token with failing email addresses
bg: Заобиколи токен с липсващи и-мейл адреси

en: CSS & Javascript files:
bg: CSS & Javascript файлове:

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
bg: CSS стил за текстовото съобщение, което се показва в обратния брояч по време на обратното броене

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
bg: CSS стил за 'съобщението при изтичане на лимита време'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
bg: CSS стил да бъде използван, когато е показано 'съобщението за лимита време'

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
bg: CSS стил да бъде използван, когато е показано второто 'съобщение за лимита време'

en: CSV File (All charsets)
bg: CSV файл (Всички знакови набори)

en: CSV input format
bg: Формат на вход от CSV

en: Calculate the sum of values in an array
bg: Пресмята сумата на стойностите в даден масив

en: Calculates the exponent of e
bg: Пресмята експонентата на e

en: Calculation
bg: Изчисление

en: Can't bind to the LDAP directory
bg: Неуспешно свързване към LDAP директорията

en: Can't connect to the LDAP directory
bg: Неуспешно свързване към LDAP директорията

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
bg: Етикетите не могат да бъдат обновени, защото използвате дублиращи се кодове

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot be changed
bg: Не може да бъде променен

en: Cannot be changed (survey is active)
bg: Не може да бъде модифициран (Въпросникът е активен)

en: Cannot import the VVExport file.
bg: Не мога да въведа VVExport файла.

en: Catalan
bg: Каталунски

en: Category separator
bg: Разделител на категория

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
bg: Внимание: Не е активиран  JavaScript за вашия браузър. Може да не е възможно да отговорите на всички въпроси в проучването. Моля проверете настройките на браузъра.

en: Change Group Order
bg: Промени груповия ред

en: Change Question Order
bg: Промени реда на въпросите

en: Change log
bg: Промени дневника

en: Change survey name or description
bg: Промени име или описание на въпросника

en: Changes cannot be saved to a standard template.
bg: Промените не могат да бъдат запазени на стандартен темплейт.

en: Character set of the file:
bg: Знаков набор на файл-а:

en: Check Again
bg: Провери отново

en: Check Data
bg: Проверка на данните

en: Check Data Integrity
bg: Провери целостта на данните

en: Check again
bg: Провери отново

en: Check all
bg: Отметни всички

en: Check any that apply
bg: Изберете един отговор, който съответства

en: Check at least %d item | Check at least %d items
bg[0]: Проверете поне %d елемент
bg[1]: Проверете поне %d елемента

en: Check database again?
bg: Проверка на базата данни отново?

en: Check for updates:
bg: Проверявай за обновления:

en: Check now
bg: Провери сега

en: Check or uncheck all items
bg: Изберете или махнете всички елементи

en: Checkbox layout
bg: Оформление за отметки

en: Checked
bg: Отметнат

en: Checking basic requirements...
bg: Проверка на основните изисквания...

en: Checking existing LimeSurvey files...
bg: Проверка на съществуващите LimeSurvey файлове...

en: Chinese (Simplified)
bg: Китайски (опростен)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
bg: Китайски (традиционен - Хон Конг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
bg: Китайски (традиционен - Тайван)

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
bg: Изберете 'Стартирай/Всички' от менюто, за да изпълните импортирането.

en: Choose Columns
bg: Избери колона

en: Choose one of the following answers
bg: Изберете един от следните отговори.

en: Choose the CSV file to upload:
bg: Изберете CSV файл за качване:

en: Choose the columns you wish to export.
bg: Изберете колони за експорт.

en: Choose token fields
bg: Избери полета на токена

en: Choose your language
bg: Изберете език

en: Clear
bg: Изчисти

en: Clear All Page
bg: Изчисти страница

en: Clear Responses
bg: Изчисти отговорите

en: Click here to continue
bg: Натиснете тук, за да продължите

en: Click here to log in.
bg: Кликнете за да се логвате

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
bg: Натиснете 'Submit' за да приключите и запазите отговорите.

en: Click on an item in the list on the left, starting with your highest ranking item, moving through to your lowest ranking item.
bg: Щракнете върху списъка в ляво, започвайки от най-високия по ранг елемент, преминавайки през елементите с по-нисък ранг.

en: Click on the following button if you want to
bg: Щракнете на следния бутон ако искате да

en: Click on the scissors next to each item on the right to remove the last entry in your ranked list
bg: Щракнете на ножиците вдясно на всеки елемент, за да премахнете последния запис във вашия списък с класации

en: Clicking yes will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Is this OK?
bg: Щракането върху да ще генерира токени за всички тези в токен списъка, които все още нямат токен. Това добре ли е?

en: Close Editor
bg: Затвори редактора

en: Close this Group
bg: Затваряне на групата

en: Close this Question
bg: Затвори въпроса

en: Close this survey
bg: Затвори този въпросник

en: Close this window
bg: Затваряне на прозореца

en: Closed
bg: Затворен

en: Code
bg: Код

en: Code:
bg: Код:

en: Column control
bg: Контрол на колоната

en: Columns
bg: Колони

en: ComfortUpdate step %s
bg: ComfortUpdate стъпка %s

en: Comma
bg: Запетая

en: Comma (,)
bg: Запетая (,)

en: Comment
bg: Коментар

en: Comments
bg: Коментари

en: Comparison operator
bg: Оператор за сравнение

en: Completed
bg: Попълнен

en: Completed Page
bg: Завършена страница

en: Completed responses only
bg: Само пълни отговори

en: Completed?
bg: Попълнен?

en: Completion state
bg: Състояние на приключване

en: Conditional processing
bg: Условно обработване

en: Conditions
bg: Условия

en: Conditions designer
bg: Дизайнер на състояния

en: Conditions manager
bg: Мениджър на състояния

en: Conditions successfully copied
bg: Състоянията са успешно копирани

en: Conditions successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
bg: Състоянията са успешно копирани (някои бяха пропуснати, защото се дублираха)

en: Configurator
bg: Конфигуратор

en: Confirm Password:
bg: Потвърди парола:

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: Confirmation email
bg: И-мейл за потвърждение

en: Confirmation email subject:
bg: Тема на и-мейла за потвърждение:

en: Confirmation email:
bg: И-мейл за потвърждение:

en: Confirmation of your participation in our survey
bg: Потвърждение за участие в нашето проучване

en: Constant
bg: Константа

en: Constant value
bg: Постоянна величина

en: Continue
bg: Продължи

en: Convert N to
bg: Конвертирай N в

en: Convert Y to
bg: Конвертирай Y в

en: Convert resource links and INSERTANS fields?
bg: Конвертиране на ресурсните връзки и INSERTANS полетата?

en: Convert resource links?
bg: Конвертиране на ресурсните връзки?

en: Convert spaces in question text to underscores
bg: Преобразувай интервалите от текста на въпроса в долни черти

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy Current Question
bg: Копиране на текущия въпрос

en: Copy Question
bg: Копирай въпрос

en: Copy Template
bg: Копирай темплейт

en: Copy advanced settings?
bg: Копиране на разширените настройки?

en: Copy answer options?
bg: Копиране на възможностите за отговор?

en: Copy conditions
bg: Условия за копиране

en: Copy failed
bg: Копиране неуспешно

en: Copy of survey is completed.
bg: Копирането на въпросника е приключено.

en: Copy question
bg: Копирай въпрос

en: Copy subquestions?
bg: Копиране на подвъпросите?

en: Copy survey
bg: Копиране на въпросник

en: Copy template
bg: Копирай темплейт

en: Copy the selected conditions to
bg: Копирай избраните състояния на

en: Corrected time :
bg: Коригирано време:

en: Cosine
bg: Косинус

en: Could not create database
bg: Неуспешно създаване на база данни

en: Could not delete user group.
bg: Потребителската група не можа да бъде изтрита.

en: Could not delete user group. No group selected.
bg: Потребителската група не можа да бъде изтрита. Няма избрана група.

en: Could not delete user. User was not supplied.
bg: Неуспех при изтриването на потребителя. Не е подаден потребител.

en: Could not modify user data.
bg: Не може да се променят потребителските данни.

en: Count
bg: Брой

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
bg: Брой статистики за всеки въпрос само въз основа на общия брой отговори, за които въпросът е бил показан

en: Count the number of answered questions in the list
bg: Преброй броят на отговорените въпроси в списъка

en: Create
bg: Създай

en: Create Database
bg: Създай база данни

en: Create New Label Set
bg: Създай нов етикетен набор

en: Create Survey
bg: Създай въпросник

en: Create User
bg: Създай потреб

en: Create a new question group inside your survey.
bg: Създай нова група въпроси вътре във въпросника.

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
bg: Създайте нов въпросник като щракнете на иконата %s горе вдясно.

en: Create dummy tokens
bg: Създай токени

en: Create new template
bg: Създай нов темплейт

en: Create new template called:
bg: Създай нов темплейт наречен:

en: Create one or more questions inside the new question group.
bg: Създай един или повече въпроси вътре в новата група въпроси.

en: Create or import new label set(s)
bg: Създай или импортирай нов(и) етикетн(и) набори(и)

en: Create tokens
bg: Създай токени

en: Create, import, or copy a survey
bg: Създай, импортирай или копирай въпросник

en: Create, import, or copy survey
bg: Създаване, импортиране или копиране на проучване.

en: Create/Edit Groups
bg: Създай/Редактирай групи

en: Create/Edit Users
bg: Създай/Редактирай потребители

en: Created by
bg: Създадено от

en: Creating DB & file backup
bg: Създаване на резервно копие на базата данни и файловете

en: Creating database backup...
bg: Създаване на резервно копие на базата данни...

en: Creating file backup...
bg: Създаване резервно копие на файла...

en: Creating tables. This might take a moment...
bg: Създават се таблиците. Това ще отнеме минутка...

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Current
bg: Текущ

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
bg: В момента няма допълнителни езици за това проучване.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
bg: В момента няма конфигурирани състояния за този въпросник.

en: Czech
bg: Чешки

en: DATA TO BE ENTERED
bg: ДА БЪДАТ ВЪВЕДЕНИ ДАННИ

en: DB backup created:
bg: Създадено резервно копие на базата данни:

en: DEC West European
bg: DEC Западноевропейски

en: DOS Central European
bg: DOS Централноевропейски

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
bg: DOS Kamenicky Чехословашки

en: DOS Russian
bg: DOS Руски

en: DOS West European
bg: DOS Западноевропейски

en: Danish
bg: Датски

en: Data Consistency Check
bg: Проверка за съвместимост на данните

en: Data entry
bg: Въвеждане на данни

en: Data entry screen
bg: Екран за въвеждане на данни

en: Data for username and one time password was received but the usage of one time passwords is disabled at your configuration settings. Please add the following line to config.php to enable one time passwords:
bg: Данни за потребителско име и парола за еднократно ползване бяха получени, но използването на еднократните пароли е изключено във вашите кофигурационни настройки. Моля добавете следния ред към config.php, за да активирате еднократните пароли:

en: Data redundancy check
bg: Проверка за излишък на данните

en: Data selection
bg: Избор на данни

en: Data selection:
bg: Избор на данни:

en: Data view control
bg: Контрол на прегледа на данните

en: Database
bg: База данни

en: Database Information not provided. This script must be run from admin.php only.
bg: Не е налична информация за базата данни. Скриптът трябва да бъде изпълняван само от admin.php

en: Database `%s` has been successfully populated.
bg: Базата данни `%s` беше успешно запълнена.

en: Database backup functionality is currently not available for your database type. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
bg: Не е налична функционалност за създаване на резервно копие на бази данни от вашия тип. Преди да продължите, моля направете резервно копие на вашата база данни чрез инструмент за резервни копия!

en: Database error:
bg: Грешка на базата данни:

en: Database has been created.
bg: Създадена е база данни.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
bg: Базата данни беше успешно надградена до версия %s

en: Database name
bg: Име на базата данни

en: Database type
bg: Тип на базата данни

en: Database update finished (%s)
bg: Обновяването на базата данни приключи (%s)

en: Database upgrade
bg: Обновяване на базата данни

en: Dataentry Screen for Survey
bg: Екран за въвеждане на данни

en: Date
bg: Дата

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
bg: Дата (YYYY-MM-DD) е

en: Date Last Action
bg: Датирай последното действие

en: Date Saved
bg: Дата запазено

en: Date Stamp?
bg: Дата на печат?

en: Date Started
bg: Започнато на

en: Date created
bg: Дата на създаване

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Date format:
bg: Формат на датата:

en: Date is
bg: Датата е

en: Date last action
bg: Датирай последното действие

en: Date picker
bg: Избор на дата

en: Date started
bg: Дата на започване

en: Date submitted
bg: Дата на подаване

en: Datestamp
bg: Дата на печат

en: Day
bg: Ден

en: Deactivate Survey
bg: Деактивиране на въпросника

en: Deactivate this Survey
bg: Деактивиране на въпросника

en: Deactivated result tables
bg: Дезактивирани таблици с резултати

en: Deactivated survey data can only be accessed by system administrators using a Database data access tool like phpmyadmin. If your survey uses tokens, this table will also be renamed and will only be accessible by system administrators.
bg: Данните на дезактивирания въпросник могат да бъдат достъпни за вашия системен администратор само чрез инструмент за достъп към бази данни като phpmyadmin. Ако въпросника използва токени, тази таблица също ще бъде преименувана и ще бъде достъпна само за системните администратори.

en: Deactivated token tables
bg: Дезактивирани таблици с токени

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
bg: Драги {FIRSTNAME},
    
    Накоро ви поканихме да участвате във въпросник.
    
    Отбелязваме, че все още не сте завършили въпросника и желаем да напомним, че въпросникът е все още наличен ако желаете да участвате.
    
    Въпросникът е със заглавие:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    За да участвате, щракнете на линка по-долу.
    
    Искрено ваш,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Щракнете тук, за да попълните въпросника:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
bg: Уважаеми {FIRSTNAME},
    
    Вие, или някой ползващ Вашият и-мейл, се е регистрирал за участие в проучването {SURVEYNAME}.
    
    За да попълните проучването, Кликнете върху следния УРЛ:
    
    {SURVEYURL}
    
    Ако имате въпроси по проучването, или ако не сте се регистрирали за участие а считате че това е грешка, моля свържете се с {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
bg: Уважаеми {FIRSTNAME},
    
    Този и-мейл е в потвърждение на това, че сте приключили проучването {SURVEYNAME} и отговорите Ви са запазени. Благодарим за участието.
    
    Ако имате въпроси свързани с този и-мейл, моля свържете се с {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.
    
    С Уважение,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
bg: Уважаеми/а {FIRSTNAME},
    
    Вие сте поканен/а да участвате в проучване.
    
    Проучването се нарича:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    За да участвате последвайте линка по-долу.
    
    Поздрави,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Участвайте в проучването от този адрес:
    {SURVEYURL}

en: Dec
bg: Дек

en: Decrease
bg: Намалява

en: Default
bg: Подразбиране

en: Default Administration Page
bg: Стандартна Админ страница

en: Default HTML editor mode
bg: Режим на подразбиращ се HTML редактор

en: Default HTML editor mode:
bg: Режим на подразбиращ се HTML редактор:

en: Default answer for scale %s:
bg: Подразбиращ се отговор за скала %s:

en: Default answer value:
bg: Стойност по подразбиране на отговора:

en: Default answers
bg: Отговори по подразбиране

en: Default position
bg: Местоположение по подразбиране

en: Default scenario
bg: Сценарий по подразбиране

en: Default site admin email:
bg: Администраторски и-мейл по подразбиране:

en: Default site bounce email:
bg: Подразбиращ се за сайта и-мейл за връщане при грешка:

en: Default site language:
bg: Език по подразбиране в сайта:

en: Default template:
bg: Темплейт по подразбиране:

en: Default value for option 'Other':
bg: Подразбираща се стойност за опция 'Други':

en: Default value settings were successfully saved.
bg: Стойностите по подразбиране бяха успешно запазени.

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete Current User Group
bg: Изтрий текущата потребителска група

en: Delete Tokens
bg: Изтрий токените

en: Delete Tokens Table
bg: Изтрий токен таблица

en: Delete User
bg: Изтрий потреб

en: Delete all conditions
bg: Изтрий всички състояния

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
bg: Изтриване на всички непълни отговори, за които съответства токен, за който е вече записан пълен отговор

en: Delete all token entries
bg: Изтрий всички токен записи

en: Delete all unique token strings
bg: Изтрий всички уникални токен низове

en: Delete checked items!
bg: Изтрий маркираните елементи!

en: Delete current question
bg: Изтрий въпроса

en: Delete current question group
bg: Изтрий групата

en: Delete entry
bg: Изтрий запис

en: Delete label set
bg: Изтрий етикетен набор

en: Delete marked responses
bg: Изтрий маркираните отговори

en: Delete survey
bg: Изтрий въпросник

en: Delete the selected entries
bg: Изтрий избраните записи

en: Delete this condition
bg: Изтрий това състояние

en: Delete this entry
bg: Изтриване на отговор

en: Delete this response
bg: Изтрий този отговор

en: Delete this scenario
bg: Изтрий този сценарий

en: Delete this template
bg: Изтрий този темплейт

en: Delete this user
bg: Изтрий този потребител

en: Delete this user from group
bg: Изтрий този потребител от групата

en: Delete token entry
bg: Изтрий токен запис

en: Deleting
bg: Изтриване

en: Deleting Answers
bg: Изтриване на отговори

en: Deleting Assessments
bg: Изтриване на оценки

en: Deleting Conditions
bg: Изтривване на състояния

en: Deleting Groups
bg: Изтриване на групи

en: Deleting ID
bg: Изтриване на идентификационен номер

en: Deleting Question_Attributes
bg: Изтриване атрибути на въпрос

en: Deleting Survey ID
bg: Изтриване на въпросник с идентификационен номер

en: Deleting Surveys
bg: Изтриване на въпросници

en: Deleting User
bg: Изтриване на потребителя

en: Deleting User Group
bg: Изтриване потребителска група

en: Deleting answer with qid
bg: Изтриване на отговори с qid

en: Deleting cid
bg: Изтриване на cid

en: Deleting group id
bg: Изтриване на групов идентификационен номер

en: Deleting old survey result tables
bg: Изтриване на стари таблици с резултати на въпросник

en: Deleting old token and response tables leftover from deactivation
bg: Изтриване на стари токени и таблици с отговори останали след дезактивирането

en: Deleting old token tables
bg: Изтриване на старите токен таблици

en: Deleting orphaned default values.
bg: Изтриване на осиротелите подразбиращи се стойности.

en: Deleting orphaned language settings.
bg: Изтриване на осиротелите езикови настройки.

en: Deleting orphaned quotas.
bg: Изтриване на осиротелите квоти.

en: Deleting qid
bg: Изтриване на qid

en: Deleting questions
bg: Изтриване на въпроси

en: Deleting survey language setting
bg: Изтриване на езиковите настройки на въпросника

en: Deleting survey language settings
bg: Изтриване на езиковите настройки на въпросника

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
bg: Изтриването на тази група ще изтрие също така всички въпроси и отговори, които тя съдържа. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
bg: С изтриването на този въпрос ще бъдат изтрити всички отговори и подвъпроси. Сигурен ли сте, че искате да продължите?

en: Deleting user
bg: Изтриване на потребителя

en: Demo Mode Only: Uploading file is disabled in this system.
bg: Демо режим: Качването на файлове е изключено на тази система.

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
bg: Демо режим: Качването на файлове е изключено в тази система.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
bg: Демо режим: Качването на темплейти е изключено.

en: Description of the survey
bg: Описание на проучването

en: Description:
bg: Описание:

en: Description:
bg: Описание:

en: Detailed Error
bg: Детайлна грешка

en: Detailed admin notification
bg: Детайлен уведомителен и-мейл

en: Detailed admin notification email:
bg: Подробен уведомителен и-мейл:

en: Detailed admin notification subject:
bg: Тема на подробен уведомителен и-мейл:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
bg: Подробен уведомителен и-мейл се изпраща до:

en: Detailed email notification with result codes
bg: Подробно и-мейл уведомление с кодове с резултат

en: Determine whether a variable is considered to be empty
bg: Определя дали дадена променлива се счита за празна

en: Did Not Save
bg: Не е записан

en: Directory could not be renamed to `%s`.
bg: Директорията не може да се преименова `%s`

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
bg: Директория с името `%s` вече съществува - изберете друго име

en: Disable only
bg: Само изключване

en: Disable the next button until time limit expires
bg: Изключване на следващия бутон до изтичането на лимита време

en: Disable the prev button until the time limit expires
bg: Изключване на предишния бутон до изтичането на лимита време

en: Disabled
bg: Неактивен

en: Display
bg: Покажи

en: Display / Export
bg: Покажи / Експортирай

en: Display Last 50 Responses
bg: Покажи последните 50 отговора

en: Display Responses
bg: Покажи отговорите

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
bg: Покажи 'предупреждение за лимита време', когато има толкова оставащи секунди в обратното броене (няма да се показва съобщение ако е оставено празно)

en: Display columns
bg: Покажи колоните

en: Display min and max value under the slider
bg: Покажи минимална и максимална стойност под плъзгача

en: Display rows
bg: Покажи редовете

en: Display slider min and max value
bg: Покажи минималната и максималната стойност на плъзгача

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
bg: Покажи 'съобщение за изтичане на лимита време', секунди преди изпълнението на 'действието след свършване на лимита време' (1 секунда по подразбиране, ако е оставено празно)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
bg: Покажи второ 'предупреждение за лимита време', когато има толкова оставащи секунди в обратното броене (няма да се показва съобщение ако е оставено празно)

en: Display tokens
bg: Покажи токени

en: Display:
bg: Покажи:

en: Do NOT refresh this page, as this will import the file again and produce duplicates
bg: Не възобновявайте страницата. Това ще предизвика дублиране на записи.

en: Do Survey
bg: Направи въпросник

en: Do you really want to delete all marked responses?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете всички маркирани отговори?

en: Do you really want to delete this label set?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете този набор от етикети?

en: Do you really want to delete this response?
bg: Наистина ли желаете да изтриете този отговор?

en: Do you want to create a token table for this survey?
bg: Желаете ли да създадете токен таблица за този въпросник?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
bg: Желаете ли да запълните базата данни сега като създадете необходимите таблици?

en: Don't import if label set already exists:
bg: НЕ импортирай ако етикетния набор вече съществува:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
bg: Готово. Изпробвайте вашия въпросник чрез иконата %s.

en: Dot (.)
bg: Точка (.)

en: Download all files in this response as a zip file
bg: Свали всички файлове в този отговор като един ZIP архив

en: Download files for this entry
bg: Изтегляте файлове за този запис

en: Download marked files
bg: Изтегляне на маркираните файлове

en: Download the data and the syntax file.
bg: Изтегляне на данните и синтактичния файл.

en: Drop tokens table
bg: Изтрий токен таблица

en: Dropdown separator
bg: Разделител за падащи менюта

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
bg: Открити са дублиращи се кодове, тези записи няма да бъдат обновени

en: Duplicate records removed
bg: Премахнати са дублиращите се записи

en: Duplicates are determined by:
bg: Дупликатите се определят от:

en: Dutch
bg: Холандски

en: Dutch Informal
bg: Холандски неформален

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

en: ERROR MESSAGE
bg: СЪОБЩЕНИЕ ЗА ГРЕШКА

en: ERROR deleting Survey id
bg: ГРЕШКА при изтриването на идентификационния номер на въпросника

en: EUC-JP Japanese
bg: EUC-JP Японски

en: EUC-KR Korean
bg: EUC-KR Корейски

en: Earlier than:
bg: По-рано от:

en: Edit
bg: Редактирай

en: Edit Current Question
bg: Редакция на въпрос

en: Edit Current User Group
bg: Редактирай текущата потребителска група

en: Edit Group
bg: Редактирай група

en: Edit User Group Successfully!
bg: Редактирането на потребителската група е успешно!

en: Edit answer options
bg: Редактирай отговорите

en: Edit answer options for this question
bg: Редактирай опциите за отговор на този въпрос

en: Edit condition
bg: Редактирай състояние

en: Edit current question group
bg: Редакция на тази група

en: Edit default answer values
bg: Редкатирай подразбиращите се стойности за отговор

en: Edit default answers for this question
bg: Редактирай отговорите по подразбиране за този въпрос

en: Edit email templates
bg: Редактирай темплейти за и-мейл

en: Edit entry
bg: Редактирай запис

en: Edit label set
bg: Редактирай етикетен набор

en: Edit label sets
bg: Редактирай етикетните набори

en: Edit permissions
bg: Редактирай правата

en: Edit question
bg: Редактирай въпрос

en: Edit quota
bg: Редактирай квота

en: Edit response URL
bg: Линк за редактиране на отговор

en: Edit scenario
bg: Редактирай сценарий

en: Edit subquestions
bg: Редактирай подвъпроси

en: Edit subquestions for this question
bg: Редактирай подвъпросите на този въпрос

en: Edit survey permissions
bg: Редактирай правата на проучването

en: Edit survey permissions for group %s
bg: Редактирай правата на група %s

en: Edit survey permissions for user %s
bg: Редактирай правата на потребител %s

en: Edit survey settings
bg: Редактирай настройките на въпросника

en: Edit survey text elements
bg: Редактирай текстовите елементи на проучването

en: Edit template permissions
bg: Редактирай правата на темплейта

en: Edit text elements
bg: Редактирай текстови елементи

en: Edit the 4th line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
bg: Редактирай четвъртия ред и завърши името на файла с пълния път до изтегления файл с данни.

en: Edit this condition
bg: Редактирай това състояние

en: Edit this entry
bg: Редакция на отговор

en: Edit this response
bg: Редактирай този отговор

en: Edit this token
bg: Редактирай този токен

en: Edit this user
bg: Редактирай този потребител

en: Edit token entry
bg: Редактирай токен запис

en: Edit user
bg: Редактирай потребител

en: Edit your group names or descriptions
bg: Да редактирате имената на групи и описанията

en: Edit your personal preferences
bg: Редактиране на личните настройки

en: Edit your questions code/title/text and advanced options
bg: Да редактирате кода/текста/заглавието на въпросите и разширените настройки

en: Editing
bg: Редактиране

en: Editing %s
bg: Редактиране на %s

en: Editing response (ID %s)
bg: Редакция на отговор (ID %s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
bg: Редактиране на темплейт '%s' - Файл '%s'

en: Editing user
bg: Редактиране на потребител

en: Editing user group (Owner: %s)
bg: Редактиране на потребителска група (Собственик: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
bg: Вероятно сте били неактивен дълго време, или не сте разрешили кукита (cookies) в браузър-а, или има проблем с връзката.

en: Email
bg: И-мейл

en: Email Status
bg: И-мейл статус

en: Email address
bg: И-мейл адрес

en: Email address already exists.
bg: И-мейл-ът вече съществува.

en: Email address is not valid.
bg: И-мейлът не е валиден.

en: Email address of the survey administrator
bg: И-мейл адрес на администратора

en: Email batch size:
bg: Размер на и-мейл партидата:

en: Email from the token
bg: И-мейл от токена

en: Email method:
bg: И-мейл метод:

en: Email reminder:
bg: И-мейл за напомняне:

en: Email settings
bg: Настройки на и-мейл

en: Email status
bg: И-мейл статус

en: Email templates
bg: Темплейти за и-мейл

en: Email templates successfully saved.
bg: И-мейл шаблоните бяха запазени успешно.

en: Email to %s failed. Error Message:
bg: Пращането на и-мейл до %s се провали. Съобщение на грешка:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
bg: Изпращането на и-мейл до {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) закъсня: Токенът не е вече валиден.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
bg: Изпращането на и-мейл до {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) се провали. Съобщение на грешката:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
bg: Изпращането на и-мейл до {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) пропуснато: Токенът повече не е валиден.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
bg: Пращането на  и-мейл до {NAME} ({EMAIL}) се провали.

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
bg: И-мейлът не беше изпратен, защото е активиран демо режим

en: Email:
bg: И-мейл:

en: Enable assessment mode?
bg: Включване на оценяващ режим?

en: Enable token-based response persistence?
bg: Включване на токен-базираното записване на отговори?

en: Encryption type:
bg: Тип на криптиране:

en: End
bg: Край

en: End URL
bg: Краен URL

en: End URL:
bg: Изходящ URL:

en: End message:
bg: Съобщение на края:

en: English
bg: Английски

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
bg: Осигури минимален брой на възможни отговори (0=без ограничение)

en: Enter a header text for the first scale
bg: Въведете заглавен текст за първа скала

en: Enter a header text for the second scale
bg: Въведете заглавен текст за втора скала

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
bg: Въведете име и парола за проучването и натиснете 'Запази' по-долу.

en: Enter your answers:
bg: Въведете вашите отговори:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
bg: Попълнете своите данни по-долу и веднага ще Ви бъде изпратен и-мейл,съдържащ линк към въпросника.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
bg: Въведете вашето име на хост и порт, например: my.smtp.com:25

en: Enter your hostname and port, e.g.: my.smtp.com:25
bg: Въведете вашето име на хост и порт, например: my.smtp.com:25

en: Enter your subquestions:
bg: Въведете вашите подвъпроси:

en: Equals sum value
bg: Равна на сумата стойност

en: Equals:
bg: Равно на:

en: Equation
bg: Уравнение

en: Error
bg: Грешка

en: Error Files List
bg: Списък грешни файлове

en: Error saving results
bg: Грешка при записването на резултатите

en: Error while updating usertemplates.
bg: Грешка докато се обновяваха потребителските темплейти.

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
bg: Грешка: 'other' е запазена дума.

en: Error: The database reported the following error:
bg: Грешка: базата данни върна следната грешка:

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
bg: Грешка: Няма отговори на този въпрос или те не съществуват на този език.

en: Error: There are no answers defined for this question.
bg: Грешка: Няма дефинирани отговори за този въпрос.

en: Error: This question has no answers.
bg: Грешка: Този въпрос няма отговори.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
bg: Грешка: Вие се опитвате да използвате дублирани кодове за отговор.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
bg: Грешка: Вие се опитвате да използвате дублиращи се кодове за етикет.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
bg: Грешка: Вие се опитвате да използвате дублирани кодове на подвъпросите.

en: Error: You enter a name for the survey copy.
bg: Грешка: Трябва да дадете заглавие на копието на избраното проучване.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
bg: Грешка: Трябва да въведете групово заглавие за всеки език.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
bg: Грешка: Трябва да въведете име за този етикетен набор.

en: Error: You have to enter a question code.
bg: Грешка: Трябва да въведете код на въпроса.

en: Error: You have to enter a title for this survey.
bg: Грешка: Трябва да дадете заглавие на въпросника.

en: Error: You have to select an existing survey.
bg: Грешка: Трябва да изберете съществуващо проучване.

en: Error: Your uploaded file is missing one or more of the mandatory columns: 'firstname', 'lastname' or 'email'
bg: Грешка: На вашият качен файл му липсва една или повече от задължителните колони: 'лично име', 'фамилия' или 'и-мейл'

en: Estonian
bg: Естонски

en: Every 2 weeks
bg: Всеки 2 седмици

en: Every day
bg: Всеки ден

en: Every month
bg: Всеки месец

en: Every week
bg: Всяка седмица

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
bg: Всичко изглежда наред. Моля преминете към следващата стъпка.

en: Example data
bg: Примерни данни

en: Exclude answers?
bg: Изключи отговори?

en: Exclude quotas?
bg: Изключи квоти?

en: Exclude record IDs?
bg: Изключи записи?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) seperated with a semikolon.
bg: Изключва всички други възможности ако определен отговор е избран - просто въведете кода на отговорите, разделени с точка и запетая.

en: Exclusive option
bg: Изключителен вариант

en: Execute This Survey
bg: Изпълни този въпросник

en: Executing
bg: Изпълнение

en: Existing LID: %s
bg: Съществуващ LID: %s

en: Exit and Clear Survey
bg: Изход и нулиране на въпросника

en: Expired
bg: Приключило

en: Expiry date/time:
bg: Активно до дата/час:

en: Exponential expression
bg: Показателен израз

en: Export
bg: Изнеси

en: Export .csv data file
bg: Изнеси .csv файл с данни

en: Export Question
bg: Експорт на въпрос

en: Export R syntax file
bg: Изнеси R синтаксис файл

en: Export Resources As ZIP Archive
bg: Изнеси ресурси като ZIP архив

en: Export Survey
bg: Изнеси въпросник

en: Export Survey Structure
bg: Изнеси структурата на въпросника

en: Export Template
bg: Изнеси темплейт

en: Export To File
bg: Изнеси като файл

en: Export VV file
bg: Изнеси VV файл

en: Export a VV survey file
bg: Изнеси VV файл за въпросник

en: Export data
bg: Експорт на данни:

en: Export group structure
bg: Изнеси структурата на групата

en: Export multiple label sets
bg: Изнеси няколко етикетни набора

en: Export question structure
bg: Изнеси структурата на въпроса

en: Export result data to R
bg: Изнеси данни с резултати в R

en: Export result data to SPSS
bg: Изнеси данните с резултати на SPSS

en: Export results
bg: Експорт на резултати

en: Export results to a R data file
bg: Изнеси резултатите в файл с данни R

en: Export results to a SPSS/PASW command file
bg: Експорт на резултатите в SPSS/PASW команден файл

en: Export results to application
bg: Експортирай резултатите към приложението

en: Export selected label sets
bg: Изнеси избраните етикетни набора

en: Export syntax
bg: Изнеси синтаксис

en: Export template
bg: Изнеси темплейт

en: Export this Response
bg: Изнеси този отговор

en: Export this label set
bg: Изнеси този набор от етикети

en: Export this question
bg: Експортирай този въпрос

en: Export this question group
bg: Експорт на тази група

en: Export to file
bg: Изнеси във файл

en: Export tokens
bg: Изнеси токени

en: Export tokens to CSV file
bg: Изнеси токени към CSV файл

en: Failed
bg: Проблем

en: Failed to Copy already defined labels to added languages
bg: Неуспех при копирането на дефинираните етикети към добавените езици

en: Failed to add Group!
bg: Неуспех при добавянето на групата!

en: Failed to add User Group.
bg: Неуспех при добавянето на потребителска група

en: Failed to add user
bg: Грешка при добавяне на потребител

en: Failed to add user.
bg: Не може да се добави потребител.

en: Failed to copy %s to new template directory.
bg: Неуспех при копирането на %s в новата темплейтна директория.

en: Failed to create token entries
bg: Неуспех при създаването на токен записи

en: Failed to delete answer
bg: Неуспех при изтриването на отговора

en: Failed to delete labels for removed languages
bg: Неуспех при изтриването на етикетите за изтритите езици

en: Failed to open the uploaded file!
bg: Неуспех при отварянето на качения файл!

en: Failed to update answers
bg: Неуспех при актуализирането на отговорите

en: Failed to update survey permissions!
bg: Грешка при актуализирането на правата на проучването!

en: Failed to update!
bg: Неуспех при обновяването!

en: Failed! Reason:
bg: Грешка! Причина:

en: Faulty line in import - fields and data don't match
bg: Неправилен ред в импортирането - полетата и данните не съвпадат

en: Fax to:
bg: Факс до:

en: Feb
bg: Фев

en: Female
bg: Жена

en: Field description
bg: Описание на полето

en: Field summary for %s
bg: Резюме на полето за %s

en: File
bg: Файл

en: File %s deleted
bg: Файл %s изтрит

en: File Extension
bg: Файлово разширение

en: File backup created:
bg: Резервно копие на файловете създадено:

en: File deleted: %s
bg: Файл изтрит: %s

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
bg: Файлът не съдържа LimeSurvey данни в правилния формат.

en: File metadata
bg: Метаданни на файла

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for OpenOffice and Excel). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
bg: Файлът трябва да бъде стандартен CSV (разделен със запетая) файл с възможност за двойни кавички около стойностите (по подразбиране за OpenOffice и Excel). Първият ред трябва да съфържа имената на полетата. Полетата могат да бъдат в какъвто и да е ред.

en: File upload
bg: Качване на файл

en: File upload succeeded.
bg: Файлът качен успешно

en: File:
bg: Файл:

en: Files in a standard template cannot be deleted.
bg: Файловете в стандартен темплейт не могат да бъдат трити.

en: Filter HTML for XSS:
bg: Филтрирай HTML за XSS:

en: Filter blank email addresses:
bg: Филтрирай празните и-мейл адреси:

en: Filter by email address
bg: И-мейл адрес

en: Filter by language
bg: Филтрирай по език

en: Filter duplicate records:
bg: Филтрирай дублиращите се записи:

en: Filtered from statistics script
bg: Филтър от статистиката

en: Finalize response submission
bg: Финализиране на въвеждане на отговорите

en: Find first occurrence of a string
bg: Намира първата поява на даден низ

en: Find highest value
bg: Намери най-голямата стойност

en: Find lowest value
bg: Намери най-малката стойност

en: Find position of first occurrence of a string
bg: Намира позицията на първата поява на даден низ

en: Find whether the type of a variable is integer
bg: Намира дали дадена променлива е целочислена

en: Find whether the type of a variable is string
bg: Намира дали дадена променлива е от тип string.

en: Finds whether a value is not a number
bg: Намира дали дадена стойност не е число

en: Finds whether a variable is NULL
bg: Намира дали дадена променлива е NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
bg: Намира дали дадена променлива е число или числов низ.

en: Finds whether the type of a variable is float
bg: Намира дали типът на дадена променлива е от тип плаваща запетая

en: Finnish
bg: Фински

en: First name
bg: Собствено име

en: First name from token
bg: Първо име от токена

en: Flag
bg: Флаг

en: Follow the following link to update it
bg: Следвайте следния линк за да го актуализирате

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
bg: За лесно отваряне в MS Excel, сменете разширението от 'tab' на 'txt'

en: For further information please contact %s
bg: За повече информация се свържете с %s

en: Forbidden Extension
bg: Забранено разширение

en: Force HTTPS:
bg: Принуди използването на HTTPS:

en: Forgot Your Password?
bg: Забравена парола?

en: Format
bg: Формат

en: Format a GMT date/time
bg: Форматирай GMT дата/час

en: Format a local date/time
bg: Форматирай локална дата/час

en: Format a local time/date as integer
bg: Форматирай локалното време/дата като целочислена стойнсост

en: Format:
bg: Формат

en: Format: %s
bg: Формат: %s

en: French
bg: Френски

en: From
bg: От

en: From Token ID
bg: От токен с идентификационен номер

en: From token table
bg: От токен таблица

en: Full
bg: Пълен

en: Full Answers
bg: Пълни отговори

en: Full headings
bg: Пълни заглавия

en: Full name
bg: Пълно име

en: Full responses:
bg: Пълни отговори:

en: GB2312 Simplified Chinese
bg: GB2312 Опростен Китайски

en: GBK Simplified Chinese
bg: GBK Опростен Китайски

en: GEOSTD8 Georgian
bg: GEOSTD8 Грузински

en: GID `%s` because there is no matching survey.
bg: GID `%s` защото няма съответстващ въпросник.

en: Galician
bg: Галисийски

en: Gender
bg: Пол

en: General
bg: Общо

en: General filters
bg: Общи филтри

en: General information in language:
bg: Основна информация на език:

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Generate a random integer
bg: Генерира произволно целочислено число

en: Generate tokens
bg: Генерирай токени

en: Generating summaries ...
bg: Генериране на справки ...

en: German
bg: Немски

en: German informal
bg: Немски неформален

en: Get statistics from these responses
bg: Получаване на статистически данни от тези отговори

en: Get string length
bg: Вземи дължината на низ

en: Get the integer value of a variable
bg: Взима целочислената стойност на променлива

en: Get time statistics from these responses
bg: Получаване на статистически данни от тези отговори

en: Get value of pi
bg: Взима стойността на Пи

en: Getting questions and answers ...
bg: Зареждам въпросите и отговорите ...

en: Give focus to the HTML Editor Popup Window
bg: Дай фокус на изскачащия прозорец на HTML редактора

en: Global settings
bg: Глобални настройки

en: Global settings were saved.
bg: Глобалните настройки бяха запазени.

en: Go back
bg: Върни се

en: Go to question
bg: Отиди на въпрос

en: Go to question group
bg: Отиди на група въпроси

en: Go to survey
bg: Отиди на въпросник

en: Google Maps
bg: Гугъл Карти

en: Google Maps API key:
bg: Ключ за API на Гугъл Карти

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Greater than (Strings)
bg: По-голямо от

en: Greater than or equal to
bg: По-голямо или равно на

en: Greater than or equal to (Strings)
bg: По-голямо или равно на

en: Greater than:
bg: По-голямо от:

en: Greek
bg: Гръцки

en: Group
bg: Група

en: Group 1: The first lot of questions
bg: Група 1: Първите много въпроси

en: Group Name
bg: Име на групата

en: Group already exists!
bg: Групата вече съществува!

en: Group by Group
bg: Група по група

en: Group could not be added.\n\nIt is missing the group name for the following languages
bg: Групата не можа да бъде добавена.\n\nЛипсва име на групата за следните езици

en: Group could not be deleted
bg: Групата не може да бъде изтрита.

en: Group could not be updated
bg: Групата не можа да бъде обновена

en: Group description
bg: Описание на групата

en: Group member can only see own group:
bg: Членът на групата може да вижда само своята група:

en: Group name was not supplied!
bg: Не беше предоставено име на групата!

en: Group of checkboxes
bg: Група от отметки

en: Group time
bg: Време на групата

en: Groups
bg: Групи

en: HP West European
bg: HP Западноевропейски

en: HTML Editor
bg: HTML редактор

en: HTML editor mode
bg: Режим на HTML редактор

en: Header for first scale
bg: Заглавие за първа скала

en: Header for second scale
bg: Заглавие за втора скала

en: Heading
bg: Заглавие

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Height of the map in pixel
bg: Височина на картата в пиксели

en: Hello %s,
bg: Здравей %s,

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
bg: Здравейте,
    
    Има нов отговор за вашия въпросник '{SURVEYNAME}'.
    
    Натиснете следната връзка за да презаредите въпросника:
    {RELOADURL}
    
    Натиснете следната връзка за да видите индивидуалните отговор:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Натиснете следната връзка за да редактирате индивидуалният отговор:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Натиснете тук за да видите статистиките:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
bg: Здравейте,
    
    Подаден е нов отговор към вашия въпросник '{SURVEYNAME}'.
    
    Натиснете следната връзка за да презаредите въпросника:
    {RELOADURL}
    
    Натиснете следната връзка за да видите индивидуалните отговор:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Натиснете следната връзка за да редактирате индивидуалният отговор:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Натиснете тук за да видите статистиките:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Следните отгорови са дадени от участника:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
bg: Помощ

en: Help about this question
bg: Помощ за този въпрос

en: Help:
bg: Помощ:

en: Hide Details of this Group
bg: Скрий детайлите за тази група

en: Hide Details of this Question
bg: Скрий детайлите за този въпрос.

en: Hide advanced settings
bg: Скрий разширени настройки

en: Hide both
bg: Скрий и двете

en: Hide both (Forced by the system administrator)
bg: Скрий и двете (наложено от администратора)

en: Hide details of this Survey
bg: Скрий подробностите за този въпросник

en: Hide the tip that is normally shown with a question
bg: Скрий съвета, който нормално се показва с отговор

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
bg: Скрий този въпрос по всяко време. Това е полезно за включване на данни чрез предварително попълване на отговор.

en: Hide tip
bg: Скрий съвета

en: Hindi
bg: Хинди

en: Hints
bg: Подсказка

en: How many rows to display
bg: Колко реда да бъдат показани

en: However you can still:
bg: Все пак ще бъде възможно:

en: Huge Free Text
bg: Огромен свободен текст

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: ID of the survey
bg: ID на проучването

en: IP Addresses will be logged
bg: ИП адреса ще се запише

en: IP address
bg: IP адрес

en: ISO 8859-13 Baltic
bg: ISO 8859-13 Балтийски

en: ISO 8859-2 Central European
bg: ISO 8859-2 Централноевропейски

en: ISO 8859-7 Greek
bg: ISO 8859-7 Гръцки

en: ISO 8859-8 Hebrew
bg: ISO 8859-8 Иврит

en: ISO 8859-9 Turkish
bg: ISO 8859-9 Турски

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Identifier
bg: Идентификатор

en: Identifier:
bg: Идентификатор:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
bg: Ако се показват грешки, може да се наложи този скрипт да се изпълни многократно.

en: If necessary the database will be updated.
bg: Базата данни ще бъде актуализирана ако е нужно.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
bg: Ако един от подвъпросите е маркиран, то тази стойност се добавя като оценка за всеки маркиран повъпрос.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
bg: Ако линкът не работи и вие включите HTTPS, LimeSurvey ще стане недостъпен.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
bg: Ако участникът маркира всички опции, демаркирай ги и отметни опцията конфигурирана като "Ексклузивна опция"

en: If tokens are used, the public may register for this survey
bg: Ако се използват токени, обществеността може да се регистрира за този въпросник

en: If you choose '%s' you must provide a description.
bg: Ако изберете '%s' ще трябва да предоставите описание.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
bg: Ако изтриете тази таблица, повече няма да бъдат нужни токени за достъп до този въпросник.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
bg: Ако не желаете да участвате в проучването и не желаете да получавате други покани, моля последвайте този линк:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
bg: Ако въведете и-мейл, данните ще ви бъдат изпратени.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
bg: Ако имате някакви въпроси относно този и-мейл, не се колебайте се свържете с администратора на сайта на адрес %s. Благодарим ви!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
bg: Ако сте получили токен (идентификационен знак), моля въведете го в реда по-долу и натиснете "Продължи".

en: If you initialise tokens for this survey then this survey will only be accessible to users who provide a token either manually or by URL.
bg: Ако инициализирате токени за този въпросник, то въпросникът ще бъде достъпен само за потребители, които предоставят токен или ръчно или от URL адрес.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
bg: Ако превключите на и-мейл режим, ще трябва прегледате вашите и-мейл темплейти, дали отговарят на новия формат

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
bg: Ако включите опцията -Анонимни отговори- и създадете токен таблица,  LimeSurvey ще маркира завършените токени с 'Y' вместо с дата/време, за да осигури анонимността на вашите участници.

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
bg: Ако желаете да проверите някои от отговорите си или да ги промените, можете да направите това сега, щраквайки върху бутона [<< -._PREV.-] и прелиствайки своите отговори.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
bg: Ако желаете, можете да качите още %s файл(а); в противен случай можете да се върнете към проучването.

en: Import
bg: Импорт

en: Import Failed on Record %d because [%s]
bg: Импортирането на запис %d се провали защото [%s]

en: Import Label Set
bg: Импортиране на набор от етикети

en: Import Question
bg: Импортирай въпрос

en: Import Resources ZIP Archive
bg: Импортирай ресурси като ZIP архив

en: Import Responses
bg: Импортирай отговори

en: Import VV file
bg: Импортирай VV файл

en: Import a VV response data file
bg: Внесете VV файл с отговор(и)

en: Import a VV survey file
bg: Въведи VV файл на проучване

en: Import also timings (if exist):
bg: Импортиране и на времената (ако такива съществуват):

en: Import as not finalized answers?
bg: Импортирай като нефинализирани отговори

en: Import failed. You specified an invalid file type.
bg: Импортирането се провали. Избрали сте невалиден файл.

en: Import failed. You specified an invalid file.
bg: Импортирането се провали. Избрали сте невалиден файл.

en: Import label set(s)
bg: Импортирай етикетния/те набор(и)

en: Import of Survey is completed.
bg: Импорт на Въпросник приключено.

en: Import of label set(s) is completed.
bg: Импортирането на етикетния/те набор(и) приключи.

en: Import of this survey file failed
bg: Импортирането на този въпросник се провали

en: Import old tokens
bg: Импортирай стари токени

en: Import question group
bg: Импортирай група въпроси

en: Import responses from a deactivated survey table
bg: Импортирай отговори от дезактивирана таблица на проучване

en: Import survey
bg: Импорт на въпросник

en: Import survey resources
bg: Импортиране на ресурси от проучване

en: Import template
bg: Импортирай темплейт

en: Import template ZIP archive
bg: Импортирай темплейтен ZIP архив

en: Import tokens from CSV file
bg: Импортирай токени от CSV файл

en: Import tokens from LDAP query
bg: Импортирай токени от LDAP заявка

en: Important Note:
bg: Важна бележка:

en: Important instructions
bg: Важни инструкции

en: Imported Files List
bg: Списък въведени файлове

en: Imported Resources for
bg: Въведен ресурс за

en: Imported template files for
bg: Импортирани темплейтни файлове за

en: In an active survey, a table is created to store all the data-entry records.
bg: В активен въпросник се създава таблица да съхранява всички записи с данни.

en: Inactive
bg: Неактивно

en: Include:
bg: Включи:

en: Incomplete responses only
bg: Само непълни отговори

en: Incomplete responses:
bg: Непълни отговори:

en: Incorrect permissions in your %s folder.
bg: Неточни разрешения във вашата %s директория.

en: Incorrect username and/or password!
bg: Неправилно потребителско име и / или парола!

en: Increase
bg: Увеличава

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Inexistant token table
bg: Несъществуваща токен таблица

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
bg: Първоначалният Суперадминистратор не може да бъде изтрит!

en: Initialise tokens
bg: Инициализиране на токените

en: Inline HTML editor
bg: Вграден HTML редактор

en: Input
bg: Вход

en: Input box width
bg: Широчина на полето за въвеждане

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
bg: Вмъкни нова страница преди този въпрос в прегледа за принтиране, чрез задаването на това на Да.

en: Insert page break in printable view
bg: Вмъкни нова страница в прегледа за принтиране

en: Instructions for the impatient
bg: Инструкции за нетърпеливите

en: Integer only
bg: Само цели числа

en: Interface language
bg: Език на интерфейса

en: Interview time
bg: Време за интервю

en: Invalid email address:
bg: И-мейл адрес

en: Invitation
bg: Покана

en: Invitation email
bg: И-мейл за покана

en: Invitation email subject:
bg: Тема на и-мейла за покана:

en: Invitation email:
bg: И-мейл за покана:

en: Invitation sent date
bg: Дата на изпращане на поканата

en: Invitation sent to:
bg: Поканата е изпратена до:

en: Invitation sent?
bg: Поканата изпратена?

en: Invitation status:
bg: Статус на покана:

en: Invitation to participate in a survey
bg: Покана за участие в проучване

en: Invited
bg: Поканен

en: Irish
bg: Ирландски

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
bg: Участникът задължен ли е да напише коментар към каченият файл?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
bg: Участникът задължен ли е да напише заглавие към каченият файл?

en: It is presented group by group.
bg: Показва се група по група

en: It is presented on one single page.
bg: Показва се като страница

en: It is presented question by question.
bg: Показва се въпрос по въпрос

en: It uses cookies for access control.
bg: Използва бисквитки за контрол на достъпа.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
bg: То също така ще изтрие всички ресурси и файлове, които са качени за това проучване

en: Italian
bg: Италиански

en: Italian (formal)
bg: Италиански (официален)

en: Iterate survey
bg: Превърти въпросника

en: Jan
bg: Яну

en: Japanese
bg: Японски

en: Jul
bg: Юли

en: Jun
bg: Юни

en: KOI8-R Relcom Russian
bg: KOI8-R Relcom Руски

en: KOI8-U Ukrainian
bg: KOI8-U Украински

en: Keyboard-less operation
bg: Безклавиатурна операция

en: Korean
bg: Корейски

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
bg: LDAP е изключен или няма дефинирана LDAP заявка.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the config-ldap.php file
bg: LDAP заявките са дефинирани от администратора в config-ldap.php файла

en: Label
bg: Етикет

en: Label %s
bg: Етикет %s

en: Label Set
bg: Етикетен набор

en: Label Sets Administration
bg: Администриране на етикетните набори

en: Label for 'Other:' option
bg: Заглавие за опцията 'Други':

en: Label set browser
bg: Набор от етикети на браузера

en: Label set import summary
bg: Резюме на импортирането на етикетните набори

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
bg: Етикетният набор не беше импортиран, защото вече съществува същият етикетен набор.

en: Label sets
bg: Етикетни набори

en: Label:
bg: Етикет:

en: Labels
bg: Етикети

en: Language
bg: Език

en: Language Switch
bg: Смяна на езика

en: Language code
bg: Код на езика

en: Language specific settings missing
bg: Езиковите специфични настройки липсват

en: Languages
bg: Езици

en: Languages:
bg: Езици:

en: Last Reminder sent date
bg: Дата на изпращане на последно напомняне

en: Last check: %s
bg: Последна проверка: %s

en: Last name
bg: Фамилия

en: Last name from token
bg: Фамилия от токена

en: Last page
bg: Последна страница

en: Last page seen
bg: Последно видяна страница

en: Later than:
bg: По-късно от:

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Less than
bg: По-малко от

en: Less than (Strings)
bg: По-малко от

en: Less than or equal to
bg: По-малко или равно на

en: Less than or equal to (Strings)
bg: По-малко или равно на

en: Less than:
bg: По-малко от:

en: LimeSurvey Setup
bg: Настройка на LimeSurvey

en: LimeSurvey XML survey file (*.lss)
bg: LimeSurvey XML файл за въпросник (*.lss)

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
bg: LimeSurvey може да опита да създаде тази база данни.

en: LimeSurvey group file (*.csv)
bg: LimeSurvey групов файл (*.csv)

en: LimeSurvey is setup to use the webserver authentication, but it seems you have not already been authenticated
bg: LimeSurvey е настроен да използва удостоверяване от уеб сървър, но изглежда, че не сте били удостоверен.

en: LimeSurvey online manual
bg: Онлайн ръководство на LimeSurvey

en: Limit
bg: Лимит

en: Limit the number of possible answers
bg: Ограничи броя на възможните отговори

en: Limit time to answer question (in seconds)
bg: Лимит време за отговор на въпрос (в секунди)

en: List
bg: Списък

en: List (Dropdown)
bg: Списък (Падащо меню)

en: List (Radio)
bg: Списък (Радио бутони)

en: List Surveys
bg: Списък на въпросниците

en: List survey publicly:
bg: Публичен въпросник:

en: List with comment
bg: Списък с коментар

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Load A Previously Saved Survey
bg: Зареди запазено проучване

en: Load Now
bg: Зареди сега

en: Load Page
bg: Зареди страница

en: Load Unfinished Survey
bg: Зареди недовършен въпросник

en: Loading translations
bg: Зареждане на преводите

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Location
bg: Местоположение

en: Logged in
bg: Влезнал

en: Logged in as:
bg: Влезнал като:

en: Logic
bg: Логика

en: Login
bg: Вход

en: Logout
bg: Изход

en: Logout successful.
bg: Излязохте успешно.

en: Long Free Text
bg: Дълъг свободен текст

en: Mac Central European
bg: Mac Централноевропейски

en: Mac West European
bg: Mac Западноевропейски

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Mail to all Members
bg: Прати и-мейл на всички членове

en: Main Admin Screen
bg: Основен админ екран

en: Main admin screen
bg: Основен админ екран

en: Make a comment on your choice here:
bg: Коментирайте своя избор тук

en: Make a string lowercase
bg: Превръща всички букви в даден низ в малки букви

en: Make a string uppercase
bg: Превръща всички букви в даден низ в главни букви

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
bg: Направи полето за коментар 'Други': задължителна, когато опцията 'Други': е активна

en: Malay
bg: Малайски

en: Male
bg: Мъж

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Manage Labels
bg: Управление на етикети

en: Manage additional attribute fields
bg: Управление на допълнителни атрибутни полета

en: Manage token attribute fields
bg: Управление на атрибутните токен полета.

en: Mandatory Question
bg: Задължителен въпрос

en: Mandatory fields:
bg: Задължителни полета:

en: Mandatory:
bg: Задължително:

en: Map height
bg: Височина на картата

en: Map width
bg: Ширина на картата

en: Mar
bg: Мар

en: Marked tokens have been deleted.
bg: Маркираните токени бяха изтрити.

en: Max number of files
bg: Максимален брой файлове

en: Max reminders
bg: Максимум напомняния

en: Maximum
bg: Максимум

en: Maximum answers
bg: Максимум отговори

en: Maximum characters
bg: Максимален брой символи

en: Maximum characters allowed
bg: Максимален позволен брой символи

en: Maximum file size allowed (in KB)
bg: Максимален позволен размер на файл (в килобайти)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
bg: Максимален брой фаилове, които участникът може да качи за този въпрос

en: Maximum sum value
bg: Максимална стойност на сумата

en: Maximum sum value of multiple numeric input
bg: Максимална стойност на сумата на множеството числен вход

en: Maximum value
bg: Максимум стойност

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
bg: Максимална стойност за въпрос от тип масив(мулти-гъвкав)

en: Maximum value of the numeric input
bg: Максимална стойност на числения вход

en: Maximum year
bg: Максимална година

en: Maximum year value for calendar
bg: Максимална стойност за година в календар

en: May
bg: Май

en: Maybe you don't have permission.
bg: Може би нямате права.

en: Median value
bg: Средна стойност

en: Median:
bg: Средна стойност:

en: Message
bg: Съобщение

en: Message(s) sent successfully!
bg: Съобщенията са изпратени успешно!

en: Message:
bg: Съобщение:

en: Microsoft Excel (All charsets)
bg: Microsoft Excel (Всички знакови набори)

en: Microsoft Word (Latin charset)
bg: Microsoft Word (Латински набор от знаци)

en: Min days between reminders
bg: Минимум дни между напомнянията:

en: Min number of files
bg: Минимален брой файлове

en: Minimum
bg: Минимум

en: Minimum answers
bg: Минимум отговори

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
bg: Минимален брой файлове, които участникът трябва да качи за този въпрос

en: Minimum sum value
bg: Минимална стойност на сумата

en: Minimum value
bg: Минимум стойност

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
bg: Минимална стойност за въпрос от тип масив(мулти-гъвкав)

en: Minimum value of the numeric input
bg: Максимална стойност на числения вход

en: Minimum year
bg: Минимална година

en: Minimum year value in calendar
bg: Минимална годишна стойност в календара

en: Month
bg: Месец

en: Move on without warning
bg: Преминете без предупреждение

en: Moving user templates to new location at %s...
bg: Преместване на потребителските шаблони на ново местоположение, намиращо се в %s

en: Multiple Numerical Input
bg: Многоброен числен вход

en: Multiple Short Text
bg: Множество кратки текстове

en: Multiple choice
bg: Множество възможности

en: Multiple choice questions
bg: Въпроси с няколко възможни отговора

en: Multiple choice with comments
bg: Множество възможности с коментари

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
bg: Сумата на множеството числени входа трябва да е равна на тази стойност

en: N/A
bg: не е налично

en: NEW RECORD
bg: НОВ ЗАПИС

en: Name
bg: Име

en: Name of the survey
bg: Име на проучването

en: Name of the survey administrator
bg: Име на администратора на проучването

en: Name:
bg: Име:

en: Natural logarithm
bg: Натурален логаритъм

en: Never
bg: Никога

en: New Record
bg: Нав запис

en: New answer option
bg: Нов отговор

en: New dummy tokens were added.
bg: Бяха добавени нови токени.

en: New files were successfully installed.
bg: Новите файлове бяха успешно инсталирани.

en: New files will be downloaded and installed.
bg: Новите файлове ще бъдат изтеглени и инсталирани.

en: New password
bg: Нова парола

en: New question group was saved.
bg: Новата група с въпроси бе запазена.

en: New quota
bg: Нова квота

en: New scenario number
bg: Нов номер на сценарий

en: New survey title:
bg: Ново заглавие на въпросника:

en: New token was added.
bg: Беше добавен нов токен.

en: NewTemplate
bg: НовТемплейт

en: Next
bg: Следващ

en: Next question
bg: Следващ въпрос

en: Next question group
bg: Следваща група въпроси

en: No
bg: Не

en: No "CFIELDNAME" field set!
bg: Няма зададено "CFIELDNAME" поле!

en: No (Forced by the system administrator)
bg: Не (наложено от администратора)

en: No DB backup created:
bg: Не е създадено резервно копие на базата данни:

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
bg: Не е предоставена GID (Група). Въпросът не може да се импортира

en: No HTML editor
bg: Без HTML редактор

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
bg: Не е предоставен SID (Въпросник). Въпросът не може да се импортира.

en: No SID Provided
bg: Не е предоставен SID

en: No SID has been provided. Cannot dump survey
bg: Не е предоставен SID. Не може да се направи дъмп на въпросника

en: No Surveys available - please create one.
bg: Няма въпросници - моля създайте

en: No Username selected.
bg: Не е избрано потребителско име.

en: No answer
bg: Няма отговор

en: No available surveys
bg: Няма налични проучвания

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
bg: Никакви състояния не можаха да бъдат копирани (заради дублирания)

en: No database action required
bg: Не се изисква действие от базата данни

en: No email notification
bg: Без и-мейл известяване

en: No invitation code is needed to complete the survey.
bg: Не е нужен код за покана, за да се завърши въпросникът.

en: No matching CFIELDNAME Group!
bg: Няма съвпадаща CFIELDNAME група!

en: No matching Cqid
bg: Няма съвпадащ Cqid

en: No matching group
bg: Няма съвпадаща група

en: No matching question
bg: Няма съответстващ въпрос

en: No matching survey
bg: Няма съответстващ въпросник.

en: No next question
bg: Няма следващ въпрос

en: No next question group
bg: Няма следваща група въпроси

en: No of surveys
bg: Брой на въпросниците

en: No one-time password found for user %s
bg: Не е намерена еднократна парола за потребител %s

en: No previous question
bg: Няма предишен въпрос

en: No previous question group
bg: Няма предишна група въпроси

en: No questions selected
bg: Няма избрани въпроси

en: No quotas have been set for this survey
bg: Няма квота за този въпросник

en: No reminder(s) sent
bg: Няма изпратен(и) напомняния

en: No replacement variable available for this field
bg: Няма налична заместваща променлива за това поле

en: No tokens selected
bg: Не са избрани токени

en: No tokens were selected for deletion
bg: Няма избрани токени за изтриване

en: No, thanks.
bg: Не, благодаря.

en: Nominal
bg: Номинален

en: None
bg: Не

en: Norwegian (Bokmal)
bg: Норвежки (Букмол)

en: Norwegian (Nynorsk)
bg: Норвежки (съвременен)

en: Not Active
bg: Неактивен

en: Not Selected
bg: Не е избрано

en: Not completed or Not displayed
bg: Не е завършено или не се показва

en: Not displayed
bg: Не се показва

en: Not enough values for calculation
bg: Няма достатъчно стойности за изчисляване

en: Not equal to
bg: Не е равно на

en: Not found
bg: Не е намерен

en: Not imported label sets
bg: Невнесени етикетни набори

en: Not invited
bg: Не е поканен

en: Not started
bg: Не е започнат

en: Not yet active
bg: Все още не е активен

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
bg: Имайте предвид, че тази секция за оценка ще се показва само ако са зададени правила за оценка и режимът за оценка е активиран.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
bg: Имайте предвид, че не можете да отмените изтриване ако продължите. Данните ще бъдат унищожени.

en: Note:
bg: Забележка:

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
bg: Забележка: Демо режимът е активиран. Маркираните (*) настройки не могат да бъдат променени.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
bg: Забележка: Ако при дезактивирането на този въпросник възникне грешка, възможно е да възстановите данните лесно ако не направите промени по структурата на въпросника. Вижте документацията на LimeSurvey за повече информация.

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
bg: Забележка: Ако включите опцията -Анонимни отговори- за този въпросник, то LimeSurvey ще маркира вашите завършени токени само с 'Y' вместо с дата/време, за да осигури анонимността на вашите участници.

en: Note: This is a standard template. If you want to edit it %s please copy it first%s.
bg: Забележка: Това е стандартен темплейт. Ако искате да го редактирате %s моля първо го копирайте%s.

en: Note: You MUST enter a new question code!
bg: Забележка: Вие ТРЯБВА да въведете код на въпроса!

en: Nothing to translate on this page
bg: Няма нищо за превод на тази страница

en: Notice: Assessment mode for this survey is not activated. You can activate it in the %s survey settings %s (tab 'Notification & data management').
bg: Забележка: Оценяващият режим за този въпросник не е активиран. Можете да го активирате в %s настройки на въпросника %s (раздел 'Уведомление & управление на данни').

en: Notification & data management
bg: Уведомяване и управление на данни

en: Nov
bg: Ное

en: Null values are ignored in calculations
bg: Нулевите стойности се игнорират в изчисленията

en: Number greater than
bg: Число по-голямо от

en: Number less than
bg: Число по-малко от

en: Number of attribute fields to add:
bg: Брой на атрибутните полета за добавяне:

en: Number of cases
bg: Брой на случаите

en: Number of files greater than
bg: Брой файлове по-голям от

en: Number of files less than
bg: Брой файлове по-малък от

en: Number of questions/groups
bg: Брой въпроси/групи

en: Number of records in this query:
bg: Брой на записите в тази заявка:

en: Number of tokens
bg: Брой на токените

en: Numbers only
bg: Само числа

en: Numbers only for 'Other'
bg: Само числа за 'Други'

en: Numerical Input
bg: Числен вход

en: OK
bg: ОК

en: OR
bg: ИЛИ

en: Oct
bg: Окт

en: Off
bg: Изключен

en: Off (Forced by the system administrator)
bg: Изключено (наложено от администратор)

en: On
bg: Включен

en: On (Forced by the system administrator)
bg: Включено (наложено от администратор)

en: On errors
bg: На грешки

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
bg: Възникна грешка при заявяването на информация за актуализиране от limesurvey.org:

en: Once a survey is activated you can no longer:
bg: След активиране на въпросника повече няма да може:

en: Once data has been entered into this survey, if you want to add or remove groups or questions, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
bg: Веднъж щом датата е била въведена в този въпросник, ако искате да добавяте или премахвате групи или въпроси, ще трябва да изключите въпросника, което ще премести всичките данни, които са били въведени, в отделна архивирана таблица.

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
bg: Един или повече файлове са надвишили позволения размер/не са в правилният формат или не са качени минималния брой файлове. Не можете да продължите докато критериите не са изпълнени

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
bg: На един или повече от задължителните въпроси не е отговорено. Не можете да продължите докато те не са изпълнени.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
bg: На един или повече от въпросите не е отговорено правилно. Не можете да продължите докато тези отговори не станат валидни.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
bg: Един или повече качени файлове не са в правилен формат/размер. Не можете да продължите докато тези файлове не станат валидни.

en: Online Manual
bg: Онлайн документация

en: Only Previous pages answers are available
bg: Само предишните страници с отговори са налични

en: Only answer this if the following conditions are met:
bg: Отговорете на това само ако са на лице следните условия:

en: Only answer this question if the following conditions are met:
bg: Отговорете на този въпрос ако следните условия са удовлетворени:

en: Only numbers may be entered in these fields
bg: В тези полета могат да бъдат въвеждани само числа

en: Only numbers may be entered in this field
bg: В това поле могат да бъдат въвеждани само числа.

en: Only show question {QID} IF
bg: Показвай въпрос {QID} АКО

en: Oops, There was an error deleting the file
bg: Възникна грешка при изтриването на файла

en: Open
bg: Отвори

en: Open imported template
bg: Отвори импортиран темплейт

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
bg: Отвори синтактичния файл на SPSS в уникод режим

en: Open-access mode
bg: Режим на отворен достъп

en: Option 'Other':
bg: Опция 'Други':

en: Optional Question
bg: Въпрос по избор

en: Optional fields:
bg: Незадължителни полета:

en: Order
bg: Ред

en: Ordinal
bg: Реден

en: Other
bg: Друго

en: Other Files:
bg: Други файлове:

en: Other answer
bg: Друг отговор

en: Other comment
bg: Друг коментар

en: Other:
bg: Други:

en: Output options
bg: Настройки на изходните на данни

en: Overall assessment score
bg: Общ резултат на оценката

en: Overview & update
bg: Общ преглед и актуализация

en: Owner
bg: Собственик

en: Ownership was successfully changed.
bg: Собствеността беше променена успешно.

en: PDF Export
bg: Експорт на PDF

en: PDF export available:
bg: Налично е експортиране на PDF:

en: PHP (default)
bg: PHP (по подразбиране)

en: Page
bg: Страница

en: Partial
bg: Частично

en: Partial (saved) responses
bg: Частични (запазени) отговори

en: Participant may save and resume later?
bg: Участникът може да запазва прогреса си и да продължи по-късно.

en: Participants can save partially finished surveys
bg: Участниците могат да запазват частично приключени

en: Participants may print answers?
bg: Може да се разпечатват отговори?

en: Passed single-use password was wrong or user doesn't exist
bg: Подадената парола за еднократно ползване е грешна или потребителят не съществува

en: Password
bg: Парола

en: Password:
bg: Парола:

en: Percentage
bg: Процент

en: Percentage of total:
bg: Процент от всички:

en: Permission
bg: Позволение

en: Permission to activate/deactivate a survey
bg: Позволение за активиране/дезактивиране на проучване

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват/импортират/експортират отговори

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
bg: Позволение да създава/променя/изтрива/импортира/експортира токени

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват правила за оценка за дадено проучване

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват правила за квота за дадено проучване

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват/импортират/експортират въпроси, групи, отговори и условия на дадено проучване

en: Permission to delete a survey
bg: Позволение за изтриване на проучването

en: Permission to modify survey security settings
bg: Позволение за промяна на настройките за сигурност на въпросника

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
bg: Позволение да вижда и променя преводите използвайки "бърз превод"

en: Permission to view statistics
bg: Позволение за гледане статистиките

en: Permission to view/update the survey locale settings
bg: Позволение да вижда/променя регионалните настройки на проучването

en: Permission to view/update the survey settings including token table creation
bg: Позволение да вижда/променя настройки на проучването включително и създаването на таблици за токени

en: Persian
bg: Персийски

en: Place after..
bg: Постави след...

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
bg: Моля бъдете търпеливи и опитайте отново след около 10 минути.

en: Please be patient...
bg: Моля изчакайте...

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to enable this option
bg: Моля променете директорийните права на папка %s , за да активирате тази опция

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
bg: Моля променете директорийните права на папка %s за да прегледате темплейтите.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
bg: Моля променете директорийните права на папките /tmp и /upload/templates, за да активирате тази опция

en: Please check any problems above - update was done.
bg: Моля проверете за проблеми по-горе - актуализацията е завършена.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
bg: Моля проверете за проблеми по-горе преди да продължите към последната стъпка.

en: Please check any problems above and then proceed to the next step.
bg: Моля проверете за някакви проблеми по-горе и след това преминете към следващата стъпка.

en: Please check at least one item.
bg: Моля отметнете поне един елемент.

en: Please check the directory permissions.
bg: Моля проверете правата на директорията.

en: Please check your settings
bg: Моля прегледайте вашите настройки

en: Please choose
bg: Моля изберете

en: Please choose *all* that apply:
bg: Моля изберете *всички* които съответстват:

en: Please choose *only one* of the following:
bg: Моля изберете *само едно* от следните:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
bg: Моля изберете всички, които съответстват и напишете коментар

en: Please choose the appropriate response for each item:
bg: Моля изберете подходящ отговор за всеки елемент

en: Please choose the label sets you want to export:
bg: Моля изберете етикетните набори, които бихте желали да изнесете:

en: Please choose...
bg: Моля изберете...

en: Please click below to populate the database
bg: Кликнете долу за да запълните базата данни

en: Please complete all parts
bg: Моля попълнете всички части.

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
bg: Моля потвърдете достъпа до този въпросник като отговорите на тайния въпрос по-долу и щракнете продължи.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
bg: Моля потвърдете токена като отговорите на тайния въпрос по-долу и натиснете продължение.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
bg: Моля свържете се с %s ( %s ) за допълнително съдействие.

en: Please contact your system administrator
bg: Моля, свържете се със системния администратор.

en: Please enter a date:
bg: Моля въведете дата

en: Please enter a valid update-key:
bg: Моля въведете валиден ключ за актуализиране:

en: Please enter the name for the copied template:
bg: Моля въведете име за копирания темплейт:

en: Please enter your comment here
bg: Моля въведете своя коментар тук

en: Please explain something in detail:
bg: Моля обяснете нещо в подробости:

en: Please fax your completed survey to:
bg: Моля изпратете попълнения въпросник на следния факс:

en: Please fax your completed survey to: %s
bg: Моля изпратете попълнения въпросник на следния факс: %s

en: Please number each box in order of preference from 1 to
bg: Моля номерирайте всеки правоъгълник според предпочитанията си от 1 до

en: Please number each box in order of preference from 1 to
bg: Моля номерирайте всяка клетка според предпочитанията си от 1 до

en: Please rank all items
bg: Моля подредете всички елементи.

en: Please rank at least %d item for question "%s" | Please rank at least %d items for question "%s".
bg[0]: Моля класифицирайте поне %d елемента(а) за въпрос "%s".
bg[1]: Моля класифицирайте поне %d елементи(те) за въпрос "%s".

en: Please select a file to import!
bg: Моля маркирайте файл за импортиране!

en: Please select a language:
bg: Моля изберете език:

en: Please select a user first
bg: Моля първо изберете потребител

en: Please select a user group first
bg: Моля първо изберете потребителска група

en: Please select at least one file for deletion
bg: Моля изберете поне един файл за изтриване

en: Please select at least one file for download
bg: Моля изберете поне един файл за изтегляне

en: Please submit by %s
bg: Моля приключете проучването преди %s

en: Please try again.
bg: Моля опитайте пак.

en: Please upload %s more file(s).
bg: Моля качете още %s файл(а).

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
bg: Моля проверете следната информация преди да продължите с обновяването на базата данни:

en: Please wait ...
bg: Моля изчакайте ...

en: Please wait to begin with a new session.
bg: Моля изчакайте да започнете с нова сесия.

en: Please write your answer here:
bg: Моля напишете своя отговор тук

en: Please write your answer(s) here:
bg: Моля въведете своя(-ите) отговор(и) тук

en: Polish
bg: Полски

en: Populate Database
bg: Запълни базата данни

en: Popup HTML editor
bg: Изскачащ HTML редактор

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Portuguese (Brazilian)
bg: Португалски (Бразилски)

en: Position:
bg: Позиция:

en: Post-Answer-Separator|Inter-Dropdownlist-Separator for dropdown lists
bg: Сепаратор-за-след-отговор|Универсален-сепаратор-за-падащо-меню за падащи списъци

en: Predefined
bg: Предварително дефиниран

en: Predefined answer options for this question
bg: Предварително зададени опции за отговор на този въпрос

en: Predefined label sets...
bg: Предварително зададени набори от етикети...

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
bg: Префикс|Суфикс за падащите списъци

en: Present answer options in reverse order
bg: Представи отговорите в обратен ред

en: Present answers in random order
bg: Представи отговорите в случаен ред

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
bg: Представи като полета за въвеждане на текст, вместо падащи списъци

en: Presentation
bg: Презентация

en: Presentation & navigation
bg: Оформление & Навигация

en: Preview This Question
bg: Виж въпроса

en: Preview current question group
bg: Прегледай текущата група въпроси

en: Preview:
bg: Виж:

en: Previous
bg: Предходен

en: Previous Answers Fields
bg: Предишни полета за отговори

en: Previous question
bg: Предишен въпрос

en: Previous question group
bg: Предишна група въпроси

en: Previous questions
bg: Предишни въпроси

en: Previous session is set to be finished.
bg: Предишната сесия се очаква да бъде завършена.

en: Print answers page
bg: Печатна страница на отговорите

en: Print your answers.
bg: Отпечатайте отговорите.

en: Printable survey page
bg: Печатна страница на проучването

en: Printable version
bg: Печатна версия

en: Prior to 16
bg: Преди 16

en: Proceed to step %s
bg: Преминете към стъпка %s

en: Public registration email subject:
bg: Тема на публичния регистрационен и-мейл:

en: Public registration email:
bg: И-мейл за публични регистрации:

en: Public statistics?
bg: Публични статистики?

en: Publication & access control
bg: Публикация & контрол на достъпа

en: Punjabi
bg: Пенджаби

en: Q1 and Q3 calculated using %s
bg: Q1 и Q3 са изчисление %s

en: Qmail
bg: Q-мейл

en: Question
bg: Въпрос

en: Question Attributes
bg: Атрибути на въпроса

en: Question Page
bg: Въпросници

en: Question Selection
bg: Избор на въпрос

en: Question Type:
bg: Тип на въпроса:

en: Question attributes
bg: Свойства на въпроса

en: Question attributes:
bg: Свойства на въпроса:

en: Question by Question
bg: Въпрос по въпрос

en: Question code:
bg: Код на въпроса:

en: Question codes
bg: Кодове на въпросите

en: Question codes were successfully regenerated.
bg: Кодовете на въпросите бяха успешно регенерирани.

en: Question could not be added. You must insert a code in the mandatory field
bg: Въпросът не можа да бъде добавен. Трябва да въведете код в задължителното поле

en: Question could not be created.
bg: Въпросът не можа да бъде създаден.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed
bg: Въпросът не можа да бъде изтрит. Има състояния на други въпроси, които зависят от този въпрос. Не можете да изтриете този въпрос докато тези състояния не бъдат премахнати

en: Question could not be updated
bg: Въпросът не можа да бъде обновен.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
bg: Въпросът не можа да бъде обновен. Има състояния за други въпроси, които разчитат на отговорите на този въпрос и променянето на типа ще предизвика проблеми. Трябва да изтриете тези състояния преди да можете да промените типа на този въпрос.

en: Question group
bg: Група въпроси

en: Question group import is complete.
bg: Импортирането на група въпроси е завършено.

en: Question group import summary
bg: Резюме на импортирането на групата въпроси

en: Question group successfully saved.
bg: Групата с въпроси бе успешно запазена!

en: Question group:
bg: Група въпроси:

en: Question groups
bg: Групи от въпроси

en: Question import is complete.
bg: Импортирането на въпросите е завършено.

en: Question import summary
bg: Резюме на импортирането на въпрос

en: Question in language %s could not be created.
bg: Въпрос на език %s не може да бъде създаден.

en: Question index
bg: Индекс на въпроса

en: Question time
bg: Време за въпроса

en: Question was successfully added.
bg: Въпросът бе успешно добавен.

en: Question was successfully copied.
bg: Въпросът бе успешно копиран

en: Question was successfully deleted.
bg: Въпросът бе успешно изтрит

en: Question was successfully saved.
bg: Въпросът бе успешно запазен.

en: Question:
bg: Въпрос:

en: Questions
bg: Въпроси

en: Quick CSV report
bg: Бърз CSV доклад

en: Quick add...
bg: Бързо добавяне...

en: Quick statistics
bg: Бързи статистики

en: Quick translation
bg: Бърз превод

en: Quick-add answers
bg: Бързо добавяне на отговори

en: Quick-add subquestions
bg: Бързо добавяне на подвъпроси

en: Quick-translate survey
bg: Бърз превод на проучването

en: Quick-translation
bg: Бърз превод

en: Quota action
bg: Действие с квота

en: Quota could not be added.\n\nIt is missing a quota message for the following languages
bg: Квотата не можа да бъде добавена.\n\nЛипсва съобщение за квота за следните езици

en: Quota limit
bg: Квота лимит

en: Quota message
bg: Квота съобщение

en: Quota name
bg: Име на квотата

en: Quotas
bg: Квоти

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
bg: ПРОЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО ПРЕДИ ДА ПРОДЪЛЖИТЕ

en: Random answer order
bg: Случаен ред на отговорите

en: Range:
bg: Обхват:

en: Rank %s
bg: Ранг %s

en: Ranking
bg: Ранжиране

en: Reading file..
bg: Четене файл

en: Record Deleted
bg: Записът е изтрит

en: Record ID %d was skipped because of duplicate ID.
bg: Запис с идентификационен номер %d беше пропуснат заради дублиращ се идентификационен номер.

en: Record has been updated.
bg: Записът беше обновен.

en: Records displayed:
bg: Показани записи:

en: Records imported
bg: Импортирани записи

en: Records met minumum requirements
bg: Записи, за които са изпълнени минималните изисквания

en: Referrer URL
bg: Сочещ URL адрес

en: Referrer URL will be saved.
bg: Сочещият URL ще бъде запазен.

en: Regenerate question codes:
bg: Регенериране кодовете на въпросите

en: Register Page
bg: Страница за регистрация

en: Registration
bg: Регистрация

en: Registration email
bg: И-мейл за регистрация

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: Reload URL
bg: Линк за презареждане

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
bg: Заредете отново своя въпросник като кликнете на тази връзка (или като я копирате в командния ред на браузъра):

en: Reloading Screen. Please wait.
bg: Възстановяване на екрана. Моля изчакайте.

en: Reloading screen. Please wait.
bg: Презареждане на екрана. Моля изчакайте.

en: Remaining
bg: Оставащи

en: Remaining:
bg: Оставащи:

en: Remember that we do not support subdirectories in ZIP archives.
bg: Помнете, че не поддържаме поддиректории в ZIP архивите.

en: Reminder
bg: Напомняне

en: Reminder Email:
bg: И-мейл за напомняне:

en: Reminder count
bg: Брой напомняния

en: Reminder count:
bg: Брой на напомняния:

en: Reminder email
bg: И-мейл за напомняне

en: Reminder email subject:
bg: Тема на и-мейл за напомняне:

en: Reminder sent to:
bg: Напомняне е изпратено на:

en: Reminder sent?
bg: Напомнянето е изпратено?

en: Reminder status:
bg: Статус на напомняне:

en: Reminder to participate in a survey
bg: Напомняне за участие в проучване

en: Reminder(s) sent
bg: Изпратен(и) напомняния

en: Remove
bg: Изтрий

en: Remove this item
bg: Изтрийте този елемент

en: Remove unique token numbers
bg: Премахни всички уникални токен числа

en: Rename this template
bg: Преименувай този темплейт

en: Rename this template to:
bg: Преименувай този темплейт на:

en: Renumber scenario automatically
bg: Преномерирай сценариите автоматично

en: Renumber the new record.
bg: Преномерирай нови записи

en: Repeat Password
bg: Повтори парола

en: Repeat a string
bg: Повтори даден низ

en: Replace
bg: Замени

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
bg: Заменя всички срещания на търсения низ със заместващия низ

en: Replace the existing record.
bg: Замени съществуващ запис.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
bg: Заменя заглавието на опцията за отговор 'Други': с текст по избор

en: Report and skip the new record.
bg: Съобщи и подмини новия запис.

en: Required
bg: Задължителен

en: Reset
bg: Нулирай

en: Reset Survey Logic
bg: Рестартирай логиката на въпросника

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
bg: Върни всички токени до състояние 'не е използван'

en: Reset answers and token completed state
bg: Нулирай отговорите и завършеното състояние на токена

en: Reset conditions
bg: Нулиране на условията

en: Reset conditions?
bg: Нулиране на състоянията?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
bg: Нулирай попълните отговори до непопълнено състояние

en: Reset token invitation status
bg: Нулирай статуса на токен поканата

en: Resources
bg: Ресурси

en: Resources Import Summary
bg: Резюме на импортираните ресурси

en: Response ID
bg: ID на отговора

en: Response filters
bg: Филтри на отговора

en: Response rate
bg: Процент на отговорили

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
bg: Подаване на отговор за въпросник {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
bg: Подаване на отговор за въпросник {SURVEYNAME} с резултати

en: Response summary
bg: Обобщение на отговорите

en: Responses
bg: Отговори

en: Responses & statistics
bg: Отговори и статистики

en: Responses containing
bg: Отговори съдържащи

en: Responses will be date stamped.
bg: Отговорите ще бъдат подпечатани с дата.

en: Responses will have the IP address logged
bg: IP адресите на отговорилите ще бъдат записвани.

en: Responses will have their referring URL logged.
bg: Сочещите URL адреси на отговорилите ще бъдат записвани.

en: Responses will not be date stamped.
bg: Отговорите няма да бъдат подпечатани с дата.

en: Responses will not have the IP address logged.
bg: IP адресите на отговорите няма да бъдат записвани.

en: Responses will not have their referring URL logged.
bg: Сочещите URL адреси на отговорилите няма да бъдат записвани.

en: Restart this Survey
bg: Рестартиране на въпросника

en: Restore
bg: Възстанови

en: Restore options
bg: Възстанови опциите

en: Restrict input to integer values
bg: Ограничи входящата информация само до цели числа

en: Result
bg: Резултат

en: Results
bg: Резултати

en: Results from LDAP Query
bg: Резултати от LDAP заявка

en: Resume Later
bg: Продължи по-късно

en: Return To Survey
bg: Обратно към въпросника

en: Return a formatted string
bg: Връща форматиран низ

en: Return comma-separated list of values
bg: Връща списък със стойности разделени със запетая

en: Return part of a string
bg: Върни част от даден низ

en: Return to label set administration
bg: Връщане към администрацията на етикетните набори

en: Return to survey
bg: Обратно към въпросника

en: Return to survey administration
bg: Обратно към администрация на въпросника

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
bg: Връща true(1) ако е валидна дата в григорианския календар

en: Reverse a string
bg: Обърнете даден низ

en: Reverse answer order
bg: Обърни реда на отговорите

en: Romanian
bg: Румънски

en: Root URL
bg: Главен URL

en: Round fractions down
bg: Закръглява дробите надолу

en: Round fractions up
bg: Закръгли дробите нагоре

en: Rounds a number to an optional precision
bg: Закръглява число до максимална прецизност

en: Rows
bg: Редове

en: Russian
bg: Руски

en: SJIS for Windows Japanese
bg: SJIS за Windows Японски

en: SLID `%s` because the related survey is missing.
bg: SLID `%s`, защото съответния въпросник липсва.

en: SMTP debug mode:
bg: SMTP режим на отстраняване на грешки:

en: SMTP debug output:
bg: Изход на SMTP отстраняване на грешки:

en: SMTP host:
bg: SMTP хост:

en: SMTP password:
bg: SMTP парола:

en: SMTP username:
bg: SMTP потребителско име:

en: SPSS export scale type
bg:  SPSS тип за износ на скала

en: SPSS version:
bg: Версия на SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
bg: SQL КОЙТО НЕ РАБОТИ

en: Same
bg: Същият

en: Save
bg: Запис

en: Save & Load
bg: Запази & Зареди

en: Save & edit survey text elements
bg: Запиши и редактирай текстовите елементи на въпросника.

en: Save Changes
bg: Запази промени

en: Save IP Address?
bg: Запази IP адрес?

en: Save Now
bg: Запази сега

en: Save Page
bg: Запази страница

en: Save Your Unfinished Survey
bg: Запазване на недовършено проучване

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
bg: Запази ги в работната директория R (използвайте getwd() и setwd() в командния прозорец R, за да го получите и нстроите)

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Save city
bg: Запази град

en: Save country
bg: Запази страна

en: Save for Lsrc (*.csv)
bg: Запази за Lsrc (*.csv)

en: Save for further completion by survey user
bg: Запиши за по-нататъшно попълване от потребителя

en: Save postal code
bg: Запази пощенския код

en: Save question group
bg: Запази групата въпроси

en: Save quota
bg: Запази квота

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Save state
bg: Запази щат

en: Save this, then create another:
bg: Запази този, след това създай друг:

en: Save timings?
bg: Запазване на времената?

en: Save update key
bg: Запази ключа за актуализации

en: Save your responses so far
bg: Запазете отговорите до тук.

en: Saved Responses
bg: Запазени отговори

en: Saved Responses:
bg: Запазени отговори:

en: Saved Survey Details
bg: Запазени особености на въпросника

en: Saved name
bg: Запазен под име

en: Scale
bg: Степен

en: Scale 1
bg: Скала 1

en: Scale 2
bg: Скала 2

en: Scenario
bg: Сценарий

en: Scope
bg: Обхват

en: Screen reader compatibility mode:
bg: Режим на съвместимост за екранен читател:

en: Screen:
bg: Екран:

en: Search
bg: Търси

en: Security
bg: Сигурност

en: Security Question
bg: Въпрос за сигурност

en: Security alert
bg: Предупреждение за защитата

en: Security question:
bg: Таен въпрос:

en: Select Answer
bg: Избери отговор

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
bg: Изберете файл за въпроси на LimeSurvey (*.lsq/*.csv)

en: Select Question
bg: Избор въпрос

en: Select ZIP File:
bg: Избери ZIP файл:

en: Select file
bg: Избери файл

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
bg: Изберете файл за етикетен набор (*.lsl,*.csv):

en: Select output format
bg: Избор на изходен формат

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
bg: Изберете групов файл с въпроси (*.lsg/*.csv):

en: Select survey structure file (*.lss, *.csv):
bg: Изберете структурен файл на въпросника (*.lss, *.csv):

en: Select survey to copy:
bg: Изберете въпросник за копиране:

en: Select template ZIP file:
bg: Изберете темплейтен ZIP файл:

en: Select the LDAP query you want to run:
bg: Изберете LDAP заявка, която искате да изпълните:

en: Semicolon
bg: Точка и запетая

en: Send
bg: Изпрати

en: Send Invitations
bg: Изпрати покани

en: Send Reminders
bg: Изпрати напомняния

en: Send basic admin notification email to:
bg: Изпрати основен уведомителен и-мейл до:

en: Send detailed admin notification email to:
bg: Изпрати детайлен уведомителен и-мейл до:

en: Send email invitation
bg: Изпрати покана по и-мейл

en: Send email invitations
bg: Без и-мейл известяване

en: Send email reminder
bg: Изпрати напомняне по и-мейл

en: Send invitation email to this entry
bg: Изпрати и-мейл за покана на този запис

en: Send invitation emails to the selected entries (if they have not yet been sent an invitation email)
bg: Изпрати и-мейли за покана на избраните записи (ако не все още не им е бил изпратен и-мейл за покана)

en: Send me a copy:
bg: Изпрати ми копие:

en: Send reminder email to the selected entries (if they have already received the invitation email)
bg: Изпрати и-мейл за напомняне на избраните записи (ако не все още не им е бил изпратен и-мейл за покана)

en: Send reminder email to this entry
bg: Изпрати и-мейл за напомняне на този запис

en: Send reminder to token ID(s):
bg: Изпрати напомняне на токен(и) с идентификационен номер:

en: Sending Reminders
bg: Изпращане на напомняния

en: Sending invitations...
bg: Изпращане на покани...

en: Sending to Token ID
bg: Изпращане към токен идентифиционен номер

en: Sending to Token IDs
bg: Изпращане към токен идентификационни номера

en: Sending to:
bg: Изпращане на:

en: Sep
bg: Сеп

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Server name & port:
bg: Име и порт на сървъра:

en: Server time:
bg: Време на сървъра:

en: Server type:
bg: Тип на сървъра:

en: Session lifetime (seconds):
bg: Живот на сесията (секунди):

en: Set Survey Rights
bg: Задай права на въпросника

en: Set User Rights
bg: Задай потребителски права

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
bg: Задай специфичен SPSS тип за износ на скала за този въпрос

en: Set all entries to 'No invitation sent'.
bg: Задай всички записи на 'Няма изпратена покана'.

en: Set conditions for this question
bg: Задай условия за този въпрос

en: Set cookie to prevent repeated participation?
bg: Задай бисквитки за предотвратяване на многократно участие?

en: Set global permissions for this user
bg: Задай глобални права на този потребител

en: Set name:
bg: Задай име:

en: Set survey permissions
bg: Задай права на проучването

en: Set template permissions
bg: Задай права на темплейта

en: Set template permissions for this user
bg: Задай темплейтни права на този потребител

en: Set templates that this user may access
bg: Задай темплейти, до които този потребител да има достъп

en: Set the percentage width of the answer column (1-100)
bg: Задайте процента ширина на колоната за отговори (1-100)

en: Set token length to:
bg: Задай дължина на токена на:

en: Set user permissions
bg: Задай права на потребителя

en: Shift-JIS Japanese
bg: Shift-JIS Японски

en: Short Free Text
bg: Кратък свободен текст

en: Should we proceed with the delete?
bg: Да продължим ли с изтриването?

en: Show
bg: Покажи

en: Show "No answer"
bg: Показване на "Няма отговор"

en: Show "There are X questions in this survey"
bg: Показване на "Има X въпроса в това проучване"

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
bg: Показвай опция 'няма отговор' за незадължителните въпроси:

en: Show Details of this Group
bg: Покажи детайлите за тази група

en: Show Details of this Question
bg: Покажи детайлите за този въпрос.

en: Show Help
bg: Покажи помощ

en: Show PHPInfo
bg: Покажи PHP информация

en: Show [<< Prev] button
bg: Показвай бутона [<< Prev]

en: Show advanced settings
bg: Покажи разширени настройки

en: Show both
bg: Покажи и двете

en: Show both (Forced by the system administrator)
bg: Покажи и двете (наложено от администратора)

en: Show comment
bg: Покажи коментар

en: Show conditions for this question
bg: Покажи състоянията за този въпрос

en: Show details of this survey
bg: Покажи подробности за този въпросник

en: Show graphs
bg: Покажи графика

en: Show graphs in public statistics?
bg: Показвай графики в публичните статистики?

en: Show group description only
bg: Покажи само описание на групата

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на описанието на групата (наложено от администратора)

en: Show group name and/or group description
bg: Покажи име на групата и/или нейното описание

en: Show group name only
bg: Показване само името на групата

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на името на групата (наложено от администратора)

en: Show help
bg: Покажи помощ

en: Show in public statistics
bg: Покажи в публичните статистики

en: Show last..
bg: Покажи последен...

en: Show last...
bg: Покажи последно...

en: Show next..
bg: Покажи следващ...

en: Show next...
bg: Покажи следващо...

en: Show previous..
bg: Покажи предишен...

en: Show previous...
bg: Покажи предходно...

en: Show progress bar
bg: Показване на индикатор на прогреса

en: Show question code only
bg: Показване само на кода на въпроса

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на кода на въпроса (наложено от администратора)

en: Show question group name and/or description
bg: Покажи името на групата на въпроса и/или нейното описание

en: Show question index / allow jumping
bg: Покажи индекс на въпроса / позволи прескачане

en: Show question number and/or code
bg: Показване на номера и/или кода на въпроса

en: Show question number and/or question code
bg: Покажи номер на въпроса и/или код на въпроса

en: Show question number only
bg: Показване само на номера на въпроса

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на номера на въпроса (наложено от администратора)

en: Show start...
bg: Покажи начало...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
bg: Покажи статистика за този въпрос в публичната страница за статистически данни

en: Show summary information
bg: Покажи обобщена информация

en: Show text responses inline
bg: Покажи текстовите отговори

en: Show this token entry
bg: Покажи този токен запис

en: Show title
bg: Покажи заглавие

en: Show token summary
bg: Покажи резюме на токена

en: Show welcome screen?
bg: Показване на приветстващ екран?

en: Showing Filtered Results
bg: Показване на филтрирани резултати

en: Sine
bg: Синус

en: Single checkbox
bg: Единична отметка

en: Single choice questions
bg: Въпроси с един възможен отговор

en: Single response
bg: Единичен отговор

en: Sinhala
bg: Синхала

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site name:
bg: Име на сайта:

en: Slider
bg: Плъзгач

en: Slider accuracy
bg: Точност на плъзгача

en: Slider initial value
bg: Първоначална стойност на плъзгача

en: Slider left/right text separator
bg: Ляв/десен разделител на текста на плъзгача

en: Slider maximum value
bg: Максимална стойност на плъзгача

en: Slider minimum value
bg: Минимална стойност на плъзгача

en: Slider starts at the middle position
bg: Плъзгача започва в средно положение

en: Slovak
bg: Словашки

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Some Question have been disabled
bg: Някои въпроси за изключени

en: Some URL description
bg: Някакво URL описание

en: Some example answer option
bg: Примерен вариант за отговор

en: Some example subquestion
bg: Няколко примерни подвъпроса

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
bg: Някои начални стъпки, за да създадете първия си въпросник:

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
bg: Някой може да се опитва да използва вашата  LimeSurvey сесия (заподозряна е CSRF атака). Ако просто сте кликнали на злонамерения код, моля съобщете на системния си администратор.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
bg: Съжаляваме, не се поддържа този вид въпрос в изследването.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
bg: За съжаление отговорите ви са превишили квотата за този въпросник.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
bg: Съжаляваме, но LDAP модулът липсва във вашата PHP конфигурация.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
bg: Съжаляваме, не можете да качвате повече файлове!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
bg: Съжаляваме, позволени са само %s разширения.

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
bg: Съжаляваме, само %s файла могат да бъдат качени за този въпрос!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
bg: Съжаляваме, каченият файл (%s) е по-голям от максималния позволен размер за файлове, който е %s килобайта.

en: Sorry, there was an error uploading your file
bg: Съжаляваме, възникна грешка при качването на вашия файл

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
bg: Съжаляваме, това файлово разширение (%s) не е позволено!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %s KB are allowed.
bg: Съжаляваме, този файл е прекалено голям. Разрешени са файлове не по-големи от %s килобайта.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
bg: Съжаляваме, този файл е прекалено голям. Разрешени са файлове не по-големи от %s килобайта.

en: Sorry. There is no matching survey.
bg: Съжаляваме, но няма съответстващ въпросник.

en: Sort answers alphabetically
bg: Сортирай отговорите по азбучен ред

en: Sort by:
bg: Сортирай по:

en: Sort the answer options alphabetically
bg: Сортирай отговорите по азбучен ред

en: Source table:
bg: Изходна таблица:

en: Spanish
bg: Испански

en: Spanish (Mexico)
bg: Испански (Мексико)

en: Square root
bg: Корен квадратен

en: Standard Fields
bg: Стандартни полета

en: Standard Files:
bg: Стандартни файлове:

en: Standard deviation
bg: Стандартно отклонение

en: Start HTML Editor in a Popup Window
bg: Стартирай HTML редактор в изскачащ прозорец

en: Start Language:
bg: Начален език:

en: Start at Token ID:
bg: Започни от токен с идентификационен номер:

en: Start date/time:
bg: Начална дата/час:

en: Start language
bg: Начален език

en: Started but not yet completed
bg: Започнат, но все още незавършен

en: Starting from:
bg: Като се започне от:

en: Statistics
bg: Статистика

en: Statistics Survey #%s
bg: Статистики за въпросник #%s

en: Statistics URL
bg: Линк към статистики

en: Statistics report language
bg: Език за докладване на статистики

en: Status
bg: Статус

en: Step 1:
bg: Стъпка 1:

en: Step 2:
bg: Стъпка 2:

en: Step value
bg: Стойност на стъпката

en: Store the city?
bg: Запазване на град?

en: Store the country?
bg: Запазване на страната?

en: Store the postal code?
bg: Запазване на пощенския код?

en: Store the state?
bg: Запазване на щата?

en: Straight
bg: Право

en: Strip HTML and PHP tags from a string
bg: Премахва HTML и PHP тагове от даден низ

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
bg: Премахва интервалите (или други символи) от края и началото на даден низ

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
bg: Премахва интервалите (или други символи) от началото на даден низ

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
bg: Премахва интервалите (или други символи) от края на даден низ

en: Subject
bg: Относно

en: Subject:
bg: Относно:

en: Submission date
bg: Дата на подаване

en: Submit
bg: Изпрати

en: Submit Your Survey.
bg: Изпратете своя въпросник

en: Submit your answers
bg: Подаване на отговорите

en: Submit your survey.
bg: Подайте вашия въпросник.

en: Subquestion
bg: Подвъпрос

en: Subquestion:
bg: Подвъпрос:

en: Subquestions
bg: Подвъпроси

en: Subquestions were successfully saved.
bg: Подвъпросите бяха запазени успешно.

en: Subtotals based on displayed questions
bg: Междинни суми въз основа на показаните въпроси

en: Success
bg: Успех

en: Success!
bg: Успех!

en: Successfully created token entries
bg: Успешно създадени токен записи

en: Sum
bg: Сума

en: SuperAdministrator
bg: Супер Администратор

en: Support this project - Donate to
bg: Подкрепете проекта! Дарете на

en: Survey
bg: Проучване

en: Survey Access
bg: Достъп до въпросник

en: Survey Administrator
bg: Администратор на въпросника

en: Survey Format is %s:
bg: Форматът на въпросника е %s:

en: Survey Has Been Deactivated
bg: Въпросникът беше дезактивиран

en: Survey ID %d saved at %s
bg: Въпросник с идентификационен номер %d е запазен като %s

en: Survey ID %d saved at %s (%s)
bg: Въпросник с идентификационен номер %d е запазен в %s (%s)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
bg: Въпросник с идентификационен номер %d е запазен като %s, съдържащ %d записа

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
bg: Въпросник с идентификационен номер %d е запазен в %s, съдържащ %d записа (%s)

en: Survey ID:
bg: Проучване:

en: Survey List Page
bg: Страница със списък на въпросниците

en: Survey Quota
bg: Квота на въпросника

en: Survey URL
bg: URL на въпросника

en: Survey URL for language:
bg: URL за език на въпросника:

en: Survey activation
bg: Активация на въпросника

en: Survey admin can choose
bg: Администраторът на проучването може да избере

en: Survey bounce email:
bg: Електронна поща на прочуването за връщане при грешка:

en: Survey cannot be activated yet.
bg: Въпросникът не може все още да бъде активиран.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
bg: Въпросникът не може да бъде активиран. Или нямате право или няма въпроси.

en: Survey content
bg: Съдържание на въпросника

en: Survey copy summary
bg: Резюме на копирането на въпросника

en: Survey could not be actived.
bg: Въпросникът не може да бъде активиран.

en: Survey could not be created because it did not have a title
bg: Въпросникът не може да бъде създаден, защото нямаше заглавие

en: Survey could not be updated
bg: Въпросникът не може да бъде обновен.

en: Survey currently active
bg: Въпросникът е активен

en: Survey deletion
bg: Триене на въпросника

en: Survey does not pass consistency check
bg: Въпросникът не е преминал проверка за съвместимост

en: Survey expiration date
bg: Дата на изтичане на проучването (ГГГГ-ММ-ДД)

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
bg: Въпросникът беше активиран. Таблицата с резултати е успешно създадена.

en: Survey import summary
bg: Резюме на импортирането на въпросника

en: Survey locale settings
bg: Регионални настройки на проучване

en: Survey mode is set to %s:
bg: Режимът на въпросника е зададен на %s:

en: Survey name (ID)
bg: Име на въпросника (ID)

en: Survey name (ID):
bg: Име на въпросника (ID):

en: Survey permissions
bg: Права за достъп до проучване

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
bg: Правата на всички потребители в тази група бяха актуализирани успешно.

en: Survey permissions were successfully updated.
bg: Правата на проучването бяха актуализирано успешно.

en: Survey preview only for administration users
bg: Предварителен преглед на въпросника само за потребители с администраторски права

en: Survey properties
bg: Редактирай свойствата на проучване

en: Survey quotas
bg: Квоти на въпросник

en: Survey registration confirmation
bg: Потвърждение на регистрацията на въпросника

en: Survey security
bg: Защита на проучването

en: Survey settings
bg: Настройки на проучването

en: Survey settings were successfully saved.
bg: Вашите настройки бяха запазени успешно.

en: Survey table name
bg: Име на таблицата на въпросника

en: Survey text elements successfully saved.
bg: Текстовите елементи в проучването бяха запазени успешно.

en: Survey title
bg: Заглавие на проучването

en: Survey title and description
bg: Заглавие и описание на проучването

en: Survey was successfully added.
bg: Проучването беше добавено успешно.

en: Surveys
bg: Въпросници

en: Swedish
bg: Шведски

en: Switch to closed-access mode
bg: Премини към режим на затворен достъп

en: System overview
bg: Преглед на системата

en: TIS620 Thai
bg: TIS620 Тайвански

en: Table prefix
bg: Префикс на таблиците

en: Take ownership
bg: Вземи собственост

en: Tangent
bg: Тангенс

en: Target survey ID:
bg: ID на целевия въпросник:

en: Tempdir %s is not writable
bg: Директорията за временни файлове %s не е записваема

en: Template %s not found, please review when activating.
bg: Темплейт %s не е намерен, моля проверете при активирането.

en: Template '%s' does already exist.
bg: Темплейт '%s' вече съществува

en: Template '%s' was successfully deleted.
bg: Темплейт '%s' беше успешно изтрит.

en: Template Editor
bg: Редактор на форми

en: Template Preview:
bg: Предварителен преглед на темплейта

en: Template Sample
bg: Примерен темплейт

en: Template could not be renamed to `%s`.
bg: Шаблонът не може да бъде преименуван на `%s`

en: Template name
bg: Име на темплейта

en: Template permissions were updated successfully.
bg: Правата на темплейта бяха успешно обновени.

en: Template preview image
bg: Изображение за предварителен преглед на темплейт

en: Template:
bg: Темплейт:

en: Terminate survey
bg: Приключи въпросника

en: Terminate survey with warning
bg: Приключи въпросника с предупреждение

en: Test This Survey
bg: Изпробвай този въпросник

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
bg: Проверете дали вашият сървър има активиран SSL като щракнете върху този линк.

en: Test survey
bg: Пробване на въпросника

en: Text display
bg: Показване

en: Text inputs
bg: Вход за текст

en: Text questions
bg: Текстови въпроси

en: Thai
bg: Тайландски

en: Thank you for completing this survey.
bg: Благодаря за попълването на този въпросник.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
bg: Благодаря, че се регистрирахте да участвате в този въпросник.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
bg: Благодаря, че запазихте отговорите до тук. Следните данни могат да се ползват за да продължите от там, където стигнахте. Моля запазете и-мейл-а за справка - не можем да възстановим паролата ви, ако е загубена.

en: Thank you!
bg: Благодаря!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
bg: 'Предупреждението за лимита време' ще остане видимо за толкова секунди (няма да се изключи ако тази настройка е оставена празна)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
bg: Второто 'предупреждение за лимита време' ще остане видимо за толкова секунди (няма да се изключи ако тази настройка е оставена празна)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
bg: Второ съобщение, което да се покаже като 'предупреждение за лимита време' (предупредително съобщение по подразбиране ще бъде показано ако това е оставено празно)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
bg: ComfortUpdate на LimeSurvey е лесна процедура за бързо обновяване до последната версия на LimeSurvey.

en: The LimeSurvey database is being upgraded
bg: Базата данни на LimeSurvey в момента се обновява

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
bg: Възможностите за отговор ще бъдат разпределени в колоните, зададени тук

en: The answer to the security question is incorrect.
bg: Отговорът на въпроса за сигурност е грешен.

en: The database defined in config.php does not exist.
bg: Базата данни посочена в config.php не съществува.

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
bg: Изнасянето на база данни е налично само за MySQL бази от данни. За други типове база данни моля използвайте съответния механизъм за създаване на резервно копие, за да създадете дъмп на базата данни.

en: The email address is not valid.
bg: И-мейлът адресът не е валиден.

en: The email you used has already been registered.
bg: И-мейл-ът, който сте въвели вече е регистриран.

en: The email you used is not valid. Please try again.
bg: И-мейл-ът не е валиден. Моля въведете друг.

en: The entry was assigned the following record id:
bg: На записа беше зададен следния номер на записа:

en: The file has been successfuly uploaded.
bg: Файлът беше качен успешно.

en: The following answers should be deleted
bg: Следните отговори трябва да бъдат изтрити

en: The following assessments should be deleted
bg: Следните оценявания трябва да бъдат изтрити

en: The following conditions should be deleted
bg: Следните състояния трябва също да бъдат изтрити

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
bg: Следните файлове ще бъдат модифицирани или изтрити, но те вече са били модифицирани от някой друг.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is very unusual and may be co-incidental.
bg: Следните файлове биха били добавени от актуализацията, но вече съществуват. Това е доста необичайно и може да е случайно.

en: The following groups should be deleted
bg: Следните групи трябва да бъдат изтрити

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
bg: Следните стари таблици за отговори на въпросника съществуват и могат да бъдат изтрити ако повече няма нужда от тях:

en: The following old survey tables contain no responses and can be deleted:
bg: Следните стари таблици на въпросника не съдържат отговори и могат да бъдат изтрити:

en: The following old survey tables should be deleted because their parent survey no longer exists
bg: Следните стари таблици на въпросника трябва да бъдат изтрити, защото техният бащин въпросник не съществува

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
bg: Следните стари таблици с токен листи съществуват и може да бъдат изтрити ако повече не са нужни:

en: The following old token tables contain no tokens and can be deleted:
bg: Следните стари токен таблици не съдържат токени и могат да бъдат изтрити:

en: The following old token tables could be restored:
bg: Следните стари токен таблици биха могли да бъдат възстановени:

en: The following old token tables should be deleted because their parent survey no longer exists
bg: Следните стари токен таблици трябва да бъдат изтрити, защото техният бащин въпросник не съществува

en: The following problems have been found:
bg: Следните проблеми бяха открити:

en: The following questions should be deleted
bg: Следните въпроси трябва да бъдат изтрити

en: The following steps will be done by this update:
bg: Следните стъпки ще бъдат направени от тази актуализация:

en: The following survey language settings should be deleted
bg: Следните езикови настройки на въпросника трябва да бъдат изтрити

en: The following surveys are available:
bg: Следните въпросници са налични:

en: The following surveys should be deleted
bg: Следните въпросници трябва да бъдат изтрити

en: The handle is displayed at the middle of the slider (this will not set the initial value)
bg: Дръжката се показва в средата на плъзгача (това няма да зададе началната стойност)

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
bg: Езиците на импортирания групов файл трябва поне да включват основният език на въпросника.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
bg: Езиците на импортирания файл с въпроси трябва поне да включват основният език на въпросника.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
bg: Максималният брой файлове са качени. Можете да се върнете към проучването.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
bg: Съобщението, което да се покаже като 'предупреждение за лимита време' (предупредително съобщение по подразбиране ще бъде показано ако това е оставено празно)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
bg: Съобщението за показване при изтичане на лимита време (ще се покаже съобщение по подразбиране ако тази настройка е оставена празна)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
bg: Минималният брой файлове не е качен.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size
bg: Участникът не може да качи единичен файл по голям от този размер

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
bg: Въпросът не можа да бъде добавен. Трябва поне да въведете код на въпроса.

en: The question group was deleted.
bg: Групата с въпроси бе изтрита.

en: The record kept of your survey responses does not contain any identifying information about you unless a specific question in the survey has asked for this. If you have responded to a survey that used an identifying token to allow you to access the survey, you can rest assured that the identifying token is not kept with your responses. It is managed in a separate database, and will only be updated to indicate that you have (or haven't) completed this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses in this survey.
bg: Записът, съдържащ Вашите отговори не съдържа никаква лична информация, с изключение на отговорите на специфични въпроси от въпросника. Ако сте попълнили въпросник, който изполва идентификационен токен (отличителен знак) за достъп, допълнително Ви уверяваме, че идентификационният знак не се съхранява при Вашите отговори. Той се управлява чрез отделна база данни, и ще бъде използван само за да се определи, дали Вие сте (или не сте) попълвали въпросника. Не съществува начин за отъждествяване на идентификационните знаци с отговорите на въпросите в даден въпросник.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
bg: Проверката за излишък на данните преглежда за останали таблици след дезактивирането на въпросника. Можете да изтриете тези ако повече не се нуждаете от тях.

en: The responses table has been renamed to:
bg: Таблицата с отговорите беше преименувана на:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
bg: Отговорите на този въпросник вече не са достъпни чрез LimeSurvey.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
bg: Сумата на няколко числени входа трябва да бъде по-голяма от тази стойност

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
bg: Въпросникът не може да бъде активиран докато тези проблеми не бъдат разрешени.

en: The survey you selected does not exist
bg: Въпросникът който сте избрали не съществува

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
bg: Текстовото съобщение, което се показва в обратния брояч по време на обратното броене

en: The token entry was successfully updated.
bg: Токен записът беше успешно обновен.

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
bg: Токенът, който сте предоставили е или невалиден, или вече е бил използван.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
bg: Токенът (отличителния знак), който сте предоставили е или невалиден, или вече е бил използван.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
bg: Токенът, който сте предоставили е или невалиден, или вече е бил използван.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
bg: Токен таблицата свързана с този въпросник беше преименувана на:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
bg: Токен таблицата беше премахната и повече не са нужни токени за достъп до този въпросник.

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
bg: Сървърът за актуализации изглежда, че е зает в момента. Това се случва най-често когато се подготвят необходимите файлове за актуализация на нова версия.

en: The user name already exists.
bg: Вече има такъв потребител.

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
bg: Има %s осиротели записа с подразбираща се стойност, които могат да бъдат изтрити.

en: There are %s orphaned question attributes.
bg: Има %s осиротели свойства на въпроси.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
bg: Има %s осиротели квота записи, които могат да бъдат изтрити.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
bg: Има %s осиротели езикови настройки на квотата, които могат да бъдат изтрити.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
bg: Има %s осиротели квота членове, които могат да бъдат изтрити.

en: There are %s user attribute fields in this token table
bg: Има %s потребителски свойствени полета в тази токен таблица

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
bg: Има повече писма в очакване, отколкото могат да се изпращат в една партида. Продължете с пращането на писмата като щракнете по-долу.

en: There are no groups available.
bg: Няма налични групи.

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
bg: Няма повече въпроси. Моля натиснете бутона <Submit> за да приключите въпросника.

en: There are no questions in this survey
bg: Въпросникът не съдържа въпроси.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
bg: Има {EMAILCOUNT} писма, които чакат да бъдат изпратени.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey
bg: Въпросникът съдържа {NUMBEROFQUESTIONS} въпроса.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
bg: Въпросникът съдържа {NUMBEROFQUESTIONS} въпроса.

en: There is 1 question in this survey
bg: Въпросникът съдържа 1 въпрос

en: There is a LimeSurvey update available: Version %s
bg: Налично е обновление за LimeSurvey: Версия %s

en: There is already a recorded answer for this token
bg: Вече има отговори свързани с този токен

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
bg: Вече има запис със същия токен в таблицата. Един и същ токен не може да бъде използван в множество записи.

en: There is currently no newer LimeSurvey version available.
bg: В момента няма по-нова версия на LimeSurvey

en: There is no matching saved survey
bg: Съжаляваме, но няма съответстващ въпросник.

en: There is no matching survey.
bg: Няма съответстващ въпросник.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
bg: Възникна проблем при изтриването на темплейт '%s'. Моля проверете правата на файла/директорията.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
bg: Възникна проблем при изтеглянето на файла за актуализации. Моля опитайте да стартирате отново процесът на актуализиране.

en: There was a problem downloading the updater file. Please try to restart the update process.
bg: Възникна проблем при изтеглянето на файлът за обновяване. Моля опитайте да стартирате наново процеса на обновяване.

en: There was an error on update check (%s)
bg: Възникна грешка при проверката за актуализации (%s)

en: There was an error using the Google API.
bg: Възникна грешка при обръщение към API на Гугъл.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
bg: Нямаше приемливи и-мейли за изпращане. Това е защото никое от тях не удовлетворява критериите на:

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
bg: Този ZIP архив не съдържа валидни ресурси. Въвеждането отменено.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
bg: Този ZIP архив не съдържа валидни темплейтни файлове. Импортирането се провали.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
bg: Този файл не файл за етикетни набори на LimeSurvey. Неуспех при импортирането.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
bg: Този файл не е файл за въпроси на LimeSurvey. Неуспех при импортирането.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
bg: Този файл не е файл за въпросник на LimeSurvey. Импортирането се провали.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
bg: Този файл не е валиден ZIP архив. Въвеждането неуспешно.

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
bg: Файлът е твърде стар. Само файлове на  LimeSurvey версия 1.50 (DBVersion 112) или по-горна версия се поддържат.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
bg: Този тип файлове не са позволени за качване.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
bg: Това групово описание е доста глуповато, но много важно.

en: This group does not contain any question(s).
bg: Тази група не съдържа въпрос(и).

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
bg: Това проучване е със затворен достъп. Свържете се с администратора за получаване на токен.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
bg: Това е контролиран въпросник. Необходим Ви е токен (идентификационен знак) за да участвате.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
bg: Това е примерно описание на въпросник. Може да бъде доста дълго.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
bg: Този файл не е валидно структурирано проучване на LimeSurvey в XML формат.

en: This is some help text.
bg: Това е помощен текст.

en: This is the base language of your survey and it can't be changed later. You can add more languages after you have created the survey.
bg: Това е основният език на вашето проучване и не може да бъде променен по-късно. Можете да добавите повече езици след като сте създали въпросника.

en: This is the survey end message.
bg: Това е последното съобщение на въпросника.

en: This is your personal statistic sheet for survey #%s
bg: Това са вашите лични статистики за въпросник #%s

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
bg: Това име вече е било използвано за тази анкета. Трябва да използвате уникално име за запис.

en: This option can't be set if Anonymous answers are used
bg: Тази опция не може да бъде зададена ако се използват анонимни отговори

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
bg: Тази опция не може да бъде зададена ако се използват анонимни отговори.

en: This participant opted out of this survey.
bg: Участникът се е отказал от въпросника.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
bg: Този процес ще изтрие този въпросник и всички свързани с него групи, въпроси и състояния.

en: This question does not have a question 'type' set.
bg: Този въпрос няма зададен 'тип' на въпроса.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
bg: Този въпрос няма зададено състояние, но състоянието му е базирано на въпроса, който следва след него.

en: This question is a multiple answer type question but has no answers.
bg: Този въпрос е въпрос от тип с няколко отговора, но няма отговори.

en: This question is a subquestion type question but has no configured subquestions.
bg: Този въпрос е въпрос от тип подвъпрос, но няма конфигурирани подвъпроси.

en: This question is always shown.
bg: Този въпрос е винаги показан.

en: This question is mandatory
bg: Този въпрос е задължителен.

en: This question requires a second answer set but none is set.
bg: Този въпрос изисква зададен втори отговор, но не е зададен никакъв.

en: This question requires answers, but none are set.
bg: Този въпрос изисква отговори, но няма зададени.

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
bg: Въпросникът позволява публичните регистрации. Токен таблица трябва също да бъде създадена.

en: This survey does not seem to exist.
bg: Въпросникът не съществува.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
bg: Този въпросник все още не съдържа никакви въпроси и не може да бъде тестван или попълван.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
bg: Този въпросник е с асоциирана токен таблица. Ако изтриете този въпросник, тази токен таблица ще бъде изтрита. Препоръчваме да изнесете или направите резервно копие на тези токени преди да изтриете този въпросник.

en: This survey has been deleted.
bg: Въпросникът е изтрит.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
bg: Този въпросник не е активиран. Няма резултати за преглед.

en: This survey is NOT anonymous.
bg: Този въпронсник НЕ Е анонимен

en: This survey is active - click here to deactivate this survey.
bg: Този въпросник е активен - кликнете тук, за да го деактивирате.

en: This survey is active but expired.
bg: Проучването е активно но изтекло

en: This survey is active but has a start date.
bg: Този въпросник е активен, но има начална дата.

en: This survey is anonymous.
bg: Този въпросник е анонимен.

en: This survey is currently active.
bg: Този въпросник в момента е активен.

en: This survey is currently not active
bg: Това проучване в момента не е активно.

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
bg: Този въпросник в момента не е активен - кликнете тук, за да го активирате.

en: This survey is currently not active.
bg: Този въпросник в момента не е активен.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
bg: Това проучване в момента не е активно. Няма да можете да запишете своите отговори.

en: This survey is no longer available.
bg: Този въпросник вече не е наличен.

en: This survey is not active - no responses are available.
bg: Проучването не е активно - няма налични отговори.

en: This survey is not active, data entry is not allowed
bg: Въпросника не е активен, въвеждането на данни не е позволено

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
bg: Този въпросник все още не е активиран и вашите участници няма да могат да попълнят въпросника.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
bg: Този въпросник все още не е активен. Отговорът ви не може да бъде запазен.

en: This survey is not yet started.
bg: Този въпросник още не е стартиран.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
bg: Въпросникът е вече активен и отговорите могат да бъдат записани.

en: This survey's questions don't use conditions
bg: Тези въпроси на въпросника не използват състояния

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
bg: Тези въпросници използват анонимни отговори, така че не можете да актуализирате отговорите си.

en: This will replace the existing text. Continue?
bg: Това ще промени съществуващия текст. Да продължим ли?

en: Time difference (in hours):
bg: Разлика във времето (в часове):

en: Time limit
bg: Срок

en: Time limit action
bg: Действие при изтичане на лимита време

en: Time limit countdown message
bg: Текстовото съобщение в обратния брояч

en: Time limit disable next
bg: Изключване на следващ до изтичането на лимита време

en: Time limit disable prev
bg: Изключване на предишния бутон до изтичането на лимита време

en: Time limit expiry message
bg: Съобщение при изтичане на лимита време

en: Time limit expiry message display time
bg: Показване време на съобщение за изтичане на лимита време

en: Time limit message CSS style
bg: CSS стил на съобщение за лимита време

en: Time limit timer CSS style
bg: CSS стил на брояча за лимита време

en: Time remaining
bg: Оставащо време

en: Time statistics
bg: Времева статистика

en: Timer
bg: Таймер

en: Timings
bg: Времена:

en: Timings will be saved.
bg: Датата и времето ще бъдат запазвани.

en: Timings will not be saved.
bg: Датата и времето няма да бъдат запазвани.

en: Title
bg: Заглавие

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
bg: За да останете анонимни, моля използвайте псевдоним за вашето потребителско име. Също така, имейл адрес не е задължителен.

en: To:
bg: До:

en: Token
bg: Токен

en: Token ID
bg: ID на токена

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
bg: Описанията на токен атрибута бяха успешно обновени.

en: Token attribute: %s
bg: Токен атрибут: %s

en: Token code
bg: Код на токена

en: Token code for this participant
bg: Токен код за този участник

en: Token control
bg: Токен контрол

en: Token database administration options
bg: Опции за администрирането на токен базата данни

en: Token export options
bg: Опции за експорт на токена

en: Token fields
bg: Полета за токени

en: Token file upload
bg: Качване на токен файл

en: Token has been deleted.
bg: Токенът беше изтрит.

en: Token length
bg: Дължина на токена

en: Token management
bg: Управление на токените

en: Token mismatch
bg: Токен несъответствие

en: Token status:
bg: Статус на токена:

en: Token summary
bg: Резюме на токена

en: Token table could not be created.
bg: Токен таблицата не можа да бъде създадена.

en: Token:
bg: Токен:

en: Tokens
bg: Токени

en: Tokens available
bg: Налични токени

en: Tokens have not been initialised for this survey.
bg: Токените за този въпросник не са инициализирани.

en: Tokens problem - token table missing
bg: Проблем при токените - липсва токен таблица

en: Tools
bg: Инструменти

en: Total
bg: Общо

en: Total Errors
bg: Общо грешки

en: Total Imported files
bg: Общо въведени файлове

en: Total invitations sent
bg: Всички изпратени покани

en: Total number of files
bg: Общ брой на файловете

en: Total numbers of sent reminders
bg: Общ брой на изпратените напомняния

en: Total records imported:
bg: Общо въведени записи:

en: Total records in survey
bg: Общо записи във въпросника

en: Total records in survey:
bg: Общо записи във въпросника:

en: Total records in this token table
bg: Общо записи в тази токен таблица

en: Total responses:
bg: Общо отговори:

en: Total size of files
bg: Общо размер на файловете

en: Total surveys completed
bg: Общо попълнени въпросника

en: Total time
bg: Общо време

en: Total with no unique Token
bg: Всички, които нямат уникален токен

en: Total:
bg: Общо:

en: Transfer the user's surveys to:
bg: Прехвърли потребителските проучвания в:

en: Translate survey
bg: Преведи проучването

en: Translate to
bg: Преведи на

en: Try again
bg: Опитайте отново

en: Try to submit again
bg: Опитайте да изпратите отново.

en: Turkish
bg: Турски

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
bg: Въведете 'името' ползвано при запазване на въпросника и паролата.

en: Type:
bg: Вид:

en: UCS-2 Unicode
bg: UCS-2 Уникод

en: UJIS for Windows Japanese
bg: UJIS за Windows Японски

en: URL
bg: URL адрес

en: URL description
bg: Описание на URL адреса

en: URL description:
bg: URL oписание:

en: URL for a respondent to opt-out this survey
bg: URL за отказване от проучването

en: URL of the survey
bg: УРЛ на проучването

en: UTF-8 Unicode
bg: UTF-8 Уникод

en: Unable to create directory `%s`.
bg: Неуспех при създаване на директория `%s`.

en: Uncertain
bg: Неопределен

en: Unchanged
bg: Непроменен

en: Uncheck all
bg: Демаркирай всички

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Update
bg: Поднови

en: Update Group
bg: Обнови група

en: Update User Group
bg: Обнови потребителска група

en: Update available: %s
bg: Налична е актуализация: %s

en: Update condition
bg: Обнови състояние

en: Update key: Valid
bg: Ключ за актуализация: Валиден

en: Update of Label Set failed
bg: Обновяването на езиковия набор се провали

en: Update scenario
bg: Обнови сценарий

en: Update server busy
bg: Сървърът за актуализации е зает

en: Update token attribute descriptions
bg: Обнови описанията на токен атрибут

en: Update token attributes
bg: Актуализирай токен свойства

en: Update token entry
bg: Актуализирай токен запис

en: Updater file is not writable (%s). Please set according file permissions.
bg: Фйлът за обновяване не е записваем (%s). Моля задайте съответните права на файла.

en: Updates
bg: Актуализации

en: Updating token attribute descriptions failed:
bg: Обновяването на описанията на токен атрибут се провали:

en: Upload
bg: Качи

en: Upload CSV File
bg: Качи CSV файл

en: Upload LDAP entries
bg: Качи LDAP записи

en: Upload a file:
bg: Качи файл:

en: Upload files
bg: Качи файл(ове)

en: Upload your files
bg: Качи файл(ове)

en: Uploaded CSV file successfully
bg: CSV файлът е качен успешно

en: Uploaded Resources Management
bg: Управление на качените ресурси

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
bg: Обновеният файл за етикетни набори трябва да е с разширение .lsl.

en: Uploaded template file
bg: Качен темплейтен файл

en: Uploading
bg: Качва се

en: Uploading LDAP Query
bg: Качване на LDAP заявка

en: Uppercase the first character of each word in a string
bg: Превръща първата буква на всяка дума в даден стринг в главна буква

en: Urdu
bg: Урду

en: Use CAPTCHA for
bg: Използвай CAPTCHA за

en: Use HTML format for token emails?
bg: Използване на  HTML формат за токен и-мейлите?

en: Use all/manage templates
bg: Използвай всички/управлявай шаблони

en: Use checkbox layout
bg: Използвай оформление за отметка

en: Use default
bg: По подразбиране

en: Use global settings
bg: Използвай глобални настройки

en: Use same default value across languages:
bg: Използвай една и съща подразбираща се стойност за всички езици:

en: Use settings below
bg: Използвай настройките по-долу

en: Use slider layout
bg: Използвай оформление с плъзгач

en: Used/free space for file uploads
bg: Използвано/свободно място за качване на файлове

en: User
bg: Потреб

en: User Group
bg: Потребителска група

en: User Group added.
bg: Потребителската група е добавена.

en: User Groups
bg: Потребителски групи

en: User added.
bg: Потребителят е добавен.

en: User control
bg: Потребителски контрол

en: User data
bg: Данни на потребителя

en: User group successfully added!
bg: Потребителската група е успешно добавена!

en: User name and password do not match!
bg: Потребител и парола не съвпадат!

en: User name and/or email not found!
bg: Потребител или и-мейл не е открит!

en: User name invalid!
bg: Невалидно потреб. име

en: User name:
bg: Потребителско име:

en: User permissions were updated successfully.
bg: Потребителските права бяха успешно актуализирани.

en: User registration at '%s'
bg: Регистрация на потребител в '%s'

en: Username
bg: Потребител

en: Username already exists.
bg: Вече има такъв потребител.

en: Users
bg: Потребители

en: Uses left
bg: Използвай останалото

en: Uses left:
bg: Използвай останалото:

en: Valid from
bg: Валидно от

en: Valid until
bg: Валидизация:

en: Validation:
bg: Валидизация:

en: Version
bg: Версия

en: Version file is not writable (%s). Please set according file permissions.
bg: Версионният файл не е записваем (%s). Моля задайте съответните файлови права.

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: View Question
bg: Виж въпрос

en: View Saved but not submitted Responses
bg: Прегледай запазените, но неподадените отговори

en: View This Record
bg: Покажи този запис

en: View response ID %d
bg: Преглед на отговор (ID %d)

en: View response URL
bg: Линк за преглед на отговор

en: View response details
bg: Виж подробности за отговора

en: View statistics
bg: Прегледай статистиките

en: View stats
bg: Виж статистика

en: View summary of all available fields
bg: Покажи резюме на всички налични полета

en: View the statistics for this survey.
bg: Виж статистиката за въпросника.

en: View/Update last response
bg: Прегледай/Актуализирай последния отговор

en: View/read
bg: Преглед

en: Viewing response (ID %s)
bg: Преглед на отговор (ID %s)

en: Visit our website!
bg: Посетете сайта ни!

en: Warn and move on
bg: Предупреди и продължи напред

en: Warning
bg: Внимание

en: Warning!
bg: Внимание!

en: Warning: Before turning on HTTPS,
bg: Внимание: Преди включване на HTTPS,

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
bg: Внимание: Следните файлове/директории трябва да бъдат актуализирани, но техните права са зададени на 'само за четене'.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
bg: Внимание: Вие все още използвате паролата по подразбиране ('password'). Моля сменете паролата си и влезте повторно.

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
bg: Съжаляваме, имаше проблем и вашият файл не беше запазен. Беше изпратен уведомителен имейл на администратора.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
bg: Съжаляваме, но не сте допуснати до този въпросник.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
bg: Съжаляваме, но нямате право да извършите това действие.

en: We are sorry but your session has expired.
bg: Съжаляваме, но сесията ви е приключила.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
bg: Препоръчваме да експортирате целия въпросник от главния екран за администрация преди да изтриете този въпросник.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
bg: Препоръчваме преди да продължите, да изнесете целия въпросник от главния администраторски панел.

en: We recommend that these files should be replaced by the update procedure.
bg: Тези файлове трябва да бъдат заместени от процедурата по актуализиране.

en: Welcome %s!
bg: Добре дошли %s!

en: Welcome Page
bg: Начална страница

en: Welcome and end text
bg: Добре дошли и край на текста

en: Welcome message:
bg: Поздрав:

en: Welcome to %s!
bg: Добре дошли в  %s!

en: Welcome to LimeSurvey Setup!
bg: Добре дошли в настройката на  LimeSurvey!

en: Welcome to the ComfortUpdate
bg: Добре дошли в ComfortUpdate

en: Welcome to this sample survey
bg: Добре дошли в този примерен въпросник

en: Welcome:
bg: Добре дошли:

en: Welsh
bg: Уелски

en: When an imported record matches an existing record ID:
bg: Когато импортиран запис съвпадне със съществуващ идентификационен номер на запис:

en: When checking your file permissions we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
bg: При проверяването на вашите файлови права открихме един или повече проблеми. Моля проверете за съобщения за грешка и ги поправете преди да можете да продължите.

en: When checking your installation we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
bg: При проверката на вашата инсталация бяха открити един или повече проблеми. Моля проверете за съобщения за грешка по-горе и ги поправете преди да можете да продължите.

en: When you deactivate a survey all the data entered in the original table will be moved elsewhere, and when you activate the survey again, the table will be empty. You will not be able to access this data using LimeSurvey any more.
bg: Когато дезактивирате въпросник, всички въведени данни в оригиналната таблица ще бъдат преместени другаде и когато отново активирате въпросника, таблицата ще бъде празна. Няма да имате повече достъп до тези данни чрез LimeSurvey.

en: Width of text input box
bg: Широчина на полето за въвеждане на текст

en: Width of the map in pixel
bg: Ширина на картата в пиксели

en: Windows Arabic
bg: Windows Арабски

en: Windows Baltic
bg: Windows Балтийски

en: Windows Central European
bg: Windows Централноевропейски

en: Windows Cyrillic
bg: Windows Кирилица

en: X-Scale
bg: X-Скала

en: Y-Scale
bg: Y-Скала

en: Year
bg: Год

en: Yes
bg: Да

en: Yes (Forced by the system administrator)
bg: Да (наложено от администратора)

en: Yes - Delete Them!
bg: Да - Изтрий ги!

en: Yes - slider with emoticon
bg: Да - плъзгач с емотикона

en: Yes - stars
bg: Да - звезди

en: Yes/No
bg: Да/Не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
bg: Вие сте на път да изтриете всички състояния на въпросите на този въпросник

en: You are about to delete this survey
bg: Вие сте на път да изтриете този въпросник

en: You are not a participant in this survey.
bg: Вие не сте участник в този въпросник.

en: You are not allowed dump the database!
bg: Нямате позволение да правите дъмп на базата данни!

en: You are not allowed export a label set!
bg: Нямате позволение да изнасяте етикетен набор!

en: You are not allowed to activate this survey!
bg: Не можете да активирате този въпросник.

en: You are not allowed to add a group to this survey!
bg: Не можете да добавяте група в анкетата!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
bg: Нямате позволение да добавяте нови въпроси за този въпросник!

en: You are not allowed to browse responses!
bg: Нямате позволение да преглеждате отговорите!

en: You are not allowed to change user data!
bg: Нямате позволение да променяте потребителски данни!

en: You are not allowed to change your own permissions!
bg: Не ви е позволено да променяте правата си!

en: You are not allowed to create new surveys!
bg: Нямате позволение да създавате нови въпросници!

en: You are not allowed to deactivate this survey!
bg: Не можете да деактивирате анкетата!

en: You are not allowed to delete this group!
bg: Нямате позволение да изтриете тази група!

en: You are not allowed to delete this survey!
bg: Не можете да изтриете този въпросник.

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
bg: Не можете да редактирате групи в анкетата!

en: You are not allowed to edit this survey!
bg: Не можете да редактирате анкетата!

en: You are not allowed to import a group!
bg: Нямате позволение да импортирате група!

en: You are not allowed to import a survey!
bg: Нямате позволение да импортирате въпросник!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
bg: Нямате позволение да подреждате групите в този въпросник!

en: You are not allowed to perform this operation!
bg: Нямате право да извършите тази операция!

en: You are not allowed to set assessment rules!
bg: Нямате позволение да задавате правила за оценяване!

en: You are not allowed to to import a question!
bg: Нямате позволение да импортирате въпрос!

en: You can import all old responses with the same amount of columns as in your active survey. YOU have to make sure, that this responses corresponds to the questions in your active survey.
bg: Можете да импортирате всички стари отговори със същия брой колони във вашия активен въпросник. ВИЕ трябва да се подсигурите, че тези отговори съответстват на въпросите във вашия активен въпросник.

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
bg: Можете да оставите това празно и така автоматично да генерирате токени чрез 'Създай токени'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
bg: От този екран можете да заредите въпросник, който сте запазили.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
bg: Можете да преминете към режим на затворен достъп като инициализирате токен таблица с бутона по-долу.

en: You can update %smanually%s or use the %s
bg: Можете да актуализирате%sръчно%s или да използвате%s

en: You can upload %s under %s KB each.
bg: Можете да качите %s файла, всеки от които е под %s килобайта.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
bg: Сега можете да използвате следните препоръки, за да се влезете в сайта:

en: You can't copy a question if the survey is active.
bg: Не можете да копирате въпрос ако въпросникът е активен.

en: You can't delete a standard template.
bg: Не можете да изтриете стандартен темплейт.

en: You can't import a group which doesn't support at least the survey base language.
bg: Не можете да импортирате група, която не поддържа основният език на въпросника.

en: You can't import a question which doesn't support at least the survey base language.
bg: Не можете да импортирате въпрос, който не поддържа поне основният език на въпросника.

en: You can't import answers which doesn't support at least the survey base language.
bg: Не можете да импортирате отговори, които не поддържат поне основният език на въпросника.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
bg: Не можете да импортирате етикетни набори, които не поддържат основният език на текущия въпросник

en: You can't rename a standard template.
bg: Не можете да преименувате стандартен темплейт.

en: You can't reorder question groups if the survey is active.
bg: Не можете да променяте реда на групите от въпроси докато проучването е активно.

en: You can't reorder question groups if there is only one group.
bg: Не можете да променяте реда на групите от въпроси когато има само една група.

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
bg: Не можете да запазите промените, защото темплейтната директория не е записваема.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
bg: Не можете да използвате анонимни отговори когато е включено токен-базираното запазване на отговори.

en: You cannot add/remove subquestions or edit their codes because the survey is active.
bg: Не можете да добавяте/премахвате подвъпроси или да редактирате техните кодове, защото въпросникът е активен.

en: You cannot delete the last answer option.
bg: Не можете да изтриете последната опция за отговор.

en: You cannot delete the last subquestion.
bg: Не можете да изтриете последния подвъпрос.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
bg: Не може да продължите преди да въведете текст за един или няколко въпроса.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
bg: Не можете да премахнете този елемент, защото се нуждаете от поне един език в етикетен набор.

en: You did not provide a name
bg: Не е въведено име

en: You did not provide a password
bg: Не е въведена парола.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
bg: Не е инсталирана библиотеката Freetype. Показването на графики изискава правилното функциониране на библиотеката Freetype.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
bg: Нямате инсталирана библиотеката GD. Показването на диаграмите изисква библиотеката GD за да функционира правилно.

en: You don't have permission to delete this entry.
bg: Нямате право да изтриете този запис.

en: You don't have the permission to activate tokens.
bg: Нямате право да активирате токени.

en: You have already completed this survey.
bg: Вече сте попълнили този въпросник.

en: You have been already removed from this survey.
bg: Вече сте били премахнати от този въпросник.

en: You have been successfully removed from this survey.
bg: Вие сте били успешно премахнати от този въпросник.

en: You have completed %s%% of this survey
bg: Завършили сте %s%% от този въпросник

en: You have completed answering the questions in this survey.
bg: Приключихте с отговорите на въпросника

en: You have exceeded you maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again
bg: Вие надвишихте вашият максимален брой опити за влизане. Моля изчакайте %d минути и пробвайте пак

en: You have not provided a survey identification number
bg: Не сте предоставили идентификационен номер на въпросника.

en: You have not selected a question
bg: Не сте избрали въпрос

en: You have not selected a survey
bg: Не сте избрали въпросник

en: You have not selected a survey for data-entry.
bg: Не сте избрали въпросник за въвеждане на данни.

en: You have not selected a survey to browse.
bg: Не сте избрали въпросник за преглед.

en: You have not selected a survey to delete
bg: Не сте избрали въпросник за изтриване

en: You have to enter user name and email.
bg: Трябва да въведете потребителско име и и-мейл.

en: You have to login first.
bg: Първо трябва да въведете потребител и парола

en: You have to select at least one label set.
bg: Трябва да посочите поне един етикетен набор.

en: You logged in successfully.
bg: Влязохте успешно!

en: You may register for this survey if you wish to take part.
bg: Може да се регистрирате за това проучване ако желаете да участвате.

en: You must be registered to complete this survey
bg: За да попълните този въпросник трябва да се регистрирате

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
bg: Трябва да зададете съответстващи права за писане на тези файлове, преди да можете да продължите. Ако не сте сигурни какво да правите, моля свържете се с вашия системен администратор за съвет.

en: You must supply a name for this saved session.
bg: Трябва да предоставите име за тази запазена сесия.

en: You must supply a password for this saved session.
bg: Трябва да предоставите парола за тази запазена сесия.

en: You need an update key to run the comfort update. During the beta test of this update feature the key "LIMESURVEYUPDATE" can be used.
bg: Вие се нуждаете от актуализиращ ключ, за да стартирате актуализация 'комфорт'. По време тестването може да използвате за ключ "LIMESURVEYUPDATE".

en: You need to add answer options to this question
bg: Трябва да добавите отговори на този въпрос.

en: You need to add question groups
bg: Трябва да добавите групи за въпроси

en: You need to add questions
bg: Трябва да добавите въпроси

en: You need to add subquestions to this question
bg: Трябва да добавитв подвъпроси на този въпрос

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
bg: Нужно е да качите още %s файл(а) за този въпрос.
    Сигурни ли сте, че искате да излезете?

en: You should have a great time doing this
bg: Трябвса да си прекарате чудесно докато правите това

en: You should note the name of this table in case you need to access this information later.
bg: Трябва да отбележете името на тази таблица в случай, че се нуждаете да достъпите тази информация по-късно.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
bg: Може да активирате въпросник след като сте абсолютно сигурен, че сте направил всички настройки и не се налагат допълнителни промени.

en: You've marked the "other" field for question "%s". Please also fill in the accompanying "other comment" field.
bg: Вие сте маркирали полето "други" за въпрос "%s". Моля попълнете също придружаващото поле "друг коментар".

en: Your Assessment
bg: Ваша оценка

en: Your Choices
bg: Вашият избор

en: Your DB and any changed files will be backed up.
bg: На вашати база данни и променени файлове ще бъде направено резервно копие.

en: Your Email
bg: Вашия и-мейл

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
bg: Вашата LimeSurvey инсталация бива проверена дали актуализацията може да бъде стартирана успешно.

en: Your Ranking
bg: Вашето подреждане по ранг

en: Your answer
bg: Вашият отговор

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
bg: Вашият браузър съобщава, че е бил използван преди това да отговори на този въпросник. Ние възстановяваме сесията, така че да можете да започнете от самото начало.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
bg: Вашето състояние не можа да бъде добавено! То не включва въпроса и/или отговора на което това състояние е базирано. Моля уверете се, че сте избрали въпрос и отговор.

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
bg: Вашите данни трябва да бъдат импортирани сега, data.frame-ът е с име "data", variable.labels са атрибути на данни ("attributes(data)$variable.labels"), като за foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
bg: Вашите данни трябва да бъдат импортирани сега.

en: Your inbox is empty.
bg: Вашата входяща кутия е празна.

en: Your passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Your personal settings
bg: Вашите настройки

en: Your personal settings were successfully saved.
bg: Вашите настройки бяха успешно запазени.

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
bg: Вашите отговори не са загубени и са изпратени по и-мейл на администратора на въпросника. Те ще бъдат въведени в базата данни по-късно.

en: Your responses table will be renamed to:
bg: Вашата таблица за отговори ще бъде преименувана на:

en: Your responses were successfully saved.
bg: Вашите отговори бяха успешно запаметени.

en: Your selected database name is:
bg: Избраната от Вас база данни е:

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
bg: Вашият въпросник може да изнесе свързани токен данни с всеки отговор. Изберете всякакви допълнителни полета, които бихте желали да изнесете.

en: Your survey contains more than 255 columns of responses. Spreadsheet applications such as Excel are limited to loading no more than 255. Select the columns you wish to export in the list below.
bg: Въпросникът съдържа повече от 255 колони с отговори. Приложения като Excel поддържат не повече от 255 колони. Изберете колоните за експорт.

en: Your survey responses have been recorded.
bg: Вашите отговори на въпросника са записани.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
bg: Отговорите на проучването са запазени успешно. Ще ви бъде изпратен и-мейл. Моля запазете паролата си, тъй като не можем да Ви я възстановим ако я загубите.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
bg: Вашите отговори на въпросника не са записани. Този въпросник все още не е активен.

en: Your survey was successfully saved.
bg: Вашият въпросник беше успешно записан.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
bg: Проучването ще бъде запазено с потребителско име и парола, и може да се довърши по-късно от същия потребител със същата парола.

en: Your time to answer this question has expired
bg: Вашето време за отговор на този въпрос изтече

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
bg: Времето ви за отговор на този въпрос почти свърши. Остава ви {TIME}.

en: Your token seems to be valid but can be used only during a certain time period.
bg: Вашият токен изглежда валиден, но може да бъде използван само по време на определен период от време.

en: Your update key is invalid and was removed.
bg: Вашият ключ за актуализация е невалиден и беше премахнат.

en: Your user data for accessing %s
bg: Вашите потребителски данни за достъп на %s

en: Zoom level
bg: Степен на приближаване

en: addslashes
bg: добавянаклоненичерти

en: and
bg: и

en: because
bg: защото

en: check if this link works.
bg: проверете дали този линк работи.

en: checked
bg: отметнат

en: copy_of_
bg: копие_на_

en: cp1252 West European
bg: cp1252 Западноевропейски

en: digit:       source("%s", encoding = "UTF-8")        on the R command window
bg: цифра:       източник("%s", encoding = "UTF-8")        в команден прозорец R

en: equals
bg: се равнява

en: having a token
bg: имащ токен

en: having a valid email address
bg: И-мейлl адрес

en: having already completed the survey
bg: вече е попълнил въпросникът

en: hh:mm
bg: чч:мм

en: hours
bg: часове

en: minitab method
bg: minitab метод

en: mins
bg: минути

en: not checked
bg: неотметнат

en: not having been sent an invitation already
bg: не е изпратил покана вече

en: or
bg: или

en: queXML Survey XML Format (*.xml)
bg: queXML XML формат за въпросник (*.xml)

en: quota language settings
bg: езикови настройки на квотата

en: quota members
bg: квота членове

en: responses
bg: отговори

en: seconds
bg: секунди

en: selected
bg: избран

en: table
bg: таблица

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
bg: това е автоматичен и-мейл да уведоми, че ви е бил създаден потребител на сайта '%s'.

en: timings
bg: времена

en: to
bg: в

en: until
bg: докато

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
bg: за повече информация посетете http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
bg: zip библиотеката не се поддържа от PHP, импортирането на ZIP изключено

en: {TOKENCOUNT} tokens have been created
bg: {TOKENCOUNT} токени бяха създадени
